Değerlendir:
  • 11 Oy - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Şans ; Ona Hazırlıklı Olana Gelir
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Şans ; Ona Hazırlıklı Olana Gelir
Başarı felsefesi üzerine söylenmiş sözlerden biri '' şansın hazır olan kişiye geleceğidir ''

Bir tarlanız varsa şunu bilin ki , hiç çaba göstermeden alacağınız tek ürün yabani otlardır.

Öyleyse astrolojiyi az-çok öğrenmiş birinin Jüpiter zamanlarını daha verimli ve daha şanslı geçirmek için bu felsefeyi göz önünde bulundurması faydalı olabilir.

Şansa hazırlık süreci nasıl olabilir ?

* Zihinsel hazırlık

Her şey düşünceyle başlar. Mücadele kafada kazanılır.
Bir konuda kaybedeceğini düşünen haklıdır çünkü muhtemelen kaybedecektir.
Zihinsel olarak bir konuya hazırlanmak için başarılı olmuş kişiler neler öneriyor bunlara detaylıca girmeyeceğim , dileyen inceleyebilir.

* Eyleme geçmek

* Sonucu umutla beklemek

Bu süreci çiftçinin toprağı sürüp HAZIRLAMASI + ekini ekmesi ( eylem ) + ürünün bol olması için umutla beklemesine benzetebiliriz.

Zaten çaba göstereceksek Jüpiterin şanslı etkisinin önemi kalıyormu ?
Jüpiterin Satürnden ne farkı kaldı ?

gibi sorulara şöyle cevap verebiliriz ;

Siz hazırlığınızı yaptığınızda şans sizi bulacaktır , karşınıza doğru insanlar çıkabilecek , olası sıkıntılardan sizi koruyacak gelişmeler olabilecek , ürününüz ( sonuçlar ) bereketli olabilecektir.

Bazen Jüpiter zamanlarında sıkıntılar deneyimlediğinizi gözlemliyor olabilirsiniz.
O sıkıntılara dikkatlice bakınız çünkü içlerinde bir tür fırsat yatıyor olabilir.
Örneğin Jüpiter transitinde işinizden ayrıldınız.
Sırf bu deneyime takılıp kalmak ve üzülmek yerine , bu durumun size sunacağı bir fırsat varmıdır konusunu değerlendirebilirsiniz.
Belkide o işte pek mutlu değildiniz ve sadece ekonomik bir garantisi olduğu için işe katlanıyordunuz. Ve zamanla farkınızda bile olmadan o işten çıkmaya kendinizi zihinsel olarak hazırladınız.
Şimdi ekonomik garantiniz olmayabilir ama özgürsünüz ve geleceğe dair asıl istediğiniz seçenekler en azından zihinsel olarak önünüzde olacaktır.
Ya geçmiş deneyiminize yani işten çıkarılmış olmanıza takılıp Jüpitere kızacaksınız yada geleceğiniz için neler yapabileceğinize dair zihninize akan fırsat tohumlarını tarlanıza ekeceksiniz.
Seçim sizin ;)

04-01-2011 12:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

RE: Şans ; Ona Hazırlıklı Olana Gelir
harika bi yazı olmuş çiçek
04-01-2011 09:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 26

(04-01-2011 12:41 AM)Yıldırım Yazılan:  Bazen Jüpiter zamanlarında sıkıntılar deneyimlediğinizi gözlemliyor olabilirsiniz.
O sıkıntılara dikkatlice bakınız çünkü içlerinde bir tür fırsat yatıyor olabilir.
Örneğin Jüpiter transitinde işinizden ayrıldınız.
Sırf bu deneyime takılıp kalmak ve üzülmek yerine , bu durumun size sunacağı bir fırsat varmıdır konusunu değerlendirebilirsiniz.
Belkide o işte pek mutlu değildiniz ve sadece ekonomik bir garantisi olduğu için işe katlanıyordunuz. Ve zamanla farkınızda bile olmadan o işten çıkmaya kendinizi zihinsel olarak hazırladınız.
Şimdi ekonomik garantiniz olmayabilir ama özgürsünüz ve geleceğe dair asıl istediğiniz seçenekler en azından zihinsel olarak önünüzde olacaktır.
Ya geçmiş deneyiminize yani işten çıkarılmış olmanıza takılıp Jüpitere kızacaksınız yada geleceğiniz için neler yapabileceğinize dair zihninize akan fırsat tohumlarını tarlanıza ekeceksiniz.
Seçim sizin ;)
Merhaba,
Çok güzel bir yazı Yıldırım,teşekkürler,aynısını yaşadığım kendi deneyimimi paylaşmak isterim..Jüpiterim 10.evde balıkta..Son iki Jüpiter balık transitinde işimden ayrıldım:ilkinde kendim ayrıldım ve yeni bir şey deneyimlemek istedim,yeni bir işe girdim,hayatımda beni şu anıma getiren insanlarla tanıştım,geçen seneki transitte ise işten çıkarıldım(çok mutsuzdum orada ve o işte..sürekli birşey olsun deyip dua ediyordum)..ve oturdum ne istiyorum ben diye düşündüm,bir önceki transitte de karşıma çıkan,istediğim şey konusunda eğitim alma konusunda çok içten dua ettim ve karşılığı geldi..şu anda onu yapmak için eğitim alıyorum.Sanırım niyetimiz ve kalbimizden geçen neyse onu yaşıyoruz.

Sebep kervanlarının yollarını kesmedeyim belki sebepleri meydana getireni bulurum diye..Hz Mevlana
04-01-2011 11:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Brad Pitt , şanslı kerata gülücük

Gerek çekiciliğiyle , gerek oyunculuk performansıyla hep en popüler isimler arasında olan Brad Pitt Yay + Oğlak karışımı bir doğaya sahip.

Haritası = http://www.astrotheme.com/portraits/p5pPuCcKd7yN.htm

Brad Pitt hayatında Jüpiter gezegeni ve Jüpiter transitleri önemli bir yer tutuyor olmalı çünkü Jüpiter Yükselen yöneticisi olarak güçlü konumda.

1991 yılında sadece 15 dakika rol aldığı ( başrol bile olmadığı ) bir filmden sonra en seksi erkekler arasında gösteriliyor. Popüleritesi artmaya başlıyor.

O dönem Jüpiter transitini Aslan burcunda görüyoruz ve Brad Pitt'in 9.evinde güçlü konumda + üstelik o jüpiter transiti Brad Pitt'in doğum haritasındaki 5.ev Jüpiterine üçgen açı yapıyor ( whole sign ev sistemini kullanıyorum )

Natal Jüpitere göre ele aldığımızda transit Jüpiteri bu kez 5.evde görüyoruz yani sahne evi yani popülerite evi.

Brad Pitt bu popüleriteyle ve en seksi olmakla yetinmeyen güçlü Oğlak potansiyelleri taşıyor.

Ve bir kaç sene sonra 1995 yılında asıl çıkışını SE7EN adlı filmle yapıyor.

1995 yılına baktığımızda bu kez transit Jüpiteri kendi yönettiği Yay burcunda görüyoruz yani o sene Brad Pitt'in hayatında Jüpiter yükseliyor + üstelik yine jüpiter transitinin 5.evdeki jüpitere hoş bir üçgen açı yaptığını görüyouz.

Brad Pitt pek çok bayana göre çok çekici biri olabilir ancak eminim pek çok bayan da onu vasat buluyor olabilir.
Brad Pitt'in 1995 yılından itibaren başarı konusundaki istikrarını jüpiterle açıklayamayız elbette.
İstikrar için toprak elementini , satürnü ve özellikle oğlak burcunu aklımıza getirebiliriz ve Brad Pitt doğum haritasında hem bolca Oğlak etkisi var hemde Satürnü Kova burcunda gayet güçlü çalışıyor.

Yay - Oğlak yada Jüpiter - Satürn bağlantılarında şu basit yorumun doğruluk payı yüksektir ;

Çabayla gelen şans..

bir de şöyle okuyalım ; çabayla ( satürn ) gelen şans ( jüpiter )

04-16-2011 08:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Özellikle kriz dönemlerinde , karar verme aşamalarında ve insanın kendini mutsuz hissettiği zamanlarda tüm bunların ne zaman biteceğini bilmek ve neler olacağını öğrenmek arzusu artmaktadır. İyi günlerin geleceği umuduna gereksinim vardır.
Diyelim ki iyi günlerin geleceği zamanı biliyoruz.
Ne yapacağız ? Oturup bekleyecekmiyiz ??
Bu iyi günleri birisi kapımızın önüne getirip bırakacakmı ?

Bilmeliyiz ki bu iyi günler ancak biz onlar için çalışırsak gelebilirler..

Barış İlhan'ın Astrolojide Yetişkinlerin Bluğ Çağı kitabından alıntıdır.

04-17-2011 02:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
merkürijüp Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 2

Evet etraftan çare dilenirsek daha çaresiz ve bedbah duruma düşeriz kötü zamanlarımızda asıl bizi kurtaracak olan biziz

pladicus
http://img7.ressim.net/out.php/i5646564_...-19172-gif
whole
http://imageshack.us/f/535/astro2gw52serapcardakhw.gif/
04-17-2011 03:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transit Jüpiter'in şans noktasından geçişi Reinarubia 6 14,540 12-23-2012 07:39 PM
Son Mesaj: Reinarubia

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir