Değerlendir:
  • 24 Oy - 2.92 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İkizlerin Üç Tipi
Yazar Mesaj
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

İkizlerin Üç Tipi
Her burcun içinde onar günlük alt dönemler vardır. Peki siz hangi İkizler tipindesiniz ?

Geleneksel bilgilerde burçların kendi içinde üç döneme ayrıldığını görürüz ancak burada anlatacaklarım alışılmış on günlük (dekan) sisteme girmiyor. En son Londra ziyaretimde bulduğum metruk bir Astroloji kitabında bulduğum bu bilgileri sizler de paylaşmak istedim. Şaşıracaksınız. Bu ay İkizler’le başlıyoruz.

İkizler’in ilk on gününde (21 – 31 Mayıs arasında) doğanların özel olarak Jüpiter etkisinde olduklarını görüyoruz. Bu dönemde doğanlar diğerlerine göre kurulu düzene daha yakın, mantıklı, adalet duygusu yüksek, başkalarının çalışmalarını düzenleyen, organize eden, yargılayıcı bir tutum izlerler. Kurulu olan şeylerin devam etmesini arzu ederler ve bu yüzden kimi zaman risk almaktan çok eleştirel bir tutum takınabilirler. Olumlu yönleri ile diğerlerine göre daha kararlı, ilişkilerinde yücegönüllü, güven veren bir yapıya sahiptirler. Kişisel sorumluluk duyguları fazlasıyla gelişmiştir. Düşüncelerinde analizci, dikkatli ve iyi bir gözlemcidirler. Ancak olumsuz yönde risk almaya eğilimli olmadıkları için kaçırdıkları pek çok fırsat söz konusudur. İnatçılık edip, yeni önerileri dinlemezlik edebilirler. Hatta bu nedenle ilişkilerinde daha fazla sorunla karşılaşabilir, toleranssız davranabilirler. Eğer başkalarından aşırı beklentilerini dengeleyebilirlerse, daha mutlu olacaklardır. Bu dönemde doğan bazı İkizler kişileri şöyle: Kraliçe Viktorya, Walt Whitman, Nicole Kidman, Miles Davis, Bob Dylan, Clint Eastwood, J.F. Kennedy, Henry Kissenger, Harvey Milk.

İkizler’in ikinci on gününde (1-10 Haziran arasında) doğanların özel olarak yöneticileri Mars gezegenidir. Bu dönemde doğanlar bağımsızlık, enerji, güç ve mücadele sergilerler. Yöneticilik yetenekleri diğerlerine göre daha ağır basar. Eyleme geçmeyi çok severler, çok hızlıdırlar, enerjileri bulaşıcıdır ve başkalarını kolayca harekete geçirebilirler. Hızlı reaksiyon verirler ve duygusal tepkilerinde yoğundurlar. Ancak bu dönemde doğanlar kolayca kışkırtılabilir, herhangi bir amaç belirlemeden, ayırım yapmaksızın harekete geçerek ziyankar davranabilirler. Dengeleri bozulduğunda aşırılıklara gideceklerdir. Aşırı baskın ve sadece kendilerini haklı görün bir tavır takınabilirler. Eğer kendilerini kontrol edebilirlerse çok daha başarılı ve mutlu olabilirler. Sezgileri güçlüdür ancak kontrolsüz olmaları yüzünden ilk aklına geleni yapmaları sorunlara yol açabilir. Bu dönemde doğan bazı kişiler şöyle: Bjorn Borg, Dean Martin, Marilyn Monroe, Prince, Thomas Mann, Orhan Pamuk.

İkizler’in son on gününde (11-20 Haziran arasında) doğanların özel olarak yöneticileri Güneş’tir. Bu nedenle bu dönemde doğanlar kararlılık, sağlamlık ve yapıcı sonuçlar ararlar. Karakterlerinde güç, yöneticilik arzusu ve durağanlık vardır. Kişisel yönde ilkeli olmaya özel bir önem verirler. Güven arayışları da diğer İkizler’e göre çok daha fazladır. Kalıcı olmayı arzu ederler, oldukça dayanıklıdırlar. Gururlarına fazlasıyla düşkün olabilirler. Kendi kendilerine güvenirler. Kurulu düzeni tercih ederler ancak ilk on günde doğanlara göre daha anlayışlıdırlar. Ancak bu dönemde doğanlar aşırı inatçı, uyum göstermek istemeyen, kimi zaman hem kendilerine hem de başkalarına zalimce yaklaşabilirler. Bu kişilikte mazoşistçe eğilimler olabilirler. Hayatın hafif yönlerine de bakabilmeleri onları daha mutlu kılacaktır. Bu dönemde doğan bazı kişiler: Steffi Graf, Paul McCartney, Donald Trump, Venus Williams, Gene Wilder.

Hakan Kırkoğlu.

06-07-2009 01:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mutluluklar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 3

RE: İkizlerin Üç Tipi
ben ikizlerin 3.dekanatının kova olduğunu zannederdim güneşmiş... ? doğrumu bu arada herkese merhaba, tanışma sayfasını bulamadım henüz..gülücük

http://i1107.hizliresim.com/2011/7/5/6721.gif
03-25-2011 04:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
deniz kaya Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

selamlar..burcumun ikinci dekanatındanım.venüs etkili olduğunu sanıyordum.mars etkilymiş bu dekanat.açıkçası
bu yorumlar çok yabancı gelmedi.açılımdaki birçok konu bana uydu.

http://a1210.hizliresim.com/12/m/f2y65.gif
12-06-2011 04:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vatansever Çevrimdışı
Yasaklanmış

dekanlara göre yükselenler değişiomu mesela mars etkili ikizler dekanı koç fiziki özelliğimi verir yakışıklılık felan bunlardada etkiliimi dekanlar ?
12-06-2011 04:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

Boyutpedia'da farklı..

1. DEKANAT

(21 Mayıs- 31 Mayıs)

Tam bir İkizler. Merkür hâkimiyeti baskın. Bu bölümde doğan kişiler entelektüel

insanlardır. Her şey hakkında fikir yürütürler; çok konuşkandırlar. Hareketten hoşlanırlar, devamlı yeni şeyler peşinde koşarlar.

2. DEKANAT

(1 Haziran- 10 Haziran)

İkizler özellikleri, Terazi’nin sanatçı yönü ile birleşmeye başlar Merkür kadar Venüs de hâkimiyetini egemenleştirir. İnsan ilişkileri çok kuvvetlidir. Sanata, özellikle de edebiyata eğilimleri fazladır. İnsanları ikna etmekte zorlanmazlar, düşüncelerini kolaylıkla kabul ettirirler. Yeni ve farklı düşüncelere açıktırlar.

3. DEKANAT

(11 Haziran - 20 Haziran)

İkizler özellikleri Kova’nın inatçılığı ile birleşince ayakları yere sağlam basan bir tip ortaya çıkabilir. Bu dekanatta doğanların diğer İkizler insanından en büyük farkı,

çok fazla konuşmamalarıdır. Onlar sadece gerekli konularda konuşurlar. İnsancıl bir yapıları vardır. Düşüncelerine karışılmasından ya da değiştirilmeye çalışılmasından

hiç hoşlanmazlar.
12-06-2011 06:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
callisto Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

bence ikizlerin üç tipi filan yok, her ikizler insanının içinde en az 3-4 ayrı karakter var. çevirip çevirip öyle kullanıyorlar

placidus;
http://imageshack.us/f/705/gergergeg.jpg/

whole sings;
http://imageshack.us/f/51/sdfghjkid.jpg/
12-07-2011 05:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Marie Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Rep Puanı: 5

ilk tipim ben.ilginçtir Viktoryan dönemi ilgim çekiyor ve nicole kidman kadar da sogugum. Zeka meka zaten uyuyor :p risk almam eğer mantikli degilse.
06-20-2014 12:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kumsal Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 11

Cvp: RE: İkizlerin Üç Tipi
(06-20-2014 12:37 AM)Marie Yazılan:  ilk tipim ben.ilginçtir Viktoryan dönemi ilgim çekiyor ve nicole kidman kadar da sogugum. Zeka meka zaten uyuyor :p risk almam eğer mantikli degilse.

Marie yapma bana bunu.Sana kanım kaynadı Nicole gibi somak suratlı buzdolabı bir insan olarak hayal edemem seni.Olmaz olamaz gülücük

Mesajlarımı alıntılamazsanız sevinirim forum dostlarım gülücük
06-20-2014 02:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Marie Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

(06-20-2014 02:10 AM)Kumsal Yazılan:  
(06-20-2014 12:37 AM)Marie Yazılan:  ilk tipim ben.ilginçtir Viktoryan dönemi ilgim çekiyor ve nicole kidman kadar da sogugum. Zeka meka zaten uyuyor :p risk almam eğer mantikli degilse.

Marie yapma bana bunu.Sana kanım kaynadı Nicole gibi somak suratlı buzdolabı bir insan olarak hayal edemem seni.Olmaz olamaz gülücük

Şimdi şekerim venüsüm de koç. Bildiğin teke suratliyim koptum.w ilk gorunusum cidden soguktur. Karsidan alantrik alirsam ortami seversem falan bambaska marie cikiyorgülücük sev beni kumsal :D
06-20-2014 12:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Marie Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

(06-20-2014 12:43 PM)Kumsal Yazılan:  
(06-20-2014 12:25 PM)Marie Yazılan:  
(06-20-2014 02:10 AM)Kumsal Yazılan:  

Şimdi şekerim venüsüm de koç. Bildiğin teke suratliyim koptum.w ilk gorunusum cidden soguktur. Karsidan alantrik alirsam ortami seversem falan bambaska marie cikiyorgülücük sev beni kumsal :D

Tamam kanım niye kaynadı belli oldu gülücük Gerçi ben de dışarıdan bazen acayip kıl duruyorum asc plüton karesinden olabilir. Ha acayip kıl da olabilirim neptüne rağmen potansiyel var gülücük Ayıp ettin Marie severim seni venüsün koç. Taht kurmussun kalbime en güzel yerindesin diyeceğim nerdeyse gülücük Ban venüs koc venüs balıklarla gelin. Venüs aslan gibi delirtmeyin. gülücük

Bilmukabele gülücük
06-20-2014 12:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İkizlerin şaşkınlığı body snatcher 1 3,994 04-20-2012 09:57 PM
Son Mesaj: smoochy
  İKİZLERİN HAYAT AMACI astrosohbet 2 5,573 06-10-2008 09:38 PM
Son Mesaj: yezda

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir