Değerlendir:
  • 37 Oy - 3.35 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Şebnem Dönmez
Yazar Mesaj
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Şebnem Dönmez

[Resim: 1890D158E689BE4CB63CC5F7r.jpg]

Güzelliğini takdir ettiğim sayılı oyunculardan biri olan Kate Hudson'un (ki kendisiyle aynı günde doğmuş olma gibi keyifli bir tesadüfüm söz konusudur) Türk versiyonu diyorum ben onun için...

Hakkında yaptığım ufak bir araştırmaya göre; 17 Mayıs 1974 Almanya - Salzgitter
doğumlu.

Astrozoom'da kendisi hakkında incelenmiş haritada doğum saati 19:10 olarak alınmış.

Haritasında, alınan saatin gerçekliğini yakaladığıma inandığım ilk şey; Güneş'i olan Boğa burcunun yönetici gezegeni olan Venüs'ün 5. ev (sahne evi)nde bulunuşu oldu.

Yükseleni olan Akrep'in (klasik astrolojide) yönetici gezegeni olan Mars ile 120'lik açı kalıbını oluşturması, belki de güzelliğine vurgu sağlayandır.

1. evinde bulunan Neptün'ün, Venüs ile 120'liğini de unutmamalı.

Yükseleni, şans dağıtıcısı, cömert Jüpiterden de nasiplenmiş... Bir 120'lik açı da kendisiyle mevcut.

Merkür İkizlerde yücelmiş durumda ve ikili ilişkiler evi olan 7. evde... Pallası ile 120'lik olan açısı; zeka potansiyelini kelimeler için iyi kullanabilir olduğunun bir göstergesi olabilir sanıyorum.

Ay burcu Koç.

Yönetici gezegeni olan Mars, hem 8. evde olması, hem de Yengeç burcunda bulunması dolayısıyla harita için malefik, yani zararlı denilebilecek bir pozisyonda bulunuyor.

Bir diğer dikkatimi çeken unsur da Ay Koç'u ile Plüto Terazisinin birbirlerine 180'lik açı kalıbı oluşturmalarıydı.

Annesi ile sevgili Şebnem Dönmez'in toplumsal kimliği, kariyeri arasında bir pürüz mü mevcut acaba sorusunu düşündürttü.

Şöyle üstünkörü bir yorum yapmak gerekirse, şimdilik gözlemleyebildiğim bunlar... Farklı ve birden fazla harita üzerinde çalışmak, yorum vizyonumu genişletecektir diye düşünüyorum. gözkýrpma Bu nedenle ödevlerime bir yenisini daha ekliyorum.

Değerli yorumlarınızı paylaşmakta cimrilik etmeyin lütfen gülücük sevgiler.

01-25-2009 11:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Şebnem Dönmez
evet bu forumda misafir etmeyi en çok isteyeceğim ünlülerden biri olur kendisi gülücük

iki adet T-Kare açı kalıbına dikkat çekmek yerinde bir hamle olacaktır.

Ay-Satürn-Plüto T-Karesi ; Duygusal Güç , Mücadeleci bir Kimlik , olumsuz anlamda Baskın ve Hükmedici (sahiplenici) tutumlar , gençlik ve belkide çocuklukta duygusal yaralar..

Merkür-Jüpiter-Neptün T-Karesi ; İmajinasyon yeteneği yani yüksek bir hayalgücü , kuvvetli sezgiler , akıcı konuşma ( olumsuz yönü bazen konuşurken heyecanlanıp tutarsızlık-ne söyleyeceğini unutma-dil sürçmeleri gibi problemler sözkonusu olabilir ) , hızlı işleyen ve kontrol edilmesi zor bir zihinsel aktivite..

Koç burcundaki Venüsün , Mars ile sert Kare açısı kuvvetli bir Cazibeye işarettir..

hem Venüsün hemde Ay Koçunun Neptünle yaptığı 120 derecelik hoş açılar da sanat ve güzellik potansiyeline işarettir diyeyim , şimdilik bu kadar ;)

01-25-2009 11:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Yıldırım Yazılan:evet bu forumda misafir etmeyi en çok isteyeceğim ünlülerden biri olur kendisi gülücük

iki adet T-Kare açı kalıbına dikkat çekmek yerinde bir hamle olacaktır.

Ay-Satürn-Plüto T-Karesi ; Duygusal Güç , Mücadeleci bir Kimlik , olumsuz anlamda Baskın ve Hükmedici (sahiplenici) tutumlar , gençlik ve belkide çocuklukta duygusal yaralar..

Merkür-Jüpiter-Neptün T-Karesi ; İmajinasyon yeteneği yani yüksek bir hayalgücü , kuvvetli sezgiler , akıcı konuşma ( olumsuz yönü bazen konuşurken heyecanlanıp tutarsızlık-ne söyleyeceğini unutma-dil sürçmeleri gibi problemler sözkonusu olabilir ) , hızlı işleyen ve kontrol edilmesi zor bir zihinsel aktivite..

Koç burcundaki Venüsün , Mars ile sert Kare açısı kuvvetli bir Cazibeye işarettir..

hem Venüsün hemde Ay Koçunun Neptünle yaptığı 120 derecelik hoş açılar da sanat ve güzellik potansiyeline işarettir diyeyim , şimdilik bu kadar ;)
''Şimdilik bu kadar'' olsa bile gözkýrpma bilgilerinizi bu denli ''öz'' paylaştığınız için teşekkür ederim sevgili Yıldırım.

Merak ettim, bu nedenle sormak isterim :

Yukarıda incelemeye çalıştığım analizde yürümek için izlediğim yol ve hep işaret ettiğiniz ''harmanlama olayında'' ne kadarlık bir başarım söz konusu?

Eksiklerim ya da yanlışlarım varsa da, belirtin dilerim...

01-25-2009 11:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Aprilios Yazılan:''Şimdilik bu kadar'' olsa bile gözkýrpma bilgilerinizi bu denli ''öz'' paylaştığınız için teşekkür ederim sevgili Yıldırım.

Merak ettim, bu nedenle sormak isterim :

Yukarıda incelemeye çalıştığım analizde yürümek için izlediğim yol ve hep işaret ettiğiniz ''harmanlama olayında'' ne kadarlık bir başarım söz konusu?

Eksiklerim ya da yanlışlarım varsa da, belirtin dilerim...

öncelikle sevgili Aprilios , hep dediğim şeyi yani doğru olanı yani analiz pratiği yapmanı takdir ediyorum söyleyim. bu dediğim Amine için de geçerli gözkýrpma

becerinin anası tekrarlardır..

yaptığın yorumlarını değerlendirme konusuna gelince ;

dikkatimi çeken ilk şey , yorumlarını Klasik Astroloji penceresinden yapıyorsun ve bu forumda hep söylediğim gibi benim Klasik Astroloji bilgi düzeyim çok iyi sayılmaz. yani ilk söylenmesi gereken , bu yorumlarını Klasik Astrolojiye daha hakim yorumcularımızın değerlendirmesinin daha sağlıklı olacağıdır.
örneğin yükselen yöneticisini Klasik Astrolojiye göre Mars almışsın ve bu konuda şahsen ben farklı bir yaklaşıma sahibim takip ediyorsan biliyorsundur , ben akrep ile plütoyu özdeşleştiriyorum.

bu örneği hata yaptın vb. bişey söylemek için değil , sadece ''pencerelerimizin'' farklı olabileceğine dair bir örnek olsun diye verdim.

ilerleyen zamanlarda yani vakit problemi olmadığında sana ve gerçekten meraklı arkadaşlara , sohbet panelimizden HARİTADA VURGULARI TESPİT ETMEK VE YORUMLAMAK üzerine anlatımlar yapmayı düşünebiliriz ki astrolojinin özünün bu türde bir çalışma olacağını düşünüyorum.

örneğin ; Venüs Koç burcunda , Ateş elementinin özelliklerini gösterir + aynı zamanda Koç burcunun yöneticisi ve en ateşli gezegen Mars ile Venüs Koçu Kare açı yapıyorsa burada bir VURGUDAN söz edebiliriz diyeceğiz..
ne tür bir vurgu ; Venüs konularında KOÇ-MARS vurgusu..

son olarak , yorumlarını ( özellikle Ünlülerle ilgili olanları ) zaman buldukça devam ettirmeni isterim sevgili Aprilios ve tabi gerçekten öğrenmek isteyen tüm arkadaşlar.

01-26-2009 12:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Aprilios Yazılan:Güzelliğini takdir ettiğim sayılı oyunculardan biri olan Kate Hudson'un (ki kendisiyle aynı günde doğmuş olma gibi keyifli bir tesadüfüm söz konusudur) Türk versiyonu diyorum ben onun için...

Kate Hudson'un burnu estetikmiş sevgili Aprilios.Bizim Şebnemimiz daha güzel ondan üstelik natürel.

Aprilios Yazılan:Astrozoom'da kendisi hakkında incelenmiş haritada doğum saati 19:10 olarak alınmış.

O haritayı ben çıkartmıştım.Doğum saati konusundaki kaynağım 1998 civarında çıkan Ata Nirun ve ekibinin hazırladığı Burç2000 dergisiydi.Şebnem hanım o derginin ilk sayısının kapağındaki isimdi.İç sayfalarda da yıldız haritası incelenmişti.19:10 tahmini bir saat.Ben sadece Yükselen burcunun Akrep,Neptünün de 1. evde olduğunu hatırlıyorum.

Bu arada Kate Hudson'un haritası da bu : http://www.astrotheme.com/portraits/2vF4gg3497h4.htm.

Ortak noktaları Koç burcu.Kate'in Güneş Şebnem'in Ay burcu.İkisinin de Yükselenleri Su burcu.Şebnem'in Güneş Kate'in Ay burcu Toprak burcu.

Nin.Me.Sar.Ra
01-26-2009 07:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir