Değerlendir:
  • 33 Oy - 2.97 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dispozitör
Yazar Mesaj
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Sevgili Tuğçe için;
Venüs - 3 yıldızlı / Söz sahibi olduğu yaşam alanları : II. ve III. Evler.
Jüpiter - 3 yıldızlı / Söz sahibi olduğu yaşam alanı : IV. Ev.
Mars - 2 yıldızlı / Söz sahibi olduğu yaşam alanları : III. ve IX. Evler.

Venüs, II. Evde Dispozitör : Maddi gelir, para sağlanan kaynaklar vb.

Öncelikle belirtmek gerekirse; Venüs'ünüz Terazi'yle yücelmiş konumda. Kendi burcunun ikinci doğal yöneticiliğinde ve doğal evinde ( Boğa - II. evin doğal burcu, yönetici gezegen Venüs ilişkisi) olması sebebiyle de rahat bir konumda belirlenmiş.

Venüs, güzellik, estetik, sevgi ve sanatsal kanalları olan bir gezegen.

Bu gezegenin ikinci evinizdeki dispozitörlüğü, maddi kaynak potansiyellerinizin, Venüssel amaçlar aracılığı ile elde edilebilir olduğunu ifade edebilir.

Venüs III. Evde Dispozitör; (iletişim, yakın akrabalar, kardeşler ve kısa yolculuklar)

Buradaki Venüs hakimiyeti, özellikle iletişiminizde Terazisel eğilimleri oluşturabilir.

Terazi, uyum ve adaletin sembolize olduğu bir burçtur. Dolayısıyla iletişiminizdeki diplomatik tavırlar, çevrenizdeki sosyalitenize vurgu sağlıyor olabilir.

Fakat aynı evde, başka bir gezegenin hakimiyetinden daha bahsetmek mümkün. Mars, Venüs'ünüzden çok daha fazla gezegenle açısal ilişki içinde... Bu da, bu evde kendini daha fazla sergileyecek olmasına işaret edebilir.

Jüpiter, IV. Evde Dispozitör :

Şans ve bolluğun gezegeni olan Jüpiter, ''anne, aile, kökler ve yuva'' evinde Koçsal özellikleriyle hakimiyetini ilan etmiş.

Fakat bu noktada, yoruma eklenmesi gereken bir ayrıntı var ki; o da Jüpiter Koç'unuzun özelliklerini ''retro'' yani ''geri harekette'' sürdürmüş olduğu.

Retro gezegenler, bildiğim kadarıyla üzerinde daha fazla zaman ve enerji harcamamız gereken (bulunduğu ev'in konularıyla bağlantılı olarak) yaşam alanlarımızı ifade ederler...

Ayrıca, buradaki geri dönüşümlü enerji, ilgili evin içerdiği konularla edindiğiniz ya da edineceğiniz tecrübelerin daha derinlikli ve içsellikli olmasını sağlar.

Siz muhtemelen bunu, bir yönüyle, anne ya da ailenizle gerçekleştirmiş ya da gerçekleştirecek olabilirsiniz.

Açılara baktığımızda Merkür Terazisi ile, zıt açı kalıbından söz edebiliriz. Anne, aile fertlerinden biri ya da birkaçı ile iletişimde problem (?) mevcudiyetini düşündürttü bana.

Asc'niz ile (sosyal maskeniz Başak) oluşmuş 120'lik açı, kimliğinizin içsel gelişimde (Jüpiter - retro) ailenizin önemli rol oynadığını gündeme taşıyabilir sanırım.

Mars, III. Ev, IX. Ev, Dispozitör :

Daha önce de bahsettiğim gibi, iletişim evinizde Marsın Başaktaki yerleşimiyle, ikincil dispozitör olan Merküryen etkileşimler hakim olacaktır. Yakın çevrenizde varsa (kardeşler) arasında kelimelerinizle, özellikle herhangi bir tartışma ortamında iyi tanınan olabilirsiniz.

Kendinizi ifade ediş tarzınızda, her daim eleştirisel bir yön görmek mümkün olacaktır.

Satürn ile Marsınız arasında oluşmuş 90'lık açı; (Eğer ki Satürn, Güneş'in bir diğer alternatifiyle, natal haritalarda baba figürünü oluşturuyorsa) Babanızla olan iletişiminizde olası pürüzlerin varlığına işaret edebilir.

Mars, IX. Evde Dispozitör;

Buradaki Mars etkinliği, sizi dinsel ve felsefi eğilimlere tutkuyla yaklaşan biri olma ihtimalinizi söz konusu edebilir.

(Olursa) sorularınızı ve değerlendirmelerinizi beklerim. gülücük

01-29-2009 02:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

RE: Dispozitör
sevgili aprilios,
maddi kaynakları venüssel yollarla kazanabilirsin...güzel sanatlara merakım var mesela acemi stilistlik,yağlı boya..ancak bunun aksine fen bilimlerimleri öğrencisiyim(astronomi ve uzay bil.) venüs 3.evde hakimiyeti var ancak mars daha çok açı almış baskın olabilir yani 3.ev konularında iltişim akraba kardeş daha hırslı enerjik sinirli bir yapı mevcut olabilir mi?
jüpiter 9.evde uzak mesefa yolculuklar,yükseköğretim konularını içeriyor 4.evde dispozitor..aile konularında gerçekleştirmiş olabilirsin 9.ev konularını yazmışşın..sürekli şehir dışına yolculuklar yapıyorum ve ailemin desteğiyle aynı şekilde yükseköğretimde bu yazdıkların çok uyuyor bu açıdan....jüpiterinde retro oluşu beni hep düşündürmüştür 9.ev konularında geçiktirme yaşatabilir
diye yorumluyorum sen ne dersin?onun dışında baba ile ilgili yorumlar doğru:( ve din ve felsefi konulara ilgide aynı şekilde...çok teşekkür ederim aprilios yorumların içingülücük
01-31-2009 01:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hilal-e Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: Dispozitör
Sevgili Aprillos

Banada yorum yapa bilirmisin?.......biraz karışık geldi bana...tam çözemedim:(

http://imageshack.us/photo/my-images/812...16923.gif/
08-22-2009 03:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Cvp: Dispozitör
Aprilios Aprilios nerelerdesin gözkýrpma

benim için de bakabilirmisin

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
09-22-2009 05:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
marskovası
Kayıtsız

(12-17-2008 05:27 AM)Yıldırım Yazılan:  aşk ve ilişkiler (venüs) , kısa yoldan zenginlik denemeleri , rehavet , ezbercilik , topçuluk-popçuluk (jüpiter , 5.ev) mafya , kabadayılığın prim yapması , cinselliğin şu veya bu şekilde ön planda olması (akrep)
puhaha3 Bu ay sinirden güleceğim, bu ay farklı bir boyuta geçtim :D
venüs=git kızım zengin koca bul benim gibi sürünme - komşunun tavuğu kazdır kızım git onu yol, karısı yolup bitirmeden
ezbercilik=okullarda yapılan sonra dış dünyaya işe gönderilen herşeyden bihaber bir kesim
topçuluk-popçuluk= evet aşırı, bir önceki müdürüm gay'di alman ama 6 ay sonra öğrendim anlamadım, bizdekiler bariz "ben buradayım şu şu" diye çığrınıyor bağrı yanık bir edayla
cinsellik=enerji boşalımı ama bizde ki kimin gücü kime yeterse, avcılığın ön planda olup dışarıya efendi gözükmeye çalışılıp olan biten kadına bindirilen cinsten
08-01-2011 10:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

elo'nun çevirilerinden sonra klasik astrolojinin mantığı gözüme ilgi çekici gelmeye başladı. Dispozitör kavramı üzerinde düşünmeye başladım bile

01-30-2012 02:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Dispozitor kavramı gerçekten çalışıyor hocamgülücük
01-30-2012 12:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir