Değerlendir:
  • 23 Oy - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sezgi
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Sezgi
(10-10-2010 01:37 PM)Messa Yazılan:  Ay kavuşum neptün,
venüs üçgen neptün,
satürn sekstil neptün,
pluto sekstil neptün

açılar sezgi gücü sağlar mı? Ay kare merkürde var gerçi de

satürn-neptün ve plüto-neptün bağlantılarını saymayalım.

Ay-Neptün kavuşumu evet bu konuda ilk sıralarda yer alabilir.

10-10-2010 01:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

bende artık sezgilerimin güçlü olduğuna inandım astroloji sayesinde.. daha önce özellikle insanlar hakkında yada insanların benim hakkımda ki düşünceleri hakkında hissettiklerimi önemsemez görünene itibar ederdim. mantık tek dinlediğim sesti. hemen her konuda bana öyle geliyor derdim ama artık sezgilerimi öne almayı öğrendim. empatim çok gelişmiştir. ayrıca çok iyi rüya tabir ederim. kendi rüyalarımda ki anlamsız bir kaç karenin bana düşündürdükleri illa ki çıkar yıllar sonrası ile ilgili ama çok kritik konuların haberlerini böylece aldığımı farkediyorum artık. orta okulun sonlarında eşimi rüyamda görmüştüm hiç alakasız bir zamandı pat diye rüyamda karşıma çıktı ve o an aşık oldum. haftalarca aramıştım gülücük üstelik onun o tarihteki görüntüsüydü. tanışmamdan 5-6 sene önceki hali gülücük
varmısın yokmusun yarışmasında kutuları gördüğüm anda içindekini tahmin edebiliyorum konsantrasyon sağladığımda yanılma payım çok düşüyor ama kutuyu görmem gerekiyor. önemsediğim insanların yaşadıklarını kilometrelerce öteden hissedebiliyorum. şimdilik aklıma gelenler gülücük

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
10-10-2010 01:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Bu akşam Türkiye saati ile 18:00'de Azerbaycan'da oynanacak olan Azerbaycan - Türkiye Futbol karşılaşmasının sonucu nasıl biter ?

İlk olarak zihnime düşen görüntüler ; kumları aşağı doğru akmakta olan bir kum saati , yengeçe benzer bir hayvan , 2 at ama sağdaki at daha gösterişli daha güçlü ve ön plana çıkıyor.

nasıl yorumluyorum ; türkiyenin burcu akrep yükseleni yengeç aklıma ilk bu geldi + 2 attan güçlü olanı türkiye diğeri azerbaycan olmalı. maçın favorisi türkiye çünkü.
yani bu akşam Türkiye kazanır şeklinde yorumladım.
kum saatindeki kumların azalıyor olması sanki maçın 2.yarısını vurguluyor gibi.

Açıklama = buradaki yorumlarım maça göre yürüttüğüm tahminler değildir. kadınlar kadar güçlü sezgilerim yok bunu da iddia edemem gülücük
sadece 6.hisle ilgili okuduğum kitapta anlatılan basit bir yöntemi kullanmaya çalışıyorum. soruyu sormak , gevşemek , zihne akan görüntülere konsantre olmak. herkesin yapabileceği birşey ;)

kitaptan anladığıma göre bu yöntemde şuna dikkat etmek lazım mış , soruya konsantre olunmazsa mevcut görüntüler bambaşka bir konuyla ilgili olabilir miş + o görüntüler doğu olsa bile bizim onu yorumlarken hata yapma ihtimalimiz var mış

10-12-2010 06:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(10-12-2010 07:09 PM)ginka Yazılan:  Ya aslında gözlerimi kapatınca düz bi karanlık yerine benimde görüntüler geliyo. garip ağlayan yada gülen insanlar, cisimler,kazalar vb. Ama hiç düşünmemiştim bi amaca yöneliklermi diye zihnimin uydurduğu şeyler olarak es geçiyodum anlam veremiyodum :D aslında üstünde durulması gereken bişeyler olabilir gülücük

Sezgi konusunda sıkıntılı rüylarımdan sonra genelde bi durum veya bi olayla karşılaşabiliyorum yaaðla...

sanki maç 2-1 türkiye yener gibime geliyo hehee

Azerbaycan kazandı ve yanıldık gülücük

Kitaptan hatırlayabildiğim kadarını açıklamaya çalışayım ,

- Rahatlıyoruz , gevşiyoruz , duygu ve düşünceleri zihnimizden uzaklaştırıyoruz.

- Bir soruya odaklanıyoruz , soruyu tekrar tekrar kendimize soruyoruz.

- Zihnimizde beliren ( herhangi bir çaba göstermeden kendiliğinden zihnimize akan ) görüntüleri izliyoruz.

- Bu görüntüleri izlerken yorum yapmakta acele etmiyoruz , önce sadece izleme yapıyoruz.

- Bir kaç net görüntüden sonra onları not edip , yorumlamaya geçebilirsiniz.

- Bunu herkes yapabilir , tabii ki sezgileri güçlü olan kişiler daha net sonuçlara ulaşabilir.

- Burada geleceğe dair ne olacağını görmüyorsunuz bunu vurgulamak isterim. Yani maçta ne olacağını yada seçimleri kimin kazanacağını net olarak görmek pek mümkün değildir.

varsayım şudur ; o alakasız gibi görünen görüntülerle sorduğunuz soru arasında bağ vardır ve bunu doğru yorumlayabilirseniz cevaba dair öngörü yapabilirsiniz.

Horary sorularına göre çıkartılan yıldız haritası ile soru arasındaki bağlantıya benziyor gibi.

10-12-2010 09:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dinoo Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

Adım adım gideyim;

Önce haritada ki element yoğunluğuna bakarım, su eğer fazla ise kişinin sezgilerini kullanma potansiyeli yüksek olacaktır

Sonra yükselen burca ve aldığı açılara bakarım, yükselen su grubu bir burç ise sezgilerini kullanma potansiyeli verir

ama su grubu değil, ay,merkü,neptün,plutodan açı alıyor diyelim bu kişi de sezgilerini kullanabilir. Ama hepsinin sezgileri kullandırma biçimi farklı olacaktır

1. eve bakarım. ASC ile açısı olsun olmasın. Burada Ay, Neptün, Pluton ve Satürn var ise bunu düşünebilirim

sonra 8,9 ve 12. ev de ki yerleşmiş gezegenlere bakarım

sonra kişinin ruh noktasına bakarım

açı kalıplarından yod var mı diye bakarım

http://solarlunarx.blogspot.com/

Haritam

Kusurlarımız ile Mükemmeliz.!
10-21-2010 09:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dinoo Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Ruh noktası arap noktalarından bir tanesidir. Ruhun bu dünyaya geliş amacı ve bu amacı gerçekleştirirken nasıl bir evreden geçeceğini, geliş amacını gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceği hakkında bilgi verir.

http://solarlunarx.blogspot.com/

Haritam

Kusurlarımız ile Mükemmeliz.!
10-21-2010 09:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

bende 6. his ve olucakları hissetmek kısmen kuvvetlidir ama insanların kişiliklerini ruh dünyalarını çözmede oldukça iyiyimgülücük çevreme karşı aşırı ilgisiz olmasam ve sezgilerle beraber mantığımı da kullanabilsem bu konuda çok iyi olurdum.

u_u
12-23-2010 10:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(12-23-2010 10:10 PM)büşra Yazılan:  bende 6. his ve olucakları hissetmek kısmen kuvvetlidir ama insanların kişiliklerini ruh dünyalarını çözmede oldukça iyiyimgülücük çevreme karşı aşırı ilgisiz olmasam ve sezgilerle beraber mantığımı da kullanabilsem bu konuda çok iyi olurdum.

pluto kareli ay balık
8.ev yoğunluğu
merkürün uranüs ve neptünle karesi
asc pluto karesi

sanırım sezgilerini arttırmış olabilir verygood
12-24-2010 01:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Merau Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Cvp: Sezgi
Yukselen ve ay akrep burcunda. sezgisel, en azindan "duyarli" bir isaret... bir de ayin neptunle sextile baglantisi var.

Neptun 3. evde ve 7. evdeki planetlerle baglantili

8. evin yoneticisi yukselen yoneticisiyle kavusum yapiyor

Yalniz, haritamda ates elementi dusuk toprak ve hava elementi guclu.

Tum bu gostergelere ragmen sezgisel bir insan olmak soyle dursun, genellikle insanlar hakkinda ve olaylar hakkinda yanilirim. Empatik gucum de zayif sayilir. Tabi bunda genc yasimin da etkisi var; fakat ziyadesiyle maddeci bir bakisa sahip oldugum gercek... Astrolojiyle alakam yokken bu konularla defaatle alay ederdim :D Bu yaklasimimi ve yaratici gucumun zayifligini ozellikle ates eksikligine bagliyorum.

12-10-2017 07:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

Sezgi benim de hayatımda önemli bir yer ediniyor. Bende de birkaç yerleşim var;

Batı’da:
-8. ev Yengeç ve Aslan’ın. Güneş (Yengeç) ve Merkür (Aslan) burda. Güneş Neptün’le, Merkür Uranüs’le uzak orbla da olsa zıt açı yapıyor.
-8. ev yöneticisi Ay, Koç burcunda IC ile kavuşum yapıyor. Uranüs’le 60’lık, Plüto’yla üçgen.
-Plüto 12. evde. 8. evdeki Güneş’le 8. ev yöneticisi Ay’la bağlantısı var.
-Yükselen yöneticim Jüpiter Balık burcunda 3. evde. Güneş ve Plüto ile üçgen açı yapıyor.

Bir de ben whole sign’e de önem veriyorum onda Mars Yengeç’te 8. evde konumlanmış oluyor zaten Ay-Mars karşılıklı ağırlamasına sahibim üstelik bunlar 4 ve 8. evimin yöneticileri olmuş oluyor aralarında kare açı da olsa bir bağlantı var.

Vedik’te:
-Yükselenim Akrep. Yükselen yöneticim Mars 8. evde ayrıca burda Güneş ile Venüs var stelyum oluşturuyorlar (Güneş 29 drc İkizler’de)
-Balık’ta Ay-Jüpiter kavuşumum var, 5. evde “Gajakesari Yoga” dediğimiz önemli bir yoga oluşturuyorlar ama ben Vedik’te iyi olmadığım için ne anlama geldiğini açıkçası pek bilmiyorum.

Haritam: https://resmim.net/i/uXiTy
2021-22 Solar Return Haritam: https://resmim.net/i/uXFsU
12-11-2017 03:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir