Değerlendir:
  • 33 Oy - 2.97 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dispozitör
Yazar Mesaj
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 1

Cvp: Dispozitör
Aprilios Yazılan:Sevgili Qülşah, Galaxia ve Gizem;

Elbette ki vaktim ve bilgi birikimim yettiğince yorumda bulunmaya çalışırım.

Yalnız mutlak surette belirtmek isterim ki; okuyacağınız yorumlar astroloji yolculuğunda henüz kendini acemi sayan birisinin klavyesinden :D ve amatörce yapılmış olacaktır.

Bu nedenle yanılgı payımı kabul ediyorum.

Benden çok daha deneyimli ve birikim sahibi arkadaşların -eğer söz konusu olursa - eksiklerimi tamamlamalarını şimdiden rica ediyorum.

Sırayı bozmadan, sevgili Qülşah ile başlayalım.gözkýrpma

Plüto - Akrep - Plüto* (Mars) / II. Ev. (yönetici dispozitör, güçlü konum)
Satürn - Akrep - Plüto** (Mars) / II. Ev.
Güneş - Yay - Jüpiter* / III. Ev.
Uranüs - Yay - Jüpiter** / III. Ev.
Merkür - Yay - Jüpiter*** / Iv. Ev.
Neptün, Jüpiter, Venüs, Ay - Oğlak - Satürn**** / Iv. Ev.
Mars - Kova - Uranüs* / V. Ev.

Öncelikle ilk dikkatimi çeken, güney yarım küredeki gezegen birikimi oldu... Bildiğim kadarıyla bu yoğunluk, kişiye içedönük bir yapı hazırlar.

Tüm gezegenler, gök - tepe noktasının altında gizli çünkü.

Şimdi ise sıralama listesine bir göz atalım:

4 yıldızlı Satürn, 4. evinizdeki dispozitör.

3 yıldızlı Jüpiter, 3. ve 4. evinizde söz sahibi, kurallar ve ilgili kanallar Jüpiter gözetiminde.

Plüto / Mars, 2 yıldızla ikinci evinizde yoğun etkili. (parantez içinde belirttiğim sebep nedeniyle.)

Uranüs ise haritanızdaki hem açı aralığıyla (her ne kadar yorumumun devamında açı değerlerini incelemeyecek olsam da.) hem de bir adet yıldızıyla sonunculuğa yerleşmiş durumda.

N. haritanızdaki en yetki sahibi gezegen (dispozitör mantığıyla) Satürn.

Satüryen özellikler, özellikle duygusal yaklaşımlarınızı yansıtan Ay'ınızda net olarak fark edilebilecektir düşüncesindeyim.

Dolayısıyla, 4. ev konularında (aile, kökler...) direkt olarak gösterilen bir sevgi anlayışından söz edilemeyebilir.

Yüzeyde yakalanması zor olan fakat derinliğinizde taşıdığınız bir aile sevgisine sahip olabilirsiniz.

Bir ihtimal dahilinde (her ne kadar bunun için açılar da önem arz etse de) anneniz ile ilişkiniz mesafeli olabilir.

III. Ev:

İletişim, eğitim, yakın akrabalar evinde Jüpiteryen etkiler kapsamında.

Jüpiter dokunduğu evin özelliklerini genişletip, büyüttüğü için özellikle bu açılımdaki ''yakın akrabalar ve kardeşler'' konusunda vurgu oluşturabileceği ihtimalindeyim.

Yani, aile eşrafı ve (varsa) kardeşler kalabalık (?) olabilir.

II. Ev :

Maddi kazanç eğiliminizi ve potansiyelinizi gösteren eviniz ise; Plüto - Mars ortak yönetimliği altında.

Buradaki Akrep vurgusu, maddi olanakları elde etmede hırs ve üstün çaba artı, elde ettiğiniz kazancı har vurup, harman savurmaktan çok biriktirme ya da saklama eğilimi sağlayabilir sanırım.

Pek ufacık bir yorum sayılmasa da gülücük) doğru tespitleri yakalayabilmişimdir umarım.

Kısa bir mola arası, devam edeceğim...gülücük

Aprilios çok teşekkür ederim vakit ayırdığın için ve bu güzel yorumlar için. Çok doğru tespitlerde bulunmuşsun cidden sağol. ask Emeğine sağlık çiçek

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
12-18-2008 01:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

kaylayss Yazılan:canımsın yorumun harikaymış aprilios bence devam etmelisin ilk olmak beni cok mutlu etti sanslıyımdır..bende sana sans getiririm inş bundan sonra yorumlarını böyle güzel olması dileğiyle öptüm..ve cok dogru tespitlerdi..2 evimde ki yorumun özellikle cuk oturdu diyebilirim kendimi bildim bileli kimseden para isteyemeyen ben bunun için en ucuk yerlerde bile calıstım para kazanmak aynı zamandada kariyerim için egitim hayatımla birlikte yürütmek cok cok zordu ama oglak inadı ve sabrı saolsun bana yardımcı oldu birde su savurganlıgım olmasa genelde arkadaslarıma sevdiklerime hakettiğinden fazlasını vererek zor durumda kalan ben gülücük)
12 evle ilğil,i toplumdan izole olup içime döndüğümde cok karamsar korkak (kaderci)melankolikve kariyer delisi olan plancı bir kız oluyorum ben bile kendimi anlatamıyorum ruhum iki ucurum gibi bir yanım cocuk en deli ucuk kaçık fikirlerle istediğini yapan insan bir yanım kaderci melankolik içine kapanık korkak olgun bir kız
kısaca güzel bir yorum aldım cokk saolasın öptüm

Doğru yorumlarda bulunabilmişsem, ne mutlu bana.utandım

Samimi geri dönüşünüz, yüreklendirmeniz ve teşekkürünüz için, ben çok teşekkür ederim.

12-18-2008 02:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

qulsah Yazılan:Aprilios çok teşekkür ederim vakit ayırdığın için ve bu güzel yorumlar için. Çok doğru tespitlerde bulunmuşsun cidden sağol. ask Emeğine sağlık çiçek
Çok teşekkür ederim sevgili Qülşah.gülücük

12-18-2008 02:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
acmiyam Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Dispozitör
güneş kova uranüs*
ay yengeç ay *
merkür oğlak satürn *
venüs oğlak satürn**
mars yay jüpiter *
jüpiter yay jüpiter **
satürn boga venüs*
uranüs terazi venüs **
neptün yay jüpiter ***
pluto başak merkür *
aprilios banada yorum yapabilirmisn rica etsem

bu da ben
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=h...&rs=0&ast=
12-18-2008 04:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Sevgili Galaxia ve Acmiyam,

Natal haritalarınızı, ''Duyurular'' başlığında bulamadım.

Evler, yapacağım yorumda önem taşıdığı için; ya ilgili haritanızı ekleyin ya da doğum bilgilerinizi ekleyin ki; ben Solar Fire'dan natal haritalarınızı çıkartabileyim, rica ediyorum...

Bu nedenle, sevgili Gizem Kara için;

Öncelikle,

I. Ve Xıı. evinizde açık ara farkla (4 yıldız) Jüpiteryen etkiler görüyoruz.

Yani sosyal kimliğinizde, fiziksel göstergelerinizde, ayrıca içsel dünyanızda Jüpiter etkisi yoğun.

Jüpiter, dokunduğu alanı genişletip, gülümsetir.

Bu yüzden özellikle iyimser duruş, Jüpiter gezegeni ile simgeleşir.

I. Ev :

Jüpiter vurgusu kendini fiziksel özelliklerinizde de gösterir sanıyorum. Mesela, yüz hatlarınız dikkat çekici ölçütte vurgu taşıyabilir.

(İri gözler, kalın dudaklar, geniş bir alın, iri elmacık kemikleri vb.)

Ayrıca boyunuz da normal ölçütlerden biraz daha uzun olabilir sanıyorum.

İyimser ve pozitif düşünen bir tabiattan da söz edilebilir.

I. evinizdeki dispozitör, 12. evinize de damgasını vurmuş...

Bu da demek oluyor ki ( yanılmıyorsam) sosyal maskenizle, içsel gerçeklikleriniz arasında uçurumsal farklar yok.

N. haritanızdaki bu yoğun Jüpiter dokusu, size yaşam yolunuzda da birçok şansın kapısını açmış ya da açmaya devam edecektir umarım.gülücük

II. Ev :

Maddi potansiyellerinizde, Satürn dispozitör.

Buradaki yorumum, yine sevgili Kayla için yapmış olduğum ile doğru orantılı olacaktır.

II. Evinizde bir diğer gezegen olan Uranüs de dispozitör.

Fakat Uranüs'ünüzün aldığı bir adet yıldızla (potansiyel) bu evdeki etkinliği, Satürn tarafından diskalifiye edilecektir diye düşünüyorum.

IV. Ev:

Aile, kökler, anne...

4. evinizde, dispozitör Mars.

Mars, pek hafife alınmayacak bir gezegen.

Yapısı savaşçı ve iddialı.

Kişisel gezegenlerinizden biri olan Ay'daki Koç, size ailenizle direkt ilişkiler sağlayabilir.

Koçların (benim de güneşim) gizledikleri, pek bahsetmekten, sözlü olarak sürekli ifadeden hoşlanmadıkları duygusallıkları olduğuna inanırım.

Bu mantıktan ilerlersek, ailevi ilişkilerinizde, mesafeli yaklaşımlarınız olduğundan bahsetmek doğru olmasa da, sürekli ifade edip, gösterdiğiniz bir duygusallıktan da bahsedilmeyebilir sanırım.

Yine de ailenizle ilişkilerinizde, son derece güçlü ve sağlam bağlarınız olduğunu düşünüyorum. Onlar adına pek çok sorumluluğu ve yükümlülüğü seve seve üstlenebilecek kadar.

Bir de Mars'ın etkisiyle, ailenizin bireyleri içinde söz'ü geçen, dominant bir kişiliğe sahip olduğunuzdan bahsedilebilir sanırım.

Venüs ve Merkür, 10. evinizdeki iki dispozitör.

Toplumsal kimliğiniz, kariyer potansiyeliniz.

Venüs size güzellik ve estetikle olduğu kadar, içinde iletişim'in belirgin izlerini de taşıyan bir meslek gereksinimi kazandırabilir.

Toplumsal kimliğinizde, uyumlu ve sosyal görünüme sahip biri olabilirsiniz.

12-18-2008 06:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Sevgili Aprilios,alıntıladığın makalelerden de anlaşılacağı gibi,dispozitör kavramı klasik astrolojide kullanılan bir kavram diye biliyorum.

Bu durumda dispozitörü kullanırken,klasik yöneticilere göre değerlendirilmeli.Akrep mars,kova satürn,balık jüpiter.Yani venüs kova olsun.Venüsün dispozitörü satürn olur,uranüs değil.

Bu benim anladığım.Modern astrolojiye göre yorum yapılırken de dispozitör diye bir kavram varmı?Bende bunu merak ediyorum.

Zaten faklı ev sistemleri,farklı burç yöneticileri,klasik,modern derkene,sentezlemesi zor olan astroloji, iyice kümülatif ve karmaşık oluyor
12-18-2008 10:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

galaxia Yazılan:Güneş-Merkür-Mars- Uranüs-akrep (mars+plüton)

Neptün-Venüs-yay(Jüpiter)

Ay-balık (Jüpiter-Neptün)

Satürn-aslan (güneş)

Jüpiter-boğa(Venüs)

Plüton-terazi(Venüs)

1.dispozitör mars+plüton
2.ci jüpiter +venüs
3.cü güneş+neptün

peki sevgili aprilios bana nasıl açıklamada bulunabilirsin
Sevgili Galaxia,

N. haritanızı Solar Fire - Placidus Ev sistemine göre çıkardım.

Buna göre;

Güneş - Akrep - Plüto / Mars * : 3.ev
Plüto - Terazi - Venüs* : 3. ev
Ay - Balık - Neptün* : 8. ev
Uranüs - Akrep - Plüto / Mars** : 4. ev
Neptün - Yay - Jüpiter* : 4. ev
Jüpiter - Başak - Merkür* : 1. ev
Mars - Aslan - Güneş* : 12. ev
Venüs - Akrep - Plüto / Mars*** : 4. ev
Satürn - Başak - Merkür** : 2. ev
Merkür - Yay - Jüpiter** : 4. ev

Sıralamaya bakalım;

3 yıldızlı Plüto - Mars, 3. ve 4. evinizde etkinliği en yoğun olan dispozitör.
2 yıldızlı Merkür ise, 1. ve 2. evinizdeki dispozitör.
Diğer iki yıldızlı Jüpiter ise, 4. evinizde dispozitör.

Birer yıldızlı dispozitörler ise;
Venüs, 3. ev.
Güneş, 12. ev.
Neptün, 8. ev.

Buna göre,

III. Ev :

Plüto - Mars, iletişim, eğitim ve kardeşler ( yakın akrabalar ) evinizde güç sahibi.

Dolayısıyla iletişiminizde belirgin olarak nüktedan, kendi yaşamıyla ilgili konuşmaktan pek hoşnut olmayan, belki de fevri ve dobra bir yaklaşımınız söz konusu olabilir.

Tartışmalı olan ortamlarda bu tavırlarınız, ateşli bir konuşmacı olmanıza sebebiyet verebilir.

Burada da kendi etkinliğini yineleyen Plüto / Mars'ınızın yanı sıra, tek yıldızıyla Venüs'e rastlıyoruz.

Fakat Venüs'ünüzün Akrepte olması ve yoğun Plüto / Mars etkisiyle buradaki Venüs kendisini Plüto / Mars hakimiyetinde çalıştıracaktır diye düşünüyorum.

IV. Ev:
Burada birincil dispozitör Plüto / Mars.

Ailevi ilişkilerinizde, fikir ayrılıklarınız söz konusu olabilir. Belki de özellikle anneniz ile.

Ev yaşamınızda sözünün geçmesini isteyen birçok yaklaşıma sahip olabilirsiniz.

Tabiri caizse, ''baba evi''nizde erken yaşta ayrılma ve kendi doğal yaşam alanınızı kurmaya yönelik istek geliştirebilirsiniz.

Yine, kişide duygusal olarak erken yaşta olgunlaşma görülecektir diye biliyorum.

İkinci dispozitörünüz ise yine bu alanda Jüpiter.

Jüpiter dokunduğu alanı genişletip, büyütme kapasitesine sahip olduğu için oldukça kalabalık bir ailenin üyesi sayılabilirsiniz.

Merkür birinci ve ikinci evinizin dispozitör'ü.

İletişimin, haberleşmenin, rasyonel aklın ve dolayısıyla mantığın simgesi Merkür, sosyal maskeniz olan 1. evinizde baskın olduğu için, kelimelerinizle aranız son derece iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Ayrıca bu potansiyelinizi, mesleki alanınızda da gösterme eğilimine sahip biri olabilirsiniz. (II. ev - maddi eğilimleriniz.)

8. eviniz Neptün dispozitörlüğünde.

Ölüm ve madde ötesi konuların alanı 8. evdeki ve Balık burcundaki Ay, size Neptün dispozitörlüğünde, içsel öngörü ve bu potansiyelinizi geliştirmeye yönelik merak sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Ayrıca natal haritanızdaki yoğun Plüto - Mars etkinliği, bu potansiyelinizi fazlasıyla vurgulayacaktır.

Gelelim, yorumlarımın da bitişini hazırlayacak gülücük sonların, içsel dünyanın ifadesi olan 12. ev'e.

12. eviniz, Güneş dispozitörlüğünde.

Bu da demek oluyor ki, kendi varoluş gerçekliklerinizi kendi içinizde yaşatma ve saklamaya yönelik eğiliminiz söz konusu...

Güneş'iniz olan Akrep özelliklerini, natal haritanızdaki yoğun Plüto - Mars etkisiyle göstermede bir sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyorum fakat Akrep'in zaten fazla ''açık'' olmayı tercih etmeyi istemeyen ketum yapısı belki de bu 12. evdeki saklanan Güneş (katıksız ego) etkinliğine vurgu yapabilir.

12-18-2008 10:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Nihan Yazılan:Sevgili Aprilios,alıntıladığın makalelerden de anlaşılacağı gibi,dispozitör kavramı klasik astrolojide kullanılan bir kavram diye biliyorum.

Bu durumda dispozitörü kullanırken,klasik yöneticilere göre değerlendirilmeli.Akrep mars,kova satürn,balık jüpiter.Yani venüs kova olsun.Venüsün dispozitörü satürn olur,uranüs değil.

Bu benim anladığım.Modern astrolojiye göre yorum yapılırken de dispozitör diye bir kavram varmı?Bende bunu merak ediyorum.

Zaten faklı ev sistemleri,farklı burç yöneticileri,klasik,modern derkene,sentezlemesi zor olan astroloji, iyice kümülatif ve karmaşık oluyor
Sevgili Nihan,

Modern astrolojide ''dispozitör'' kelimesi altında uyarlanan bir çalışma var mı diyerek, net üzerinden kısa soluklu bir araştırmada bulundum ama, herhangi bir sonuç elde edemedim.

Sizin de belirttiğiniz gibi, klasik astroloji mantığında Akrep'in Mars, Kova'nın Satürn, Balık'ın ise Jüpiter yöneticiliğinde var olduğunu H. Kırkoğlu'nun bir makalesinde okudum.

Fakat, dispozitör olayı benim ilk olarak astrologyweekly sitesinin forum sayfalarının birinde karşılaştığım bir kavram.

Hatta, bu puanlama yöntemi de orada yer alıyor ve yine aynı sayfada gezegenler klasik astrolojideki yönetici pozisyonuna değil, modern astrolojideki yönetici mantığına göre de şekillenmiş.

Orjinal metni aktarmak isterim :

Alıntı:1) Write out the each Planet, the sign it is in, and the ruler of the sign:

Sun in Sagittarius (ruled by Jupiter)
Moon in Scorpio (ruled by Pluto)
Mercury in Capricorn (ruled by Saturn)
Venus in Scorpio (ruled by Pluto)
Mars in Leo (ruled by Sun)
Jupiter in Cancer (ruled by Moon)
Saturn in Capricorn (ruled by Saturn)
Uranus in Aries (ruled by Mars)
Neptune in Virgo (ruled by Mercury)
Pluto in Cancer (ruled by Moon)

1) Write out the each Planet, the sign it is in, and the ruler of the sign:
Sun in Aquarius (ruled by Uranus)
Moon in Libra (ruled by Venus)
Mercury in Aquarius (ruled by Uranus)
Venus in Sagittarius (ruled by Jupiter)
Mars in Gemini (ruled by Mercury)
Jupiter in Aries (ruled by Mars)
Saturn in Cancer (ruled by Moon)
Uranus in Scorpio (ruled by Pluto)
Neptune in Sagittarius (ruled by Jupiter)
Pluto in Libra (ruled by Venus)

Tabii ki bu, buradaki bilgilerin kesin doğruluk taşıdığı anlamına gelmez, fakat benim zaten konunun açılımı adına referans aldığım yer o adres olduğu için, buradaki değerlendirmelerimi de, oradaki bağlamda yaptım.

Belirtmek istedim, ilginiz için teşekkür ederim.

12-19-2008 12:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

Aprilios Yazılan:Sevgili Galaxia ve Acmiyam,

Natal haritalarınızı, ''Duyurular'' başlığında bulamadım.

Evler, yapacağım yorumda önem taşıdığı için; ya ilgili haritanızı ekleyin ya da doğum bilgilerinizi ekleyin ki; ben Solar Fire'dan natal haritalarınızı çıkartabileyim, rica ediyorum...

Bu nedenle, sevgili Gizem Kara için;

Öncelikle,

I. Ve Xıı. evinizde açık ara farkla (4 yıldız) Jüpiteryen etkiler görüyoruz.

Yani sosyal kimliğinizde, fiziksel göstergelerinizde, ayrıca içsel dünyanızda Jüpiter etkisi yoğun.

Jüpiter, dokunduğu alanı genişletip, gülümsetir.

Bu yüzden özellikle iyimser duruş, Jüpiter gezegeni ile simgeleşir.

I. Ev :

Jüpiter vurgusu kendini fiziksel özelliklerinizde de gösterir sanıyorum. Mesela, yüz hatlarınız dikkat çekici ölçütte vurgu taşıyabilir.

Ayrıca boyunuz da normal ölçütlerden biraz daha uzun olabilir sanıyorum.

İyimser ve pozitif düşünen bir tabiattan da söz edilebilir.

I. evinizdeki dispozitör, 12. evinize de damgasını vurmuş...

Bu da demek oluyor ki ( yanılmıyorsam) sosyal maskenizle, içsel gerçeklikleriniz arasında uçurumsal farklar yok.

N. haritanızdaki bu yoğun Jüpiter dokusu, size yaşam yolunuzda da birçok şansın kapısını açmış ya da açmaya devam edecektir umarım.gülücük

II. Ev :

Maddi potansiyellerinizde, Satürn dispozitör.

Buradaki yorumum, yine sevgili Kayla için yapmış olduğum ile doğru orantılı olacaktır.

II. Evinizde bir diğer gezegen olan Uranüs de dispozitör.

Fakat Uranüs'ünüzün aldığı bir adet yıldızla (potansiyel) bu evdeki etkinliği, Satürn tarafından diskalifiye edilecektir diye düşünüyorum.

IV. Ev:

Aile, kökler, anne...

4. evinizde, dispozitör Mars.

Mars, pek hafife alınmayacak bir gezegen.

Yapısı savaşçı ve iddialı.

Kişisel gezegenlerinizden biri olan Ay'daki Koç, size ailenizle direkt ilişkiler sağlayabilir.

Koçların (benim de güneşim) gizledikleri, pek bahsetmekten, sözlü olarak sürekli ifadeden hoşlanmadıkları duygusallıkları olduğuna inanırım.

Bu mantıktan ilerlersek, ailevi ilişkilerinizde, mesafeli yaklaşımlarınız olduğundan bahsetmek doğru olmasa da, sürekli ifade edip, gösterdiğiniz bir duygusallıktan da bahsedilmeyebilir sanırım.

Yine de ailenizle ilişkilerinizde, son derece güçlü ve sağlam bağlarınız olduğunu düşünüyorum. Onlar adına pek çok sorumluluğu ve yükümlülüğü seve seve üstlenebilecek kadar.

Bir de Mars'ın etkisiyle, ailenizin bireyleri içinde söz'ü geçen, dominant bir kişiliğe sahip olduğunuzdan bahsedilebilir sanırım.

Venüs ve Merkür, 10. evinizdeki iki dispozitör.

Toplumsal kimliğiniz, kariyer potansiyeliniz.

Venüs size güzellik ve estetikle olduğu kadar, içinde iletişim'in belirgin izlerini de taşıyan bir meslek gereksinimi kazandırabilir.

Toplumsal kimliğinizde, uyumlu ve sosyal görünüme sahip biri olabilirsiniz.

sevgili Aprilios
çok teşekkürler emeğine sağlık, vakit ayırıp banada yerverdiğin için yorumlarıdagülücük
genel anlamda doğru sayılır yanlızca fiziksel özelliklerde ki yorumun pek bana uymuyor(bunları söylemekle seni kırmak değil niyetim kendini geliştirirken yanılgılarınıda bilmen açısından verygood)gerçi forma bir ara resim koymuştum ama şu an kaldırmışım neyse boy olarak çok uzun sayılmam 1.65 yükselenimin plütondan 60 lık açısı var ve 1. evimde venüs var ben buna bağlıyorum.

malesef burdaki ifadeler uymuyor.
Ama diğer yorumların uyumlu sayılırlar.Çok teşekkürler arkadaşım tekrar sağol.
12-19-2008 01:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

gizem kara Yazılan:sevgili Aprilios
çok teşekkürler emeğine sağlık, vakit ayırıp banada yerverdiğin için yorumlarıdagülücük
genel anlamda doğru sayılır yanlızca fiziksel özelliklerde ki yorumun pek bana uymuyor(bunları söylemekle seni kırmak değil niyetim kendini geliştirirken yanılgılarınıda bilmen açısından verygood)gerçi forma bir ara resim koymuştum ama şu an kaldırmışım neyse boy olarak çok uzun sayılmam 1.65 yükselenimin plütondan 60 lık açısı var ve 1. evimde venüs var ben buna bağlıyorum.

malesef burdaki ifadeler uymuyor.
Ama diğer yorumların uyumlu sayılırlar.Çok teşekkürler arkadaşım tekrar sağol.
Öncelikle, ben teşekkür ederim sevgili Gizem Kara.

Yanılgı payımı, daha yolun başında belirtmiştim, hatırlarsanız...gülücük

Bu nedenle, yazdıklarınız asla beni kırmamıştır; bilakis mutlu bile etmiştir, sizin de belirttiğiniz gibi yorumlama tekniğinde hatalı olan tarafları fark etmem açısından.

Bu nedenle tekrar teşekkür ettiğimi belirtmek istiyorum, hem sayenizde pratik şansımı bir kez arttırdığım için,

hem benim gibi amatör bir astroloji yolcusunu ciddiye alıp, yorumda bulunmamı rica ettiğiniz için ve hem de yanılgımı işaret ettiğiniz için.

Sevgiler.

12-19-2008 01:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir