Değerlendir:
  • 34 Oy - 3.18 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

72 Derecelik Açı ( Quintil )
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: 72 Derecelik Açı ( Quintil )
ateskızı Yazılan:Q ve bQ açılar,farklı etkileri sentezleyen ve dönüştürebilen yaratıcı kapasite olduğuna göre, merkür ve ay arasındaki Quantile, mantık ve duyguları sentezleyebilme,2sini de uyumlu kullanabilme becerisine işaret ediyor denilebilir mi?ayın 6.evde ve merkürün 8.evde olmasını bu yorumla nası birleştirebiliriz?

6.ev ile 8.ev arasında hoş bir bağlantı kurmak isteseydik ,

çalışmalar yoluyla yada bir kişiye-bir uğraşıya hizmet etmek yoluyla duygusal tatmini sağlamak vb. bir yorum çıkarabilirdik.

yada mesela sıkınıtları çözümleyici ve tedavi edici bir hünerden söz edebilirdik.

olumsuz anlamda quintile açının ve 6. ve 8.evlerin gölgesi olarak , takıntıları zihinde büyütmek ve kişinin kendi psikolojisini yaralaması yada sinirsel bir rahatsızlık vb. bir ifade kullanabilirdik.

09-09-2009 07:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

pasifik338 Yazılan:Bende bi soru sormak istiyorum .7.evim olan akrepte bulunan pluto; jüpiter, mars ve venüsüme 72 dercelik açı yapmış ,kendim kendime olan etkilerimi oluyor yoksa 7. evim de bulunması sebebiyle karşımdaki kişinin bana olan etkisi mi oluyor etkileri? şimdiden teşekkürlergülücük

sosyal olarak gelişmiş,kültürlü ve başarılarla dolu bir yaşam tarzı isteyebilirsin,sanata karşı güçlü duyguların olabilir ayrıca yetenekli olabilirsin.Özgün,yenilikçi olmaya çalışabilirsin,sevdiğin kişilere danışmanlık yapabilirsin,derin ve hasas duyguların olabilir bu duygularını çok yakınlarınla paylaşabilirsin,ilişkilerinde arzulu ve güçlü olabilirsin. Sorunlar karşısında akılcı çözümler arayabilirsin ayrıca dayanıklı ,sinirli olabilirsin,aşkta kendini ifade etme şeklini arayabilirsin.
09-14-2009 11:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
pasifik
Kayıtsız

Lavinya Yazılan:
pasifik338 Yazılan:Bende bi soru sormak istiyorum .7.evim olan akrepte bulunan pluto; jüpiter, mars ve venüsüme 72 dercelik açı yapmış ,kendim kendime olan etkilerimi oluyor yoksa 7. evim de bulunması sebebiyle karşımdaki kişinin bana olan etkisi mi oluyor etkileri? şimdiden teşekkürlergülücük

sosyal olarak gelişmiş,kültürlü ve başarılarla dolu bir yaşam tarzı isteyebilirsin,sanata karşı güçlü duyguların olabilir ayrıca yetenekli olabilirsin.Özgün,yenilikçi olmaya çalışabilirsin,sevdiğin kişilere danışmanlık yapabilirsin,derin ve hasas duyguların olabilir bu duygularını çok yakınlarınla paylaşabilirsin,ilişkilerinde arzulu ve güçlü olabilirsin. Sorunlar karşısında akılcı çözümler arayabilirsin ayrıca dayanıklı ,sinirli olabilirsin,aşkta kendini ifade etme şeklini arayabilirsin.

Çok teşekkürler lavinyaöptümYorumların çok doğru sanatı ve sanatçıyı desteklerim(sanat için kendinden ödün verenler hariç:D),sinirlilik olayı ise benim yeni farkettiğim birşey,eskiden sinirli değilim derdim ama zorla birşey yaptırılmak istendiğinde öle sakin sakin dururken hidddetleniveriyorum:(Normalde de hoşuma gitmeyen şeylerde sinirlendiğimi farkettim ama sonra dalgaya vuruyorum gülüp geçiyorum fakat böyle olunca deliriveriyorumgülücük)
09-15-2009 08:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
miyase Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 2

RE: 72 Derecelik Açı ( Quintil )
Benim yukselenimin ve jupiterimin cok quintile acisi var. Mesela yukselenimin (kova) mars, jupiter ve siron ile 72lik aci var. Ayrica Jupiterimde marsla 72lik aci yapiyor. En cok dikkatimi ceken ise gunesin Mc ile quintili. Ne anlama geldigini arastirdigim halde hala net bisey bilmiyorum.. Bilgisi olan var mi? gülücük (ayrica saturnun ay dugumu ile de bir quintili var)

Haritam;
[Resim: withlilith.th.gif]
01-18-2010 08:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(07-26-2010 12:17 AM)virgotaurus Yazılan:  merkür ve uranüs arasındaki biquantile açı ne anlama gelir? Bende mevcuttagülücük
Merkürün koçta bu zaten sana oldukça hızlı düşünme potansiyeli verir, zekanla ve iletişiminle dikkat çeken bir kişilik olabilirsin , Uranüsle olan biquintil sana ekstra yetenek verecektir, zeka kapasitenide arttırmış bir potansiyel oluşum söz konusu diyebiliriz, 5. evinde yer alan Uranüs mantığa önem verdiğini ama aynı zamanda aşk evinin verdiği enerjiyle akrep etkisinin bütünleşmesi sonucu, farklı ve sıradışı etkileşimlerle iletişim kurduğunu ve aşk, eğlence zevk konularında bir o kadar farklı tutumun ve etkileşimin olduğunu gösterebilir.. Bu sana doğuştan verilmiş bir yetenektir diyebiliriz...gözkýrpma
07-26-2010 12:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(07-30-2010 12:18 AM)miyase Yazılan:  Quintil acisinin dogal yetenek gibi etkilerininde oldugunu okumustum. Her gezegen hakkinda bir yetenek dusunebiliyorum, ornegin neptun-mars quintili resim cizme yetenegi verebilir, venus-uranus dans etme yetenegi verebilir. Ama yukselenle yapilan quintil acilari ne gibi etkiler verebilirki? Bende 3 tane var, yukselenimle dominant bir aci olmadigindan bu quitiler cok yer kapliyor olmali. Bende Jupiter, mars ve siron yukselenimle quintil aci yapmis. Bilgi verebilecek olan var mi?

Yükselenin açılarını yorumlarımda pek kullanmıyorum.

07-30-2010 08:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

şimdi 70-71-72-73-74 derecelerden uzaklaşırsa quintil olmuyo dimi?

u_u
12-23-2010 12:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(12-23-2010 12:29 AM)büşra Yazılan:  şimdi 70-71-72-73-74 derecelerden uzaklaşırsa quintil olmuyo dimi?

evet quintile için bu açı aralığı ideal görünüyor.

12-23-2010 01:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

(12-23-2010 01:52 AM)Yıldırım Yazılan:  
(12-23-2010 12:29 AM)büşra Yazılan:  şimdi 70-71-72-73-74 derecelerden uzaklaşırsa quintil olmuyo dimi?

peki güneş ay gibi kişisel gezegenlerde bu derece genişliyomuydu?mesela güneşle 69 derece yapsa

u_u
12-23-2010 05:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(12-23-2010 05:28 AM)büşra Yazılan:  
(12-23-2010 01:52 AM)Yıldırım Yazılan:  

peki güneş ay gibi kişisel gezegenlerde bu derece genişliyomuydu?mesela güneşle 69 derece yapsa

evet güneş ve ay için 69 - 75 aralığı kabul edilebilirse de açı aralığı böyle artınca kuvveti azalacaktır , etkisi hafifleyecektir.

12-23-2010 11:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Altmış Derecelik Açı ( Sekstil ) astrosohbet 40 44,575 06-03-2011 10:19 PM
Son Mesaj: Derin

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir