Değerlendir:
  • 24 Oy - 2.54 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Güneş 12. Evde : Acı ve Baba
Yazar Mesaj
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

RE: Güneş 12. Evde : Acı ve Baba
(09-16-2010 02:56 AM)Mavisahram Yazılan:  Benim Günesim de 12 evde ve Aslanda...junomda ayni sekilde...
Babamdan cok korkardim, buna sebepde annem, herzaman seni babana söyleyecegim diye korkutmustu... Cok sIKLIKLa olmasa da sinirlenince nadiren döverdi..ve bunlar hala hafizamda, beni zaten hic anlamamistir, ben de onu.
Severmiydim diye düsündüm de, iste babalik hakki oldugu icin, büyüdümde ise isyan bayraklarini cekmistim... bir nevi kendi hakimiyetimi kurmustum ona karsi...

Onu hic bir sey basaramamis bir birey olarak görüyordum ve hep ben diyalog kiziyim derdim, sanki bir sey istediklerinde güzellikle söyleselerdi canimi verirdim derdim...Baba Boga... :( Fazla Otoriter bir babaydi

Annemde benim icin güvenilmezdi..cok dönüyor.. Balik burcu kendisi..
Büyüdükten sonra cok sevilmeye basladim özellikle 23 lü yaslarda.. ama sevilmeyi sevmiyordum onlar tarafindan... itici geliyordu bana..gönülleri olsun diye sarilirdim geriye gülücük

Buyüzden midir bilmiyorum junomunda 12. evde aslanda olmasindan hep karsilikli aski yasayacagim ve onunla birlikte allah askina ulasacagim...bir es düslerdim... Asla babam gibi olmasini istemezdim...
Derken karsilastim o kisiyle ama görüsmeden tanisilan bir beraberlik oldugundan yanildim...ama asik olmustum bile, ruhumdan anlayan biriydi,ruh esi iste..inandigima kavusmustum... ama daha sonra ögrendimki aramizda 20 küsür yas farki var...tabi yine soklar yasadim... Kova burcuydu ve onunda günesi 12. evdeydi...Onsuz olamayacagimida düsünüyordum.. Suan evliyim esimin günesi 6. evde ikizlerde babasi 14lü yaslarda birakiyor aileyi...

Velhasil kelam... suan eskisinden daha olgun hissediyorum kendimi ama sonuc olarak suan sevgiden mahrum bir gönlüm var... istemedigim bir evliligi yasiyorum...istemeye calisiyorum bakalim...cok zor bu 12. ev...

Demekki Allah askina es olmadan gitmem gerek... Allah verdi ama olamazdi bu evlilik...aileyi silip atmak olamazdi, din buna el vermezdi...
Suan toparlanmaya calisiyorum, verilen manevi dersi anlamaya calisiyorum, umarim imtihanimi kaybetmemisimdir... Istemedigim bir evlilik yasayaraktan kendi nefsime zulmetmiyorumdur umarim... :(

Fazla uzattim kusur bakmayin..sevgilerimle...

Sevgili mavisahram kardeşim.
Anlattıklarının neredeyse hepsi haritanda açıkça görülüyor. Ay ve güneş , aldıkları açılar ve konumlarıyla ortada gibi..
Seni saf , temiz yürekli , iyi niyetli bir müslüman olarak görüyorum , şimdiye kadar yazdıklarından , okuduğum kadarıyla....Bildiğim kadarıyla tasavvufla da ilgilisin. BEnim kendimi tanıttığım yerede birşeyler yazmıştın bununla ilgili...

Şimdi ben sana anlattıklarından seni anladığım kadarıyla , haritandan yararlanarak ; tasavvuf ve islam penceresinden bakmaya çalışarak , "niye varız ?" - "amacımız ne ?" yönlerinden birşeyler yazmaya çalışacağım naçizane ... ilmim yettiğince... Ukalalık edersem affet..

Benim bütün burada , sende gördüğüm yegane temel problem : "İyi ama neden ? " , "Fakat ne yapmam doğrudur ?" , "Bütün bunların anlamı ne ?" ...

"Başıma gelenlerin hepsinin de anlamlı olduğuna iman ediyorum ... ama buradan çıkaracağım sonuç nedir ve nasıl Allah rızasını kazanabilirim ? "

sorularının çelişkiler dolu cevapları... benim OKUduğum kadarıyla ...

Bu sorularının cevaplarını (yada cevabını) ben ay ve güneş açıların + bunları tamamen destekleyen KAD nün tamamen açıkladığını görüyorum.
Ve hatta kısaca seninde belirttiğin ve bence sadece detaylandırılmaya , kavramlarının açılmasına ( belkide yeniden tanımlanmasına) ihtiyacı olan ve nasıl olduğunun açığa kavuşturulmasının gerektiği şu cümlen yetiyor gibi...

Alıntı:Demekki Allah askina es olmadan gitmem gerek...

Şimdi bunu birkenara bırakıp ben kendim islam ve tasavvuf deyince ne anlıyorum onu yazayım ilk önce.
İslam deyince ,kuranın ruhu diyince, bizden istenen nedir deyince benim çıkardığım sonuç şudurki : Doğduğun (yaratıldığın) anda sana verilen özelliklerini , kuvvelerini (yetilerini) ,sana kolaylaştırılanları en iyi şekilde maksimum ortaya koy...
YAni astrolojik olarak yazarsam , haritandaki potansiyellerini en iyi şekilde değerlendir ve ortaya koy ...

Tasavvuf deyince - yine astrolojik olarak söylersek - haritanda ilk doğduğun anda sende açığa çıkan , sana kolaylaştırılan özelliklerinin ,yetilerinin ötesine geç ve başta açılmayanıda açığa çıkar , yapacağın çalışmalarla, nasibindeki kadarıyla... Çünkü bunların hepsi sende mevcut.
Ve de en önemlisi bunun FARKINA VAR...

NEyse tasavvufu geçip islamın senden ne istediğine dönecek olursak.... Teorik gitmeyip direk harita üzerinden giderek devam edersem sanırım daha fazla uzatmamış olurum.

(Şimdilik bu kadar yazabildim. Çıkmam gerekti . Devam etmek mecburiyetinde kalayım diye yayınlıyorum bu kadarlık kısmı gülücük Devam edicem inşallah )
09-17-2010 07:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Güneş 12. Evde : Acı ve Baba - Luli - 06-27-2009, 01:27 AM
Cvp: Güneş 12. Evde : Acı ve Baba - melis_bk - 06-27-2009, 01:43 AM
Julian Lennon - Luli - 07-27-2009, 12:16 AM
RE: Julian Lennon - albunea - 03-21-2011, 07:14 AM
RE: Güneş 12. Evde : Acı ve Baba - tiyatral_gitarist - 09-17-2010 07:46 PM
RE: Güneş 12. Evde : Acı ve Baba - tiyatral_gitarist - 09-18-2010, 01:37 AM
RE: Güneş 12. Evde : Acı ve Baba - tiyatral_gitarist - 09-20-2010, 04:23 PM

Forum'a Git: