Değerlendir:
  • 33 Oy - 2.97 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dispozitör
Yazar Mesaj
Aquar
Kayıtsız

Cvp: Dispozitör
Aprilios Yazılan:
Nihal Yazılan:Bana zamanınızdan ve enerjinizden ayırdığınız için çok teşekkür ederim Sevgili Aprilyos, keyifle okudum gülücük

Dispozitörleri saptarken Kova için Satürnü yönetici olarak uygun gördünüz sanıyorum. Uranüs size kızmasın gülücük şaka biyana Satürn ve Uranüs birlikte dispozitör olsa daha doğru olmaz mıydı?

Klasik ve modern astrolojinin bu konudaki farkı sentezlenemez mi? Sevgili Hocam Yıldırım'ın deyimiyle Uranyen bir insan olduğum ve haritamdaki bütün yolların Uranüs'ten geçtiği gerçeği sizce nasıl yorumlanabilir?
Asıl ben teşekkür ederim.

Haritanız üzerinde çalışma fırsatı tanıyarak, var olan bilgilerimi (henüz derya gibi olmasa da gülücük ) pratiğe dökmeme olanak sağladığınız için.

Satürn dispozitörlüğünü, Kova adına ben uygun görmedim. Buradaki seçimimi sevgili Hakan Kırkoğlu'nun ''Nerede eski yöneticiler?'' makalesinden hareketle yapmaya çalıştım.

İlgili makaleden birkaç kesit:

Alıntı:Satürn Kova ile gündüz, Oğlak ile gece bağlantısı içindedir. Dikkat edileceği gibi Satürn yönetimindeki burçlar Yengeç ve Aslan burçlarının yani ışıkların (Güneş ve Ay) tam karşısına düşerler. Zira Satürn karanlığı açıklar. Kova Satürn sosyal, normlara ve ilkelere bağlı, daha kararlı, dışa yönelik ve pozitif Satürnyen ilkeleri açıklar. Hava üçlüsünün gündüz yöneticisi olması da Satürn'ün Kova burcunu tercih ettiğini göstermektedir. Oğlak Satürn ikilisi ise daha katı, karanlık ve sert olabilir. Bu Satürn'ün daraltan, kısıtlayan ve içe çeken, gece yüzüdür.

Kollektif gezegenler

Uranüs, Neptün ve Pluto ve olasılıkla Kiron, Satürn ötesi enerjiler olarak kişisel olmaktan çok kollektif yapıdadırlar. Bu modern enerjileri kişileştirmekten çok kendi evrensel enerjileri içinde yorumlamaya çalışmalı ve kuşak etkisini gözden kaçırmamalıyız. Bu gezegenlere ait özellikleri sadece bir burca mal etmek ya da yöneticilik vermek hem sistemin simetrisini hem de açıklama yeteneğini zayıflatmaktadır. Günümüzde Astroloji sanki krizler ve dönüşümler yaratarak, bunları besleyerek ve büyüterek yapay bir atmosfer içinde kişinin içinde yaşadığı gerçek dünyayı görmezden gelebiliyor. Halbuki klasik bilgiler hayatın temel yönlerini, fırsatları ve engelleri çok açık bir biçimde ortaya koyabilirken, böylesine kişiyi aşan, ucu bucağı belirsiz olan, bu büyük enerjileri tek bir burçlara bağlantılı saymak sadece tembellik değil, Astroloji'nin temel ilkelerini görmezden gelen, kendi tarihinden kopuk bir yaklaşım olacaktır. Kuşkusuz bu gezegenler haritamızda yaptığı açılar ve ev konumu ile bizim kollektif yaratıcılığımız üzerinde söz sahibidir ve bu esin dolu gezegenler Leonardo da Vinci'den, Jung'a kadar pek çok yaratıcının hayatında söz sahibidir ama bu sınırları iyi çizemediğimiz anda, sanki hepimiz birden bizler de bu ağır tanrılardan birisi olmak istiyoruz. Bu Astroloji dilini bilinçsiz biçimde kötüye kullanan ve bu yönde kör bir biçimde bizi sanki çok daha yüksek bir yere koymaya çalışan bir yanılgı gibi gözüküyor.

Kendimi, sorunuza kapsamlı ve doğru bir cevabı taşıyacak kadar yetkin görmüyorum açıkçası. Fakat bu konuda oldukça önemli bir isim olan H. Kırkoğlu, sizin de sorunuzu kapsadığını düşündüğüm birçok noktaya dair, dikkate değer şeyler yazmış, izninizle aktarmak isterim :

Alıntı:Kulaktan kulağa oyunu

Pek çok örnek verilebilir ve üzerinde konuşabiliriz. Böyle bir yazının ana nedeni Astroloji'nin temel ilkelerinin kulaktan kulağa oyununda olduğu gibi uğradığı çarpıklığı göstermektir. Astroloji bizim önümüzde gerçekliğin nasıl şekil aldığını gösteriyor. Modern yöneticiler kavramı sağlam bir temele oturmayan bir yaklaşımdır. Konuyla ilgili olabilecek başka bir çalışmada ise Bernadette Brady anne çocuk ilişkisini astro-genetik açısından ele almış ve modern gezegen yöneticilerinin istatistiksel güvenilirlik veremediğini yazmıştır. (Correlation Journal)

Bir haritayı yorumlarken kuşkusuz Uranüs, Neptün ve Pluto'dan hatta Kiron'dan yararlanabiliriz ama ev yöneticileri söz konusu olduğunda yapacağımız sapmalar bizi oldukça yanlış yollara sürükleyecektir. Modern gezegenleri kişinin hayatında ancak Satürn ötesi anlamıyla yani aşkın, evrensel ve yaratıcı alanlarla kullanmalıyız zira bu gezegenler kollektif aklı ve dehayı simgelemektedir. Bu gezegenleri hayatlarına yansıtabilen kişiler yaratıcılıklarını kollektif kaynaklardan alabilmektedir ama bu durum ille de söz konusu gezegenlerin bir burcu yönettikleri anlamına gelmiyor.

Kaynaklar: Night & Day, Planetary Sect in Astrology, ARHAT
18 Kasım 2003
.

Cevaplarınız ve tevazunuz için çok teşekkür ederim Aprilyos gülücük

Satürn ötesi gezegenlerin bir burç ya da evle bağlantılı olmaması fikrini ilginç ve irdelenmeye değer buluyorum. Bu konu bilmediğimiz bir konu değildir. bu forumda tartışılıp tartışılmadığını da araştırmadım.

Konuya hakim olan Hakan Kırkoğlu, Yasemin Boran, Barış İlhan, Öner Döşer gibi birbirinden değerli astrologların - hangi ekolden gelirse gelsin - hepimize ışık olduklarına inanıyorum. Sizin meraklı ve araştırmacı ruhunuzla forumumuza ışık olduğunuz gibi...

"Uranyen insan" sınıflamasına dahil edilmiş biri olarak, ben, -Yıldırım'ın kulakları çınlasın gülücük - biriyle astroloji konuşurken, "Uranüs Aslan nesline ait bir insanım" dersem daha doğru bir sınıfa mı koyarım kendimi. - Uranüs kova bağlantısı yoksa-

Bu konuyu, kendi çapımızda tartışalım mı Sevgili Aprilyos? başlangıç olarak önerim, sizin haritanızda ve benim haritamda Uranüs'ün bulunduğu burçları araştırmaktır. Sizinle farklı kuşaklara ait olduğumuzu tahmin ediyorum. Bu forumda Aslandaki Uranüs tartışıldı mı?
12-23-2008 01:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Sevgili Acmiyam için;

Haritanızda Satürn ve Jüpiter dominantlığı söz konusu ve etkinlikleri;

Onuncu, Onbirinci, Onikinci evler üzerine dağılmış durumda...

Satürn;
disipline eder, düzenler, kalıcı prensipleri öğretebilmek adına zorlu sınamalara tabi tutar.

Satürn'ünüz kendi burcunun yöneticiliğinde dispozitör.

Hangi evlerde?

10. Ev : toplumsal etiketlerimiz - mesleki göstergelerimiz...

Bu evdeki Satürn dispozitörlüğü, sizi toplumsal ve mesleki ilişkilerinizde disiplin sahibi, kuralcı ve olabildiğince çalışkan birisi yapabilir.

Oğlak burcunun mükemmeliyetçiliği, kariyerinizde oldukça yüksek statülere ulaşma isteğinizi ateşleyebilir.

11. ev : Satürn dispozitörlüğü; umutlarınız, idealleriniz konusunda son derece sağlam olabilecek içsel dayanıklılık ve azim sağlayabilir...

Çünkü Oğlak (yönetici ve dispozitör Satürn) ister ve istediğini elde etmek için tüm varını, yoğunu ortaya koyar. Kararlı ve hırslı olarak tarif edebileceğimiz özellikleri, bu evde de kendini gösterecektir.

Arkadaşlık ilişkilerinizde Oğlak ve Satürn doğrultusunda, zamana ve güven duygusuna dayalı, uzun vadeli bağlantılar arayan birisi olabilirsiniz.

Bu da ilk etapta sizin, ''mesafeli'' olarak tanımlanmanıza sebebiyet verebilir.

12. evinizde Satürn - Kova dispozitörlüğü;

Güneş'iniz Kovada saklı... Kendinizin varoluş farkındalığını kazandıracak Güneş'inizin ışıkları bu ''son''ların evinde gizli...

Bu konum, kendinizi asli olarak ortaya koymanızda engel teşkil edebilir.

Satürn dispozitörlüğü bu evde, kimliğinizi ve varlığınızı sürekli olarak kritik ederek sorgulatan bir tutum'u sergiletebilir...

Natal haritanızın ikinci kayda değer dispozitör'ü Jüpiter.

Şans ve bolluk gezegeni. Dokunduğu evin kanallarını genişletip, iyileştirir.

Jüpiter, 9. evinizin dispozitör'ü.

Rahat bir konumda çünkü kendi burcunun (Yay) yöneticiliğinde, dispozitör.

Dokuzuncu ev, yüksek eğitimimizi, bir diğer deyişle, akademik kariyerimizi, felsefi ve dini eğilimlerimizi, muhtemel uzun yolculuklarımızı (yurtdışı) ifade eder.

Dokuzuncu ev, yay burcunun doğal evidir.

Jüpiter'in bu evdeki dispozitörlüğü, dokuzuncu ev özelliklerini çoğaltıp, büyütür.

Mesela, çok derinlikli bir dinsel inançtan bahsedilebilir.

Ya da yüksek eğitiminizi çok geniş kapsamlı olarak elde etme isteğiniz olabilir.

II. Ve VII. evinizdeki Venüs dispozitörlüğü;

Maddi kaynaklarımızın ve potansiyellerimizin göstergesi olan II. evdeki Venüssel yönetim size sanatsal kanallardan sağlanan maddi potansiyel varlığı ve yeteneğini işaret edebilir.

Şöylesi bir alan haritanızda dikkatimi çekmekte,

Venüs - Oğlak.
Satürn - Boğa.

Birbirini karşılıklı olarak ağırlayan iki gezegenden bahsediyoruz. Bu da bu iki ev ( 2. ve 10. ) arasında birebir iletişim olduğuna dair bilgi sağlamakta sanırım. Bu konu hakkında detaylı bilgiye sahip değilim fakat bu konumun astrologlarca ''ayrı'' bir başlık altında ele alındığını hatırlıyorum.

* İlgili ve bilgili arkadaşlar, bu konu hakkında ufak da olsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

Devam edersek;

Venüs'ünüz Oğlak olduğu için, dispozitör bilinç merkezi Oğlak'ladır.

Maddi potansiyellerinizdeki bu Oğlak bilinci sizi, kolaylıklı harcamalardan kaçınan birisi yapabilir.

''Sen''deki (Birinci ev, ''Ben''; Yedinci ev, ''Sen'') Venüs (Oğlak) dispozitörlüğü;

ikili ilişkilerinizde maddi ve mesleki statüyü önemsediğinizin bir göstergesi olabilir.

''İki gönül bir olunca, samanlık seyran olur''culuk sizde rastlanılmayan olabilir.

Yedinci evdeki bir diğer dispozitör; Merkür - Oğlak :

İkili ilişkilerinizde daima mantıksal ölçütlerde davranmaya eğilimli olan biri olabilirsiniz.

Son olarak;

Dördüncü ev,

Anne, yuva, aile.

Bütün taşların yerine oturması... Yengeç'in doğal evi olan 4. evde, Yengeç burcu ve Ay konumlu.

Ay ki; natal haritada anne figürü. Yönettiği burç; Yengeç.

Böylesi bir yerleşim, açısız olarak ele alındığı taktirde bile son derece şanslı sayılabilir.

Hayatınızda, anneniz, babanızdan çok daha dominant ve sizin üzerinizde çok daha söz'ü geçer biri olabilir.

Annenizle iyicil olan bir ilişki söz konusu olabilir.

01-01-2009 11:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Nihal Yazılan:Cevaplarınız ve tevazunuz için çok teşekkür ederim Aprilyos gülücük

Satürn ötesi gezegenlerin bir burç ya da evle bağlantılı olmaması fikrini ilginç ve irdelenmeye değer buluyorum. Bu konu bilmediğimiz bir konu değildir. bu forumda tartışılıp tartışılmadığını da araştırmadım.

Konuya hakim olan Hakan Kırkoğlu, Yasemin Boran, Barış İlhan, Öner Döşer gibi birbirinden değerli astrologların - hangi ekolden gelirse gelsin - hepimize ışık olduklarına inanıyorum. Sizin meraklı ve araştırmacı ruhunuzla forumumuza ışık olduğunuz gibi...

"Uranyen insan" sınıflamasına dahil edilmiş biri olarak, ben, -Yıldırım'ın kulakları çınlasın gülücük - biriyle astroloji konuşurken, "Uranüs Aslan nesline ait bir insanım" dersem daha doğru bir sınıfa mı koyarım kendimi. - Uranüs kova bağlantısı yoksa-

Bu konuyu, kendi çapımızda tartışalım mı Sevgili Aprilyos? başlangıç olarak önerim, sizin haritanızda ve benim haritamda Uranüs'ün bulunduğu burçları araştırmaktır. Sizinle farklı kuşaklara ait olduğumuzu tahmin ediyorum. Bu forumda Aslandaki Uranüs tartışıldı mı?
Ben teşekkür ederim sevgili Nihal, fikirlerimi önemsediğiniz ve tartışmaya değer bulduğunuz için...

''...Satürn kolektif ile kişiseli birbirine bağlayan bir geçit gibi işlev görür. Satürn ötesi gezegenler, yani Uranüs, Neptün ve Pluton, kitlesel ve kadersel temalara işaret ederler...''

- Barış İlhan.

''...Satürn ötesi gezegenler ; Uranüs, Neptün ve Pluto da yılın büyük kısmını geri hareketle geçirir, ancak çok yavaş hareket ettiklerinden, bireysel olarak değil de, kitleler, nesiller ve ülkeler üzerinde daha çok etkileri değerlendirilmektedir...''

- Sevgi Şentekin.

Sevgili Kırkoğlu'nun belirttiğim makalesindeki söz konusu bilgilere, dayanak sağlar ölçütte yazmışlar yine değerli astrologlarımızdan olan Barış İlhan ve Sevgi Şentekin...

Uranüs, Neptün ve Plüto'nun burçlardaki genel yorumlarına değinirsek, sizin de takdirinizdedir ki, sürekli olarak belirtilen ifade; bir ya da birkaç nesilin genelini ele alarak tanımlar.

Örneğin, muhtemelen (muhtemelen diyorum çünkü benim doğum saatimde yarım saat arasında değişen bir belirsizlik söz konusu, ben de yeri gelmişken sevgili Yıldırım'ın kulaklarını çınlatayım o halde gülücük ) benim haritamda Uranüs, Neptün Oğlak'ta.

Plüto ise Akrep'te.

''Uranüs Oğlak burcunda 1905-1912 ve 1988-1995 yıllarında bulunmuştu.''
''Neptün Oğlak burcunda 1984-1998 arasında bulunmuştu.''
''Plüto Akrep burcunda yöneticidir. 1983’ten 1995’e kadar burada kalan Plüton, tüm dünyada zorlu değişimlerin yaşandığı yıllardır.''

Uranüs, Aslan'a göz atarsak;

Uranüs, 1871 -1877 ve 1956 -1962 yılları arasında Aslan burcundaydı.

Aslan'daki Uranüs'ün tartışma konusu olup olmadığı hakkında bir fikrim yok. Fakat son derece ikilemsel tarafları olduğunu düşünüyorum Satürn ötesi gezegenlere ait yaklaşımların...

Dolayısıyla, her zaman belirttiğim gibi, astroloji ile yolculuğunun henüz başında olan biri olarak, herhangi bir konuda (ki astroloji gibi derin sulardan bahsediyoruz) tartışma cesaretinde bulunmam için, çok etraflı bir bilgi birikimim olması gerektiğine inanıyorum.

Mevcut bilgilerimin de, bu konuda tartışacak ölçütte yeterli olmadığını sanıyorum...

Fakat, önerdiğiniz tanımı doğru bulduğumu belirtebilirim : Yani Uranüs - Aslan bağlantısındaki nesilden biri olmanızı, belirteç olarak kullanmanız adına.

01-02-2009 01:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
acmiyam Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Aprilios Yazılan:Sevgili Acmiyam için;

Haritanızda Satürn ve Jüpiter dominantlığı söz konusu ve etkinlikleri;

Onuncu, Onbirinci, Onikinci evler üzerine dağılmış durumda...

Satürn;
disipline eder, düzenler, kalıcı prensipleri öğretebilmek adına zorlu sınamalara tabi tutar.

Satürn'ünüz kendi burcunun yöneticiliğinde dispozitör.

Hangi evlerde?

10. Ev : toplumsal etiketlerimiz - mesleki göstergelerimiz...

Bu evdeki Satürn dispozitörlüğü, sizi toplumsal ve mesleki ilişkilerinizde disiplin sahibi, kuralcı ve olabildiğince çalışkan birisi yapabilir.

Oğlak burcunun mükemmeliyetçiliği, kariyerinizde oldukça yüksek statülere ulaşma isteğinizi ateşleyebilir.

11. ev : Satürn dispozitörlüğü; umutlarınız, idealleriniz konusunda son derece sağlam olabilecek içsel dayanıklılık ve azim sağlayabilir...

Çünkü Oğlak (yönetici ve dispozitör Satürn) ister ve istediğini elde etmek için tüm varını, yoğunu ortaya koyar. Kararlı ve hırslı olarak tarif edebileceğimiz özellikleri, bu evde de kendini gösterecektir.

Arkadaşlık ilişkilerinizde Oğlak ve Satürn doğrultusunda, zamana ve güven duygusuna dayalı, uzun vadeli bağlantılar arayan birisi olabilirsiniz.

Bu da ilk etapta sizin, ''mesafeli'' olarak tanımlanmanıza sebebiyet verebilir.

12. evinizde Satürn - Kova dispozitörlüğü;

Güneş'iniz Kovada saklı... Kendinizin varoluş farkındalığını kazandıracak Güneş'inizin ışıkları bu ''son''ların evinde gizli...

Bu konum, kendinizi asli olarak ortaya koymanızda engel teşkil edebilir.

Satürn dispozitörlüğü bu evde, kimliğinizi ve varlığınızı sürekli olarak kritik ederek sorgulatan bir tutum'u sergiletebilir...

Natal haritanızın ikinci kayda değer dispozitör'ü Jüpiter.

Şans ve bolluk gezegeni. Dokunduğu evin kanallarını genişletip, iyileştirir.

Jüpiter, 9. evinizin dispozitör'ü.

Rahat bir konumda çünkü kendi burcunun (Yay) yöneticiliğinde, dispozitör.

Dokuzuncu ev, yüksek eğitimimizi, bir diğer deyişle, akademik kariyerimizi, felsefi ve dini eğilimlerimizi, muhtemel uzun yolculuklarımızı (yurtdışı) ifade eder.

Dokuzuncu ev, yay burcunun doğal evidir.

Jüpiter'in bu evdeki dispozitörlüğü, dokuzuncu ev özelliklerini çoğaltıp, büyütür.

Mesela, çok derinlikli bir dinsel inançtan bahsedilebilir.

Ya da yüksek eğitiminizi çok geniş kapsamlı olarak elde etme isteğiniz olabilir.

II. Ve VII. evinizdeki Venüs dispozitörlüğü;

Maddi kaynaklarımızın ve potansiyellerimizin göstergesi olan II. evdeki Venüssel yönetim size sanatsal kanallardan sağlanan maddi potansiyel varlığı ve yeteneğini işaret edebilir.

Şöylesi bir alan haritanızda dikkatimi çekmekte,

Venüs - Oğlak.
Satürn - Boğa.

Birbirini karşılıklı olarak ağırlayan iki gezegenden bahsediyoruz. Bu da bu iki ev ( 2. ve 10. ) arasında birebir iletişim olduğuna dair bilgi sağlamakta sanırım. Bu konu hakkında detaylı bilgiye sahip değilim fakat bu konumun astrologlarca ''ayrı'' bir başlık altında ele alındığını hatırlıyorum.

* İlgili ve bilgili arkadaşlar, bu konu hakkında ufak da olsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

Devam edersek;

Venüs'ünüz Oğlak olduğu için, dispozitör bilinç merkezi Oğlak'ladır.

Maddi potansiyellerinizdeki bu Oğlak bilinci sizi, kolaylıklı harcamalardan kaçınan birisi yapabilir.

''Sen''deki (Birinci ev, ''Ben''; Yedinci ev, ''Sen'') Venüs (Oğlak) dispozitörlüğü;

ikili ilişkilerinizde maddi ve mesleki statüyü önemsediğinizin bir göstergesi olabilir.

''İki gönül bir olunca, samanlık seyran olur''culuk sizde rastlanılmayan olabilir.

Yedinci evdeki bir diğer dispozitör; Merkür - Oğlak :

İkili ilişkilerinizde daima mantıksal ölçütlerde davranmaya eğilimli olan biri olabilirsiniz.

Son olarak;

Dördüncü ev,

Anne, yuva, aile.

Bütün taşların yerine oturması... Yengeç'in doğal evi olan 4. evde, Yengeç burcu ve Ay konumlu.

Ay ki; natal haritada anne figürü. Yönettiği burç; Yengeç.

Böylesi bir yerleşim, açısız olarak ele alındığı taktirde bile son derece şanslı sayılabilir.

Hayatınızda, anneniz, babanızdan çok daha dominant ve sizin üzerinizde çok daha söz'ü geçer biri olabilir.

Annenizle iyicil olan bir ilişki söz konusu olabilir.

aprilios bana da zaman ayrıp yorumlarda bulundugun için teşekkür ederim .
(Hayatınızda, anneniz, babanızdan çok daha dominant ve sizin üzerinizde çok daha söz'ü geçer biri olabilir.)annemle ben hiç anlasamam iyicil bi iliskide pek yoktur annemle aramda ,annemle yanyana geldimizde ilk gün iyi ama sonraki günlerde mutlaka bi sorun cıkar annemle atısırız ve ben sinirlenir evime geri dönerim ben inatcı annem benden inatcı ,
(Maddi kaynaklarımızın ve potansiyellerimizin göstergesi olan II. evdeki Venüssel yönetim size sanatsal kanallardan sağlanan maddi potansiyel varlığı ve yeteneğini işaret edebilir.)
su ana kadar santsal hiç bir faliyetim olmadı hatta bu konuda kendimi cok yeteneksiz bulurum ama yasayacaz ve görecez (
.Bu evdeki Satürn dispozitörlüğü, sizi toplumsal ve mesleki ilişkilerinizde disiplin sahibi, kuralcı ve olabildiğince çalışkan birisi yapabilir.)
uzun bi süredir calısma hayatım yok ama calıstıgım dönemlerde böyleydim tekrar calısmayı düsünüyorum ama simdide ben bu yastan sonra ne yaparım korkusu var üzerimde bunları üzerimden atmayı basarırsam güzel seyler olacak insallah ,cok saol arkadasım yorumların için

bu da ben
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=h...&rs=0&ast=
01-02-2009 03:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

acmiyam Yazılan:aprilios bana da zaman ayrıp yorumlarda bulundugun için teşekkür ederim .
(Hayatınızda, anneniz, babanızdan çok daha dominant ve sizin üzerinizde çok daha söz'ü geçer biri olabilir.)annemle ben hiç anlasamam iyicil bi iliskide pek yoktur annemle aramda ,annemle yanyana geldimizde ilk gün iyi ama sonraki günlerde mutlaka bi sorun cıkar annemle atısırız ve ben sinirlenir evime geri dönerim ben inatcı annem benden inatcı ,
(Maddi kaynaklarımızın ve potansiyellerimizin göstergesi olan II. evdeki Venüssel yönetim size sanatsal kanallardan sağlanan maddi potansiyel varlığı ve yeteneğini işaret edebilir.)
su ana kadar santsal hiç bir faliyetim olmadı hatta bu konuda kendimi cok yeteneksiz bulurum ama yasayacaz ve görecez (
.Bu evdeki Satürn dispozitörlüğü, sizi toplumsal ve mesleki ilişkilerinizde disiplin sahibi, kuralcı ve olabildiğince çalışkan birisi yapabilir.)
uzun bi süredir calısma hayatım yok ama calıstıgım dönemlerde böyleydim tekrar calısmayı düsünüyorum ama simdide ben bu yastan sonra ne yaparım korkusu var üzerimde bunları üzerimden atmayı basarırsam güzel seyler olacak insallah ,cok saol arkadasım yorumların için
Rica ederim.

Şöyle ki; daha önce de belirttiğim gibi, gezegenlerin ilişkide oldukları diğer gezegenlerle açıları da çok önemli bir faktör...

4. Evinizde bulunan Ay ve bulunduğu burç olan Yengeç, öncelikle doğal evi ve gezegeni olduğu için rahat bir konum ile ilişkilendirildiğini biliyorum.

Anne ile ilişkinizin problemli oluşuna dair,

Ay'ınızın hemen hemen yok sayılacak ölçütte iyicil açısı olmayışı sebep olabilir diye düşünüyorum.

Açılar: Plüto - 90,
Güneş - 135,
Satürn - 45,
Neptün - Jüpiter - 150,
Şiron - 90.

01-05-2009 05:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

RE: Dispozitör
güneş-venüs
ay-jüpiter
merkür-venüs
pluton-pluton
satürn-jüpiter
uranüs-jüpiter
neptün-satürn
jüpiter-mars
venüs-venüs
mars-merkür dispozitörlüğünde,müsait olduğunuzda benimkinide yorumlarsanız sevinirimgülücük
01-22-2009 04:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Aprilios Yazılan:
tugcee Yazılan:güneş-venüs
ay-jüpiter
merkür-venüs
pluton-pluton
satürn-jüpiter
uranüs-jüpiter
neptün-satürn
jüpiter-mars
venüs-venüs
mars-merkür dispozitörlüğünde,müsait olduğunuzda benimkinide yorumlarsanız sevinirimgülücük
Sevgili Amine'nin dispozitör analizlerini hafta sonuna yetiştirmeye çalışacağım, sizinkini de müsait olduğum en yakın zaman dahilinde inceleyecek olduğumdan emin olabilirsiniz.

çok teşekkür ederimçiçek
01-24-2009 02:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

güneş - venüs
merkür- venüs
ay - merkür
venüs - merkür
mars - jüpiter
neptün - jüpiter
satürn - ay
uranüs - pluto
pluto - venüs

bende yorum alabilirsem çok sevinirim çiçek
01-26-2009 01:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

lilyum Yazılan:güneş - venüs
merkür- venüs
ay - merkür
venüs - merkür
mars - jüpiter
neptün - jüpiter
satürn - ay
uranüs - pluto
pluto - venüs

Sevgili Tuğçe'nin harita analizini ekledikten sonra, sizin de haritanız incelemeye alınacaktır. gülücük

01-26-2009 01:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

utandım
Aprilios Yazılan:
lilyum Yazılan:güneş - venüs
merkür- venüs
ay - merkür
venüs - merkür
mars - jüpiter
neptün - jüpiter
satürn - ay
uranüs - pluto
pluto - venüs

Sevgili Tuğçe'nin harita analizini ekledikten sonra, sizin de haritanız incelemeye alınacaktır. gülücük

bu arada ben gezegenlerin hangi evlerde olduğunu yazmamışım
güneş,venüs 2.evde
merkür,3.evde
ay,satürn,uranüs,4.evde
mars 1.evde(marsın açıları çok kötü:()
şans noktası ve pluton 3.evde
neptün 5 evde
kuzey ay düğümü 8.evde koçta
jüpiter 9.evde koçta
01-26-2009 01:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »