Değerlendir:
  • 88 Oy - 2.85 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Vertex : Kader Kapısı
Yazar Mesaj
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Vertex : Kader Kapısı
(05-24-2011 12:43 AM)virgotaurus Yazılan:  
(05-24-2011 12:42 AM)ayşe kara Yazılan:  lilihte bakmak lazım feminizm için.ben yıllardır feminist olmadığımı savundum durdum meğer (kad liliht kavuşum:D ) öyle bi feministmişimki zaten üstünlüğümüzü tartışmaya gerek görmemişim koptum.w

Ya lilithimin hiç bir gezegenle açısı yok. Açısız gezegenler kendini daha iyi gösteriyor gibi bişey vardı galiba??

valla olabilir ama benim de dünyaya geliş amacım olan kadla kavuşumda olması baya bi ürkünçgülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
05-24-2011 12:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(05-24-2011 12:42 AM)ayşe kara Yazılan:  lilihte bakmak lazım feminizm için.ben yıllardır feminist olmadığımı savundum durdum meğer (kad liliht kavuşum:D ) öyle bi feministmişimki zaten üstünlüğümüzü tartışmaya gerek görmemişim koptum.w

şiron ve güneydüğümle kavuşan lilith.. dmekk bende feministlik sıfır gülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
05-24-2011 12:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(05-24-2011 12:46 AM)eylülmavi Yazılan:  

değil eski hayatında inanmadığın:D feministtin şimdi bunlarla uğraşmamalısıngülücük diyor.

05-24-2011 12:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(05-24-2011 12:48 AM)virgotaurus Yazılan:  
(05-24-2011 12:46 AM)eylülmavi Yazılan:  

Güney aydüğümü taşıdıklarımız değil miydi?? Aşmamız gerkenler???

güney düğüm tanıdık sığındığımız bize yakın gelen (açılar vs. bu hayata taşıdığımız eksiklikler dediğin doğru olabilir)
kuzey düğüm ise hiç bilmediğimiz ürktüğümüz ama bu hayatta başarmamız gerekenler.insan bilinç dışı bazan gad a sığınır mesela ben evimde oturmayı seviyorum ama evde oturmamalıyım kad ı bilmediğimden ürkütücü gelsede oğlaka yönelmeliyim gibi düşün.

05-24-2011 12:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(05-24-2011 12:36 AM)virgotaurus Yazılan:  
(05-24-2011 12:31 AM)Yıldırım Yazılan:  
(05-24-2011 12:25 AM)virgotaurus Yazılan:  
(05-24-2011 12:21 AM)Yıldırım Yazılan:  
(05-24-2011 12:08 AM)virgotaurus Yazılan:  Teşekkür ederim, tüm kadınlar adına kabul ediyorum. Erkeklerden zekiyiz beya, onlar bile kabul etmekte bu gerçeğidil çýkarma

zekisin dedim , erkeklerden daha zekisin demedim

ikisi arasında büyük bi fark var ;)

Niye konu erkek kız zekaları ve güçleri olunca konuya atlıyorum acaba?? Beni feminizme sürükleyen haritamdaki hangi planet?? Böyle bişey var mıdır haritada. Aslında yükselen yengeç olarak gayet kuzu gibi ev hanımı olmam gerekirdi??

doğum haritanı imzanda göremedim.

merkür koçtun öyle hatırlıyorum , fikir tartışmalarına genelde böyle dalıyor olabilirmisin ?

Her konuya atlıyor muyum acaba? Her konu ilgi alanım olmuyordur herhalde. Merkür koçu da olsam her konuya atlamıyorum. Öyle bir görüntü mü çiziyorum?? Her neyse feministlik haritadan anlaşılmıyordur herhalde.

her konuya atlıyorsun demek istemedim yanlış anlaşılma oldu galiba.

merkür koçun fazla ince düşünmeden kendini tartışmaların içinde bulma özeliği vardır ancak bu dediğim ham haliyle merkür koç.

mesela benim merkürde koç burcunun yöneticisi olan marsla bağlantı yapıyor , tartışma durumlarında gerektiğinde azcık laf sokabiliyorum gülücük

05-24-2011 12:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Parlaışık
Kayıtsız

Özetle, Vertexin ilişki noktası, dilekleri yerine getirme noktası olduğunu anlatır. Vertex işin içine girince istediğimiz şeyi kesinlikle elde ederiz ama sonra yine eski durumumuza dönebiliriz (dönmeyebilirizde)

Bu nasıl saçma bir cümledir .İstediğimzi şeyi elde ederiz , eski halimize dönebiliriz de dönmeyebiliriz de !!!! ne garip bir astrolojik açıklama .Öyleyse her şeyde bu ihtimal var hiç yorumlamayalım .
05-24-2011 12:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

VERTEX EKSENİ

Diğerlerine oranla astrolojide daha az kullanılan bir başka unsur da üçüncü eksen olarak adlandırılan Vertex-Antivertex eksenidir. Bilinen ve en çok kullanılan birinci eksen (Yükselen-Alçalan) ekliptikle rasyonel ufuk çizgisinin kesişmesiyle oluşur. İkinci eksen, yani 4.ev-10.ev ekseni (MC-IC) de doğum yeri meridyeniyle ekliptiğin kesişmesi ile meydana gelir. Üçüncü eksen olan Vertex-Antivertex ise ekliptik ile Prime Vertical'ın (dünya üzerinde herhangi bir noktada doğu noktasını, batı noktasını, zeniti ve nadiri kesen büyük daire) kesişmesiyle bulunur. Bu eksen haritalarda herhangi bir bölgeye düşebilir, ancak Vertex her zaman batıdadır. Çoğu zaman 5.ev’den 8.ev’e kadar olan bölge içindedir. Vertex’i hesaplamak için 90 dereceden doğum yeri enlemi çıkartılır ve bir başka enlem derecesi elde edilir. Haritadaki IC (4.ev çizgisi) MC olarak kabul edilir ve bu MC'nin yeni enlem derecesindeki Yükselen'i Vertex olur. Antivertex her zaman Vertex’in tam 1800 karşısında bulunur. Vertex “V” ile Antivertex ise “XX” ile sembolize edilir.

Vertex ekseninin anlamı biraz Yükselen ekseni, biraz da Ay Düğümleri ekseni gibidir. Yakın ilişkilere Vertex ekseni zıtlıklarını deneyimleyerek girme eğilimindeyizdir. Antivertex Yükselen gibi kişinin kendi hareketlerini ve arzularını vurgular. Vertex ise kişinin hayatında uğraşması gereken diğer kişileri, bir bakıma, kişini kontrolü dışında kalan koşulları simgeler. Aslında haritadaki herşey kişi hakkında bilgi verir, ama çoğu insan 7. ve 8. evde simgelenen özellikleri sergileyen insanlara doğru çekilir. Vertex karşımızdaki insanlara yansıttığımız özellikleri anlamamızı sağlayan bir başka anahtar gibi görülmektedir.

Vertex ekseni Ay Düğümleri gibi kişinin zıtlığı bütünleştirme yollarını araması gereken kutuplaşma alanını gösterir. Ay Düğümleri bir sınav alanının temel anahtarı olarak kabul edilebilirler. Genel olarak Güney Ay Düğümü daha meydan okuyucudur. Güney Ay Düğümü nereye düşüyorsa, orada öğreneceğimiz ve öğrendikten sonra vereceğimiz bir şey vardır. Benzer şekilde, Vertex başkalarıyla ilişkilerimiz kanalıyla öğreneceğimiz bir sınav alanını temsil edebilir.

Çeviren: Zekai Kardaş

Kaynak :Astroloji Dergisi

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
06-05-2011 09:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

Vertex'im 7.evimde Balık'ta.(26 derece 58')
Artık görüşmediğim biriyle sinastri haritamı çıkardığımda şu acıklı tablo var.
Onun Vertex'i 5.evimi etkilerken benim Vertex'im onun konuyla alakasız bir evine düşüyor.
Tanışma gününün haritasını çıkardığımda Transit Satürn 3 derece 15' Terazi'de.Karşıt açı yapıyorlar gibi geldi ama aspects tablosuna göre öyle değil.

Onun dışında Transit Merkür Vertex'e kare açı yapmış.
Transit Uranüs ile de kavuşum yapmış.(Hızlı bir başlangıç-hızlı bir bitiş)
09-26-2011 09:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 30

alıntı

Yükselen burç (ASC) kişisel bilinci bşþucu noktaıý (MC) sosyal bilinci temsil ederken Vertex noktası ise grup bilincini temsil eder. Daha basit bir þekilde ifade etmek gerekirse biz yükselenimiz aracılığıyla kişisel kararlarımızı başucumuz aracığıyla sosyal kararlarımızı (kariyer meslek statü vb.) belirleriz. Vertex noktası ise tepkilerimizi belirler.

vertex ve açılar

KAVUŞUM
Şans noktasının kavuşum konumunda bulunduğu gezegen sevince ulaşmaya yardım eder. Kişi tüm enerjisini bir noktaya yöneltir ve onu kullanmayı öğrenerek mutluluğu bulur. Şans noktası ile kavuşum konumundaki gezegen nasıl bir mutluluk bulacağınızı gösterir. Sert etkili gezegenler bile mutluluk getirebilir. Şans noktası hiçbir gezegenle açı oluşturmuyorsa, en yakın gezegene bakılır. Sevince nasıl ulaşılacağı bu gezegenin oluşturduğu bakış açılarına bağlıdır.
SQUARE ( kare )
Bu etki insanların sevincini yok etmez.Gerginlik yaratıp davranışlarına yön verir. Ağır hareket eden, sert etkili gezegenlerde bu açı oluşuyorsa istekleri geciktirir ya da yoluna engeller çıkarır. İyi etkili gezegenlerle bu açı oluşuyorsa istekler daha erken, daha kolay yollarla gerçekleşir. Sevince ulaşmak kolay ama sürdürmek zordur.
OPPOSITE ( karşıt açı )
Şans noktasıyla bu açıyı oluşturan gezegenler bağımsız olarak çalışır. Sevince ulaşmaya engel olmaz ama bu kişi hep bir yere ya da bir kişiye ait olmuş duygusuna kapılır.
02-25-2012 06:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
picachu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

transit kad&juno verteximle kavusumda..(whole gore 6 .ev) bir kac ay devam edicek .. yarin nasipse ise basliyorum.. :D

gülücük tr.uranus mcye yakin tr venus kavusum kad..12inci ev..

tr.gunes/mars/pluto arasi toprak ucgeni..(yarin)

tr amor kavusum sans noktasi..

ayda yengecteymis.. evet doktor annelik gibi bisey olucak insallah.. gülücük) cocuklarla ilgili :D
hmm .. vertex onemli galiba.. benim haritada cok etkileniyo bu yil.. su an tr. kad verteximin ustunde duruyo.. bir is buldum yaz sezonu icin bir kac defa gittim devamiysa 2 temmuzda.. tam basliyo yani sezon..:D

o gunki transitlere bakinca; tr kad vertexime kavusum halinde , tr jupiter antivetx ustunde dolayisiyla tr gad ta orda.. tr.venuste onlara yakin 1 orbla ayima kavusum..

aslinda o kadar abartilacak bir is degil alti ustu yaz sezonu icin.. tabi ileriki donemlerde ne getirir bana Allah bilir.. omrumuz varsa yasayip gorecez .. umarim hayirlidir.. ask

https://resmim.net/f/xWSL8c.jpg

haritam
04-26-2012 06:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir