Değerlendir:
  • 33 Oy - 2.97 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dispozitör
Yazar Mesaj
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Dispozitör
ne demek arkadıaşım sen yine benden çok cesursun bencesaret edipte bu yorumları yapamazdım bile .kendi kendime yapmakla yetiniyorum yani sen benden cesursun .gülücük bide asc mars kavuşumum var peeehh mars 12 evde olunca cesareti kırılıyor galibagülücük
12-19-2008 02:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Cvp: Dispozitör
Aprilios Yazılan:Yanılgı payımı, daha yolun başında belirtmiştim, hatırlarsanız...gülücük

Bu nedenle, yazdıklarınız asla beni kırmamıştır; bilakis mutlu bile etmiştir, sizin de belirttiğiniz gibi yorumlama tekniğinde hatalı olan tarafları fark etmem açısından.

Bu nedenle tekrar teşekkür ettiğimi belirtmek istiyorum, hem sayenizde pratik şansımı bir kez arttırdığım için,

hem benim gibi amatör bir astroloji yolcusunu ciddiye alıp, yorumda bulunmamı rica ettiğiniz için ve hem de yanılgımı işaret ettiğiniz için.

Sevgiler.[/font]

Ben astrolojide profesyonel değilim ama yorum yapabilen ya da astrolojide ilerleyen arkadaşlarımı farkedebiliyorum, bilgim ve tecrübelerim konusunda fikirlerim senin için ne kadar önem taşır onu bilmem fakat; bence forumumuzda yakın gelecekte yorumcu statüsünde göreceğimiz kişilerden birisin Sevgili Aprilios.çiçek

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
12-19-2008 02:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Beyhan Yazılan:Ben astrolojide profesyonel değilim ama yorum yapabilen ya da astrolojide ilerleyen arkadaşlarımı farkedebiliyorum, bilgim ve tecrübelerim konusunda fikirlerim senin için ne kadar önem taşır onu bilmem fakat; bence forumumuzda yakın gelecekte yorumcu statüsünde göreceğimiz kişilerden birisin Sevgili Aprilios.çiçek
Alçakgönüllülükle yazdığın incelikli cümlelerin için çok teşekkür ediyorum sevgili Beyhan.

12-19-2008 06:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Bundan sonraki yorumlarımı, sevgili Nihan'ın da işaret ettiği yönde ve H. Kırkoğlu'nun da şu makalesini hatırlayarak :

Alıntı:Sizlere bazı örnekler sunabilmek için yükselen burcu ve haritasının tepe noktası Akrep, Kova ve Balık burcunda olan bazı ünlülerin haritalarını hazırladım:

Örneğin telefonu icat eden Alexander Graham Bell'in haritasında Balık burcu yükselmektedir. Klasik yöneticisi Jüpiter ise İkizler burcunda ve 3. ev girişinde durmaktadır. İkizler iletişimin, eğitimin burcudur. 3. ev de İkizler burcunun doğal evidir ve aynı konuyu vurgulamaktadır. Halbuki yükselen yöneticisi olarak Neptün'ünü ele alsaydık, Kova burcundaki Neptün 12. evde aynı bariz anlatımı bize sağlayamayacaktı.

Benzer biçimde, Margaret Thatcher'ın haritasında yükselen Akrep burcu bize Mars'ı işaret ediyor. Thatcher'ın haritasında Mars Terazi burcunda, 11. evde, Güneş'le aynı burçta yer alıyor. Acaba Mars mı yoksa, 8. evde Yengeç burcunda Pluto mu Thatcher'ın politik kariyerini ve diplomasisini açıklıyor ? (11. ev politika, partiler, Terazi diplomasi)

Mata Hari'nin haritasında Akrep yükseliyor ve Mars 9. evde Güneş'le birleşmekte. Pluto ise Boğa'da ve 7.evde. Acaba hangi kombinasyon kişisel açıdan yurtdışı ilişkilerin ve gizli faaliyetlerin göstergesi ? Mars Güneş'in yanında ve yanmış yani gizlenmiş durumda.

Victor Hugo'nun haritasında Akrep yükseliyor ve Mars Oğlak'ta 3. evde, Pluto ise 4. evde Balık'ta Güneş'le birleşiyor. Kişisel anlamda hangisi yazmakla ilişkili ? 3. ev mi 4. ev mi ?

Robert Redford'un haritasında Balık yükseliyor ve Jüpiter Yay'da 9.evde, Neptün ise Başak burcunda 6. evde. Acaba hangisi daha fazla kişisel karizma ve önem göstergesi ?

Julio İglesias'ın haritasında Akrep yükseliyor ve Mars İkizler'de 8. evde, Pluto ise Aslan'da 10. evde. Acaba hangi kombinasyon ilişkilerde kendini daha doğrudan ortaya koyabilir ?

Modacı Christian Dior'un haritasında Akrep yükseliyor ve Mars Akrep'te yükselen burçla birleşirken, şans noktasına karşıt, Venüs noktasıyla da yan yana . Pluto ise İkizler burcunda ve 8. evde.

Albert Einstein'in haritasında tepede Balık var ve Jüpiter Kova burcunda, 9. evde yer alıyor. Neptün ise Boğa burcunda 11. evde. Acaba hangisi kariyer olarak bilimi ve akademik alanın açıklıyor ?

Arnold Schwarzenegger'in haritasında yine tepede Balık burcu var ama bu kez Jüpiter Akrep burcunda ve 5. evde. Neptün ise Terazi burcunda 4. evde. Acaba hangi gösterge bu kişinin hayatında kariyeri daha iyi anlatıyor. Akrep'in Marsiyen doğası ve sahne olan 5. ev mi yoksa, 4. evdeki Neptün mü ?

Genelev patroniçesi olan Alman Heidi Fleis'in haritasında 10. evde Akrep var. Mars Kova'da 12. evde, Pluto ise Başak burcunda 7. evde. Acaba hangi kombinasyon perdelenmiş, gizleri olan bir aktiviteyi açıklamakta.

Kraliçe II. Elizabeth'in haritasında tepede Akrep burcu var ve Mars Kova'da 1. evde, Pluto ise 6. evde Yengeç'te. Acaba hangisi daha yüksekte durur ? 1. ev mi 6. ev mi?

Akrep'i Mars, Kova'yı Satürn, Balığı ise Jüpiter yöneticiliğinde incelemek istiyorum.

Deneme - yanılma ve yanılgılardan doğru'ya ulaşma mantığı yorucu olsa da, en sağlam öğretilerden biri sanırım.

Anlayışınız için teşekkür ederim.

12-19-2008 06:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Sevgili Galaxia için, yeniden gülücük

Plüto - Terazi - Venüs*
Merkür, Uranüs, Güneş, Mars - Akrep - Mars**** ( gücünün doruğunda gülücük) bütün gezegenlerin diktatör'ü denilebilir, çünkü öncelikle kendiliğinde dispozitör...)
Neptün, Venüs - Yay - Jüpiter**
Ay - Balık - Jüpiter***
Jüpiter (retro) - Boğa - Venüs**
Satürn - Aslan - Güneş*

Mars - 4 yıldızlı, Jüpiter - 3, Venüs - 2, Güneş - 1.

Ev kombinasyonları :

3. ev, belirgin Mars dispozitörlüğünde. (iletişim, yakın akrabalar, eğitim, kardeşler.)

4. ve 6. ev, Jüpiter dispozitör. (ev, aile, anne, sağlık, gündelik tempo, temizlik, iş)

2. ve 9. ev, Venüs dispozitör. ( maddi potansiyel, yüksek eğitim, uzun yolculuklar, yurtdışı.)

12. ev, Güneş dispozitör. ( izolasyon, içe çekilme, soyut dünya.)

Açık olarak gözlemlediğim birinci şey, natal haritanızda bariz bir Mars etkisi olduğu.

Mars'ın haritanızdaki doğal burcu Akrep olduğu için buradaki Marsiyen özellikler Akrep yolunda çalışacaktır diye düşünüyorum.

Şimdi evdeki dağılımları inceleyelim;

III. Ev :

(bir diğer yorumumla paralel sonuç aldığımız için, ordaki yorumumu aynen aktarıyorum.)

Mars, iletişim, eğitim ve kardeşler ( yakın akrabalar ) evinizde güç sahibi.

Dolayısıyla iletişiminizde belirgin olarak nüktedan, kendi yaşamıyla ilgili konuşmaktan pek hoşnut olmayan, belki de fevri ve dobra bir yaklaşımınız söz konusu olabilir.

Tartışmalı olan ortamlarda bu tavırlarınız, ateşli bir konuşmacı olmanıza sebebiyet verebilir.

Bunlara ek olarak; (varsa) Kardeşler, yakın çevre ile ilişkilerinizde, dominant ve ipleri elinde tutmak isteyen bir yaklaşımınız olabilir... Bu yaklaşımınız ise; bazen sorun yaşamanıza sebebiyet verebilir.

Çevrenizdeki insanlarda, her an tartışmaya hazır bir intiba uyandırabilirsiniz...

IV ve VI. Ev:

Buradaki hakimiyet alanı Jüpiter tarafından yönetilmekte.

N. haritanızda dikkatimi çeken şey (şans ve bolluk gezegeni olan Jüpiter'in) retro yani geri harekette olması oldu.

Geri harekette olan gezegenler, sanırım hayatımızda sağladıkları erteleme ve gecikmelerle, bulundukları evle ilgili konularda fikri olarak olgunlaşmamızı ve o konulara herkesten farklı bakış açısında bulunmamızı sağlıyorlar.

Bu da sizin dördüncü (ev, aile, anne) ve altıncı (sağlık, gündelik tempo, iş) alanlarında farklı tecrübeler yaşamış olduğunuza işaret edebilir.

Gündelik temponuzda genellikle yaşanan aksama ve ertelenmelerden şikayetçi olabilirsiniz mesela...

II ve IX. Ev :

Bu evlerdeki yönetici, güzelliğin, eğlencenin, estetik ve sanatın simgesi olan Venüs.

Maddi potansiyellerinizi, sanatsal alanların herhangi birisinden elde etme eğiliminiz söz konusu olabilir.

Boğa burcu, II. evin doğal yöneticisi olduğundan zaten Venüs ile yönetilir.

Bu da sizin dispozitör'ünüzün bu evde rahat çalıştığı anlamına gelebilir, maddi anlamda hayatınız boyunca çok fazla sıkıntı ile karşılaşmamış da olabilirsiniz.

Parayı elde edip, yönlendirmekte başarılı sayılabilirsiniz aynı zamanda.

9. Ev konuları, din, felsefe, yüksek eğitim ve seyahatlerdir.

Bu evde de hakimiyet alanını koruyan Venüs, zevkleriniz ve ilgi alanlarınız adına uzun yolculuklar yapma şansı tanıyabilir belki de size.

Dinsel ve felsefi konulara karşı duyulan engin sevgiden de söz edilebilir, burada yaratıcıya duyulan derin inançtan da söz edilebilir sanıyorum.

XII. Ev;

Güneş dispozitörlüğünde. Buradaki yorumlarım da diğerleriyle paralellik taşıyacaktır:

Bu da demek oluyor ki, kendi varoluş gerçekliklerinizi kendi içinizde yaşatma ve saklamaya yönelik eğiliminiz söz konusu...

Güneş'iniz olan Akrep özelliklerini, natal haritanızdaki yoğun Mars etkisiyle göstermede bir sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyorum fakat Akrep'in zaten fazla ''açık'' olmayı tercih etmeyi istemeyen ketum yapısı belki de bu 12. evdeki saklanan Güneş (katıksız ego) etkinliğine vurgu yapabilir.

12-19-2008 09:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aquar
Kayıtsız

Sevgili Aprilyos, astrolojide olgunlaşmakta olduğunuzu görmek bana da keyif verdi gülücük

Haritama bakabilir ve yorumlayabilirseniz çok sevinirim.
12-19-2008 10:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Aprilios Yazılan:Fakat, dispozitör olayı benim ilk olarak astrologyweekly sitesinin forum sayfalarının birinde karşılaştığım bir kavram.

Hatta, bu puanlama yöntemi de orada yer alıyor ve yine aynı sayfada gezegenler klasik astrolojideki yönetici pozisyonuna değil, modern astrolojideki yönetici mantığına göre de şekillenmiş.

Aprilios,ben yabancı sitelere pek girmiyorum.Merak ettiğim dispozitör modernde kullanılıyormu? sorusu idi.Cevaplandırdığın için teşekkür ederim.
12-20-2008 12:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Cvp: RE: Dispozitör
Nihal Yazılan:Sevgili Aprilyos, astrolojide olgunlaşmakta olduğunuzu görmek bana da keyif verdi gülücük

Haritama bakabilir ve yorumlayabilirseniz çok sevinirim.
Hali hazırda olgunlaşmak değil de, olgunlaşma hazırlığı diyelim en iyisi biz buna... gülücük

Haritanızla ilgili gerekli notları aldım, naçizane yorumlarımı bir-iki gün içinde okuyabileceğinizi umuyorum.

12-20-2008 12:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Sevgili Nihal için;

Güneş - Kova - Satürn*
Ay - Başak - Merkür*
Merkür - Kova - Satürn**
Venüs - Kova - Satürn***
Mars - Oğlak - Satürn****
Jüpiter - Kova - Satürn*****
Satürn - Kova - Satürn******
Uranüs - Aslan - Güneş*
Neptün - Akrep - Mars*
Plüto - Başak - Merkür**

Öncelikle natal haritanızdaki etkinliği ve yetkinlik derecesi birinci olan gezegen (dispozitör mantığında) Satürn (6 yıldızla)

Satürn, Kova niteliğinde, dispozitörlüğünü gerçekleştirdiği ev : II. ev.

Ciddi anlamda güvenlik arayışında bulunan biri olabilirsiniz. Fakat buradaki güvenlik arayışı, (ikinci ev, maddi potansiyeller, para) maddiyat kapsamında vurgu taşıyabilir hayatınızda.

Kova burcu akılsal olana paye verir.

Bu evdeki Satürn Kovası etkinliği, sizin finansal anlamda mantıksal ve akılcı tavsiyelerde ve öngörülerde bulunmanızı sağlayabilir.

Bu evdeki Satüryen Kova merakı, sizin maddi kaynak elde etmenizde daima yeni ve hatta denenmemiş, ilginç kazanç kapıları aramanıza sebep olabilir.

IX. Ev :

Merkür dispozitör.

İletişimin, rasyonel aklın, haberleşmenin simgesel gezegeni olan Merkür, 9. evinizi yönetmekte.

Dokuzuncu ev konuları ile ilgili olarak; yabancı birçok dil'i çabuk kavrama ve konuşma yeteneği sağlayabilir.

Farklı dini ve felsefi konular için geniş bir merak ve öğrenme duygunuz olabilir.

Bu bilgileri elde etmek amaçlı, uzun mesafeli yolculuklarda bulunmak isteyebilirsiniz.

XIII. Ev :

Güneş dispozitörlüğünde.

Bu noktada son derece yararlı ve açıklayıcı ölçütte bulduğum sevgili Uranüs'ün bir alıntısından yardım almak istiyorum :

Alıntı:Güneş sekizinci eve geldiğinde, kendi özünden daha yüce bir tema ile bütünleşir. Güneş’i sekizinci evde olan kişiler kendilerini geliştirmek, kişisel sınırlarını aşmak, kendi bireyselliklerinden uzaklaşmak ve başka insanlarla birlikte değişime uğramak isterler. Bunu çeşitli yollarla ve farklı derecelerde gerçekleştirirler. İlişki içinde olduğu kişilerle değer yargılarının ortak yönlerini keşfetmeye çalışırlar. Başka insanların kişisel değer yargılarını değiştirmeye çalışabilirler. Eşin ya da ortağın parasını yönetiyor ya da finansal işlerle uğraşıyor olabilirler. Her konuda paylaşımlar çok önemlidir. Kendilerini, başkalarıyla bir şeyler paylaştıkları sürece mutlu ve yaşam dolu hissederler. Bu kişiler tek başlarına kaldıklarında kendilerini sınırlandırılmış hissederler ve yaşam enerjileri iyice düşer.

Son olarak;

XI. Ev :

Dispozitör Mars.

İdeallerinizde ve olmasını istediğiniz hemen hemen her konuda (11. Ev - umutlar) savaşçı ve yenilgiyi kabul etmek istemeyen bir tabiatınız söz konusu olabilir.

Ki Mars, n. haritanızda Oğlak burcunda. (Mars, Oğlak'ta yücelir.)

Hedeflediğiniz şey her ne ise; ondan kolaylıkla vazgeçmeyen, hedeflerinize ağır ama emin adımlarla yaklaşma potansiyelinizden söz ediyor olabiliriz.

Burada, kanalize olunan şey'e yoğun bir konsantrasyondan ve azmin varlığından da bahsedilebilir sanıyorum.

Ayrıca, Oğlak'taki ve 11. evinizdeki Mars dispozitör'ü, size arkadaşlarınız ile olan ilişkilerinizde temkinli bir yaklaşım sağlayabilir.

12-21-2008 12:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

evet Aprilios , astroloji öğrenmeyi kafasına koyan birinin yapması gerekeni yapıyor yani yorumlar yapıyor. (bazıları çeviri düzeyinde bile olsa farketmez) -ok

temel astroloji bilgilerini öğrenmekte olan tüm arkadaşlarımıza , Yorum becerisinin bol pratikten geçtiğini söyleyebilirim.

güzel paylaşımlarının devamı dileğiyle sevgili Aprilios ;)

12-21-2008 12:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir