Değerlendir:
  • 12 Oy - 2.83 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

John LENNON (BEATLES)
Yazar Mesaj
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

John LENNON (BEATLES)
John Lennon (1940 - 1980)

ohn Winston Ono Lennon (d. 9 Ekim 1940 - ö. 8 Aralık 1980), İngiliz Popüler Müzik şarkıcısı. Efsanevi The Beatles isimli müzik grubunun üyelerinden biri.

John Lennon, 9 Ekim 1940'da İngiltere'nin Liverpool kentinde dünyaya geldi. Birer işçi olan anne ve babası Lennon iki yaşındayken boşandılar.Babasını 20 yıl boyunca yalnızca iki kez görebildi.

1956'da lisedeyken,(15 yaşındayken) annesi ona ilk gitarını hediye etti. bu sırada Paul McCartney'le tanıştı. Şubat 1958'de Paul McCartney, George Harrison'ı Lennon'a tanıttı. Daha sonra Stu Sutcliffe basçı olarak gruba katıldı ve grubun adının 'The Silver Beatles' olmasını önerdi.

17 yaşındayken, annesi bir caddede karşıdan karşıya geçerken, bir polis otomobili tarafından ezildi ve John bu kazanın ardından teyzesiyle yaşamaya başladı.

Temmuz 1960'da grubun 'The Silver Beatles' olan adı 'The Beatles' adına çevrildi. Bir yıl sonra da Ringo Starr gruba katıldı. Grubun ilk 45'liği olan 'Love Me Do' Ekim 1962'de piyasaya çıktı.
Lennon ve Yoko Ono

The Beatles ile dünya çapında başarı kazandılar, bazı eleştirmenler tarafından dünyanın gelmiş geçmiş en iyi grubu olarak nitelendirildiler. Kazandıkları ödülleri kendileri bile sayamıyordu.

Hem bu kadar ünlü olmak,hem de ayrıksı tavır takınmak elbette birtakım problemlee de yol açacaktı... 1966'da Filipinler'e gittikleri bir sırada devlet başkanının grubu davet etmesinin ve Beatles'ın da resmi davetleri kabul etmediğini açıklamasının ardından ülkeden ayrılırken yanların koruma verilmedi ve havaalanında saldırıya uğradılar.

Daha sonra Amerika'daki bir röpörtajında John Lenon o olay yaratacak sözü söyledi:Beatles şu anda İsa'dan daha popüler. Her ne kadar espri olsun diye söylemişse de bu söz elbette dokunduğu konu dolayısıyla toplumun büyük bir kesiminin tepkisiyle karşılaştı. Amerika'da büyük sorun yaratan bu açıklama sonrasında Beatles plakları yakılmaya başlandı. Daha sonra Ameikan basınına yaptığı açıklamada:Eğer televizyo İsa'dan daha popüler deseydim muhtemelen yakamı kurtaracaktım. Ben İsa'dan daha iyiyiz, mükemmeliz demiyorum vye karşılaştırmıyorum. Sadece söylediğim şekilde söyledim; ama yanlış bir ifadeydi ya da yanlış algılandı. hepsi bu. bunun için üzgünüm din karşıtı bir söylem değildi. Hala bu kadar yanlış ne yapmış olduğumu tam olarak anlamıyorum. Size ne demek istediğimi anlatmaya çalıştım ama benden mutlaka bir özür bekliyorsanız ve bu sizi mutlu edecekse özür dilerim. şeklind konuşmuş vezekasını bir kere daha oraya koymuştu.

1969'da Yoko Ono ile evlenen John Lennon, grubun 1970'de yayınlanan albümü çıktıktan hemen sonra The Beatles'dan ayrıldı.

Bu dönemden sonra Lennon'ın hayatında birçok iniş ve çıkış oldu. Beş yıl aradan sonra müziğe dönme hazırlıkları yaptığı dönemde, akli dengesi yerinde olmayan Mark David Chapman tarafından 1980 yılında New York'taki dairesinin önünde öldürüldü.

Ölümünden bir ay önce son albümü olan 'Double Fantasy' yayınlanmış ve Lennon, eski politik çizgisinden uzaklaşmış hayatı ve yaşamayı kucaklayan bir çalışma hazırlamıştı.

Tam kariyerinde yeniden yükselmeye başladığı bir dönemde, akli dengesi yerinde olmayan Mark David Chapman adında bir Beatles hayranı tarafından 8 aralık 1980'de New York taki dairesinin önünde öldürüldü. Lennon vurulduğu anda yanına yaklaşan polis memuru aldığı yaranın bilincini etkileyip etkilemediğini kontrol etmek için adını sorduğunda ben John Lennon, Beatles'in John Lennon'u yanıtını verdi.

Born October 9, 1940 at 6:30 PM
in Liverpool (UK)
Sun in 16°16 Libra, AS in 19°54 Aries,
Moon in 3°33 Aquarius, MC in 7°08 Capricorn

[Resim: johnlennonej3.png]
01-29-2009 02:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Vulcan
Kayıtsız

RE: John LENNON (BEATLES)
Uranüs 1. evde (hippi nesli)

Çok üretken müzisyenlerin 6.evinde venüs ve neptün gezegenleri vardı diye hatırlıyorum.

Plüto 5. evde sahne sanatlarını temsil eder dersek ölümü buradan olabilir diye tahmin yürütebiliriz.Tabii her haritada aynı şekilde işlemiyor sistem.Bu sadece ihtimallerden biri.

8. ev yöneticisi Jüpiter 1. evde Satürnle birleşmiş.Satürn devlet kurumlarını temsil eder.Çizmeyi aşmasın diye (yükselen koç) CIA tarafından öldülürüldüğü söylenegelir hep.

Gerçekten bir hayranıysa katil bunu du 11. ve 5.ev aksındaki plüto ay zıtlaşmasında aramak yanlış olmaz heralde gülücük
01-29-2009 11:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Vulcan Yazılan:Uranüs 1. evde (hippi nesli)

Çok üretken müzisyenlerin 6.evinde venüs ve neptün gezegenleri vardı diye hatırlıyorum.

Plüto 5. evde sahne sanatlarını temsil eder dersek ölümü buradan olabilir diye tahmin yürütebiliriz.Tabii her haritada aynı şekilde işlemiyor sistem.Bu sadece ihtimallerden biri.

8. ev yöneticisi Jüpiter 1. evde Satürnle birleşmiş.Satürn devlet kurumlarını temsil eder.Çizmeyi aşmasın diye (yükselen koç) CIA tarafından öldülürüldüğü söylenegelir hep.

Gerçekten bir hayranıysa katil bunu du 11. ve 5.ev aksındaki plüto ay zıtlaşmasında aramak yanlış olmaz heralde gülücük
Sevgili Vulcan,harita ve john lennon hakkındaki değerlendirmelerin için sağol.
Ben de haritası ile ilgili bir şeyler yazacağım bakalım senin yakaldığın yerleri ben de bulabilcekmiyim ve bu arada bana da ip ucu vermiş oldun gülücük
01-30-2009 01:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

John LENNON & Yoko Ono
grup çalışmalarında ( takım çalışmalarında ) , grup üyelerinin birbirinden etkileneceği gerçeğini gözden kaçırmamak gerektiğini düşünüyorum.

John Lennon ve Beatles grubuna dair çok detaylı bilgilerim yok , aykırı tarzını sert açılara mâruz kalan Ay Kovasına bağlayabiliriz.

haritasına bakınca , çok büyük bir sanatçı potansiyelinin göze çarptığını söyleyemem , en azından ben göremedim.

bu sebeple Yoko Ono ile birlikte çalışmışlarsa , birbirlerini uyararak yeni bir Sinerji üretmeleri olasılığı geldi aklıma ve Yoko Ono'nun da haritasınıda ekliyorum buraya.

[Resim: yokoonodu3.png]

en dikkat çeken sinastri konumları olarak ; Yoko'nun Uranüsünün tam olarak Lennon'un ASC'si üzerine düşmesi yani bir aradayken Lennon daha Uranyen bir kişiliğe bürünüyor olabilir.

diğer nokta Lennon'un Terazi vurgusuyla Yoko'nun Kova vurgusu arasında 120 derecelik akıcı bir enerji var.

her ikisinin ortak noktalarından biride , Mars-Neptün Kavuşumuna sahip olmaları..
Başak burcundaki bu konumun YAZMA POTANSİYELİ (şarkı sözleri) verebileceğini söyleyebiliriz.

01-30-2009 02:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Satürn 1.evde ve boğadadır;Güçlü egosu sayesinde,etrafına kırılgan yönünü göstermememk için,korkularını ve kaygılatını gizlemek için tam tersi sert,kırıcı ve bazen de neşeli bir davranış sergilemesine neden olmuştur.,Soğukkanlı ve inatçılık vermiştir ayrıca iyi bir gözlem gücüne sahiptir.Çabuk sinirlenir,hassastır,hareketlive renkli hayal gücü vardır.Her konuyu merak edip araştıran bir yapısı var.

satürn jüpiter kavuşumu var;Bu açı ,kendisini dünyaca tanıtması,yenilikler yapması ,işi için tüm kaynaklarını harekete geçirme,metanet ve sabır vermiştir.Yetenekleri sayesinde ve çok çalışarak üne kavuşmuştur.
uranüsü ve ayı 1.evde olduğu için ayrıca ay burcu kova olduğundan özgürlük isteği fazladır.Çok yönlü,farklı,hareketli,zeki olmasını sağlamıştır.Davranışlarındaki ani duygu patlamalrı yüzünden problem yaşamasınaneden olmuştur.isyankarlık vermiştir.Aile yaşamı geleneklere uymayan bir şekildedir.Cesaret ve kendine güven vermiştir.Zeki ve akılcı olmasını sağlamıştır.İnandığı konularda sonunna kadar inadığı düşünceyi savunmuş ve bun uygalamıştır.Bazı aşırı , farklı ve biraz da çılgınca şeyler yapmasna neden olmuştur.Ay burcunun kovada olması ona yetenkde vermiştir ve ünlü olmasına vesile olan açılardan biridir.Ayrıca gelenk dışı davranışlarda da bulumasına neden olmuştur.Sosyal,farklı,orjinal ve olağandışı şeyleri sevmesine yol açmıştır.Toplumsaldır ve toplum için çalışmalar yapmak istemesine neden olmuştur.Hataları,sabırsızlık,düşüncesizlik,huysuzluk,kayıtsızlık olabilir.

ay 180 pluto;Hayatında önemli olan kadınları , bu kadınlar yüüznden üzüntü duymasınsa neden olmuş ve ayrıca onu derinden etkileyen kayıplar olmuştur..Önce annesini kaybetmiş,gruptan ayrılmış ve onno ile ayrılmışlardır. Araştırmalar ,bilmeceler,ilginçlikler,gizli şeyler merakını çeker ve 6. hissi gelişmişitir.Saldırganlık ve şüpheli davranış vermiştir.

Venüs 6.evde;Sosyal ilşkileri,ikli ilşkileri ve iş ilşkilerinin uyumlu olduğunu gösteriyor.Yoko ono ile birlikte çalışmayı,ortak olmayı istemesine neden olmuştur.
güneşi ve Neptünü 6.evde;bağımsız olarak çalışmak istemesine ve
yalnız çalışmayı istemesine neden olmuştur arıca grup arkadaşlarıyla sorun yaşamasına neden olmuştur.
01-30-2009 06:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 30

john lennon'un hayatındaki eşleri ve kız arkadaşlarının güneş burçları ya terazi ya da kova olmuş hep. 7.evinde merkür var, merkür'ün bu evi pek sevmediği söyleniyor, tartışmayı seven bir yapı veriyormuş ki bu evin birde akrepte olduğunu düşünürsek, e tabi anca hava kadınları baş edebilir - dengeleyebilirmiş gülücük
03-25-2012 03:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

yoko ono ile olan kompozit haritası baya bir detaylı anlatılmış lakin ingilizce

http://www.astrograph.com/astrology-soft...nnon_cmpst
04-04-2012 06:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

yukarıda ki yorumlama da evler yoktu yoko ono ile olan kompozit haritada, bunda tek tek evleride değerlendirmişler burçlarda, kendi haritalarınıza ipucu olabilir.

http://www.astrorelationships.com/Samples/Composite.htm
04-05-2012 06:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir