Değerlendir:
  • 54 Oy - 3.07 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri
Yazar Mesaj
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri
Sevgili arkadaşlarım, bir arkadaşımız konu başlığı eklemişti Transitler bölümüne ve nasıl olduğunu çözemediğim bir sorun oluştu bu başlıkta, ben düzeltmiştim fakat Şimdi eklediğim mesajı bazı arkadaşlarımız görememişler ve yeni konu başlığı açmak durumunda kaldım şuan düzeltmek için vaktim yok çünkü. Sorunda küçük birşey değil. Yakın bir zamanda bu sorunu halledeceğim inşallahgülücük O zamana kadar sizlerden ricam mesajlarınızı haftalık, aylık, günlük analizlerini bu konu başlığına aktarınız. Daha sonra sorunu halledip konu başlıklarını birleştireceğim zaten bir kayıp olmayacak

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
05-24-2009 09:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Cvp: 2009 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri
YENİ AY 24.5.2009 SAAT : 15.14'TE İKİZLER BURCUNDA DOĞUYOR !
Yeniay enerji potansiyelinin arttığı ve doğru kullanıldığı zamanı temsil eder. Bu dönemde hücre artışı çoğalır, kan seviyesi yükselir, hastalıklar çabuk iyileşir. Yapılan yemekler lezzetli, yeni dikilen bitkiler verimli olur. Bu süreçte başlanan işler olumlu sonuçlanır. Algı ve duygularımızdaki yükseliş kendimizi iyi hissetmemizi sağlar.

Yeni ayın İkizler burcunda gerçekleşmesi iletişim konularının yoğunlaşacağını, konferans, eğitim, pazarlama, reklam konularında yeni başlangıçlar ve atılımların yapılabileceğini, değişime açık olunacağını, çevrede gelişen olaylara daha meraklı, duyarlı ve ilgili olunacağını işaret ediyor.

Esin Coşkunırmak

Yorumlarını okumaktan çok zevk aldığım bir astrolog bugün için bazı yorumlarda bulundu, bende yorumdan çıkardıklarımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Yapacağım şeyleri tek başıma değilde sizlerinde yapmasını istiyorum.çiçek

Bugünden itibaren birkaç gün plan yapın, Yeniayla birlikte hangi yeni enerjilerin hayatınıza girdiğini anlamaya çalışın. Hilali görünce en pazartesi akşamı bir kağıt kalem alın, herşeye sahip olduğunuzu düşünüp sonra ne yapmak istediğinizi yazın. Ama içinizden ne geçerse, ne isterseniz yazın arkadaşlar, sonra bir kenarda dursun. Ben önemli bir not defterim var o defterime yazacağım.gülücük Günlük tutan arkadaşlarımız günlüklerinede yazabilirgülücük Hilalin gücü tüm isteklerinize destek olacaktırgözkýrpma

Söylediklerimi uygulayın lütfen, ben uygulayacağım,ben kendi adıma özellikle sınavları olan arkadaşlara sesleniyorumgülücük)herkesin gönlünden geçenin olması dileğimleask

MEVLANA
[i]
05-24-2009 09:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SoL@RÎ$ Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

Beyhan Yazılan:YENİ AY 24.5.2009 SAAT : 15.14'TE İKİZLER BURCUNDA DOĞUYOR !
Yeniay enerji potansiyelinin arttığı ve doğru kullanıldığı zamanı temsil eder. Bu dönemde hücre artışı çoğalır, kan seviyesi yükselir, hastalıklar çabuk iyileşir. Yapılan yemekler lezzetli, yeni dikilen bitkiler verimli olur. Bu süreçte başlanan işler olumlu sonuçlanır. Algı ve duygularımızdaki yükseliş kendimizi iyi hissetmemizi sağlar.

Yeni ayın İkizler burcunda gerçekleşmesi iletişim konularının yoğunlaşacağını, konferans, eğitim, pazarlama, reklam konularında yeni başlangıçlar ve atılımların yapılabileceğini, değişime açık olunacağını, çevrede gelişen olaylara daha meraklı, duyarlı ve ilgili olunacağını işaret ediyor.

Esin Coşkunırmak

Yorumlarını okumaktan çok zevk aldığım bir astrolog bugün için bazı yorumlarda bulundu, bende yorumdan çıkardıklarımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Yapacağım şeyleri tek başıma değilde sizlerinde yapmasını istiyorum.çiçek

Bugünden itibaren birkaç gün plan yapın, Yeniayla birlikte hangi yeni enerjilerin hayatınıza girdiğini anlamaya çalışın. Hilali görünce en pazartesi akşamı bir kağıt kalem alın, herşeye sahip olduğunuzu düşünüp sonra ne yapmak istediğinizi yazın. Ama içinizden ne geçerse, ne isterseniz yazın arkadaşlar, sonra bir kenarda dursun. Ben önemli bir not defterim var o defterime yazacağım.gülücük Günlük tutan arkadaşlarımız günlüklerinede yazabilirgülücük Hilalin gücü tüm isteklerinize destek olacaktırgözkýrpma

Söylediklerimi uygulayın lütfen, ben uygulayacağım,ben kendi adıma özellikle sınavları olan arkadaşlara sesleniyorumgülücük)herkesin gönlünden geçenin olması dileğimleask
deneyecegim canım seni ve forum arkadaslarımı da unutmuycam umarım onlarda beni hatırlarlar güzel günler bizim olsun öptüm canımsın

<3<3<3<3 Değişmeyen Tek Şey "" Degişimin"" Kendisidir <3<3<3<3

ємѕαℓѕiz ∂üşℓєя ask
05-24-2009 11:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Sıra Dışı Gelişmeler
UFO'lar ve Satürn-Uranüs Döngüsü 26.Mayıs.2009 / 05:36:37

Dün akşam (25 Mayıs 2009) Seba Tümer'in programına katılan Sirius Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Haktan Akdoğan ve ekibinin hazırladığı ilginç UFO gözlemlerini izledim. Bu yıl bu tür görüntüleri çok daha yoğun gözlemleneceğinden bahsediliyordu ki, astrolojik olarak da bunu doğrular nitelikte bir dönemden geçiyoruz. Aşağıda Dönüşüm Zamanı, 2012 Öncesi ve Sonrası kitabımdan bazı alıntılar veriyorum.

2009 yılından itibaren Devletler sadece diğer devletlere karşı değil, aynı zamanda dış faktörlere karşı da önlemler almaya başlayacaklar. Örneğin İsrail dünyaya çarpması muhtemel göktaşları için kendi bünyesinde önlemler alma çalışmalarına başladı bile. Bu konunun ne kadar önem taşıdığını 2010 yılı ortalarından itibaren daha iyi anlayacağız.

ABD’li bilimadamları, zeki uzaylı varlıklarla ilk temasın da 2009'da gerçekleşeceğini iddia ediyor. 2009 yılı içerisinde böyle bir durumla karşılaşacak mıyız gerçekten? Satürn Plüton döngüleri UFO görüntülerinin arttığı ve kamuoyunun dikkatini çektiği dönemleri de kapsar. Sonbahardan itibaren bu iki gezegenin açısal irtibatları güçlenecek. Aslında ben bu tip gelişmelerin daha ziyade şu an içinde bulunduğumuz Satürn-Uranüs periyodunda belirginleşeceğini tahmin ediyorum. Satürn geleneksel kalıplarımızı ve alıştığımız şeyleri, Uranüs ise bize sıra dışı gelen şeyleri anlatır ve uzayla ilişkilendirilir. Bu döngülerde bize sıra dışı gelen şeyleri deneyimleriz. Satürn Uranüs karşıtlığı 2009 Şubat ayında ikinci defa kesinleşiyor. 26 Ocak’ta Kova burcunda gerçekleşen Güneş tutulması, Jüpiter ile birleşti. Bu tarihin hemen birkaç gün öncesinde, Barack Obama’nın Yemin Töreni gününde, çok bariz UFO görüntüleri elde edildi.

Yılın ilk çeyreğinde Jüpiter Kuzey Ay Düğümü ile Kova burcunda kavuşum yapacak. Kova burcunda Jüpiter Kuzey Ay Düğümü kavuşumu da bize yabancı gelen şeylerle irtibatımızın olacağını gösterebilir. 26 Ocak’ta Kova burcunda gerçekleşen tutulmanın Jüpiter ile irtibat kurmuş olmasını, önümüzdeki dönemde bilimsel, teknolojik ve anlamda önemli gelişmeleri de beraberinde getireceğini düşünüyorum. Buna uzay bilimleri ile ilgili gelişmeleri de dahil edebiliriz. Tutulmanın etkileri, önümüzdeki üç buçuk yıllık dönemi etkileyecek. Diğer taraftan, yılın önemli bir kısmında Kiron, Kuzey Ay Düğümü, Neptün Kova burcunda olacaklar. Bilgi edinme yoluyla ruhsal ve fizikötesi konular hakkında algımız ve bilgimiz artacak. Bu şartlarda neden 2009 olmasın?

Dünya dışı zeki varlıklar ve başka yaşam formlarıyla ilgili konulardaki gelişmelerin, Jüpiter ve Uranüs’ün Koç burcunda kavuşum yapacağı 2010 yaz aylarından itibaren, daha da belirginleşeceğini düşünebiliriz. Zira Jüpiter “Yabancılar” demektir ve Uranüs ile kavuşumu “Uzaylı Yabancılar” olarak okunabilir. Bu ikilinin kavuşumunun Satürn ve Plüton ile irtibat kurmasını bir “Kuantum Sıçraması” gibi görebiliriz.

Yazan: Öner Döşer

MEVLANA
[i]
05-26-2009 10:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: 2009 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri
AY'a çıkma konusunun gündemde olduğu 1969 yılında jüpiter-uranüs kavuşumu görünüyor idi , ilginç..

05-26-2009 02:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

jüpiter neptünle kavuşuyormu ve bu gece yapılan dilekler çok önemliymiş.sizlerle bu tıransitin yay burcuyla ve tüm burçlar ile ilgili bilgiyi paylaşmak istedim hımm

Sevgili Yaylar, maddi ve manevi açıdan dışarıdan destek görmek veya elde etmeyi düşündüğünüz paralar konusunda olumlu haberler duymak ihtiyacının yoğun olduğu bir güne adım atmaktasınız. Eğer işler yolunda gitmezse, doğal olarak biraz gerginlik duymanız, kimi zaman tepkisel davranmanız hatta fikirleriniz konusunda değişken bir tutum içinde olmanız gayet mümkündür. Elinizden geldiğince empatide bulunmanız gereken bugün, sadece kendi söylediklerinizin kabulü yönünde hareket ederseniz, günü verimli geçirmeniz zor olabilir. Oysaki yapılması gereken size sözü olan kişilere bunu ılımlı bir şekilde hatırlatmak, nazik bir şekilde ihtiyacınız olduğunu hatırlatmaktır. Sonuçta bu kişilerin desteğine veya onaylamasına ihtiyacınız varsa, işi yokuşa sürmek, dik tavırlar içinde olmak tabi ki fayda getirmeyecektir. Ayrıca, parasal veya ilişkilerinizle ilgili konularda bugünü güzel geçirmenin bir yolu da, kuruntulu düşünmemek, iyi sonuçlar alacağınıza dair inancınızı korumaktır. Ayrıca birazdan aşağıda okuyacağınız bilginin, siz ve Balık burçları için gayet önemli olduğunu söyleyebilirim. Yöneticiniz Jüpiterin bugün gökyüzünde Neptünle kavuşacak olması dolayısıyla, size tavsiyem hayatta en çok istediğiniz bir şey adına dilekte bulunmanızdır. Umarım gerçek olur.

Tüm burçlar için önemli Not:

Saat 23:05 itibariyle, Jüpiter ve Neptün gezegenlerinin gökyüzündeki kavuşumunun bir dahaki tekrarının, Ocak 2176 yılında gerçekleşebileceğini söylersem ne kadar önemli bir enerji olduğunu daha iyi ifade etmiş olurum. O nedenle böylesi görkemli ve önemli oluşumu, evrensel bir hediye olarak kabul edip olumlu bir şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Yapmamız gereken, hangi konuda olursa olsun, nasıl bir hayat sürüyorsak sürelim, hangi sorunlarla mücadele ediyorsak edelim, farketmez lütfen başkalarıyla iyi geçinmeye, ılımlı yaklaşımlar içinde olmaya, sadece kendinizi değil, tüm insanlığı kucaklayacak şekilde hareket etmeye özen gösterelim. Biz insanoğlu aynı atmosferde nefes alan, yaşamak için mücadele veren, mutluluk kadar acıları da tadabilen, bu yönüyle düşünürsek, ortak kadere sahip canlılarız. Kavga, çatışma, kin, nefret ve her türlü kötü düşünceden uzak durmamız, birbirimizi sevgiyle kucaklamamız gerekiyor. Hiçbir şey, sevgi, barış, kardeşlik, huzur, güven ve sağlık kadar önemli değil. O zaman lütfen en yakınlarımızdan başlamak üzere tüm insanlığı iyi niyetle kucaklayalım. Zorluklarla başedebilmek için öncelikle inancımızı daha sonra da kendimize olan güven duygumuzu koruyalım. Bugün her birimiz bu düşüncenin bir tohum misali yüreğimizde yeşermesine izin verirsek, yaşadığımız Dünyanın ne kadar güzel olduğunu bir kez daha anlayabiliriz kanaatindeyim.

Hepimiz için mutlu, sağlıklı ve huzur dolu bir gelecek dileğimle,

iremSU
05-27-2009 04:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

RE: 2009 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri
ve balık burçları içinde çok önemli bir hareketmiş

Sevgili Balıklar, öncelikle yorumun sonunda yer alan notu merkez alarak, özellikle siz ve Yay burçları için bugünün önemli olduğunu söyleyebilirim. Gerek klasik ve gerekse modern astrolojide burcunuzun birinci ve ikinci yöneticisi olan Neptün ve Jüpiterin bugün gökyüzünde kavuşacak olmaları dolayısıyla, size tavsiyem hayatta en çok istediğiniz bir şey adına dilekte bulunmanızdır. Umarım gerçek olur diyerek günlük yorumunuza başlıyorum. Kendinizi ifade, ailevi değerleriniz ve aşk hayatınızla alakalı meselelerde etkili olacak günlük enerjiniz altında, duygularınızın gayet iyi farkında olarak değerlendirmelerde bulunabilir, hayatın size getirebilecekleri konusunda daha iyimser düşünmeye çalışabilirsiniz. Kafanızın içindeki sorulara cevap ararken, ıssızlaşmadan, aşırı duygusal tepkilerde bulunmadan hareket edebileceğiniz bugün mütevazi yaklaşımlarınızla ilgi uyandırabilirsiniz.

iremSU
05-27-2009 04:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Muhteşem Kavuşum 26.Mayıs.2009 / 10:32:52

Çok ilginç ve aslında kişisel gelişim açısından “muhteşem” diyebileceğimiz fırsatlar sunan bir dönemden geçiyoruz. Astrolojide ruhsallıkla ilişkilendirilen Jüpiter, Kiron ve Neptün Kova burcunda kavuşum yapıyorlar ve ruhsal açılımlar için mükemmel zamanlarda olduğumuzu işaret ediyorlar. Kavuşumun Kova burcunda olması, görünmez durumdaki spiritüel dünya ile maddi dünya arasındaki bağlantının daha görünür hale geleceğine, birey ve kozmos bağlantısının güçlenmeye başlayacağına işaret etmekte. Ezoterik bilgilerin toplumsal alanda form bulmaya başlayacağı ve topluma aktarılacağı bir döneme doğru hızla ilerlediğimizi söyleyebiliriz.

Jüpiter “büyük iyicil” olarak bilinir; sosyalleşebilme, umut, iyilikseverlik, saygı, merhamet, adalet, dürüstlük, spiritüellik gibi temalarla ilişkilendirilir. Bünyesinde genişleme ve bütünleştirme enerjisi barındırır. Birlik hissini yeniden yaratmak için dış dünya ile mümkün olduğunca işbirliği içinde olmayı ifade eder. Bizim dışımızdaki oluşumları, dünyamıza çekmemize bir parçamız haline getirmemize yardımcı olur. Klasik Astroloji’de Jüpiter dinsel konuları, kurumları ve kişileri temsil eder. Astrolojide, inançlarla ilgili konular, 9. ev ve Jüpiter yönetimindedir. Dindar kişiler de Jüpiter ile sembolize edilir. Modern astroloji buna Neptün’ü de eklemiştir. Rex E. Billis “Yöneticilikler Kitabı”nda Neptün’ü inanmak, inananlar, müminler olarak vermiş. Her ikisi de Balık burcunun yöneticisidir ve inançlarla ilgilidir.

Astrolog Robert Hand’e göre Neptün, enerjisinin anlaşılması en güç gezegendir; belirsiz evrenler içinde zaman ve mekan dışı olmayı gösterir. Neptün’ün evreninde olasılıklar sınırsızdır. Neptün, mistikler tarafından algılanan gerçeği ve tanrısallığı sembolize eder. Tüm bireyselliğin varlığın sonsuz birliğine ve bilincine karıştığı halleri temsil eder. Neptün, dokunma ve hissetme duyuları aracılığıyla ilginç özellikler veren ve geliştirilebilen psikometrik yetenekler verir. İyi ile kötü, insanlarla insanüstü güçler arasındaki orta noktadır. Arındırma, maddecilikten uzaklaştırma, kalıpları ve formları çözerek aştırma, esnekleştirme özelliği taşır. Neptün’ün getirdiği farkındalık, bize manevi değerlerimiz, ideallerimiz, inandıklarımız ve insani değerler uğruna kendimizi adama yeteneği verir. Kendinden azaltıp, başkalarına vermek, paylaşmak gibi değerleri ön plana çıkartır. Neptün, maddiyatla değil, maneviyatla beslenir. Etkisi, paylaştıkça büyür. Daha ziyade mistik yönü güçlü kişiler tarafından algılanan gerçeği ve ilahi olanla bağlantı kurmayı sembolize eder. Tüm bireyselliğin, varlığın sonsuz birliğine ve bilincine karışması, bu sayede evrensel bir ilhamın varlığının farkına varılması, bütün diğer gezegenlerin ötesinde, en çok Neptün’le ilişkilidir. Ezoterik anlamda, her şeyin göründüğü halini değil, gerçekten olduğu şeklini kavrayışının temelini ifade eder.

Bir asteroid olarak Satürn ile Uranüs arasında yerleşmiş olan Kiron, dünyevi olan ile uhrevi olan arasında bir “köprü” işlevi görür, farkındalığımızı artırır ve realite kavramımızı değiştirmeye teşvik eder. Astrolog Melanie Reinhart’a göre Kiron, yeni bir tür farkındalığın başlangıcını müjdeleyebilir: Batılı geçmişimizden gelen dualizme ve pragmatizme göğüs gerebilmek ve bunun ardındaki evren bilimine ulaşmak. Reinhart buna tamamen maddi/psikolojik veya dinsel/spiritüel ya da her ikisinin bir arada olduğu “biyospiritüel farkındalık” diyor ve bu farkındalığın bizi insan yaşamının üzerine çıkarmaz fakat bununla yüzleşmeyi, ilahi bütünlük ve duyularımızın algılayabileceğinin ve aklımızın alabileceğinin ötesindeki bilinmeyen formları anlamamızı sağlayacağını söylüyor. Kiron’un, Satürn ile Uranüs arasında yerleşmiş olması çok önemlidir. Zira Satürn gözle görülebilen son gezegendir ve Uranüs de teleskopun icadıyla birlikte, gözle görülen sınırların dışında saptanan ilk gezegendir. Yani Kiron bir anlamda, çıplak gözle görünen ile çıplak gözle görünmeyen kavramları birbirine bağlayan bir semboldür diyebiliriz.

Gerek Jüpiter gerekse Neptün dinsel ve ilahi konularla, inançlarla ilişkilendirilir. Bu iki gezegenin birleşme durumunda olmaları, bizlere evren ile ilişki kurma ve bütünleşme fırsatı sunmaktadır. Jüpiter’in Kiron’dan ayrılmakta ve Neptün’e yaklaşmakta olması, psişede ve ilahi olanla bağlantıda bir şeylerin genişlemesini sağlayacaktır. Astrolojide buna *ışığın taşınması denir ve sonuç oldukça etkileyicidir.

Ruhsal gelişimle ilişkilendirilen bu üçlü kavuşumun etkisi Mayıs ayında olduğu gibi, Haziran ayında da maksimum etkili olacak. Ruhsal, dinsel ve ilahi konulara eğilmek için mükemmel bir süreçten geçmekteyiz. Bu etkin kavuşum, bildiğimiz gerçeklik dışındaki realitelere daha yakın olacağımızı, ruhsal olana ve aydınlanmaya çok açık olacağımızı gösteriyor. Bilinenin ötesinde şeyler deneyimlemeye de çok açık olacağımızı ilave etmeliyim. Dünya dışı yaşam formlarıyla, deneyimlediğimizin ötesindeki kavramlar ve boyutlarla ilgili konularda önemli bilgiler edinmek üzere olabiliriz…

* Işığın Taşınması: Hızlı hareket eden bir gezegenin, kavuşum veya herhangi bir açı yaptığı kendisinden daha ağır hareket eden diğer bir gezegenin niteliklerini, yine kendisinden ağır hareket eden bir üçüncü gezegene iletmesi durumudur. Aradaki açının niteliğine ve gezegenlerin doğalarına göre yorumlanır. İyicil gezegenlerden açıyla ayrılıyor olmak ve yine iyicil gezegenlere ışığı taşıyor olmak, olumlu sonuçlar doğuracaktır. Genellikle en hızlı hareket eden Ay ışık taşır. Işığın taşınması iki türlü olur. Birincisinde, iki gösterge birbirleriyle evvelce açı yapmışlardır, ama şimdi birbirlerinden uzaklaşmaktadırlar. Fakat, bu ikisinden hızlı hareket eden 3. bir gezegen, bunlardan birincisiyle açı yapmıştır ve şimdi ikincisiyle açı yapmak üzeredir ve konunun mükemmelliğe ulaşacağını gösterir. İkincinde, göstergeler birbirlerine kare veya karşıt açı yapmaya hazırlanıyordur. Fakat, bu ikisinden daha hızlı hareket eden 3. bir gezegen, bunlar birbirlerine açı yapmadan önce, bu ikisiyle iyi açı yaparak bu ikisini iyi bir şekilde bir araya getirir. Bu adeta, bozuşmakta olan iki kişinin arasını yapan üçüncü bir kişi gibidir. Klasik kurallara göre, ışığı taşıyan gezegen, ışığını taşıdığı gezegenin asaletlerinden birisinde olmalıdır. Modern kurallarda ise buna gerek görülmez.

Yazan: Öner Döşer

MEVLANA
[i]
05-27-2009 06:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

27 Mayıs - JÜPİTER-NEPTÜN BİRLEŞİYOR

Özgürlük ideali artıyor

http://www.astrolojidergisi.com/

MEVLANA
[i]
05-27-2009 06:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

luckystar için..
Beyhan Yazılan:27 Mayıs - JÜPİTER-NEPTÜN BİRLEŞİYOR

Özgürlük ideali artıyor

http://www.astrolojidergisi.com/

evet transit neptün ile jüpiter , tam olarak luckystar'ın Güneşinin üzerinde ( kova burcunun sonlarında ) kavuşum yapıyorlar.

luckystar yıldız haritasını ekliyorum ve daire içinde jüpiter-neptün transidinin Güneşle bağlantısını görüyorsunuz..

[Resim: luckystartransit.th.gif]

zaten luckystar'ın 1.evinde görünen Güneşin , gündemdeki jüpiter ve neptünden çokça etkilenebileceğini söyleyelim.

önce lucky'nin natal güneşini tanıyalım ;

kova burcunda ve uranüsten güzel açıyla besleniyor.. özgürlük kavramına önem ve öncelik veren bir kişiliği olduğunu söyleyebiliriz.
yeniliğe ve sürprizlere açık , sıkıntıya gelemeyen , emir almaktan hiç hoşlanmayan ve belki bu sebeple kendi işini kurmanın peşinde olan , kafası çabuk karışan ve başkalarının sözlerinden etkilenen hatta belki çevresinden etkilenerek yaptığı şeylerden pişmanlıklar duyan , bazen rüzgarın savurduğu yöne giden , ideallerinin peşinden gitmek isterken bişeylerin ( korkular , ekonomik şartlar yada ailesel konuların ) onu ayaklarından tutup frenlemesiyle ne yapacağına karar vermekte zorlanan özelliklerden sözedebiliriz.

şimdi jüpiter ve neptün ikilisinin lucky'nin güneşine dokunmasıyla , kimliğine ve hayatına yansıyan olası etkileri yazalım ,

- idealler ve çocukluk yada gençlik hayallerinde kıpırdanmalar olabilir , bu hayallerini gerçekleştirebileceğine dair inanç + pozitif düşünce gibi yaklaşımlar ön plana çıkabilir.

- iyimser bir yaklaşım ve belkide hesapsızlık ( savurganlık ) yada belkide bu iyimserliği kötüye kullanabilecek kişilerle karşılaşmak muhtemel..

- cömertlik , rahat bir hayat standardı özlemi , mesela kilo alma eğilimi ön plana çıkabilir.

- dünyevi şeylerden uzaklaşmak , herşeyden kopup maneviyata ( gizemli yada felsefik konulara ) yönelme eğilimi görülebilir.

- yardımseverlik , empati ve sempati , merhamet gibi içsel güdüler varsa kırgın olduğun kişilerle barışmanı kolaylaştırabilir.

- eğer babanız hayatta ise onunla ilgili bir gelişme sözkonusu olabilir.

- genel olarak kişiliğinizde açılma hissedebileceğiniz ve bu açılmanın etkisiyle çeşitli risklere hesapsızca girebilme olasılığınızı ekleyelim.

-------------

transit plütonun da marsınıza dokunduğunu gözden kaçırmamak gerekiyor..

11.evinizdeki marsınızın aktive olması , çevrenizdeki marsiyen yada plütonik tipte erkek olan arkadaşlarınıza dikkat etmenizi işaret ediyor olabilir.

plüto devinimi yaşıyorsunuz ve natal plütonuz 8.evde görünüyor..

miras yada kredi konularıyla ilgili gerilimlere de dikkat diyelim.

şimdilik bu kadar ;)

05-27-2009 10:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Aylık Burç Analizler By Dinoo Dinoo 23 30,074 11-08-2016 10:35 PM
Son Mesaj: Libra
  Gökyüzü arkadaşım için transit yorumum.. dilek8855 4 11,519 03-02-2015 03:06 PM
Son Mesaj: gökyüzü
  2011 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri Derin 288 337,755 04-02-2012 10:04 AM
Son Mesaj: gullusutcu
  Aylık Transit Takvimi Çıkarılması Anlatımı... tiyatral_gitarist 15 26,601 02-14-2010 04:28 PM
Son Mesaj: tiyatral_gitarist

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir