Değerlendir:
  • 34 Oy - 3.18 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

72 Derecelik Açı ( Quintil )
Yazar Mesaj
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

RE: 72 Derecelik Açı ( Quintil )
Quintile açı, 72 derecenin haritadaki görünüşüdür. Burada; 5 sayısı temel alınır. Eğer 360'ı beş'e bölersek, 72 buluruz.

Bu açı herhangi bir açıdan daha çok ses getirir; yaratıcı ve büyülüdür.

Haritadaki quintile açısı ya da açıları; iki gezegenin bazı çok güçlü büyü ve hediyelerini oluşturmayı sağlar.

Onlar, 120'lik ve 60'lık, iyicil - akışkan açılardan daha ilginç ve benzersizdir, aynı zamanda incelenmesi biraz daha incelik gerektirebilir...

Eğer siz, bir natal haritada, verilmiş ilahi hediyeleri bulmayı isterseniz, quintile açılarını unutmayınız. Onlar oldukça önemli ve özel açı kalıplarıdır.

- Moses / Astrology For The Soul.

Quintile açıları; yaşam alanlarından birinin, hangi gezegenler arası kuvvetle kullanılan olduğunu gösterir.

Bu açılar çoğunlukla, bizim yardım etmek istemediğimiz, hatta anlayamadığımız kişilik özelliklerini işaret eder.

Bu can sıkıcı görünse bile, Quintile açı ya da açı kalıpları, bize bu dünyada başarmak için bulunduğumuz, başarmamız için bizi iten inanılmaz kuvvetler ve güçleri ifade eder.

[Resim: princess_diana_gallery_27.jpg]

- Prenses Diana :

Birinci ev Satürn, sekizinci ev aksı arası quintile Mars'a sahip olan (Güç, miras, vb...) prenses Diana için;

"Kişi, sosyal normlar gereğince oynamak için hareket eder. Ani değişiklikleri veya uygunsuz hareketleri hoş görmez. Otorite için bir ihtiyaç hisseder ve bunu yaşamında terbiye eder. Yüksek ölçüde ritüel, çetin veya savaşa ait çevreye uyum gösterebilir.''

Kendisinin en kuvvetli olan bu quintile görünüşü; yaşamdaki konumunu damgalamış ve açıkça tatmin edici olmayan evliliği yüzünde, inatçılığını işaret etmiştir.

Neptün quintile'nin parçası olduğu Venüs ve Kuzey Düğüm quintile'i ise , kuvvetle koşulsuz sevgi ve merhamet için onun inanılmaz kapasitesine ve yüksek ölçüde sevecen doğasına katkıda bulunmuştur.

[Resim: John%20Lennon.gif]

- John Lennon :

Güneş'i olan Terazi, beşinci evindeki Aslan burcu Plütosu ve Şiron'u ile quintile açı kalıbını oluşturmuştur.

Dünya için değişiklik ve uyumu iyileştirmeyi yaratması için ezici bir arzuyu gösterir. Yaratıcı, cinsel açıdan manyetik, patlayıcı ve devrimci yollar boyunca
olan...

Nesilsel bir quintile ise; Plüto/Şiron ve Uranüs arasında oluşmuştur : Ki 60'lardaki barış dalgasının ani ve şok edici değerini, birçok yolda simgeleştiren oldu kendisi.

Uranüs'ten, şans noktasına eklenen quintile açı ise; onun devrimci değişikliklere gerçekten nasıl bir yaratıcılık kattığının göstergesi.

[Resim: holiday.jpg]

- Billie Holiday :

Billie Holiday'in natal haritasında, Güneş'ini Plüto'ya ve Satürn'e, Yükselen noktasına ve Akrep'te bulunan Mc noktasına bağlıyor olan çok kuvvetli bir quintile biçimi vardır...

Bu açı kalıbı, onun güçlü seksüel duruşunu, aynı zamanda tehlikeli yeraltı dünyası karakterleri ve durumları için çekiciliğini açıkça resmeder.

Mooncatsastrology / Çeviri : Aprilios.

01-27-2009 07:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

güzel bir çeviriydi , teşekkürler Aprilios

01-27-2009 08:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Ay ile Neptün arasındaki BiQuintile (144 derece) Açısı :

Kişide hassasiyet ve romantizm rastlanandır.

Müzik ve sanat alanlarında yetenek görülendir. Manevi, zihinsel ve fiziksel iyileştirmeyi sağlayabilir.

İnsanlar üzerinde çekim gücü yaratması muhtemeldir. Yaşama duygusal bir yaklaşım alır.

Mükemmel satış takdimleri yapmayı öğrenebilir ve yaratıcılık gerektiren işler...

Yapacağı küçük fedakarlıklar, özel amaçları elde etmesi için, kişiye yardım edebilir.

Kibar ve affeden olmaya yönelir... Dünyevi, duyumsal, fiziksel bir yolda, duygularını anlatmayı öğrendiği andan itibaren, kendisini çok daha başarılı bir şekilde ifade edebilecektir. Bazı hayallerini gerçekleştirmeye ihtiyacı vardır.

Merkür ile Pallas arasındaki Quintile (72 derece) Açısı:

Müstesna bir akıl.

Bağımsız, yaratıcı ve becerikli. Sosyal etiğin yüksek ölçüde gelişmiş hissiyatı bulunur.

Uranüs ile Ceres Arasındaki Quintile (72 Derece) Açısı :

Manevi büyümeyi cesaretlendirmek ve geniş alanları kapsayan algı için özel bir hediyesi söz konusudur.

Kişi şefkatlidir, bireysel benzersizlik, idealizm ve manevi genişlemeyi destekler.

Yakınlık ve samimiyeti sürdürmenin nasıl olması gerektiğinden haberdardır.

Bir bağımsız olarak gördüğü çocuğu, ebeveynlik yapmanın aydınlık bir tarzıyla telkin etme eğilimi gösterebilir, esas aldığı ruhu geliştirmektir.

Maneviyata veya idealizme ait bir annelik ya da babalık, kişi için doğallıkla yapılagelen olabilir.

Bireysel uyanışı terfi ettirme gayretlerinde yaratıcı ve beceriklidir.

adze.com - çeviri : Aprilios.

01-27-2009 10:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Yıldırım Yazılan:güzel bir çeviriydi , teşekkürler Aprilios
Ben teşekkür ederim sevgili Yıldırım.

Bu konuyla ilgili aklıma takılan bir ayrıntı söz konusu, ilgileneceğinizi umarak paylaşmak isterim :

Olası natal haritamda, onikinci evdeki Güneş ile Merkür gezegenleri ve onuncu evdeki Pallas astroidi, beşinci evdeki Güney Ay Düğümü (yani bildiğim kadarıyla zayıf noktam ya da noktalarım) ile ''BiQuintile'' açı kalıbı oluşturmuş.

Ayrıca Lilith astroidinin, Plüto (6.ev) ve Venüs (1.ev) ile Quintile açısı söz konusu.

Hem Venüs'ün ''aşk, sevgi vb...'' kanalları olması, hem de yedinci evimi kesen burcun Akrep olması sebebiyle (modern astrolojide Plüto ile ilişkili) ikili ilişkilerimle ilgili bir bağlantının muhtemel oluşunu aklıma getirdi.

Nasıl bir yöntem izlemeliyim bu iki hassas noktaya açıklık getirmek için, fikirlerinizi aktarırsanız çok sevinirim.

01-28-2009 12:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SoL@RÎ$ Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

lavinya Yazılan:Eğlenceli çevreler hoşuna gidebilir.Kendine özgü davranışların vardır.Diğer insanlar sorumluluklarıyla,amaçlarıyla meşgul olurken sen yaratıcılığınla,etrafa gülerek,mutlu olabileceğin yerleri keşfetmek istersin.Maddi durumun ne olursa olsun sen eğlenceyi,değişik tarzları,günlük faaliyetleri seversin yaratıcı ve ilginç bir yaklaşımlarda bulunursun
boş durmak mutsuz olmamın delaletidir her oertamda eglenceyi kendime cekerim bunun farkındayım arkadaslarım benim olmadıgım toplantılarda cok farklı oldugunu eglenemediklerini söylerler negatif bakmam eglence nerde ben orada verygood
.
lavinya Yazılan:Diğr insanların endişelerini azaltmak için onlara yardım edersin.Duygularını,açık ve özgür şekilde dile getirmek isteyebilirsin.İç güdüsel olarak rol yapmayeteneğin vardır.
dostlarımın dertlerini dinler ve yerinde cözümler sundugumdan güzin abla derler hehe üzgün kimseye dayanamam ben mutluysam herkez mutlu olmalı :D drama yetenegim cok fazla cocuklara dramayla birseyler ögretmek tiyatroyu sevdirmek ilk hedeflerim arasında egitimde daha eglenceli ögretici oluyo tiyatroda yetenegim vardır belli bir süre önemli kisilerle calıştım çok güzel seyler cıkardımhatta anında aglayabilme yetenegim vardır inandırıcılıkta %100 aldım gülücük) ama ben sanırım belli bir cevreye ait olamıyorum ait olma korkum var yani grup dernek baglanmak bana göre değil ben sadece zevk ve eglence için dramayı kullanıyorum
lavinya Yazılan:İdealler için kendi yöntemilerinle sempatik şekilde hareket edersin.Bireysellik yada işbirliği gerktiren işlerde kendi becerilni geliştirirsin,ortaya çıkartırsın.Basit işleri yapmak senin için yeterli değildir. Kaliteli , yaratıcılık,değişiklik ve plan gerktiren işler ilgini çeker ve yaratıcı fikirler hoşuna gider.Yaratıcı çözümler oluşturabilir .

farklı olmalı taklit olmamalı bir seyi aldıgım gibi asla hediye etmem degişiklikler yaparım benden bişeyler katarım..sasırtmak özel olduklarını hissettirmek güzel bişey benim için de öyle yapılmasını isterdimfarklı olmak özümde var her işimde zoru zorlanmadan yaparım kolayı saygısızlık gibi gelir her zaman aşmam gereken bir seviye var gibi gelir fark yaratmak benim tarzım seve seve söyleyebilirim yaratıcılık cok yogundur ama sıraya koyma ve özenme yoktur o aklıma gelen seyi hemen ortaya cıkarmalıyım sabırsızım cözüm bulmada plan yapmada ileriyi görmede başarılıyım cok yardımcı olmustur bu özelliğim bana saolasın teşekkürler lavinya ablacım yorumların gayet güzel ve isabetli cok sevindim beni yorumsuz bırakmadıgın için öptüm

<3<3<3<3 Değişmeyen Tek Şey "" Degişimin"" Kendisidir <3<3<3<3

ємѕαℓѕiz ∂üşℓєя ask
01-28-2009 03:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Cvp: RE: 72 Derecelik Açı ( Quintil )
tugcee Yazılan:güneş-satürn biquintil açısını nasıl yorumlamamız gerekir? mesafeli bir kişilk olabilirmi yada güneş satürnden olumlu özelliklerini almış diyebilirmiyiz

Kendisine ve etrafına karşı sınırları olan aynı zamanda öğretmenlik,liderlik yeteneği olan,sorumluluk almasını sevme,sorunlara yaratıcı çözümler bulma.
06-03-2009 03:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

tugcee Yazılan:bu açıları her zmn olumlu yorumlamak gerekiyor değilmi?

tam değil ;)

quintil ve bi-quintil açılarının kökü 5 rakamına dayanıyor ve 5 rakamı için yaratıcı-yıkıcı özellikler içerdiğini söylüyordu astrolog Robert Hand.

ben şahsen quintil açılarda kişiye özel bir yetenek olabileceğini düşünüyorum.

şöyle mantık yürütebiliriz ; güneş ile mars arasında temel açılar gördüğünüzde ( kavuşum , üçgen , kare , zıt ) güneş ve mars dinamiğine has ortak bazı özellikler ön plana çıkabilecektir. cesaret gibi , enerjik tabiat gibi , sabırsızlık gibi..

oysa güneş - mars quintilinde , marsiyen özel yeteneklere odaklanabiliriz..
sporculuk gibi , savaşçılık gibi , girişimcilik gibi özel bişeyler arayabiliriz o kişide.
tabii olumsuz olarak zorbalık gibi bir özellikte muhtemel.

vb..

06-03-2009 05:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

sultan Yazılan:Sinastri haritalarda quintil açıyı kullanmak ne kadar doğru ve de burada da özel bişeylerden söz edebilir miyiz acaba?

güzel soru ;)

bugüne kadar sinastri değerlendirmelerinde quintil açısını pek kullanmadım ve de kullanıldığına dair bir kaynak okumadım.

bu gibi soru işaretlerinde , konuyu red etmeden önce birazda olsa incelenmesi gerektiğini düşünüyorum.

06-04-2009 03:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

sultan Yazılan:Sinastri haritalarda quintil açıyı kullanmak ne kadar doğru ve de burada da özel bişeylerden söz edebilir miyiz acaba?

Link verdiğim sitelerde snastryile ilgili bilgiler verilmiş fakat otomatik çevrildiği için karışık gelebilir.

http://translate.google.com.tr/translate...r%26sa%3DG

http://translate.google.com.tr/translate...start%3D10
06-04-2009 04:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

vuslat Yazılan:güneş pallas bquintil açısının anlamı nedir acaba

qıintil açılarını sadece güneşle olan açıların çevirisi yapılmış diğer gezegenlerinde çevirilerini yapabilirmisiniz

Emin olmamakla birlikte,Sanatsal konularda yetenekli olunabilir,bireysel ve bağımsız olmak istenebilir,Sosyal çevrede adaletli olarak tanınma ve adalete önem verme,amaçların gerçekleştirilmesi için destek verme.

Bu link'de quintile ve biquintile'in gezegenlerle olan açıları.

http://translate.google.com.tr/translate...r%26sa%3DX
06-04-2009 04:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Altmış Derecelik Açı ( Sekstil ) astrosohbet 40 43,980 06-03-2011 10:19 PM
Son Mesaj: Derin

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir