Değerlendir:
  • 46 Oy - 2.83 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Uranus Transitleri
Yazar Mesaj
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Cvp: URANÜS TRANSİTLERİ
Aprilios Yazılan:Sevgili Lavinya,

Yakın zamanda Tr. Uranüs 11. evimdeki ziyaretini, 6. evimdeki natal Plüton'a 135'lik bakarak güncelleştirecek.

Uranüs ve Plüton gibi iki kollektif gezegenin kadersel titreşimlerin bir parçası olabileceğini biliyorum. Sanırım Tr. Uranüs'ün aceleciliğini, sağlığım ve rutin işlerim üzerinde deneyimleme olasılığım söz konusu olan ,,,

Durumun ''nasıl''ına ilişkin değerli paylaşımlarını rica ediyorum, sevgiler. gülücük

Sevgili Aprilios,henüz iyi değilim Sesquiquadrate açı konusunda fakat bildiğim kadarıyla soruna yanıt vermeye çalışıyorum gülücük

Bu dönemde yaşamında bazı şeylerden vazgeçiş- temizlik yaşayabilirsin ama bu temizliğe izin vermen lazım.Bazı konularda karar vermek zorunda kalabilirsin , karar vermek zor gelebilir ve bu durum seni psikolojik yönden etkileyebilir,fazla heyecanlanabilirsin,sısk sık sinirlenebilir ani davranışlarda bulunabilirsin,iç dünyanda olanlar içini kemirebilir,haklarına müdahale edildiğini dşünebilir, huzursuz olabilirsin. Daha fazla sosyal ortamlarda ve faaliyetlerde bulunmak, dinlenmeden çalışıp kendini sınırlarını zorlayabilirsin ,fazla acelecilik yorucu olabilir,daha önceden var olan önemsemediğin ya da farkında olmadığın sağlık sorunların gündeme gelebilir, arkadaşlarınla ilgili konularda ani kararlar verebilirsin.Senin dışında oluşan olaylar sıkıntı verebilir,özgürlüğünü kısıtladığını düşünebilirsin ve sıkıntılı bekleyiş içinde olabilirsin.
06-06-2009 10:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Lavinya Yazılan:Sevgili Aprilios,henüz iyi değilim Sesquiquadrate açı konusunda fakat bildiğim kadarıyla soruna yanıt vermeye çalışıyorum gülücük

Bu dönemde yaşamında bazı şeylerden vazgeçiş- temizlik yaşayabilirsin ama bu temizliğe izin vermen lazım.Bazı konularda karar vermek zorunda kalabilirsin , karar vermek zor gelebilir ve bu durum seni psikolojik yönden etkileyebilir,fazla heyecanlanabilirsin,sısk sık sinirlenebilir ani davranışlarda bulunabilirsin,iç dünyanda olanlar içini kemirebilir,haklarına müdahale edildiğini dşünebilir, huzursuz olabilirsin. Daha fazla sosyal ortamlarda ve faaliyetlerde bulunmak, dinlenmeden çalışıp kendini sınırlarını zorlayabilirsin ,fazla acelecilik yorucu olabilir,daha önceden var olan önemsemediğin ya da farkında olmadığın sağlık sorunların gündeme gelebilir, arkadaşlarınla ilgili konularda ani kararlar verebilirsin.Senin dışında oluşan olaylar sıkıntı verebilir,özgürlüğünü kısıtladığını düşünebilirsin ve sıkıntılı bekleyiş içinde olabilirsin.
Satürn'ün yakında 6. evimi ziyaret edecek olması, özellikle sağlık hanesine soru işareti koydurtmuyor değil. Çünkü 5. evdeki yankılarından birkaçını uzun zamandan beri, net olarak yaşıyorum diyebilirim.

Bu bağlamda, Tr. Uranüs'ün 6. ev Plütosu ile bağlantılı çalışacak olması kafamı bayağı bir kurcalıyordu. Sayende olasılıklarla ilgili fikirlerim netleşti, yardımın için çok teşekkür ederim. gülücük

06-10-2009 10:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Aprilios Yazılan:
Lavinya Yazılan:Sevgili Aprilios,henüz iyi değilim Sesquiquadrate açı konusunda fakat bildiğim kadarıyla soruna yanıt vermeye çalışıyorum gülücük

Satürn'ün yakında 6. evimi ziyaret edecek olması, özellikle sağlık hanesine soru işareti koydurtmuyor değil. Çünkü 5. evdeki yankılarından birkaçını uzun zamandan beri, net olarak yaşıyorum diyebilirim.

Bu bağlamda, Tr. Uranüs'ün 6. ev Plütosu ile bağlantılı çalışacak olması kafamı bayağı bir kurcalıyordu. Sayende olasılıklarla ilgili fikirlerim netleşti, yardımın için çok teşekkür ederim. gülücük
Bugün gerçekleşen transitin minumum etki düzeyine bağlı kalarak; sol elimin parmaklarından birini, derin bir kesiğe kurban verdim. ''Kan tutması'' gibi bir sorundan da küçüklüğümden beri muzdarip olduğum için, hafif çapta bir baygınlık geçirdim.

Aynı transiti 15 Temmuz itibariyle yeniden yaşayacağım. Umarım bu kez, etkisini hissettirmeyen transitlerden biri olur. karamsar

06-18-2009 12:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

RE: URANÜS TRANSİTLERİ
amannn uranus 26 derecede ve benım dc 24 derece balık , kavusmuslar :D yasayan varmı neler yasadınız ?

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
07-04-2009 02:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

Cvp: RE: URANÜS TRANSİTLERİ
ariess Yazılan:amannn uranus 26 derecede ve benım dc 24 derece balık , kavusmuslar :D yasayan varmı neler yasadınız ?
Hala bir şey olmadıysa mesele yok ariess 2 derece geçmiş zaten ama astro.com ephemeris sayfasına göre 1 temmuzda gerilemeye başladı ve 23 dereceye kadar gerileyecek bir daha ocak 2010 da 24 derece olacak.Benim güneşime şu anda 120 lik açı yapıyor 0 orbla olan bir şey yok ancak kendimde gözlemlediğim korkularıma karşı daha cesurum son dokuz aydır daha rahat " hayır " diyorum beni kısıtlaığını düşündüğüm durumlarda belki bende ki bu değişim dışsal koşulları hazırlıyor ve geri hareketten ileri ye döndüğünde dışsal durumlar daha görünür olacak.Neptün ve saz arkadaşlarıda güneşime kare yapıyor durumu ne kadar doğru algıyorum bilemem.gülücük
07-04-2009 03:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

hilal-e Yazılan:Bayadır Uranus 7 ci evimde ve malesef astro.com da açılarını göremiyorum?

baya yorucu bu 7 ci ev Uranusu......ani ilişkiler ve ani ayrılıklar....çok yıpratıcı:(

Acaba bu uranusun evlerime ve diyer gezegenlerime açıları nasıl?...yorum yapa bilen olursa çok sevinirim

Tr. Uranus 7.evinde,ayrıca natal saturn ,natal ay ve natal uranüs ile kare açı ,güneşle 45 derecelik açı oluşturuyor.

7.evdeki tr. uranüs ilişkilerin aniden sona ermesi yada yeni ve ani ilişkilerin başlamasına sebep olur ani ilişkiler başlangıcı gibi aniden bitebilir.İlişkini gözden geçirmek isteyebilirsin,bağımsızlığına biraz daha düşkün olabilirsin,ilişikine toplum karışmaya çalışabilir yada toplumun hoışuna gitmeyebilir ama sen buna aldırmadan istediğin gibi yaşamak istersin.Sorunlar yaşayabilirsin ilişkinde,tatrtışmalar yaşayıp, seni kısıtladığını düşünebilirsin,Sorumluluklarını gözmezlikten gelebilirsin, beklenemdik, ani olaylar yaşayabilirsin,güvenlik konusunu çok fazla düşünmeyebilirsin.
Davranışların çevrendekilere tuhaf gelebilir,duygusal olarak karışıklık yaşayabilirsin, duygularını göstermek konusnda sabırsız olabilirsin,Çok aşık olduğunu sanabilirsin ve ömürboyu hep aşkının devam edeceğini düşünebilirsin.Sinirli olabilirsin,sevgilinle kavga edebilir,tartışabilirsin,bencil görünebilirsin karşındakine ,sevgilinle birbirinize yabancılaşabilirsiniz, karşındaki kişi sorunlu,kaba,kontrolsüz olabilir,birbirinizi yanlış anlayabilirsiniz,karşındakinin yanlışlarını daha net görebilirsin.
07-23-2009 04:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Parti ne zaman sona erer ?

Bir transit ne zaman son erer ? O zaman ne olur ? Bu geleneksel astroloji kitaplarında göz ardı edilen bir sorudur. Genellikle transit planet açının etki alanından çıktıktan sonra etkisinin bittiğini , her şeyin sona erdiğini düşünme eğilimi söz konusudur. Gerçekte, bu etkiler henüz başlamaktadır. Bir planet doğum hairtasını etkilemeyi bir süre için bırakabilir, ama bir tetik noktasının üzerinden geçişinin etkisi sonsuza kadar bizimle kalır. Eğer transitin canlandırdığı konulara güçlü ve bilinçli bir yanıt verdiysek, içimizde bir şey kalıcı olarak değişir. Artık transitin başladığı zamandaki insandan farklı bir insan oluruz. Bu yeni farkındalıklar ve hünerler her zaman bizimle kalırlar.

Bu sözleri okumak bir çaba harcamanızı gerektirmiyor. Hatta tam olarak okuduğunuzun bilincinde bile olmayabilirsiniz. Dikkatiniz kavramlar üzerinde yoğunlaşmış, bunların size aktarılışının mekaniğini düşünmüyorsunuz. Ama yıllar önce okumayı öğrenmek için çok uğraşmka zorunda kalmıştınız. Bu adım bile daha büyük bir çabanın temelleri üzerinde duruyordu yşamınızın ilk onda birini dilin temelini anlmak için harcadınız. Bu mücadelenin etkileri hala sizinle birlikte, ama bilincinde değilsiniz. Okumayı, yazmayı bilen bir yetişkin olarak bunları garantiye almış durumdasiniz. İşte transitler tam bu şekilde işlerler.

Bir insan bir transite bir kere olumlu yanıt verirse, kazanılan yeni güçler ve bilgiler, koşullar bunları talep ettiğinde otomatik olarak, çaba harcamadan harekete geçmeye hazır bir şekilde, sonsuza kadar o insanın kişiliğine yerleşirler.

Transit teorisinde bu son ilke olmasaydı, bütün süreç anlamsızlaşırdır. Rasgele ve kişisellikten uzak astrolojik güçler tarafından oynanan pin pon toplarına benzerdir. Ama yaşam evrimsel bir süreçtir. Hafızamızın yarattığı ortam kanalıyla özümüz, daha fazla bilgi ve daha fazla farkındalığa doğru, dakika dakika değişir. Evlenmek veya yeni bir işe başlamak gibi bir transit de bir olaydır. Ve bütün olaylar gibi onu da hatırlarız. Ama bariz dışsal detaylarla değil daha derin anlamda, bu deneyimle değiştiğimiz için hatırlarız.

Transitlerin kendimizde anlamlı ve kalıcı değişimler yaratmayı bize öğretmelerine izin verelim. Geçici, günlük bir süreci tahmin etmeye çalışarak kendimizi kısıtlamamız gerekmiyor. Kalıcılığın mimarı olabiliriz.

Değişen Gökyüzü
07-24-2009 06:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

lilyum Yazılan:Valla tam 2 sene sonra bu zamanlarda kavuşum yapmış olacak hemen sonrasında natal jüpiterle kavuşup natal plutoma da zıt bakacak bu arada da tr satürn plutomun üzerinden geçmiş olacak Allah sonumu hayır etsin ne diyebilirm ki :(
Umarım senin de bütün sorunların geçer herşey biran önce düzelir istediğin gibi olur..

Bu arada ben bu transit süresince neler yaşayabilirim yorum yapabilecek birisi çıkarsa çok sevinirim utandım

Şİmdilik kısaca biraz zorlu bir dönem geçireceksin diyebilirim,huzursuz,sıkıntılı olabilirsin,üzücü şeyler yaşayabilirsin,seyahat etmek isteyebilirsin,kısıtlandığını hissedebilirsin,üzücü olaylar sana deneyim kazandıracağı için birdaha bu tür olaylarla karşılaşmayabilirsin yada karşılaştığında nasıl davran gerektiğini bilirrsin.

Müsait bir zamanımda daha uzun bir yorum yapacağım gözkýrpma
07-25-2009 01:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

lilyum Yazılan:Of yaaa ben çalışmıyorum ya şimdi belki işle ilgili radikal bi değişiklik olur diye düşünüyodum. Sanırım pek öle olamayacak. Neyse artık yaşayıp göreceğiz. Hayatta herşey bizim için. Teşekkür ederim Lavinya cım zahmet oldu sana çiçek

Sevgili Lilyum,işinle ilgili değişiklikler de olacak tabi,kariyerle ilgili önemli gelişmeler olabilir,sorunlarına yeni ve farklı çözümler bulabilirsin,yaşamını yönlendirmek için sana rehberlik edecek birileriyle karşılaşabilirsin,şinde daha ilelemek için büyük sorumluluklar alabilirsin ve işini geliştirebilirsin,işin bazen sıkıcı gelebilir,işinde heyecan arayabilirsin, yenilikçi olabilirsin.Hayatında bazı değişiklikler olabilir başta bu değişikliklerin senin için iyi olduğunu anlayamayabilirsin fakat bir süre sonra değişimin etkisinin iyi olduğunu anlayabilirsin,tanıştığın kişilerin kapasiteleri senin kadar iyi olmayabilir,daha önceden sorunlu olduğun kişilerle tartışma yaşayabilirsin eğer daha önceden problem yoksa aranızda bir sebepten dolayı öfke patlamaları yaşanabilir,aranızda güç savaşları yaşanabilir.
07-25-2009 07:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
kayasran Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 11

RE: URANÜS TRANSİTLERİ
TR. Uranüs-Neptün Karesi

Kendinle mücadele ederek hayallerini devirebilirsin yada ideallerin ve gerçekçi hayallerin belli bir düzeye kadar gerileyebilir. Görüş alanın kısalabilir. Arınmaya çalışarak her ihtiyacını gideremezsin.Bu yüzden asiliğe yönelinebilir.

TR.Uranüs - Ay Karesi

İçinden bir his bir şeylerin hayatında değişmesi için seni dürter ve yeni şeyler denetmeye zorlayarak eskiye meydan okursun ve bunu yaparken aile ortamında bir bozulma gözlenebilir yada tüm ailenin yükü size geçebilir.Böyle olduğu taktirde dertlenebilir, sana ters olan asi hareketlerde bulunmaya meyillenilebilir.içinden bir parça sürekli farklı keyiflere adım atmayı isyecektir.

TR.Uranüs Evlerde

9. EVDE
Bu dönemde seyahatler artabilir. Beklemediğini gezilere katılabilirsin. Bir turist havasında egzotik, doğayla başbaşa olmayı seçebilirsin. Bu transit kişinin bakış açısını değiştirerek hayata dair olan felsefelerimizi değiştirebilir.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...r=4&nho2=4
07-27-2009 07:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Uranüs Transitleri ve Çarpıcı Deneyimler astrosohbet 45 96,394 12-13-2019 04:50 PM
Son Mesaj: justicee
  Transit Uranüs' ün Doğum Haritasındaki Planetlerle Etkileşimi Yakamoz 25 65,709 05-22-2018 11:50 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Uranüs Karşıtlığı (MEŞHUR ORTA YAŞ KRİZİ) simya 7 15,444 01-14-2018 01:31 AM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Transit Uranüs' ün Evlerdeki Etkileri Yakamoz 26 51,317 12-01-2017 04:18 PM
Son Mesaj: tugsem_10
  Transit Uranüs kare N. venüs durumu eminesen 146 157,576 07-10-2016 03:40 PM
Son Mesaj: dilek8855
  Transit Uranüs Doğ. Haritasında Merküre Açı Yaparsa astrosohbet 3 8,191 04-30-2015 11:13 PM
Son Mesaj: yükselen ikizler
  Transit Uranüs Doğ. Haritasında Venüse Açı Yaparsa astrosohbet 2 13,671 02-07-2013 03:28 PM
Son Mesaj: Kerim1S
  Transit Uranüs Koç burcuna giriş yapıyor astrosohbet 80 105,932 01-09-2012 08:15 PM
Son Mesaj: nisan15
  Uranüs Geri Giderken.. gullusutcu 14 20,259 07-09-2011 10:29 PM
Son Mesaj: salmakis

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir