Değerlendir:
  • 40 Oy - 2.95 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Transit Satürn Açıları
Yazar Mesaj
ginka
Kayıtsız

Cvp: Transit Satürn Açıları
TR.Saturn Kare veya Karşıt Açı Güneş;Sorumluluklar,gerçekler gündeme gelebilir.Kişi amaçlarını tekrar gözden geçirir ve bu amaçların gerçekmi yoksa hayal mi olduğuna karar verir.Kişi kendisini yorgun enerjisi bitmiş gibi hissedbilir,kşinin yeteneklerinin sebebi sorgulanabilir.Kişi kendisini ifade etmekte zorluk çekebilir.Otoriter kişilerin kendilerine karşı olumsuz davranışlarıyla karşılaşabilir.Kişi borca girmekten kaçınmalıdır. Sağlık kontrollerine gidebiir kişi.

TR. Satürn trine vaya sekstil ay;Aile meseleleri önem kazanır,Kişi kendisini ve duygularını kontrol edebilir.Aile yaşantısı huzurludur.Aileyle ilgili konularda sorumluluklarının arttığı hissedilebilir.Bayanlardan yardım görebilir,nasihatlar alınabilir

Tr.Satürn Trine veya Sekstil Merkür;Artan sorumlulukların tadını çıkarrmak isterler ve bu sorumlulukları eğelenceli hale getirmeye getirmeye çalışırlar,yeni proje ve işlere başlamak için uygun zaman olablir ya da var olan projeleri geliştirmek için uygun olabilir.Daha yaşlı aile üyeleriyle aralarındaki iletişim iyidir.Zihin açık olabilir,olumlu düşünceleri vardır,kitap okumak yada kurs için uygun zaman olabilir.

Tr. Saturn karşıt veya kare açı Uranüs ;Sorunlara kolaylıklıkla çözümler bulmak zor olabilir,koşulların sınırlı olması bağımsız ve özgün olmaya engel olabilir. Muhafazakar güçler ,düşünceler,olaylar özgürlük anlayışıyla ters düşer.Bazı fikirler ve davranışlar çevreleri tarafından anlaşılmayabilir ve alışılmamış gelebilir.

bunların hepsini yaşıyorum hayırlısı olur umarımpek anlamadım transitin yaptığı açılar cidden çok önemliymişsürprizzz
12-05-2009 09:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

RE: Transit Satürn Açıları
Tr. Saturn Karşıt açı veya kare neptün;Hayal kırıklığı yaşayabilir,endişeleri olabilir,önemli kararlar alınmamalı,yeni bilgiler için istekli olabilir,gizliliklere karşı ilgi duyulabilir,paronoya ,duygusal depresyon,huzursuzluk,kendine acıma,bilinçaltındaki korkuların artması gibi psikolojik sorunlar yaşanabilir.Gerekli prosedürler yerine getirilmeyebilir,gelecek korkusu,özgüvensizlik görülebilir. İlaçlara, bilinmeyenlere, hastanelere karşı ilgi artabilir.

transitlerime şöyle bir bakıyım dedim ah saturn ah ne diye neptüme kare olursun ki beni depresyona sokarsın anlamıyorum bu yazı doğrudur inanamıyorum :D özellikle kariyer konusunda beni umutsuzlaştırdı ya aðla...
01-09-2010 02:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
pasifik
Kayıtsız

ya bende bişey paylaşmak istiyorum geçen sene doğum günüme bi kaç gün kala normal sağlıklı bir şekilde yaşamımı sürdürürken bir gece ansızın berbat bi şekilde hastalandım ateşim olmuş 40 durmadan istifra titreme nöbetleri felan neyse hastaneye gittik felan safra kesesinde sorun olabilir dediler iğne derken bi hafta sonra tekrar gittiğimde kan ölçümlerim gayet normal herşey sağlıklı düzenli çıktı bilmiyorum belki yediğim birşey dokundu ama o tarihe baktığımda transit satüğrnün tam 6. evime geçtiği gün olduğunu gördüm yutkundumgülücük dehşete kapıldım bi süre tabi:D
01-09-2010 05:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

ben en çok tr. satürnün kişisel gezegenlerime karşıt açısı etkiliyor. ay ile karşıt durumda şimdi. duygularımı derinlemesine ifade edemiyorum. sıkıntı çekmekteyim. oysa eskiden daha kolaydı, ama şimdi ketumlaştıgımı hissediyorum. bir de ayın temsil ettigi ev konularım çok değişik bir hal aldı. artık ailemle pek görüşemiyorum, gerçekten de daha yalnızlaştım.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
01-26-2010 08:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

satürn ün yapılandıran etkisini evimde yaşıyorum. natal ay ile transit satürn zıtlaşmasıyla, evimizde tadilat başladı. ev baştan yapılıyor. bütün ev hayatım garip, abuk subuk bir hal aldı. uranüs de ay ile kavuşumda. ailede herkes bir yana dağıldı. evle ilgili konularda maddi manevi bir yapılanma ve değişim yaşıyorumgülücük

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
02-07-2010 03:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mercan Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Transit saturn kavuşum pluto;Koşulların kontrol altında olmadığı düşünülebilir, gelecekte var olan düzeni değiştirecek yeni alışkanlıklar edinilebilir,düşüncelerde yoğunlaşma,konsantrasyon olabilir,çevreyle güç savaşları yaşanabilir.

yakında bekleniyor... aslında oldukça olumlu geldi bana bunlar, hoşlandım ama bakalım hayırlısı...gülücük

02-08-2010 04:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vuslat Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 7

Cvp: RE: Transit Satürn Açıları
\'Mercan\' pid=\'76768\' dateline=\'1265588445\ Yazılan:Transit saturn kavuşum pluto;Koşulların kontrol altında olmadığı düşünülebilir, gelecekte var olan düzeni değiştirecek yeni alışkanlıklar edinilebilir,düşüncelerde yoğunlaşma,konsantrasyon olabilir,çevreyle güç savaşları yaşanabilir.

yakında bekleniyor... aslında oldukça olumlu geldi bana bunlar, hoşlandım ama bakalım hayırlısı...gülücük

bendede var bu açı şuan gerçi satürn retro ama bunun etkisi retrodan sonra daha fazla olur gerçi benim 12. ev ama nasıl olacak bakalım

[Resim: vuslatharitas.th.gif]

secdelerde imiş aşk bulmak alnıma düştü
04-26-2010 09:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
panel Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

RE: Cvp: Transit Satürn Açıları
Tr. Saturn Karşıt açı veya kare neptün;Hayal kırıklığı yaşayabilir,endişeleri olabilir,önemli kararlar alınmamalı,yeni bilgiler için istekli olabilir,gizliliklere karşı ilgi duyulabilir,paronoya ,duygusal depresyon,huzursuzluk,kendine acıma,bilinçaltındaki korkuların artması gibi psikolojik sorunlar yaşanabilir.Gerekli prosedürler yerine getirilmeyebilir,gelecek korkusu,özgüvensizlik görülebilir. İlaçlara, bilinmeyenlere, hastanelere karşı ilgi artabilir.
[/quote]

Satürn'ün neptün'e kare yapması yaklaşık ne gibi bir süredir?Tr Satürn Neptün'e yaklaşırken ve uzaklaşırken?Şu an Tr Satürn neptünümden 5 derece geçmiş durumda ama bend ehala bu korkular var.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=3...r=1&nho2=1
10-07-2010 05:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

Transit Satürn Açıları(1.Bölüm)

tr Satürn n.güneş transitleri
Satürn n.güneş kavuşum

Bu transit sorumluğunuzun izin verdiği ölçüde yaşamaya ve görevlerinizi yerine getirmeye dikkatinizi çekecektir. kısıtlanmış ve zorlanmış hissedeceksiniz ama, bu duyguların sizin yükümlülüklerinizden koparmasına izin vermeyin.İşinizi dikkate alın ve özen gösterin.depresyondan kaçının.hayatı kökten sorgulama dönemi ve yepyeni bir hayat planı yapma. Hayatı süzgeçten geçirme ve gereksizleri eleme dönemi.şimdiye kadar ne için çabaladıysanız (çabaladığınızı düşündüğünüz şeylerin değil) onun meyvelerini toplarsınız. Bazı kitaplar Satürn’ün sıkı ve zorlu çalışmaları ödüllendirdiğini söyler. Tam olarak böyle değildir. Satürn akıllı çabayı ve zekice atılmış adımları ödüllendirir. Eğer yanlış istikamet doğrultusunda sıkı çalıştıysanız Satürn de bunu farklı bir şekilde ödüllendirecektir. Satürn transitlerinde alışageldiği üzere, eğer içte sorun varsa yüzeye çıkma eğiliminde olacaktır Güneş genel olarak vücudu temsil ettiği için bu özellikle sağlık meselelerinde geçerlidir. Satürn Güneş kavuşumu söz konusu olsa bile, bu tamamlanması belki de yıllar alacak uzun menzilli projelere başlamak için mükemmel zamanı işaret eder. Ya da sağlıkla ilgili olarak çeşitli perhizlere başlamak, alışkanlıkları ileriye dönük olarak iyi yönde değiştirmek yada kötü alışkanlıklardan kurtulmak için de iyi bir dönemdir. Kişinin yaşamında 2 kez gerçekleşir.Kişinin sorumluluklarını denetleme ,kendileri için belirledikleri hedefler,olgunluk düzeyi,gerçekler gündeme gelebilir.Kişinin kendisi için koyduğu hedefleri,güç ve amaçlar için tekrar değerlendirir.Satürn kişinin yaşamını yavaşlatan bir yönü vardır,iyi bir bakış açısı için kişiyi zorlar.Kişi kararlılıkla ilerlerse başarıya ulaşabilir.Disiplin,konsantrasyonla birlikte yetenekleri ortaya çıkabilir.bu dönemde daha sorumluluk sahibi ve daha olgun olursun.senden yaşlı insanların yada çocuklarının sorumluluğunu üstlenebilirsin.bu dönemde senden yaşca büyük yada yaşca küçük biriyle bir ilişkiye başlayabilirsin.
Satürn n.güneş sekstil
her şey stabil ve heyecansızdır.Kendinizi meşgul edin.Kişiye başarı verebilir.Bu dönemde başlanan projeler başarılı şekilde sonuçlanabilir,kişi yavaş yavaş ilerler,fırsatlardan yararlanabilir ve bu dönemde kişi zamanını boşe geçirmemeli.Kendisinden yaşlı kişilerle olan ilişkiler iyi olabilir.Kişi yaşamına düzen verebilir,otoritelerden yardım alabilirler,zorluklara katlanabilir ya da yenebilir.Satürn’ün yaptığı her uyumlu açıdan sonra gelecek stresli bir açı genelde 2 yıl uzaktadır. sabırlısın kendine kolaylıkla hakim olursun.hırslarını gerçekleştirmek için gerkeli konsantrasyona sahipsin.bütün bağlantılarında açık sözlü dürüstsün.iş hayatında yükselirsin.yeni arkadaşlar edinirsin ama bunlar senden yaşca büyük kişilerdir.daha önceki emeklerinin karşışlığını alırsın.iş yerinden biriyle bir aşk ilişkin başlayabilir bu kişi senden yaşca büyük olabilir yada sen ondan yaşca büyüksündür.bu kişi senin hayatına dengeyi getirecek.
Satürn n.güneş square
içte sorun varsa yüzeye çıkma eğiliminde olacaktır Güneş genel olarak vücudu temsil ettiği için bu özellikle sağlık meselelerinde geçerlidir tamamlanması belki de yıllar alacak uzun menzilli projelere başlamak için mükemmel zamanı işaret eder. Ya da sağlıkla ilgili olarak çeşitli perhizlere başlamak, alışkanlıkları ileriye dönük olarak iyi yönde değiştirmek yada kötü alışkanlıklardan kurtulmak için de iyi bir dönemdir. Sorumluluklar,gerçekler gündeme gelebilir.Kişi amaçlarını tekrar gözden geçirir ve bu amaçların gerçekmi yoksa hayal mi olduğuna karar verir.Kişi kendisini yorgun enerjisi bitmiş gibi hissedbilir,kşinin yeteneklerinin sebebi sorgulanabilir.Kişi kendisini ifade etmekte zorluk çekebilir.Otoriter kişilerin kendilerine karşı olumsuz davranışlarıyla karşılaşabilir.Kişi borca girmekten kaçınmalıdır. Sağlık kontrollerine gidebiir kişi.
Satürn n.güneş trine
yaptığında her şey stabil ve heyecansızdır Kendinizi meşgul edin.Kişiye başarı verebilir.Bu dönemde başlanan projeler başarılı şekilde sonuçlanabilir,kişi yavaş yavaş ilerler,fırsatlardan yararlanabilir ve bu dönemde kişi zamanını boşe geçirmemeli.Kendisinden yaşlı kişilerle olan ilişkiler iyi olabilir.Kişi yaşamına düzen verebilir,otoritelerden yardım alabilirler,zorluklara katlanabilir ya da yenebilir.Satürn’ün yaptığı her uyumlu açıdan sonra gelecek stresli bir açı genelde 2 yıl uzaktadır.geçmişde yaşadığın bir aşk ilişkin aniden yine başlayabilir yada eski bir arkadaşınla aşk yaşamaya başlarsın.bunu gerçekden isteyip istemediğini kendine sormalısın varolan bir ilişkin varsa bu geri dönen kişi ilişkin için sorun yaratacakdır.
Satürn n.güneş opposite
içte sorun varsa yüzeye çıkma eğiliminde olacaktır Güneş genel olarak vücudu temsil ettiği için bu özellikle sağlık meselelerinde geçerlidir tamamlanması belki de yıllar alacak uzun menzilli projelere başlamak için mükemmel zamanı işaret eder. Ya da sağlıkla ilgili olarak çeşitli perhizlere başlamak, alışkanlıkları ileriye dönük olarak iyi yönde değiştirmek yada kötü alışkanlıklardan kurtulmak için de iyi bir dönemdir. Sorumluluklar,gerçekler gündeme gelebilir.Kişi amaçlarını tekrar gözden geçirir ve bu amaçların gerçekmi yoksa hayal mi olduğuna karar verir.Kişi kendisini yorgun enerjisi bitmiş gibi hissedbilir,kşinin yeteneklerinin sebebi sorgulanabilir.Kişi kendisini ifade etmekte zorluk çekebilir.Otoriter kişilerin kendilerine karşı olumsuz davranışlarıyla karşılaşabilir.Kişi borca girmekten kaçınmalıdır. Sağlık kontrollerine gidebiir kişi.kişisel kimliğini anlaması konusunda çok büyük bir fırsata kavuşmuştur, ancak o kendisini derin bir depresyonda ve güvensiz hissedebilir. Kendini başarısız olarak görebilir, geçmiş başarılarını yok sayabilir. Ebeveynleri, özellikle babası veya babalık kompleksiyle ilgili konular su üstüne çıkabilir. Bu transitin mücadeleleri kurban olmak olarak algılanabilir. Kişisel kimliğin temeli hakkında sorular ortaya çıkabilir ve daha sağlıklı bir dünya görüşü geliştirebilmek için hayat hakkında varolan pek çok davranışı ve varsayımı temizlemek gerekir. Eril enerjiyle olan ilişkiler – gerek kendi içindeki gerekse hayatındaki erkeklerle ilgili – komple bir değerlendirmeye tabi tutulmalıdır. Güneş’e karşıt yapan bir Satürn transitinde insan hoş olmayan pek çok şey hissedebilir.hayat enerjini kısıtlayacak zahmetli bir süreç olacağını , sabırlı ve çalışkan olmasını , özgüven konusundaki satürn vesveselerine kapılmamasını (satürn , değersiz olduğunuz türünde iç sinyaller gönderir) tavsiye edebilirsiniz

tr Satürn n.ay transitleri

Satürn n.ay kavuşum
depresyondur. Ama her zaman bunu minimize etmenin bir yolu vardır. Kendinizi ev dışında meşgul etmeye çalışın. Sadece oturup beklemeyin. Ay’ın bulunduğu evi kontrol edin ve Satürn’ün hangi evde hareket ettiğini inceleyin. Bunlar hayatınızdaki normal sorunların şu an için oldukça sinir bozucu, bunaltıcı görüneceği yaşam alanlarını gösterir.
natal ay 3.ev transit Satürn’den stresli bir açı kardeşlerle ve komşularla ilgili problemlere neden olabilir. 3.Ev aynı zamanda iletişim, nakil ve taşıtları yönettiği için bu konular da mutlaka etkilenecektir. Belki de toplum içinde bir konuşma yapıp panik atak geçirebilirsiniz. Yada yeni bir araba almanız gerektiğinde birden eskisinden vazgeçecek olmanız sizi oldukça üzebilir. Her hangi bir durumda bu süreçteki tepkileriniz mantıktan daha çok duygusallık eğilimi gösterecektir.
Satürn n.ay sekstil
Normalde kaçtığın duygusal karışıklıklarına kaçmazsın ve duyguların daha disiplinli daha iradelidir bu dönemde geçmişde devam ettieremediğin sana sorun yaratan ilişkilere objektif olarak bakarsın duygularını sınarsın kontrol edersin hayatında ne yapman gerekiyorsa onu yaparsın bu dönemde ne yaparsan mutlaka geçmişdeki birşeyle bağlantısı vardır aile konuları senin için önem taşır ebeveynlerinden biri yada ikisiylede daha çok ilgilenirsin aile hayatında yapıcısındır bu dönemde ailenle ilişkilerin iyidir bu dönem hayatını bilinçli olarak kontorl etmen için bir fırsattır bunu zorlanmadan yaparsın
Satürn n.ay square
depresyondur. Ama her zaman bunu minimize etmenin bir yolu vardır. Kendinizi ev dışında meşgul etmeye çalışın. Sadece oturup beklemeyin. Ay’ın bulunduğu evi kontrol edin ve Satürn’ün hangi evde hareket ettiğini inceleyin. Bunlar hayatınızdaki normal sorunların şu an için oldukça sinir bozucu, bunaltıcı görüneceği yaşam alanlarını gösterir.
natal ay 3.ev transit Satürn’den stresli bir açı kardeşlerle ve komşularla ilgili problemlere neden olabilir. 3.Ev aynı zamanda iletişim, nakil ve taşıtları yönettiği için bu konular da mutlaka etkilenecektir. Belki de toplum içinde bir konuşma yapıp panik atak geçirebilirsiniz. Yada yeni bir araba almanız gerektiğinde birden eskisinden vazgeçecek olmanız sizi oldukça üzebilir. Her hangi bir durumda bu süreçteki tepkileriniz mantıktan daha çok duygusallık eğilimi gösterecektir.
Satürn n.ay trine
Duygularımız disiplinli bir etkileşim altındadır. Maddi dünya ile ruh dünyası arasında daha tatmin duyup gerçekleri anlamak mümkündür. Duygusal her şeyde dikkatli ve öz verili davranmak transitin eseridir. Romantik hayatımızda daha tutucu ve dürüst oluruz. Kafanız da var olan elektrikli enerji muhtemelen tüm bedeninizde etkili olacaktır.Heyecanlı ve sinirsel enerji için kaygılanmayın zira, sizin başarma azminizi kamçılamakta ve sizi ileriye taşımaktadır. Bu transitte farklı ve yeni deneyimler kazandıracak çeşitli fırsatlar çıkacaktır. Özellikle bunlar yolculuklarda, başka insanlarla iletişimde veya okuyacağınız yeni materyalde ortaya çıkacaktır.Araştırmaya ve keşfetmeye çalışın. Sonuç heyecanlı ve şaşırtıcıdır çoğu zaman ev ve emlakla ilgili meselelerle başa çıkmak için daha olumlu süreçlerdir. Aslında rasyonellikle çeliştiğiniz bu zamanlarda hisleriniz etkisini yitirdikçe git gide her şeyle daha kolay başa çıkabildiğinizi göreceksiniz.
Satürn n.ay opposite

tr Satürn n.merkür transitleri

Satürn n.merkür kavuşum

Okumak,yeni konular araştırmak için uygun zaman olabilir.Karmaşık olayları kolaylakıkla çözebilirler,iletşim gergin olabilir,bazı olaylarde geç kalma,otoritelerle sorunlar olabilir.,yolculuklarda,taşınma işlerinde ve bilgisayarlarda sorunlar olabilir.Yolculuklar için uygun zaman olmayabilir.bu dönemde bunalımda olabilirsin bazı insanlara veda edebilirsin hayatında.
Satürn n.merkür sekstil
Düşüncelerinde kararlısındır fikir değiştirmezsin disiplinlisindir konsantrasyonun yüksektir başarmak istediklerini açıkca bilirsin ve onun için çalışmaya isteklisindir ayrıntılı uzun vadeli bir plan yapman için iyi bir zamandır bu tarz işlerde başarılı olursun bir işi yeniden yapılandırma konusunda başarılı olursun bir projeyi geliştirmen detaylıca yapman bu dönemde daha kolaydır riskli yaırımlar için iyi bir zaman değildir çünkü sezgilerin bu dönemde çok iyi değildir ciddi bir şekilde çalışmak için iyi bir zamadır sen tutarlı davranırsın etrafında olan bitene hakimsindir ama isteklerini çok kısıtlı tutmamalısın standartların çok kesindir bu yüzden insanları yargılayabilirsin neyin doğru olduğunu net ve çabuk görürsün sen herşeyi eleştirebilir herşeyde kusur bulabilirsin
Satürn n.merkür square
Kişi,karamsar,endişeli olabilir. Konuşmaları kırıcı olabilir yada konuşma bozukluğu olabilir. Komşular veya kardeşlerle sorunlar yaşanabilir.Bu dönemde kişi endişeli kızgın davranışlarda bulunmamalı kızgın davranışlar olayların büyümesine neden olabilir.Kişi biradahaneşeli,şakacı olmaya çalışmalıdır.İşle ilgili önemli kararlar ertelenebilir.Güçlü konumda olan kişlerle işbirliğinde sorunlar olabilir.Vücutta dolaşımla ilgili sağlık sorunları görülebilir.Kişi bu dönemde kötümser ve şüpheci olablir.Yanlış anlaşılmalar olabilir,olumsuz düşünce ve konuşmalar görülebilir,pek sempatik olmayabilir,bazı arkadaşlıklar birilebilir,kişi kendisinin sınandığını düşüneblir,yasal konularda zorluklar,önemli evrakların kaybolması veya gecikmesi olablir,Sağlık konusunda nefes almada zorluk ,solunum rahatsızlıkları görülebilir.
Satürn n.merkür trine
Artan sorumlulukların tadını çıkarrmak isterler ve bu sorumlulukları eğelenceli hale getirmeye getirmeye çalışırlar,yeni proje ve işlere başlamak için uygun zaman olablir ya da var olan projeleri geliştirmek için uygun olabilir.Daha yaşlı aile üyeleriyle aralarındaki iletişim iyidir.Zihin açık olabilir,olumlu düşünceleri vardır,kitap okumak yada kurs için uygun zaman olabilir.ciddi konularla ilgilenmek için çok iyi bir zamandır.bir amaca doğru çalışmalıyım.hayatımı düzenlemeye meyilliyim becerilerimi geliştirmek isterim.kariyerim ve sosyal hayatım için iyi şeyle getirir bu transit bu hemen omasada gelecekde olacakdır.düşüncelerim açıktır daha çok çalışmak isterim.düşüncelerim gerçekçi ve pratikdir.aslına inmek isterim.risk almakdan çok bildiğim şeyleri yaparım.plan yaparım.sorumluluklarımı eğlenceli hale getiririm.yeni proje ve işlere başlamak için iyi bir dönemdir.kendimden büyük aile fertleriyle iyi anlaşırım iletişimim onlarla çok iyidir.zihnim açıktır.bir kurs almak içinde iyi bir dönmedir düşünme ve iletişim kurma tarzım kalıcı bir hal alır.birçok konuyla ilgili düşüncelerim nettir bu yüzden kendime güvenirim.bu döneme zihnimi birçok şeye hazırlama dönemidir.hayatımın çeşitli alanlarında planlama ve organ,izasyon yapmak için iyi bir dönemdir yaratıcı fikirlerden çok mantıklı ve sağlam fikirlere sahip olurum.düşüncelerimi hayatta geçirebilir uzun zamandır yaptığım planlarımı devam ettirebilirim.yeni bir iş kurmak yeni bir proje gibi bir planım varsa hayatta geçirmek için çok iyi bir zamandır.düşüncelerimi kesinleştirmeliyim ve kararlı olmalıyım fikirlerim belli bir şekle sahip olmalı ve sağlamlık kazanmalı çünkü ileride bu düşüncelerim değiştirilmek istenebiliri ama sağlam olmalılarki değiştirmemeliyim.ama bunu tutuculuk boyutuna da getirmemeliyim birazda esnek olmalıyım.bu dönemde bütünü oluşturan parçaları ayrı ayrı görebiliyorum.eleştiri yeteneğim oldukça fazla neyin yalnış olduğunu hemen görüyorum.bu durum beni titiz ve hiçbirşeyi beğenmeyen biri haline getirebilir
Satürn n.merkür opposite
Kişi,karamsar,endişeli olabilir. Konuşmaları kırıcı olabilir yada konuşma bozukluğu olabilir. Komşular veya kardeşlerle sorunlar yaşanabilir.Bu dönemde kişi endişeli kızgın davranışlarda bulunmamalı kızgın davranışlar olayların büyümesine neden olabilir.Kişi biradahaneşeli,şakacı olmaya çalışmalıdır.İşle ilgili önemli kararlar ertelenebilir.Güçlü konumda olan kişlerle işbirliğinde sorunlar olabilir.Vücutta dolaşımla ilgili sağlık sorunları görülebilir.Kişi bu dönemde kötümser ve şüpheci olablir.Yanlış anlaşılmalar olabilir,olumsuz düşünce ve konuşmalar görülebilir,pek sempatik olmayabilir,bazı arkadaşlıklar birilebilir,kişi kendisinin sınandığını düşüneblir,yasal konularda zorluklar,önemli evrakların kaybolması veya gecikmesi olablir,Sağlık konusunda nefes almada zorluk ,solunum rahatsızlıkları görülebilir.

tr Satürn n.venüs transitleri
SATÜRN N.VENÜS KAVUŞUM

Bu dönemde ilişkilerin test edilir sorunlu olan ilişkilerin biter ama sen bu ilişkilerinin bitmesini istemezsin bu dönemde senin için iyi olan uzun sürecek bir ilişkiye başlayabilirsin bu ilişki 14 yıl boyunca hayatında önemli biriyle olabilir bu dönemde hayatındaki birçok lüksden eğlnceden isteyerek vazgeçersin
Bir aşk ilişkin yakın zamanda bitiyse onun devam etmesi için çaba harcarsın ama bunu yapmamalısın.mutsuz olduğun bir ilişkin varsa bu dönemde biter aslında bitmesini istersin ama kendine karşı dürüst olmazsın ve bittiği için üzülürsün.ilişkiler konusunda şüpheci olursun ve çekingenlikler yaşarsın.kendi hayatının gizliliğine ihtiyaç duyarsın ailen ve yakınlarından bazı duygularını saklamak istersin.işle ilgili kararlarınıda bu dönemde ertlemelisin.Bu dönemde partnerinle geleceğini planlamak adına konışmalar ayapabilirsin yada sen kendi kendine geelceğini planlarsın aşk hayatında ciddi bir ilişkin olmasını istersin kısa süreli ilişkileer yaşamazsın arkadaşlarının sana karşı samimi olmasıı seninle ilgilenmelerini istersin yüzeysel ilişkilerden uzak durursun ama bu dönemde asosyalde davranmazsın arkadaşlarını evine çağırabilirsin iş hayatın odak noktandır arkadaşlarınla dışarıda eğlendiğin zamanlarda bile aklında işlerin vardır kendini yalnız hissedbilirsin insanların seni görmemezlikden geldiğini düşünürsün insanları olduğu gibi kabul etmekde zorlanırsın aşk hayatında eskiden yaşadığın mutsuzluklardan dolayı güvensizdir bu dönemde yeni bir ilişkiye başlayabilirsin ama bu kişi seni sevdiği ve ona güvendiğin için başlarsın kendi gerçek duygularının farkında değilsindir bu yüzden sonra pişman olabilirsin
Satürn n.venüs sekstil
ilişkin içinde karşı tarafın ihtiyaçlarını karşılamak için gönüllü olursun.iş ilişkilerin profesyonelce yürür.bu dönemde cinsel ilişki yaşadığın biriyle aranda yaş farkı fazla olabilir.aranızda yaş farkı olmasada bir öğretmen öğrenci ilişkiniz vardır.bu etki yaratıcı projelerde çalışman için sana güç verir.ilişkilerini sınarsın ilişkilerin daha gerçek ve daha iyi hale gelir.Duygusal yönden kararlılık ve anlayış görülebilir.İlişkilerde sadakat görülür,Sanata daha fazla ilgi duyulabilir,müzik,antika, güzelliğe düşkünlük ve bunların önemini anlama görülebilir.Çekingenlik yerini cesarete bırakabilir davranışlarda.Mali anlamda da düşünceler daha akılcı,daha sağlam olur.Ciddi bir aşka başlanabilir ya da var olan bir ilşki daha ciddi,olgun bir hal alabilir.Bu dönemdeki ilişkiler daha uzun,daha ciddi olabilir,kendinden daha yaşlı,olgun kişilerden hoşlanma görülebilir.İş için sosyal temaslarda bulunabilir ve iş sanatsal bir hobi olarak görülebilir.Sosyal ortamlarda olgun bir davranış sergiler, daha yaşlı kişilerle iyi anlaşılır.ilişkilerde ve finanssal anlamda genelde sessiz ve durağan yaşanır. Bu periyotlar genelde çok da önem taşımaz. iş hayatında kontrat ve anlaşmalar için çok iyi bir dönemdir işyerinden biriyle bir aşk ilişkin başlayabilir bu kişi senden yaşca büyük olur yada sen ondan büüyüksündür.
Satürn n.venüs square

Kendisine fazla değer verilmediğİ düşünülebilir,etrafındakilerle gerginlik yaşanabilir,kimseye hak ettiğinden fazla değer vermemeyi öğrenmek gerekir ve ayrıca kendisinin değerli olduğunu sürekli kendisine hatırlatmalı.Gerçekleri görmeye çalışmalı,yıllar önce çevresindekilere göre daha az yetenekli olduğuna inandırılmış olabilir ve hala o düşüncenin etkisinde olabilir. Kendisinin yetenekli olduğunun farkına varmak için harekete geçmeli, kendisine etrafındaklere yetenekli olduğunu gösterecek bir şeyler yapmalı.Fazla tavizler verilebilir ve bunun sonucunda üzülüp insanları yargılayabilir.Kendisi için ve başkaları için problemleri çözmede başarılıdır.İş hayatında istediği mevkiye ulaşmak içn sıkıntılar çekebilir. Patronu dafa fazla maaş ödememek için başarılarını görmezlikten gelebilir,evlilik gecikebilir ve evlilk için bazı tavizler verilebilir.Sevdiği kişilerin sevgilerini ve sadakatlerini test edebilir,ilişkilerinde sorunlar olabilir, sevdiklerini ihmal ediyorsa bu durum ayrılmayla sonuçlanabilir.İlşikileri iyi gidiyorsa ilişkileri devam eder hatta bu test sürecinde daha da güçlenebilir.Bu dönemde para harcarken gereksiz harcama yapmamaya dikkat edilmeli.,önemli yatırımlar yapılmamalı.Motivasyon eksikliği görülebilir,sorumluluklar sıkıcı gelebilir.kişisel ilişkilerinizdeki sorunları yüzeye çıkarma eğiliminde olacaktır. Bu aynı şekilde para konusu için de geçerlidir.
Satürn n.venüs trine
Duygusal yönden kararlılık ve anlayış görülebilir.İlişkilerde sadakat görülür,Sanata daha fazla ilgi duyulabilir,müzik,antika, güzelliğe düşkünlük ve bunların önemini anlama görülebilir.Çekingenlik yerini cesarete bırakabilir davranışlarda.Mali anlamda da düşünceler daha akılcı,daha sağlam olur.Ciddi bir aşka başlanabilir ya da var olan bir ilşki daha ciddi,olgun bir hal alabilir.Bu dönemdeki ilişkiler daha uzun,daha ciddi olabilir,kendinden daha yaşlı,olgun kişilerden hoşlanma görülebilir.İş için sosyal temaslarda bulunabilir ve iş sanatsal bir hobi olarak görülebilir.Sosyal ortamlarda olgun bir davranış sergiler, daha yaşlı kişilerle iyi anlaşılır.ilişkilerde ve finanssal anlamda genelde sessiz ve durağan yaşanır. Bu periyotlar genelde çok da önem taşımaz.
Satürn n.venüs 135
Yanlış anlamalar ya da evlilik ya da anlamlı aşk ilişkisinde çatışmalar mümkündür. Ya siz ya da eşiniz daha az hassasiyet ve samimiyet gösterebilir sendika, strain ve romantik değişim, toplumsal gerginlik mucip faaliyetler veya boş zaman takipçiliği. Gerekli şimdi bazı uzlaşma olabilir Kendi kişisel değerleri ve ihtiyaçları zevk için daha iyi sağlanabilmesi için sizin arkadaşınız ile ilişkiler. Eğer sevgi ve konfor beklentilerini evlilik veya ortaklık veya tek taraflı eşitsiz, sonra kıskançlık eylemleri, bir ihanet, ya da cinsel hayal kırıklığı oluşabilir. İşbirliği tüm düzeylerinde Eşiniz ile etkileşim esastır.

Satürn n.venüs opposite
Kendisine fazla değer verilmediğİ düşünülebilir,etrafındakilerle gerginlik yaşanabilir,kimseye hak ettiğinden fazla değer vermemeyi öğrenmek gerekir ve ayrıca kendisinin değerli olduğunu sürekli kendisine hatırlatmalı.Gerçekleri görmeye çalışmalı,yıllar önce çevresindekilere göre daha az yetenekli olduğuna inandırılmış olabilir ve hala o düşüncenin etkisinde olabilir. Kendisinin yetenekli olduğunun farkına varmak için harekete geçmeli, kendisine etrafındaklere yetenekli olduğunu gösterecek bir şeyler yapmalı.Fazla tavizler verilebilir ve bunun sonucunda üzülüp insanları yargılayabilir.Kendisi için ve başkaları için problemleri çözmede başarılıdır.İş hayatında istediği mevkiye ulaşmak içn sıkıntılar çekebilir. Patronu dafa fazla maaş ödememek için başarılarını görmezlikten gelebilir,evlilik gecikebilir ve evlilk için bazı tavizler verilebilir.Sevdiği kişilerin sevgilerini ve sadakatlerini test edebilir,ilişkilerinde sorunlar olabilir, sevdiklerini ihmal ediyorsa bu durum ayrılmayla sonuçlanabilir.İlşikileri iyi gidiyorsa ilişkileri devam eder hatta bu test sürecinde daha da güçlenebilir.Bu dönemde para harcarken gereksiz harcama yapmamaya dikkat edilmeli.,önemli yatırımlar yapılmamalı.Motivasyon eksikliği görülebilir,sorumluluklar sıkıcı gelebilir.kişisel ilişkilerinizdeki sorunları yüzeye çıkarma eğiliminde olacaktır. Bu aynı şekilde para konusu için de geçerlidir.

alıntı:http://attart.blogcu.com/
12-19-2010 10:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

Transit Satürn Açıları(2.Bölüm)

tr Satürn n.mars transitleri
Satürn n.mars kavuşum

Kişi sabırlı olabilir,bazen durgunluk bazen de sinirlilik görülebilir,bazen soğuk,umursamaz görülebilir.Bazı organizasyonlara liderlik yapabilir,dişlerde,kemiklerde ve sinirlerde problemler görülebilir.Fazla çalışabilir, enerjisini çalışmak için harcayabilir.Engellendiğini,kısıtlandığını hissedebilir,bu dönemde tartışmalrdan,kavgadan kaçınılmalı.Mars enerjinizdir. Satürn transitinde enerjinizi oldukça düşürebilir yada sizi tüketecek kadar çok çalışmanıza neden olur. kendini boşuna uğraşıyor gibi hissederbilirsin ama bu dönemde önemli bir işin çalışarak uğraşarak bir kısmını halledebilirsin.çok çabuk sinirlenirsin en ufak şeyler bile bu dönemde seni çok fazla sinirlendirir.patronun nedensizce senin fikirlerine karşı çıkabilir.diğer insanlarla ego tartışmaları yaşayabilirsin.planlarını ufak turatsan ve gayret sarfedersen başarılı olursun ama büyük amaçların peşinde çaba sarfedersen başarılı olmayacaksın.
Satürn n.mars sekstil
Fiziksel olarak dayanıklıdır,istenilen sonuç alınabilir,planların gerçekleştirmesi için fazla uğraşmaya gerek kalmayabilir, azimli,hırslı olunabilir uyumlu açılarda bu transitle baş etmek daha kolaylaşır. Enerjiniz daha fazla odaklanmış ve disipline edilmiştir. Bu şekilde işlerinizi normalden daha fazla başarılı bir şekilde sonuca vardırabilirsiniz. iş hayatında üstlerin senin yeteneğinin farkında olurlar bu dönemde terfi edersin.yeni bir işe başlayabilirsin bu iş oldukça iyi ve kazançlıdır.
Satürn n.mars square:
Diğer insanlarla ego çatışmaları yaşarsın ve sen yenilebilirsin çeşitli alanlardaki hırsların diğer insanları tahrik edebilirler seni tehdit olarak görürler yada amaçları senin amaçlarına tamamne zıt olan insanlarla birlikte olabilirsin bu senin hayatının herhangi bir alanında olabilir senin işini sosyal hayatını hatta ev hayatınıda etkileyebilir diğer insanlara karşı öfkeni göstemeyip bastırırsın sonra aslında kızmadığın birine aniden haksız yere patlayabilirsin ama bu dönemde yaşadığın başarısızlıklar seni vazgeçirmemeli bu dönem senin hırslarını test eden bir zamandır bu durumun sona ereceğini düşünmelisin sinirlisindir arkadaşlarınla aranda tartışmalar yaşarsın kaza ve yaralanamalara meyillsindir sabırsız olduğun için başarısız olabilirsin
natal mars 1.evde transit satürn 10.evdeyse:satürn bir otoriteyi ifade edebilir mesela çalışıyorsan patronunu yada yaşıyorsa eğer babanı.şimdi marsın da eşini ifade ediyor olabilir ve şu dönemde babanla yada patronunla eşin arasında sürtüşme sözkonusu olabilir ki bu bir olasılıktır.10.evindeki transit satürn toplum içindeki yerini işaret ediyor olabilir ve bu dönemde ki bazı olaylar toplum içindeki konumunla cesaretini kullanmak arasında seçimler yapmana zorlayabilir seni.transit satürn , sana yapılacak bir iş yada bir hobi alanını açabilir ama 1.evdeki marsın sebebiyle kısıtlanma , gerginlik ve çeşitli problemler yaşama olasılığın vardır.atürn zorluğunun üstesinden gelmenin yolu , kendine çalışmaya adamaktır , gerçeklerle yüzleşmek ve sorunları giderici gerçekçi çözümler üretmek , mecut konuları yapılandırmaktır.
natal mars 8.evde çevrendeki erkeklerden biriyle yada birkaçıyla sürtüşme yaşayabilirsin.senden saklanan birşeyin farkına varabilirsin ve senin açından cansıkıcı olabilir.parasal konularla ilgili ya da maddi bir kaynakla ilgili ''duvarla'' karşılaşabilirsin
Satürn n.mars trine
Fiziksel olarak dayanıklıdır,istenilen sonuç alınabilir,planların gerçekleştirmesi için fazla uğraşmaya gerek kalmayabilir, azimli,hırslı olunabilir.uyumlu açılarda bu transitle baş etmek daha kolaylaşır. Enerjiniz daha fazla odaklanmış ve disipline edilmiştir. Bu şekilde işlerinizi normalden daha fazla başarılı bir şekilde sonuca vardırabilirsiniz.
Satürn n.mars opposite
dokunduğu gezegene ait fonksiyonla ilgili bizi gerçeklerle yüzleştirir.. o güne kadar kaçındığımız gerçekleri -hatta korkularımızı- gözümüzün önüne serer ve bir nevî tadilat yapmamızı ister , onarım yapmamızı ister.onarım ve yeniden yapılandırma isteğindedir.. satürnün mesajı budur mars konuları cesaretle ilgilidir özgüvenle ilgilidir , girişimci enerjimizle ve irademizle ilgilidirDuygusal olarak çok stresli bir dönem olabilir.bu dönemde önemli kararlar alınmamalı,sabırsız olunmamalı, sinirlerine hakim olmaya çalışılmalı,otoritelerle,aile büyükleriyle,polisle ya da patronla bir tartışma yaşanabilir. Sabırsızlıktan dolayı kazalar,yaralanmalar olablir. Olaylar abartılabilir,kendinden şüphe etme,yenilgi ve başarısızlık korkusu ortaya çıkabilir,memnuniyetsizlik görülebilir.Stres sağlığı olumsuz etkileyebilir.Fiziki olarak aşırı güç ve enerji harcanabilir.Duyguları kontrol edilemeyebilir,aşırı sinirli olunabilir.Mars enerjinizdir. Satürn transitinde enerjinizi oldukça düşürebilir yada sizi tüketecek kadar çok çalışmanıza neden olur.

tr Satürn n.jüpiter transitleri

Satürn n.jüpiter kavuşum

Bu dönemde kendini pek şanslı hissetmeyebilir fakat disiplinli ve sabırlı bir şekilde çalışılıp, beklendiğinde fırsatları yakalama şansı olabilir.Bu dönemde başlanan işlerin temeli sağam ve kalıcı olabilir.iyimser duygularınızı yok etme eğilimi gösterecektir. Eğer bir süredir şanslı hissediyorsanız, artık parti bitti demektir. Artık ceremesini çekme zamanıdır. Satürn transitlerinde her zaman geçerli olan kuralı unutmayıp Satürn’ün bu sefer ne zaman ne şekilde geleceğine bakıp ilerisini planlayın. Eğer Satürn’ün Jüpiter’e stresli açıları altında tamamlamayı düşündüğünüz bir takım projeleriniz varsa zamanını yeniden planlamayı deneyin. Eğer bu mümkün görünmüyorsa fazla mesai yapıp daha sıkı çalışın. Unutmayın, Satürn “Murphy Yasası” nın gezegenidir. Bir şeyin ters gitme ihtimali varsa ters gidecektir Hem de genelde en uygunsuz zamanlarda
Satürn n.jüpiter sekstil
Fırsatlardan faydalanılabilir,Kararlılık görülebilir,konsantre gücü yüksektir.Sevecen,güvenilir ve iyi bir tavır sergiler. Kültürel ve eğitici faaliyetlere katılmak hem rahatlatır hem de yeni bilgiler edinmesini sağlar.Siyasete ilgi duyulabilir,yolculuklar yapılabilir ve bu yolculuklardan zevk alınablir.Severek çalışıldığında,işte yükselme kolay olabilir.fazladan çalışmak/çabalamak için iyi zamanlardır. Mecbur olduğunuz için değil, ama bunu istediğiniz için. Satürn natal Jüpiter’e 60′lık ya da üçgen açı alıyorken ilerleme kolaylaşır.
Satürn n.jüpiter square
Duygusal yönden çekingen, kısıtlanmış gibi hissedilebilir.şüphe duyulabilir,işini iyi yapamayabilir,kendisinden büyüklerle,patronuyla sorunlar yaşayablir,maddi açıdan problemler olabilir,yasal konularda zorluklar yaşanabilir,bu dönemde başarı için bıkmadan çalışmak gerekiriyimser duygularınızı yok etme eğilimi gösterecektir. Eğer bir süredir şanslı hissediyorsanız, artık parti bitti demektir. Artık ceremesini çekme zamanıdır. Satürn transitlerinde her zaman geçerli olan kuralı unutmayıp Satürn’ün bu sefer ne zaman ne şekilde geleceğine bakıp ilerisini planlayın. Eğer Satürn’ün Jüpiter’e stresli açıları altında tamamlamayı düşündüğünüz bir takım projeleriniz varsa zamanını yeniden planlamayı deneyin. Eğer bu mümkün görünmüyorsa fazla mesai yapıp daha sıkı çalışın. Unutmayın, Satürn “Murphy Yasası” nın gezegenidir. “Bir şeyin ters gitme ihtimali varsa ters gidecektir.” Hem de genelde en uygunsuz zamanlarda.
Satürn n.jüpiter trine
Fırsatlardan faydalanılabilir,Kararlılık görülebilir,konsantre gücü yüksektir.Sevecen,güvenilir ve iyi bir tavır sergiler. Kültürel ve eğitici faaliyetlere katılmak hem rahatlatır hem de yeni bilgiler edinmesini sağlar.Siyasete ilgi duyulabilir,yolculuklar yapılabilir ve bu yolculuklardan zevk alınablir.Severek çalışıldığında,işte yükselme kolay olabilir.fazladan çalışmak/çabalamak için iyi zamanlardır. Mecbur olduğunuz için değil, ama bunu istediğiniz için. Satürn natal Jüpiter’e 60′lık ya da üçgen açı alıyorken ilerleme kolaylaşır.
Satürn n.jüpiter opposite

Duygusal yönden çekingen, kısıtlanmış gibi hissedilebilir.şüphe duyulabilir,işini iyi yapamayabilir,kendisinden büyüklerle,patronuyla sorunlar yaşayablir,maddi açıdan problemler olabilir,yasal konularda zorluklar yaşanabilir,bu dönemde başarı için bıkmadan çalışmak gerekiriyimser duygularınızı yok etme eğilimi gösterecektir. Eğer bir süredir şanslı hissediyorsanız, artık parti bitti demektir. Artık ceremesini çekme zamanıdır. Satürn transitlerinde her zaman geçerli olan kuralı unutmayıp Satürn’ün bu sefer ne zaman ne şekilde geleceğine bakıp ilerisini planlayın. Eğer Satürn’ün Jüpiter’e stresli açıları altında tamamlamayı düşündüğünüz bir takım projeleriniz varsa zamanını yeniden planlamayı deneyin. Eğer bu mümkün görünmüyorsa fazla mesai yapıp daha sıkı çalışın. Unutmayın, Satürn “Murphy Yasası” nın gezegenidir. “Bir şeyin ters gitme ihtimali varsa ters gidecektir.” Hem de genelde en uygunsuz zamanlarda.

tr Satürn n.satürn transitleri

Satürn n.satürn kavuşum
Sorumluluklar artabilir,düşünceler derinleşebilir, kişinin kendisini çözdüğü zamandır,kendisine karşı dürüsttür,gerçekte neyi istediğini bilir, değişiklikler için bazı sonlar ve bazı yeni başlangıçlar yaşanabilir. Kişinin gerçekten yapmak istediği işi yapması için şans verebilir,Araştırma ve çalışmalar için uygun zamandır.29-31 yaşlarında başarı için planlar yapılır,İkinci satürn devresinde, başarıları ve başarısızlıkları izlemek için iyi zamandır.Eğer amaçlarına ulaşmışsa kişi enerjisini, gücünü yeni keşifler için,büyümek,genişlemek için kullanır.Eğer kişi bulunduğu durumdan memnun değilse kişide cesaret eksikliği olabilir.87-91 yaşlarında kritik kararlar alınabilir.Eğer yaşıyorsa kişi tanınabilir.Bu geri dönüş kişinin kendisini ve özbenini yeniden canlandırması gereken bir zamana işaret eder. Bu dönemde kişi kendisini gerçekleştirebilme işini başarabilmek için öncelikle tek bir adım atmalıdır. Ancak buna karar verirken yapması gereken en önemli şey bütünlüğü hedeflemektir. Yani kişi iç dünyasına uygun bir dış dünya yaratmaya yönelik olmalıdır. Fakat burada kendi bütünlüğüne doğru atacağı tek bir adım bile aşina olduğu güvenlik modellerini terketmesi anlamına gelebilir. Bu durumda kişi sanki ölümle tehdit ediliyormuşcasına panik duygusuna kapılabilir ve genellikle kendi alıştığı rahatlatıcı modellerde kalmayı tercih edebilir. O zaman kendi kaynaklarına sahip çıkamaz ve dış dünyada kabul edilen, daha önce denenmiş, başarısı ıspatlanmış yöntemlerle hedeflerine ulaşmak ister. Yani atması gereken adımı atamamış ve hedeflerini dış dünyanın kriterlerine göre belirlemiş olur. Genellikle bilinç dışının bu hedeften haberi yoktur.Bu durumda kişi kendisine toplum tarafından uygun görülen bir hayatı dayatmış olabilir, klişe kültürel yapılara teslim olabilir, sadece egosuna yönelik kararlar alabilir, şan, şöhret, mevki, itibar ve para kazanma konularını hedefleyip bunları hayatındaki herşeyin önüne koyabilir. Panik halinde bu hedefleri hayatının en önemli konusu yapıp hemen netice almaya çalışabilir. Bazen de felç edici bir korkuyla savunmaya geçme ihtiyacı kişiyi bulunduğu yerden kımıldayamaz hale getirebilir. Umutsuzluk ve depresyon eğilimi çok artar. Böyle durumlarda kişinin kendisini eleştirmen koltuğundan değil seyirci koltuğundan değerlendirmesi çok önemlidir. Çünkü şartlar çok zorlayıcı olduğunda eleştiriler öz yıkıcı bir hal alabilir ve bu durum ilerlemenin önünü kesen kalın bir duvar oluşturabilir. Aslında bu dönemde yaşanan problemler ve gecikmeler önemli işaretlerdir. Problemli alanlar kişinin özellikle öncelik vermesi gereken konulara ışık tutar. Gecikmeler kişinin tekrar düşünmesine fırsat verebilir. Ancak bu fırsatlar ve işaretler her şeyin eskisi gibi olmasına çaba harcanması için değildir. Kişi hayatında önemli değişimler yapmak zorundadır. Bu kariyerini, işini yada eşini, ortağını veya yaşadığı yeri geride bırakması anlamına gelebilir. Çünkü şimdi yolunda gitmeyen, çalışmayan ve istenilen doyumu vermeyen şeylerin elenmesi dönemidir. Bu elemeler yenisine yer açılması için şarttır. Fakat ne yazık ki kişi tercihlerini her zaman bilinçli olarak yapamaz bu durumda bilinç dışı kişinin karşısına kaderi olarak çıkabilir. Her ne olursa olsun neticede bir kapı kapanır başka bir kapı açılır. İşte bu yüzden 29 yaş civarında hayatın pek çok alanında krizler yaşanabilir. Bu yaşta kişi kendi iç dünyası ile irtibatını koparmadan önceliklerini belirlemelidir. Bunun getirdiği sorumluluğu kabullenmeye, gücünü odaklamaya ve bu yoldaki görevleri kabul etmeye de hazır olmalıdır. Bu durum kişinin yalnızkalmasını,kendikaynaklarına ve emeğine güvenmesini gerektirebilir. Bu dönemde yaşanan deneyimler kişinin kendisi olma yolunda başarılı olması gereken bir dizi sınav gibidir. Eğer kişinin kendisine belirlediği öncelikler gerçekten kendi iç dünyasını yansıtıyorsa adım adımsağlamlaştıracağı bir yapının ilk tuğlalarını üst üste koymaya başlamış demektir. Ancak bunun için gereken özdisiplin ve kendi sınırlarını geliştirme sınavlarını da vermeye gönüllü olması gerekir. Ne olursa olsunçalışmak,didinmek,sorumluluküstlenmek ve korkularla yüzleşmek zamanıdır ama herşeyden önemlisi kişinin kendisine karşı sorumluluğunu farketmesi gerekir. Kişi bu dönemde dışarıdan yardım almakta zorlanabilir. Eğer dışarıda bir gücün vedüzenin kendisine ne yapması gerektiğini söylemesine alışıksa bunu beklemek veya herhangibirşekildekendisiniyansıtmayanıuygulamak ileride büyük bir hayal kırıklığına yol açabilir. Çünkü tam şimdi kişinin kendihayatının otoritesi olma ve kendi doğasına uygun bir şekilde hayatını inşa etme zamanıdır. Kişi bu konuda sadece kendisine dayanmalı ve kendisini büyütmelidir. Bu noktada aşırı mükemmelliyetçilik yanlış yerlere götürebilir. Çünkü kişinin kendisinden beklentilerini fazla abartması onu pratik ve uygulamacı olmaktan alıkoyar. Oysa burada esas konu kişinin kendisinin ne olup ne olmadığını bilmesi ve bunu bir bütün olarak eksiğiyle fazlasıyla kabul etmesidir. Bu başlangıcın gidişatı hemen belli olmaz. 7-8 yıl sonra kişi aslında yanlış bir adım attığını veya bu adımda bazı düzeltmeler yapması gerektiğini farkedebilir. Kişi bu hayata her kim olmaya geldiyse o olabilme cesaretini gösterdiğinde tam ve bölünmez bir bütünlüğe ve tehdit altında olmayan toplumsal bir statüye ulaşacaktır Sert açılarda en büyük etkinliği kavuşumda gösterir. İlk kavuşum 28 yaşlarında meydana gelir. Bunun dışında kareler ve karşıt transitler de unutulmayacak izler bırakır. Pek çok insan Satürn transitlerinde kendini kontrol bile edemez. Yine de gezegen bize büyük bir deneyim kazandırır ve artık hayata bakış açımız farklı olur.Transit Satürn’ün geçtiği evin yaşam olaylarında karamsarlık,mutsuzluk,fiziksel ve ruhsal düşüşler yaşanabilir. Satürn’ün ilk kavuşumunda o zamana kadar yaşanan hayatın yerine başka bir hayat veya düzen yerleşebilir. Burada ortaya çıkan fark önceki döneme göre daha olgun ve eskiden size dayanılmaz gelen şartları daha anlayışla karşılar olmanızdır. Yine de ortaya çıkan dönem eskisinden oldukça farklıdır ve sizi derinden etkileyebilir.

Satürn n.satürn sekstil
fazladan işleri bitirmek için uygun zamanları işaret eder. Tabi ki bu arada başka bir önemli transit açısı yoksa. (Örneğin Uranüs transiti gibi). Olağanüstü bir durum söz konusu olmadıkça bu süreçler sakin ve verimli geçer.iş ilişkilerin için çok iyi bir zamandır para kazanman artar riskli girişimlerde bulunmazsın terfi edersin kendi işini yapıyorsan işini büyütürüsün.daha önceki emeklerinin karşılığını bu dönemde alırsın.ebeveynelerinde iş hayatında üstlerinden destek görürsün.iş hayatındaki plan ve hırslarını bu dönemde gerçekleştirebilirsin.kendini içsesini dinlemelisin.
Satürn n.satürn square
Zor bir zaman olabilir. Yaşanılanların kendisini engellediğini düşünebilir.İlgi duyulan ya da daha önce farklı şekilde düşündüğü konular hakkında çalışılabilir.Amaçlarını tekrar gözden geçirmek için uygun zaman olabilir.Bazı konulara ara verilebilir.Kişi kaygılı ve kendini güvensiz hissedebilir.İş yaşamındaki zorluklar sosyal hayatı da etkileyebilir.Yasal konularla ilgili,otoritelerle ilgili,faturalarla,maddi konularda sorunlar olabilir. Bu önemli karşıt açı kişinin yaşamında iki kez meydana gelir. 13 -17 ve 40-44 yaşlarında görülür.Bu açının ilk yaşandığı zamanlar duygusal yönden karışıklık olabilir hem pozitif hem de negatif duygular içinde olabilir kişi.Etrafına karşı hoşnutsuzluk-saldırgan davranışlar görülebilir.Bu dönemde iyi bir rehbere ihtiyaç duyulabilir İkinci dönemde(40-44) geçmişteki tercihlere güvenme görülebilir ve çok nadir huzursuz davranışlar sergiler kişi.Karşılaşılan zorluklar değişmesi gereken alanlardır.Geçmişte yapılan yanlışlar nedeniyle üzüntü görülebilir.Maddi ya da kişisel değişiklikler görülebilir,siyasal anlayışı açıkça belirtme,işte,sosyal yaşamda ve ailede sorumluluklar artabilir .yasayla yada ebeveynlerinle sorunlar yaşayabilirsin.
Satürn n.satürn trine
fazladan işleri bitirmek için uygun zamanları işaret eder. Tabi ki bu arada başka bir önemli transit açısı yoksa. (Örneğin Uranüs transiti gibi). Olağanüstü bir durum söz konusu olmadıkça bu süreçler sakin ve verimli geçer..bu hazırlık ve kontrol için iyi bir zamandır.tecrübelisin ne istediğini net olarak bilirsin bu dönemde kararlı ve kendine hakimsin uzun vadeli planlar yaparsın.başarılı olursun ve destek alırsın diğer insanlar seni bir tehdit olarak görmez.şuanda sana gelen fırsatları değerlendirmelisin.konsantrasyonun ve ikna kabiliyetin iyidir otorite olan insanları ikna etmen gereken bir durum olursa bunu rahatlıkla yaparsın.yakın zamanda partnerinle bir problem yaşadıysan bu dönemde bunu rahatlıkla çözersin bu etkiyle varolan ilişkin daha kalıcı ve ciddi hale gelir
Satürn n.satürn 150
Bu dönemde sorumlulukların seni sıkar kendini mutsuz hissedersin hiçbir neden yokken kendini üzersin kendini yaşından daha büyük hissedersin kötümsersindir anlaşma imzalamak için iyi bir zaman değildir geçmişde yarım kalmış olan işlerle uğraşmak zorunda kalabilirsin bu dönemde yarım kalan işlerini bitirip borçlarını ödeyebilirsin
Satürn n.satürn opposite
Zor bir zaman olabilir. Yaşanılanların kendisini engellediğini düşünebilir.İlgi duyulan ya da daha önce farklı şekilde düşündüğü konular hakkında çalışılabilir.Amaçlarını tekrar gözden geçirmek için uygun zaman olabilir.Bazı konulara ara verilebilir.Kişi kaygılı ve kendini güvensiz hissedebilir.İş yaşamındaki zorluklar sosyal hayatı da etkileyebilir.Yasal konularla ilgili,otoritelerle ilgili,faturalarla,maddi konularda sorunlar olabilir. Bu önemli karşıt açı kişinin yaşamında iki kez meydana gelir. 13 -17 ve 40-44 yaşlarında görülür.Bu açının ilk yaşandığı zamanlar duygusal yönden karışıklık olabilir hem pozitif hem de negatif duygular içinde olabilir kişi.Etrafına karşı hoşnutsuzluk-saldırgan davranışlar görülebilir.Bu dönemde iyi bir rehbere ihtiyaç duyulabilir İkinci dönemde(40-44) geçmişteki tercihlere güvenme görülebilir ve çok nadir huzursuz davranışlar sergiler kişi.Karşılaşılan zorluklar değişmesi gereken alanlardır.Geçmişte yapılan yanlışlar nedeniyle üzüntü görülebilir.Maddi ya da kişisel değişiklikler görülebilir,siyasal anlayışı açıkça belirtme,işte,sosyal yaşamda ve ailede sorumluluklar artabilir .

alıntı:http://attart.blogcu.com/
12-19-2010 10:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transit Saturn Evlerde salmakis 191 340,432 11-01-2021 09:32 PM
Son Mesaj: Karpuzseverim
  Transit Satürn Doğ. Haritasında Ay'a Açı Yaparsa astrosohbet 33 42,537 12-13-2019 04:53 PM
Son Mesaj: justicee
  Transit Satürn Doğ. Haritasında Güneşe Açı Yaparsa astrosohbet 11 21,852 04-06-2018 09:47 AM
Son Mesaj: say24
  Transit Satürn Yay Burcu Geçişi tools 17 25,409 01-10-2018 12:58 AM
Son Mesaj: Kumsal
  Satürn Devinimi & Transitleri nev_bahar 168 255,879 06-19-2016 07:09 PM
Son Mesaj: Alejandro
  Transit Satürn akrep burcunda. Tuğçe 29 40,293 04-23-2016 09:00 PM
Son Mesaj: ekinoks
  Transit Satürn' ün Doğum Haritasındaki Planetlerle Etkileşimi Yakamoz 75 110,420 10-01-2015 09:09 PM
Son Mesaj: Didemm
  Transit Satürnün Ay Düğümlerine Kavuşumu plutomania 22 46,060 04-17-2015 01:30 AM
Son Mesaj: nisan15
  Satürn Yüzünden mi? dubletoprak 9 15,217 01-15-2013 12:52 AM
Son Mesaj: hulya35
  Transit Satürn Akrep Sınırlarında Lajâ 96 114,592 12-27-2012 03:55 PM
Son Mesaj: Mavisahram

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir