Değerlendir:
  • 78 Oy - 2.79 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yükselen Burç Dekanları
Yazar Mesaj
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Cvp: Yükselen Burç Dekanları
Yükselen, Yay

I. Dekan (0-10 Derece)

Yay / Jüpiter dekanı.

Yay'ın değişken (çok yönlü) doğası, başarılı bir adaptasyon yeteneği verir.

Yönetici Jüpiter, kişiye günlük yaşamında birçok şansı tanır, doğru zamanda doğru yerdedir.

İyimserliği ve espri anlayışıyla tanınandır.

Fiziksel olarak diğer dekanlılardan daha uzun ve ağır olabilir.

Kilo almaya olan meyilini kontrol etmelidir.

Özgürdür ve özgür kalmalıdır.

Bağlayıcı ilişkiler ona sıkıcı gelir.

Çok yolculuk yapması muhtemeldir ve kişi doğum yerinden uzakta yaşamını sürdürebilir.

II. Dekan (10 -20 Derece)

Koç / Mars etkisi.

Direkt ve dominant bir iletişim sergiler.

İyi bir ''meydan okumacıdır''.

Diplomasi ve otokontrol ihtiyacında bulunduklarıdır.

Onu kızdırmak zor bir iş değildir fakat neyse ki, asabiyeti kısa sürer.

Koç (ilk evin yönetici burcu) benlik duygusunda vurgu sağlar.

İnce bir yapıda olabilir.

Başkalarına karşı umursamazlıkla suçlanabilir.

Hızlı konuşma ve hareket etme potansiyeli sağlayabilir.

Hareketliliğini ortadan kaldıracak bir unsur varsa, muhtemelen mutsuzdur.

III. Dekan (20-30 Derece)

Aslan / Güneş dekanı.

Çocuk yanını hiçbir zaman yitirmediğinden dolayı, daima yaşından daha genç gözükmesi muhtemeldir.

Yaratıcılık, temel doğasıdır ve bunu diğerlerine ifade etmek için bazı yollar arayabilir.

Dünya adeta onun sahnesidir ve bu içgüsel yaklaşımı ona mükemmel bir aktris ya da aktör olabilme kapısını açar.

Kelimeleri iyi kullandığı için, başarılı bir satış danışmanı olabilir.

Özellikle yüzü ve vücudu ''kare''yi andırır.

Dik yürür ve bu yürüyüşü kendine olan güveninin bir nevi simgesidir.

Arkadaşları ve ailesinin tüm fertleriyle birlikte yaşamaktan hoşlanır.

Komplimanda ustadır fakat başkalarının egolarını okşarken, aslında kendisi sahnede ve ışıklar altındadır.

Başarmak istediği şeyin azim ve kararlılık kuvveti vardır.

12-05-2008 05:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Yükselen Oğlak,

I. Dekan (0-10 Derece)

En tipik Satürn dekanı.

Başarmaya çalıştığı her ne ise; orada ileriye dönük, kapsamlı ve uzun vadeli olan bir enerji vardır.

Her şeyi fazla miktarda ciddiye alma eğilimi vardır.

Görünüş olarak Satürn kişiye adeta sırım gibi bir vücut verir.

Genellikle kilo problemi söz konusu olmaz.

Ten rengi, mensup olduğu ailenin üyelerinden daha esmer olabilir.

Hem fikren hem de fiziken olgunluk gözlemlenebilir.

Ancak, otuzlu yaşlar itibariyle kişide fark edilir ölçüde gençleşme görülebilir.

Başarı ile ilgili ideallerde, kişi idealizminde gösterdiği başarıyı, realistliği ile de göstermelidir.

II. Derece (10-20 Derece)

Boğa / Venüs dekanı.

Boğa, paranın ve safça maddi kazancın, ilgilendiği ilgileri arttırmaya yönelir.

Kişi başarı ve konum için Oğlak arzusuna sahip olurken, yaşamı daha hoş, rahat, ve ilginç yapan bir sürü para ve maddi şeylerin çoğuna sahip olmak ihtiyacı hisseder.

Yükselen Oğlak ve Boğa dekanı, dayanıklılık ve kararlılık için yeterli ölçüde enerji sağlar.

Varlıklı olması er ya da geç mümkün olabilir.

Kişi ya kendi işini yürüten olmalıdır ya da asgari olmayan bir ücret'e tabi tutulmalıdır, çünkü onu mutlu edecek olan bu iki olasılıkta saklıdır.

Gelir potansiyeli sınırlıysa, işindeki yaratıcılık verimi de buna bağlı olarak düşer.

Venüs, fiziki olarak yuvarlak ve geniş hatlar verir.

Kalın bir boyna sahip olabilir.

Eller, kalınca olabilir, birazcık kısa ve kısa kalın olan parmaklardan rahatlıkla söz edilebilir.

Sağlıklı ve güzel gözüken bir ten'i olabilir.

Kişi, ''bebek yüzlü'' olarak da tanımlanabilir çoğu kişi tarafından.

Kişinin yemek yemekten keyif duyan bir özelliğinden de söz edilebilir.

Şımartılmayı ve eğlendirilmeyi sever.

Kişinin ''değerli'' olduğuna dair inancı vurgusaldır bu dekanda.

Dürüstçe, kendi önceliklerinin önemli olduğuna olan inancından bahsedebilir.

Sesi, müzikal ya da yumuşak olabilir.

Müzikal formların her türlüsüne dair başarı potansiyeli taşır.

Genellikle sakin ve uyumlu bir mizaç gözlemlenir.

Başak / Merkür dekanı.

Meslek seçimini (6.ev - Başak etkisi) hizmet sektörüne dayalı bir işten yana yapabilir.

Bu üçüncü dekanın değişken doğası, kişiyi daha çok yönlü yapar.

Oğlak'ın esas enerjisi, neyi istendiyse, onun peşinden gitmekte kişiye yardımcı olurken, Başak'ın değişkenliği, farklı yaklaşımlar ve teknikleri denemede yardım sağlar.

Merkezi sinir sistemi hassastır ve dolayısıyla sık sık gevşeme ihtiyacı duyar.

Düzenlilik, emir ve alışılagelmiş temizliğin hakkında çok detaycıdır.

Güzel görünme isteğini, sade kıyafetlerle tamamlar.

Kişiye fiziki olarak çok uzun ya da kilolu bir doğa vermez, zaten olası bir durumda titizlikle sürdüreceği bir diyet'e girer.

Günlük yaşamında aktiftir.

Her ne kadar vurgusal olmasa da hoş bir yüz ve iyi bir ciltten bahsedilebilir.

Vücut dilini oldukça kullanandır.

12-07-2008 01:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Öner Döşer'in yazdığı bir makale : ''Yükselen Burcun Önemi''

Yükselen derecesi, horoskoptaki en önemli unsurdur ve bir kişinin en kendine özgü ve eşsiz parçasıdır. Hangi burcun yükseldiğinden başka, o burcun kaçıncı derecesinin yükselmiş olduğunu bilmenin önemini özellikle vurgulamak gerekir.

Zira bu derece bize öncelikle yükselenin “Almuten”ini verecektir. Almuten, herhangi bir zodyak derecesinde en fazla asalete sahip gezegendir. Yükselen derecesinin Almuten’inin hangi gezegen olduğu, haritanın hangi evinde yerleştiği ve açıları, neredeyse yükselen yöneticisi kadar önem taşır. Bu bize, haritayı bir de başka gözle değerlendirme avantajı sağlar.

Zira pek çok zamanlarda yükselen burcun Almuten’i, yükselenin burç yöneticisinden başka bir gezegendir. Diğer taraftan, yükselen derecesine düşen dekan ve terim yöneticileri de önemlidir.

Mısırlılarda, yükselen derecesinin düştüğü dekan yöneticisi kişinin tavrı ve fiziksel özelliklerini betimlemekte çok önemliydi. Bazı dekanlar şanslı, bazıları ise şanssız kabul ediliyordu. Bu dereceler, kişinin doğum anında yükselen burç derecesinde olduğunda; kişiyi ne kadar iyi ya da ne kadar kötü bir hayat beklediği, ne kadar başarılı veya başarısız olacağı öngörülüyordu.

Medikal astrolojiyle bağlantılı olarak da, her bir dekan insan vücudunun bir bölgesi ya da uzvu ile eşleştiriliyordu.

Mizacımız, temel olarak yükselendir denilebilir. Fakat uygulamada, bir kişinin davranışlarını anlamak için, yükselenden daha fazlasını bilmemiz gerekir. Yükselen derecesinde bulunan burcun nasıl işlediğini bilmek için, hem onu yöneten gezegenin doğasına, hem de bu gezegenin bulunduğu burca ve bu burcun da yöneticisine bakmalıyız.

Yükselenin başka bir evde bulunan yöneticisi, kişinin hayatını ve alışkanlıklarını her zaman için yöneticinin bulunduğu evin konularıyla belirlenen doğrultuda etkiler.

Sadece yükselen burcu ve yöneticisinin değil, aynı zamanda hangi gezegenlerin yükselen derecesi ve yükselen burç yöneticisiyle açı yaptığını da gözlemlemeliyiz.

Bu yaklaşım, bize kişinin davranışları, hayattaki şansları ya da şanssızlıklarıyla ilgili daha doğru bir görüş ve daha geniş bir anlayış kazandıracaktır.

12-15-2008 06:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Cvp: RE: Yükselen Burç Dekanları
esraa1 Yazılan:aprilios emegine saglık yanlız bu dekanları haritamızda nasıl bulucagız anlayamadım
Teşekkür ederim sevgili Esra.

Yapmanız gereken tek şey, natal haritanızdaki yükselen burcunuzun kaçıncı derece olduğunu bulmak...

Örneğin; yükselen burcunuz Yengeç ve 16 derece... O halde, Yengeç yükseleninin, 10 ile 20 derece arasındaki yorum sizi de kapsıyor demektir.

Umarım, yardımcı olabildim.

12-15-2008 06:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Boğa / Venüs dekanı.

Yalnız yükselen Başak ile de kişide pratiklik görülür fakat buradaki Boğa etkisi kişiyi ''süper pratik'' yapabilir.

Günlük yaşamında görme duyusunu kaybetse bile, kişi, duyma, koklama, dokunma ve tatma hissinin yoğunluğuyla bu eksikliği telafi edebilir.

Buradaki Boğa dekanı doğası, inadın yüksek bir düzeyi ve Başak'ın değişken ve çoğunlukla kararsız kalitelerine dayanma gücünü ekler.

Bir şeyi yapmaya başladığında onu başarıncaya kadar istikrarlı davranması doğaldır.

Nadiren, Başak'ın organizasyonla ilgili ve metodik kalitelerini çalıştırabilmek adına kör bir inadın tarafında duruyor olabilir.

Zorunlu olmadıkça (değişmeye müsait olan bir yönü olmasına karşın) değişikliklere gitmemeyi tercih edebilir.

Çok sabırlıdır ve uzun bir zaman boyunca birçok hayal kırıklığı, eleştiri ve baskıyı hoş görebilir.

Fakat elbette ki bu sabrı bir yere kadardır ve tanıdık gelen o iyi geçimli kişi birdenbire değişebilir.

İnatçı ve dikbaşlılık çoğunlukla gözlenendir.

(Boğa dekanı vurgusu ve iki tipik Boğa anahtar sözcüğü)

Bu dekanda yücelen Venüs,fiziksel açıdan şans sağlayandır.

Genel olarak sağlıklı bir ten, güzel gözler, şirin bir burun, güzel dişler, tensel dudaklar ve orantılı bir vücut verebilir.

Hoş bir ses tonu ve şarkı söyleyebilme yeteneği de muhtemel gözükendir.

Kişi müzikle ilgili bir hobi geliştirebilir.

Sade bir tarzın içinde özellikle kalite bulunduran giyim stilinden hoşlanabilir.

Birebir uyuyor , sonunda bıraz sevdım yukselenımı ask

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
08-24-2009 02:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

RE: Yükselen Burç Dekanları
Bugün doğum kartımı bulmamla birlikte, sandığımdan 40 dakika daha geç doğduğumu farkettim..
Yükselenimi İkizler bilirdim. Ancak bu son durumla, İkizler burcunun 29 derecesinde, ve bazı yerlerde Yengeç burcunda görülüyor yükselenim.

Bu bilgiyle kafam çok karıştı. Üstelik, bununla birlikte,artık yükselenim su grubunda görülüyor ve grand trine , uçurtma kalıbı falan oluşturuyor. Ancak ben kendimi İkizler gibi hissediyorum.

Peki bu durumda, yükselenimi Yengeç kabul ederek oluşan bu yeni açı kalıplarımın , grand trinelerin geçerliliği nedir ? pek anlamadım
Arada neredeyse yarım derece oynuyor. Kıl payı fark var.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
10-15-2009 11:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
miyase Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 2

Acaba bunun aynisindan, yukselen kova burcu dekanlari yok mu? Baktim goremedim...

Haritam;
[Resim: withlilith.th.gif]
01-11-2010 10:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(01-11-2010 10:12 PM)miyase Yazılan:  Acaba bunun aynisindan, yukselen kova burcu dekanlari yok mu? Baktim goremedim...

DEKANLAR 10 derecede bir değişiyorlar
ilk10 derece kova
2. 10 derece ikizler
3. 10 derece terazide olması gerekir.

işte kova burcunun 10 derecelik dilimlerine göre yerini belirle verygood
sonra
fiziksel görünüşünde ve dışa yansıttığın kişiliğinde hangisi belirgin kendinde irdelemen işe yarar.çünkü astroloji (kişisel fikrim) kişinin en iyi kendisini irdelemesiyle oturuyor.
01-11-2010 10:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Lily Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

(12-03-2008 10:57 PM)Aprilios Yazılan:  [font=Georgia]Yükselen, Aslan

II. Dekan ( 10-20 Derece)

Yay / Jüpiter dekanı.

Işıldayan ve geniş bir gülümseyişten söz edebiliriz

Çok pozitif bir yolda, espri anlayışına yardım edebili

Riskin herhangi bir öğesi yaşamına nefes ekler.

Dokuzuncu ev etkisi, yüksek eğitimle ilgili eğilim verebilir.

(Öğretim üyesi vs. )

Eğitimle arası en bozuk olanları bile genelde fakülte mezunudur çünkü kesinlikle iyi birer öğrenci olmuşlardır, okul yaşamları boyunca.

Yay etkisi : Kişisel sınırlamalara tahammül sayısı çok azdır.

Bağımsız olmayı, yolculuk yapmayı sever ve muhtemelen arkadaşlarının birçoğundan fazla olarak, uzak şehirleri ve hatta ülkeleri ziyaret edebilir.

Yabancı bir ülkede ya da doğum yerinden daha uzak bir şehirde yaşamını sürdürmesi olasıdır.

bu kısımlar doğruverygood

Normalde şansı pek hatta hiç yaver gitmeyen bi insan olarak eğitimle ilgili konularda genelde şanslı oluşum,hem de hiç kendimi zorlamadan, ilginç gelmiştir her zaman... Bunun da sebebini bulmuş oldumdil çýkarma

01-12-2010 10:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: Cvp: Yükselen Burç Dekanları
(12-03-2008 02:59 AM)Aprilios Yazılan:  Yükselen, Yengeç

Balık / Neptün dekanı.
Neptün, belirgin şekilde, günlük yaratıcılığı ve hayal gücünü sağlar.
İyi bir iç mimar, vitrin düzenleyicisi, bahçıvan olabilir veya sanatçı vasfıyla etrafı daha da güzel olan yapabilir.
Resim, müzik ve yaratıcılık gerektiren her alanda başarı sağlayabilir.
Müthiş bir ritm duygusu verebilir bu dekan.
Yengeç yükselenliler içinde muhtemel en hassaslarına rastlanılabilir bu dekanda.Kolayca güler fakat sadece ufak bir olayda dahi kolayca ağlayabilir. Gerçekleştirebileceği birçok yeteneği vardır fakat bunun için gerekli azmi ve çalışmayı öğrenmek ihtiyacında olabilir.
Çok romantik olabilir ve kalp meselelerine dair her şeyi idealize edebilir.
Pratik ve azimkar olmaya ihtiyaç duyabilir.

Çok enteresan...Ben kendimi 2.dekanat sanıyordum ve Akrep bana hiç uymuyor diyordum meğer yanlış bakıyormuşum.
Benim Balık burcu çok arkadaşım var ve onlarla herşeyimiz aynı zevkler estetik ve aşırı suyu sevmem....
Fotoğraflara ve ışık görsel sanatlar vs çok düşkün olmam da bundan mı acaba ?
Peki sence bu fiziği etkiliyor mu ?
heyecanlandım bak şimdi gülücük
Birde beni hayalci bulurlar yani yerde duran bir kağıt parçasını bir şekle benzetirim vs...anında çizerim görüntüyü şaşırır arkadaşlarım ...

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
11-11-2010 04:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Yükselen Burç panel 7 13,420 01-21-2015 04:38 AM
Son Mesaj: Nin.Me.Sar.Ra

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir