Değerlendir:
  • 32 Oy - 3.09 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Horoskop Yöneticileri Nasıl Belirlenir?
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Cvp: Horoskop Yöneticileri Nasıl Belirlenir?
amine Yazılan:hiç bişey anlamadım
en çok jüpiterin açıları var
ve asıl burcunda bulunan tek gezegen pluto..ama plutonun hangi evde olduğundan emin değilim çünkü astrozoom"da 11 yıldırım"ın çıkarttığı haritada ise 12.evde oluyor..nasıl hangi evde olduğunu kesin bilebilirim..birisi yardımcı olurmu lütfen.. diğer gezgenlere jüpiterin 8 plutonun 7 açısı var

teşekkürler

selam amine ; haritanda 12. ve 1.evler oldukça kuvveti görünüyor ve 12.evini plüto , 1.eviniyse jüpiter yönetiyor.
güneşini ve yükselenini yöneten jüpiterin haritanın tepesinde yani 10.evde olması gücünü arttırıyor.
ve akrepteki plütonun , aynı zamanda akrep burcundaki stelyumun başrolü olması da onun gücünü arttıran bir durum.
haritanı jüpiter - plüto ikilisi yönetiyorlar diyebiliriz.
plütonik bir jüpiteryensin gülücük (yani ikisini harmanla)

07-02-2008 04:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

amine Yazılan:gerçekten çok teşekkür ederim..iki güzel gezegenin haritamı yönetmesine çok sevindim
ama iki tane yönetici olunca herbiri ben yönetcem diye çekişmezlermi??

tekrar teşekkür ederim

bu yönetme meselesini ben farklı şekilde anlıyorum. bildiğimiz anlamda yönetmek değilde , haritada güçlü olmak yani hayatında daha söz sahibi gezegen olmak şeklinde anlıyorum. öyleyse haritadaki güçlü gezegenler , kim yönetecek tartışmasına girmezler diyebiliriz ;)

amma velakin şu uyarıyı da yapalım ; bir karar aşamasındayken jüpiterle plüto arasında ikilem yaşayabilirsin. jüpiter tarafın birşey söylerken , plüto tarafın başka birşey söyleyebilir.
hangisinin dediğinin olacağına , SEN karar vereceksin..
tabii bu kararını etkileyecek aile , çevre ve mevcut transitler gibi faktörlerde olacaktır.

07-02-2008 04:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Horoskop Yöneticileri Nasıl Belirlenir?
Bu karmaşık biraz uzun olur anlatması fakat haritanın yöneticisi hiç umulmadık bir gezegen çıkabilir onu asc-mc vb seylerle bulmuyorsunuz bunu;ay derecesi,ay fazı derecesi(en son yeniay yada en son dolunay derecesi dogumdan önce ki faz)sayılıyor,yükselen burc derecesi,fortuna derecesi(şans noktası) ve güneş dereceleri ile 5 önemli noktanın; yönetici(5),yücelme(4),üçlü(3),kısmi asalet(2) ve dekan(1) puanlama vererek bunlar yardımıyla buluyorsunuz.

Anlıycagınız karmaşık birsey;ama ögrenırsenız neden bir insan soguk yada sıcakkanlı,uyusuk yada hareketli,antipatik veya sempatik vb huylarını anlarsınız buna bir gezegende etki edebılır iki gezegen de etki edebılır o cıkan toplam sonuca baglı -ok

Küçük bir örnek vereyim gerisini umarım çözersınız anlatması da uygulamasıda ilk başta zor oluyor çünkü bakın örnek şu, örnege göre kendı harıtanızı cıkarırsınız artık asalatler tablosu bulmanız gerekecek onuda bulabılırsenız iyi olur.

yönetici yücelme üçlü(gece ve gündüz üçlüsü farklı) kısmi asalet dekan

asc 7.00 koç mars güneş jupiter(GECE) venüs mars

güneş 3.00 terazi venüs satürn merkür(gece) saturn ay

ay drcs 19.22 yay jupiter g.ay düğüm gülücük jupiter(gece) merkür merkür

fortuna 4.22 aslan güneş ----- jupiter satürn satürn

ayfazı doluny17.00 akrep mars ------ ay venüs güneş

hepsini yazdık bunlar tamamen kafadan uydurdugum derece ve konumlar dikkatınızı cekerım sonra fortuna aslan degıl fılan hesap ettik tutmadı dıye geri dönmeyin hayali hepsi ben diyim şimdiden gülücük

toplama ve en son noktaya geldik artık en rahat yer başta dedıgım gıbı artık gezegenler hangı sırada ise onların puanı eklenıp topmanır onuda yapalım.

Mars-11 puan (2 yönetici,1 dekan puanı almıs gerısını eminim ki anladınız)

venüs-9 puan,güneş-10 puan,saturn-9 puan,

JUPİTER-14 puan gerısını hesap etmeme gerek yok bu harıtanın yönetıcısı JUPİTER cıktı en baskın o ikinci yönetici mars oldu demek ki bu harıta sahıbı bilgili ve kendını gelıstırmeye açık,ticari anlamda şanslı,başarılı,iyimser,inancları kuvvetli,atletik,girişken,neşeli bir kimse vs jupiter + mars =ateş etkisi yogun bir kimse ortaya cıkmıs oluyor kısaca işte harıta yöneticisi budur.Elimden geldıgınce örneklerle anlatmaya calıstım umarım başarılı olmusumdur,iyigünler -ok
07-02-2008 12:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

amine Yazılan:yarım asalet ve dekan ne demek
ay fazınıda tam anlayamadım ama benim haritamda ay 29 derece akrepde..ve ben miladi 11 ayın 24.de..hicri 5 ayın 30.da doğdum
güneş 2 derece yayda
merkür 26 drc akrepde
venüs 12 drc oğlakda
mars 27 drc yengeçde
jüpiter 8 drc terazide
satürn 13 drc kovada
uranüs 15 drc oğlakda
neptün 17 drc oğlakda
pluto 23 drc akrepde
fortuna 15 drc yayda
k.ay düğümü 21 drc yayda

haritamın yöneticisini çıkartabilirsen çıkartırmısın lütfen nasıl çıkarttığını anlatarak
sanırım kendi haritamdan yada bakabildiğim bir haritadan daha iyi anlarım

teşekkürler

astrozoom sitesınden (ne hıkmetse ilk defa bunu düsünmusler dekan ve kısmi asalet kac derece ve hangı gezegen ögrenılıyor) yanlıs hatırlamıyorsam ordan bır bakın onlarda kı program ay fazını fılan dakıka derece gösterıyor.Şuan ben cok mesgulum ama bosta kalırsam hemen harıta yönetıcınızı bulur buraya koyarım acıklayarak anlastık mı? -ok
07-02-2008 02:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

amine Yazılan:Harita yönetıcısı ?

güneş yay,yönetici jupiter,yücelen G.ay düğüm,üçlü güneş(gündüz dogmussun)

kismi asalet jupiter oda (gunes derecen ona denk gelmiş),dekan jupiter ılk 10 derece ıcınde dogmussun burcun olan yay'ın o yuzden dekan jupıter oluyor.Kısmi asaleti kafadan bulamazsın onun kendıne has derecesı var dogustan hangı derecede dogmussan o derece ye tekabul eden gezegen senın kısmı asaletin olmus oluyor ayrı bir konu acarım onun ıcın sonra neyse devam edelim.

ASC yay'sın,jupıter yönetıcı,yücelen g.ay düğüm,üçlü güneş,kısmı asalet merkür,dekan ise mars olmus.

ay akrepsin son derece de yönetıcı mars,yücelen ( yok ),üçlüsü venüs,kısmı asalet saturn,dekan ise ay

ay fazı derecen ne şans yeniay da dogmussun tam güne denk gelmıssın oda akrep aynı ay konumlarınla hepsı gecelım son fortunaya.

fortuna yay burcunda,yönetıcı jupiter,yücelen g.ay düğüm,üçlü güneş,kısmı asalet merkür ve dekan ise mars olmus ve bütün bunların toplamları sonucunda

Jupiter;18

Mars;12

G.düğüm;12

Güneş;9

Venüs;6

Saturn;4

Merkür;4

Ay;2

Puanlar toplamıs oluyorlar ve senın yönetıcın JUPITER olmus oluyor bu kadar açık ve net zaten baktım da dıger arkadaslarda senin yönetıcın ıcın bu jupıterı işaret etmısler dıger teknıklerı kullanarak onları da ayrıca tebrık ederım aynı gezegenı bulmuslar bu teknık klasik astrolojı teknıgı benım bu cıkardıgım sonucları veren teknık klasiktir -ok

Jupiter özellıgı her ne anlama gelıyorsa sen de hayatın da onu yansıtırsın daima cevrene ve olaylara karsı takındıgın tavır o olur -ok
07-02-2008 04:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

AKASYA'nın harita yöneticisi;

Ay;16

Venüs;15

Merkür;11

Mars;10

Jupiter;8

Satürn;6

Şeklin de ifade olunuyor böylece AY yönetici oluyor haritanda ki konumlara göre Venüs de etkılı oldukca bulundugu ev konusunda onu da gözden kacırmamak lazım benim naçiz yorumum bu durumda evcimen bir karakter ortaya cıktıgı yönunde oluyor anlatabıldım mı sen AY ne anlama gelır onu iyice ögrenırsen harıta yönetıcın nasıl çalısıyor anlarsın bunu venüsü de hesaba koy oda etkılı genel anlamda dengeli gezegenler hakim sende merkür de oldukca etkı sahıbı asistan sayalım onuda 11 puanla az degıl durumu onuda sepete koy ;)
07-02-2008 04:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
El Auria Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

Cvp: Horoskop Yöneticileri Nasıl Belirlenir?
sağol neptunzz gülücük ya bir kurtulamadım şu satürn den ya..her yerde karşıma çıkyor sinir oluyorum..güneş imin tek olumsuz açısı yine satürnle..diğerleri güzel..ben bir satürnyenim zaten..o yüzden b şıkkı diyorum ve uranüsü seçiyorum gülücük

Unutma: Cesaret korkusuzluk demek değildir. Eğer bir insan korkusuzsa, ona cesur diyemezsin. Bir makineye cesur diyemezsin, o korkusuzdur. Cesaret sadece korku okyanusu içinde var olabilir. Cesaret korku okyanusu içinde bir adadır. Korku vardır ama korkuya rağmen insan o riski göze alır; işte cesaret budur. İnsan titrer, insan karanlığa girmekten korkar ama yine de girer. İnsan, kendine rağmen adım atar; cesur olmanın anlamı budur. Korku dolu olmak ama onun altında ezilmemek demektir.”
07-02-2008 06:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
emel Çevrimdışı
Üye
**

arkadaşlar bende anlamadım bu horoskop yöneticisi mevzusunu.Kim yönetiyor u nasıl bulucazgülücük

YILDIZ HARİTAM
YILDIZ HARİTAsı
07-02-2008 06:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Ama neptunzz biz anlamadık ki şu harita yöneticisi işini..napıcaz??
Haritamda açıklayıcı anlatabilirsen uygun bi vaktinde çok memnun olacağım.:(

Mümkün müdür acaba?utandım
[url=haritam[/url]
07-03-2008 10:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
emel Çevrimdışı
Üye
**

neptunzz Yazılan:
emel Yazılan:arkadaşlar bende anlamadım bu horoskop yöneticisi mevzusunu.Kim yönetiyor u nasıl bulucazgülücük

selamlar sıralaman şu şekilde;

jupiter;22

K.ay Düğüm;12

Güneş;10

Mars;9

Venüs;7

Görüldüğü üzere Jupiter etkisi yaşamın boyunca seni etkıleyecek bu da demek oluyor ki jupiter her ne anlam ıfade edıyorsa sende o yönde olaylar ve konular vb şeylerle ugrasırsın.Jupiteri incelersen senın hayatın ana teması nedir anlarsın -ok

dipnot:K.ay düğümü sende fazla etkılı cıktı o hangi evde ise o ev konusu ile ilgilen ve ugras derim bulundugu burc sana yardım edecegı konuları ifade eder.
Misal ikizler de merkür,zeka,arastırma ve merak etkısı saglar k.dugum bu sekılde sana çözüm yolu acarken.

Oglak konumu iş ve karıyer hayatında çalıstıgın kimselerden ve senden daha otorıter kıdemli olan kişiler sayesınde düğümü çözebılecegın fıkrını verır ona göre sende düğümü çöz -ok

Elimden gelen bu kadar esenlikler dilerim

Çok teşekkür ederimgülücük

YILDIZ HARİTAM
YILDIZ HARİTAsı
07-03-2008 02:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir