Değerlendir:
  • 54 Oy - 3.07 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri
Yazar Mesaj
Dark Lord Dışarıda
DARK SIDE
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: 2009 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri
Çok Teşekkürler Yıldırım ve Lavinya. Bu gezegenlerin bana ters düşmeyeceği günler de gelir umarım =)

Herkes dedi merak içinde
Ölümden sonra hayat var mı diye,
Boşuna düşünürler
Sanki hayat varmış gibi ölümden önce ...
06-03-2009 01:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: 2009 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri
ayse Yazılan:Ewet bende ilk defa ailedeyim cok cok mutlu oldum.Yıldırımın hakkı ödenmez gercekten bizlerle bir hazine degerinde olan bilgisini paylasıyor ,bulunmaz bir sey.Tesekkurler yıldırım.gülücük

ilk defa ailedeyim derken bu kısmı anlayamadım çünkü sizlere zaten daha öncede yorumlar yapmıştım az veya çok yani zaten ailenin birer parçasıydınız ;)

eğer yukarıda yorum yapmadığım kişiler bunu okursa aileden olmadıklarını düşünebilirler ki oldukça sakıncalı bir durum. zaten hassas kişiler oldukça bol bu forumda ;)
örneğin sürekli katılımcı olan amine , Kayli ve gizem'in haritalarınada baktım ancak mars boğasının önemli bir transit yaptığını göremedim bu sebeple onları yazmadım.
tabii temmuz ayından itibaren transit mars özellikle amine'nin akrep ve yay gezegenleriyle zıtlaşacak , gizem'in de marsıyla zıtlaşacak , Kayli'ninde Ay burcuna sert bakacak ancak bu yorumları Temmuz ayının başında da yapabilirdik tabii.

ismi olmayan arkadaşlar kusura bakmasın çünkü çok sayıda üyeye öyle bir defada bakamam , saatlerimi alır.
bir sonraki önemli transit etkide , şu an ismi olmayan arkadaşlar da değerlendirilir.
belirli bir kural yada sıra izlemeyeceğim bu konuda , transitten etkilenen kişileri değerlendirmek daha uygun bence.

06-03-2009 03:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Cvp: Mars Boğa Burcunda
Yıldırım Yazılan:dün akşam itibariyle transit Mars Boğa burcuna geçmiş görünüyor.

enerjinin daha oturaklı , daha sağlamcı ve birazda tedbirli kullanım zamanı..

öfkenin içe atılması.. sakinlik dönemi.. sabır ve kararlılık dönemi.. inatçılığıda unutmayalım ;)

mars koç burcundayken , hızlı başlangıçlar ve tedbirsizce cesaret tablolarıyla karşılaşmış olabiliriz.
şimdi ayaklarımızı yere daha sağlam basma zamanı.. harekete geçmeden önce hesap yapma zamanı.. riskleri düşünme ve gerekirse hız kesme zamanı..
şimdi ekonomi zamanı..

Mars Boğa burcundayken , enerjinizi SAHİP OLMA eylemine yada sahip olduklarınızı savunma eylemine yönlendirebilirsiniz.

Mars Koçta iken ayaklarımızın altında sanki bir çift paten varmış gibidir..
hareketlerimiz hız ve atraksiyon kazanmaktadır.
oysa Haziran ayı boyunca , patenlerimizi ayağımızdan çıkarıp , ayaklarımızı şöyle güzelce yıkayıp , koltuğumuzda uzanarak bişeyler atıştırmak daha keyifli gelebilir.
Boğa burcu ne de olsa en Dünyevî burçtur ve idealler bekleyebilir. geçmişteki problemler geçmişte kalmıştır ve geleceğe daha çok vardır.. ;)
Boğa için şimdiki zaman önemlidir.. şu âna ait gerçekler önemlidir.. nelere sahibiz ve nelere sahip olmayı istiyoruz..
öyle karmaşık yada felsefi ihtiyaçları önemsemeyeceğiz..
en doğal ve sade kelimelerle ifade edilen ihtiyaçlarımıza yöneleceğiz. yemek gibi , rahatlığımız gibi , parasal konular gibi , seks gibi ;)

Mars Boğanın ilk derecelerinde olduğu bu Haziran ayının ilk haftası , ağır abi Plüto ile 120 derecelik bağlantı kurmakta..

her ne kadar bağlantının tonu hoş bir müziği ifade etsede , enstrümanlar mars ile plüto olunca ortaya çıkabilecek parça biraz Hard ! olabilecektir..
Haziran ayının bu ilk haftasında inatlaşmalara dikkat ediyoruz..

Haziran ayının 2.haftasında ise transit Venüsüde Boğa burcunda görüyoruz. üstelik Mars ile kavuşum yapıyorlar..
hatırlarsanız geçtiğimiz Mayıs ayında Venüs ile Mars Koç burcunda kavuşum yapmışlardı.. demiştik ki , ilişkilerde başlangıçlar yapma zamanı..
şimdi boğa burcundaki venüs-mars kavuşumu için söylenebilecek ifadelerden biri herhalde şu olacaktır ; ilişkilerde sağlamcı adımlar atma ve bişeyleri düzene oturtma zamanı..

--------------------

Transit analizi isteyen nuray esen'in 3.evinde görüyoruz Mars boğasını..
birkaç gün içinde , nuray esen'in Ay-Merkür-Uranüs T-Karesi , transit mars tarafından tetiklenecek.. gerilime ve öfkeli reaksiyonlara dikkat diyelim en az 2 hafta boyunca..

nuray hanım için şu ilaveyi yapayım , transit uranüs , sizin venüs-jüpiter kavuşumuna dokunmakta.. özellikle parasal konularda beklenmedik gelişmeler , sürpriz gelirler yada kişisel kaynaklarınızla ilgili ilginç kazançlar olması muhtemel.
tabii sözkonusu gezegen Uranüs olduğundan , madalyonun diğer tarafınıda düşünüp beklenmedik kayıplar olması ihtimalini gözardı etmeyelim.

birkaç arkadaşa daha bakalım ve bitirelim..

melancholic'in mars kovasına sert kare açı yapıyor transit mars boğamız.. aynı zamanda jüpiter boğasına dokunuyor..
bir-iki haftalık şu süreçte KOÇ yönünün daha baskın olması muhtemel..
sağlığına ve parasal harcamalarına dikkat diyeyim.

Beatrice ve Inaruc , T-Karelerinin tetikleneceğini söyleyelim.. venüs ile marsın etkilenmesi ilişkilerine dikkat etmesi önerisine işaret ediyor.

Haziran ayının 2.haftasından itibaren , transit Mars redrose'nin ASC'si üzerinden yükselecek.. 3.haftasından itibarende Aprilios'un ASC'si üzerinden yükselecek.
bu iki arkadaşımızın kendilerini daha canlı , dinamik ve belkide agresif ifade etmeleri muhtemel.

Sultan'ın akrep burcundaki güneş-venüs kavuşumuna , yaklaşık 1 hafta boyunca ZIT açı yapacağını görüyoruz transit mars boğamızın..
gerilimin yada tutku düzeyinin artması muhtemel.

melis-bk'nın şironuna dokunuyor ve marsına sert kare açı yapıyor tr.mars boğamız.. sağlık problemine dikkat diyoruz.. ve tabii gerilim olasılığını ekliyoruz.

nihan'ın 12.evinde ilerleyecek transit mars boğası , merkür ile 6.ev jüpiterine sert açılar yapıyor olacak ve sağlık problemine dikkat çekmekte fayda var.
rüyalarda artış olup olmayacağını da merak ettim..

ayse'nin MC'si üzerinde görüyoruz transit marsı ve belki arzu ettiği şeylere doğru hareket etmesi için uygun bir zaman denilebilir.
yada topluma karışmak isteyebileceği bir dönem..

lilyum'un güneş-merkür kavuşumuna dokunan mars'ın tartışmalara işaret edebileceğini yada konuşulması gereken konuları daha kendinden emin tavırla ifade edebileceğini belirtelim.

Nihal'in kova stelyumuna sert kare açı yapan mars boğamız , Haziran ayı boyunca adrenalinizi dönem dönem yoklayabilir diyelim..

coolhandsome güneşine zıt açı yapan mars boğası , bişeyleri kesip atmaya yönelik salgı bezlerini uyarabilir , dikkat diyelim ;)

görüleceği üzere normal enerjisi sükunet kokan mars boğası , natal haritalarında önemli noktaları tetikleyen pek çok kişiye gerilim ve inatlaşma güdüleri katabilir dedik.

çok mutlu oldum çok teşekkür ederim yıldırım gülücük
06-03-2009 11:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hilal-e Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Cvp: 2009 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri
Bi şeyi merak ettim....bu Venus ve mars zaten bayadır kavuşumdalar deyilmi?
bayadır koç burcunda beraberler....bi ara ayrıldılar.....ama şimdi tekrar birleşiyorlar?
birbirlerinden ayrı kalmak istemiyorlar galiba?dil çýkarma böyle birbirlerine bağlı olmaları sıradışı bişey mi acaba? yoksa çoğunlukla böylemi? kusura bakmayın sorum saçma oldu ...pek anlamadım

http://imageshack.us/photo/my-images/812...16923.gif/
06-03-2009 12:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nuray esen Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 2

tesekkur.edıyorum.yıldırım

[Resim: nurayesen.th.gif]http://img38.imageshack.us/i/nurayesen.gif/http://img38.imageshack.
06-03-2009 12:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

2009 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri
hilal-e Yazılan:Bi şeyi merak ettim....bu Venus ve mars zaten bayadır kavuşumdalar deyilmi?
bayadır koç burcunda beraberler....bi ara ayrıldılar.....ama şimdi tekrar birleşiyorlar?
birbirlerinden ayrı kalmak istemiyorlar galiba?dil çýkarma böyle birbirlerine bağlı olmaları sıradışı bişey mi acaba? yoksa çoğunlukla böylemi? kusura bakmayın sorum saçma oldu ...pek anlamadım

gayet güzel soru , saçma değil ;)

normalde Venüs , Marstan daha hızlıdır ve venüs - mars bağlantıları yaklaşık 1 hafta kadar etkili olur , sonra Venüs hızlanarak Marsla bağlantısını koparır.

oysa bu kez farklı bişey oldu ve Venüs geçtiğimiz Nisan ayında Retro yani geri hareketteydi..
geri harekette olan bir gezegen ileri harekete geçse bile YAVAŞ YAVAŞ HIZLANMA EĞİLİMİNDEDİR..

işte Mars ile Venüs tamda Venüsün hızının yavaş olduğu bu dönemde Kavuşum yaptılar ve hızları aynı seviyeye geldi..

Mayıs ayı boyunca Koç burcunda yaklaşık aynı hızlarla Kavuşumu sürdürdüler..
Haziran ayı boyunca ise Venüs hızlanacak ancak marsla yaptığı bağlantıyı henüz koparmayacak. yani haziranda da venüs-mars kavuşumunun etkilerini hissedeceğiz.

temmuz ayından itibaren venüs hızını daha da arttıracak ve kavuşum bağlantısı sona erecek.

bu anormal bir durummudur ? evet venüs ile marsın 2 ay boyunca kavuşum yapıyor olması her seferinde rastlanması zor bir konumdur diyebiliriz sanırım.
çokta emin değilim efemerise bakmam lazım bunu belirteyim.
tabii venüs ile marsın sanki ağır hareketli gezegenler gibi ( jüpiter etkileri bile 2 ay sürmüyor ) 2 ay boyunca bağlantı yapması bişeylere vurgu yapıyor olsa gerek hayatlarımızda ve özellikle ilişkilerimizde.

06-03-2009 01:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SoL@RÎ$ Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

Cvp: RE: 2009 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri
Yıldırım Yazılan:örneğin sürekli katılımcı olan amine , Kayli ve gizem'in haritalarınada baktım ancak mars boğasının önemli bir transit yaptığını göremedim bu sebeple onları yazmadım.
tabii temmuz ayından itibaren transit mars özellikle amine'nin akrep ve yay gezegenleriyle zıtlaşacak , gizem'in de marsıyla zıtlaşacak , Kayli'ninde Ay burcuna sert bakacak ancak bu yorumları Temmuz ayının başında da yapabilirdik tabii.

ismi olmayan arkadaşlar kusura bakmasın çünkü çok sayıda üyeye öyle bir defada bakamam , saatlerimi alır.
bir sonraki önemli transit etkide , şu an ismi olmayan arkadaşlar da değerlendirilir.
belirli bir kural yada sıra izlemeyeceğim bu konuda , transitten etkilenen kişileri değerlendirmek daha uygun bence.
abicim teşekkürler temmuz da ortalık karısıcak gibi görünüyodu ay kare marsı da ögrenince iice hazırlıklı olmam gerektiği kanısına vardım sevgiyl abicim emegine saglık

<3<3<3<3 Değişmeyen Tek Şey "" Degişimin"" Kendisidir <3<3<3<3

ємѕαℓѕiz ∂üşℓєя ask
06-03-2009 02:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hilal-e Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Yıldırım Yazılan:
hilal-e Yazılan:Bi şeyi merak ettim....bu Venus ve mars zaten bayadır kavuşumdalar deyilmi?

gayet güzel soru , saçma değil ;)

normalde Venüs , Marstan daha hızlıdır ve venüs - mars bağlantıları yaklaşık 1 hafta kadar etkili olur , sonra Venüs hızlanarak Marsla bağlantısını koparır.

oysa bu kez farklı bişey oldu ve Venüs geçtiğimiz Nisan ayında Retro yani geri hareketteydi..
geri harekette olan bir gezegen ileri harekete geçse bile YAVAŞ YAVAŞ HIZLANMA EĞİLİMİNDEDİR..

işte Mars ile Venüs tamda Venüsün hızının yavaş olduğu bu dönemde Kavuşum yaptılar ve hızları aynı seviyeye geldi..

Mayıs ayı boyunca Koç burcunda yaklaşık aynı hızlarla Kavuşumu sürdürdüler..
Haziran ayı boyunca ise Venüs hızlanacak ancak marsla yaptığı bağlantıyı henüz koparmayacak. yani haziranda da venüs-mars kavuşumunun etkilerini hissedeceğiz.

temmuz ayından itibaren venüs hızını daha da arttıracak ve kavuşum bağlantısı sona erecek.

bu anormal bir durummudur ? evet venüs ile marsın 2 ay boyunca kavuşum yapıyor olması her seferinde rastlanması zor bir konumdur diyebiliriz sanırım.
çokta emin değilim efemerise bakmam lazım bunu belirteyim.
tabii venüs ile marsın sanki ağır hareketli gezegenler gibi ( jüpiter etkileri bile 2 ay sürmüyor ) 2 ay boyunca bağlantı yapması bişeylere vurgu yapıyor olsa gerek hayatlarımızda ve özellikle ilişkilerimizde.

çok teşekkürler açıklamalar içingülücük

Evet benim ilişkilerimde baya bi deyişiklikler oldu nisan aylarında...hem o aralar Uranusda katılmıştı venus-marsa

Uranusun ayrılması ile ilişkim kötüye doğru gitmeye başladı
birde pluto kare ile açı yapınca.....
baya bi negativ etkisi oldu diye bilirim :( ama buda bi deneyimde neticede
benim gelişimim açısından iyi oldu aslındahiç halim yok

temmuz ayında ayrılıyorlar ama.....aynı evdeler genelde....venus marsın peşini (veya tam tersi mi?) bırakmıyor aynı evdeler genelde.....arasıra venus (mars?) arkada kalıyor ama hemen yetişiyor
anı evde oldukları halde kavuşumda deyiller ama? nasıl oluyorsa?
bir kaç ay böyle devam ediyorlar
sonra iyice araları açılmaya başlıyor

eh bakalım nasıl etkileri nasıl olucak......

http://imageshack.us/photo/my-images/812...16923.gif/
06-12-2009 06:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
redroseee Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Haziran ayının 2.haftasından itibaren , transit Mars redrose'nin ASC'si üzerinden yükselecek.. 3.haftasından itibarende Aprilios'un ASC'si üzerinden yükselecek.
bu iki arkadaşımızın kendilerini daha canlı , dinamik ve belkide agresif ifade etmeleri muhtemel..
cok tsk ederım yorumun ıcın bu ara nete cok takılamıyorum.yorumunuda gorunce cok sevındım,yaptın yıne yıldırımlıgını çiçek hazıranın 2 haftasındayız ve bende agresıflık ve boslukta hıssı var,canlılık dınamıklık var ama sorunlarıma bı turlu care bulamıyorum nedense sebepsız üzüntu ve bas agrılarım var.ama bugun daha ıyıyım cok şükür.

YILDIZ HARITAM
06-13-2009 01:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayse Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Yıldırım bende isterim ama :(

http://img519.imageshack.us/img519/7857/...sehp80.gif
06-13-2009 11:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Aylık Burç Analizler By Dinoo Dinoo 23 30,074 11-08-2016 10:35 PM
Son Mesaj: Libra
  Gökyüzü arkadaşım için transit yorumum.. dilek8855 4 11,520 03-02-2015 03:06 PM
Son Mesaj: gökyüzü
  2011 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri Derin 288 337,782 04-02-2012 10:04 AM
Son Mesaj: gullusutcu
  Aylık Transit Takvimi Çıkarılması Anlatımı... tiyatral_gitarist 15 26,601 02-14-2010 04:28 PM
Son Mesaj: tiyatral_gitarist

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir