Değerlendir:
  • 45 Oy - 2.36 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

YOD Açı Kalıbı
Yazar Mesaj
Venüs
Kayıtsız

Cvp: RE: YOD Açı Kalıbı
(01-25-2010 04:45 AM)truva34 Yazılan:  2. ve 7.ev de ki olaylarla alakalı durumlarda karşılaşılacak bir durumdan sonra hayatta nasıl bir yol izleyebileceğimizin habercisi diyebilirmiyiz venüs?Konunun başında tanrının parmağı sözü geçiyor.Kaderimizi çizerken bir dönüm noktası da olabilir sanırım.Bu açının olumlu yanlarının mı yada olumsuz yanlarının mı etkili olacağı konusunda nelere dikkat etmeliyim bir fikriniz var mı venüs?benim sorunum yorumda tabiki.İlgi gösteren tüm arkadaşlara teşekkür ederim..Bu arada şans la ilgili açıya bakmama gerek kalmadı sanırım dark lord= )Bir haritada o kadar çok irdelenmesi gereken durumlar var ki kimi zaman içinde kaybolacaz hissine kapılıyorum=)
Yod açı kalıbını ben kişiye verilmiş bir hediye olarak görüyorum. Şöyle ki; genel de insanlar (ballı olanlar hariç) Allah ın onlara vermiş olduğu yeteneklerin daha doğrusu değerlendirmesi gereken yaradılışında ki özelliğin çoğunlukla farkında olduğu halde hep birşeyleri sebep olarak görüp değerlendirmez, nedeni bazen korku, bazen güvensizlik, bazen kendine acıma, bazen de tembelliktir. İşte bu yod açı kalıbına sahip kişilerde de bir sebepten dolayı, elinde ki hediyenin belli olayların zorlaması ile değerlendirmesi sağlanmıştır. Yani kişi ileri atılmadan önce şöyle bir geri çekilip durumuna bakar ve ona göre hızını alır ve koşar, tıpkı atletizimde hedefe atlamak gibi.Tabi daha çok örneklendirebiliriz. Ancak, bir kez daha yinelemeden yapamayacağım, Yod açı bir hediyedir.
truva 34 sizin 2. ev ve 7. ev le ilgili hayatta nasıl bir yol izleyeceğinize dair ,evet bir yol gösterimi söz konusu. Bu yolda ya bir ortaklık sonucu, ya da bir ilişki ki bunun evlilikte olması yüksek bir ihtimaldir,sizin para evinizle ilgili bir şeyler 7. evde ki bazı olaylar sayesin de tetiklenecek gibi duruyor.Bu size zorlu bir süreç gibi gelse de iyi olacaktır sizin adınıza diye düşünüyorum.
01-26-2010 01:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
truva34 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

RE: YOD Açı Kalıbı
Venüs tşk ederim ilgi ve alakanıza.Her zorluğun arkadasından bir kolaylık gelir demişler ya da her şerde bir hayır..2. ve 7. evdeki konularla ilgili söylediğiniz gibi değişik durumlar var.Bu yod açı kalıbını tetikleyen yavaşlatan etkisini azaltan unsurlar neler olabilir gibi bir soru geldi aklıma.örnek olarak bu açının karşıt evindeki marsın kare açı yapması süreci zorlaştırı mı? gibi..Haritada ilk gözünüze çarpan bu tarz bi yaklaşım var mı merak ettiğim

http://imageshack.us/photo/my-images/834/hatra.jpg/
01-27-2010 02:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Marsınızın kare açısı sadece venüse var buda kötü bir açı değil, bu 2 gezegen arasındaki her açı makbuldur bize göre en azından karşı cinse çekici gelmenizi sağlar, siz zorluklara değil güzelliklere yoğunlaşın bence, elinizdekinin kıymetini bilin, yetenekli birisiniz, bunu değerlendirin
01-27-2010 02:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
miyase Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 2

Bende oyleyse bir yod aci kalibi var oyle mi?
Bunun daha yeni farkina vardim.. Listeye yeni bir aci kalibi eklendi oyleyse...

Yani:

Gunes, pluto, saturn ve mars = Ucurtma aci kalibi.
Ay, saturn, merkur, mars = Buyuk hac aci kalibi.
Merkur, Uranus, pluto = Yod aci kalibi.
Mekrur, Neptun, Pluto = Yod aci kalibi (cok etkili degil bu yalniz merkur ile neptun arasinda buyuk orb farki var)
Mars, venus, chiron, jupiter, yukselen = Grand Quintile. (sanirim?)
ay, saturn, mekur, mars = Mistik dikdortgen (sanirim?)

Tabii, bol bol aciniz oldugunda basiniza bu geliyor :D
Aci kaliplari hakkinda cok kafam karisik. Kucuk bi yorumunuz beni mutlu edicektir o yuzden...

Hepsini yod aci kalibi basliginin altina yazdigim icin ozur dilerim,

Haritam;
[Resim: withlilith.th.gif]
02-17-2010 01:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
miyase Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 2

(02-17-2010 02:25 AM)venüs_ Yazılan:  
(02-17-2010 01:41 AM)miyase Yazılan:  Bende oyleyse bir yod aci kalibi var oyle mi?
Bunun daha yeni farkina vardim.. Listeye yeni bir aci kalibi eklendi oyleyse...

Yani:

Gunes, pluto, saturn ve mars = Ucurtma aci kalibi.
Ay, saturn, merkur, mars = Buyuk hac aci kalibi.
Merkur, Uranus, pluto = Yod aci kalibi.
Mekrur, Neptun, Pluto = Yod aci kalibi (cok etkili degil bu yalniz merkur ile neptun arasinda buyuk orb farki var)
Mars, venus, chiron, jupiter, yukselen = Grand Quintile. (sanirim?)
ay, saturn, mekur, mars = Mistik dikdortgen (sanirim?)

Tabii, bol bol aciniz oldugunda basiniza bu geliyor :D
Aci kaliplari hakkinda cok kafam karisik. Kucuk bi yorumunuz beni mutlu edicektir o yuzden...

Hepsini yod aci kalibi basliginin altina yazdigim icin ozur dilerim,

Büyük açı kalıpları bakımından oldukça zengin bir haritanız var ve incelemek benim adıma eğlenceli olacak.... Çok renkli bir kişilik taşıyorsunuz heralde gözkýrpma

Renkli kisilik... Bilemiyorum gülücük... Daha dogrusu ne kastedigini anlamadim kusura bakma, daha ilk kez duyuyorum. Turkce kitligima ver gülücük

Yeni fark ettim, o Yod aci kalibi aslinda boomerangmis. Cunku merkur orda ay ile karsit aci yapmis? ama burda sanirim ozaman ay pluto ve uranus ile aci yapmasi gerekiyordu?
Ustelik sanirim iki tane ucurtmam var, ancak ucurtan gezegen farkli gülücük
Yani; Gunes, pluto, saturn, mars ucurtmam ve Gunes, pluto, Saturn ve Neptun ucurtmam var... hımm Ve Mistik diktortgenim yokmus.

Haritam;
[Resim: withlilith.th.gif]
02-17-2010 02:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(02-17-2010 08:06 PM)hilal-e Yazılan:  Ben bu açıyı pek anlayamadımpek anlamadım benim haritamda varmı acaba?....bilen birisi bi göz atabilirmi?utandım

Pluto v neptünün birbirine 60* açı yapıyor. pluto ve neptün MCye de 150* yapıyorlar. Bu yod açı kalıbı. Ama mc yod kalıpta gezegen etkisi kadar yoğun bir etki vermez sanırsam. Yıldırım bu msjı okursan, mc yodda bir ayağı oluştururmu?
02-17-2010 08:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(02-17-2010 08:33 PM)Félicé Yazılan:  
(02-17-2010 08:06 PM)hilal-e Yazılan:  Ben bu açıyı pek anlayamadımpek anlamadım benim haritamda varmı acaba?....bilen birisi bi göz atabilirmi?utandım

Pluto v neptünün birbirine 60* açı yapıyor. pluto ve neptün MCye de 150* yapıyorlar. Bu yod açı kalıbı. Ama mc yod kalıpta gezegen etkisi kadar yoğun bir etki vermez sanırsam. Yıldırım bu msjı okursan, mc yodda bir ayağı oluştururmu?

Neptün ve Plüto yıllardır 60 derecelik açı yapıyor zaten ve Neptün ile Plütonun dahil olduğu Yod açı kalıbını es geçebiliriz yani görmezden gelebiliriz.

02-17-2010 11:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(02-17-2010 11:08 PM)Yıldırım Yazılan:  
(02-17-2010 08:33 PM)Félicé Yazılan:  

Neptün ve Plüto yıllardır 60 derecelik açı yapıyor zaten ve Neptün ile Plütonun dahil olduğu Yod açı kalıbını es geçebiliriz yani görmezden gelebiliriz.

Mersi hocamgülücük Hilal arkadaş en azından, açı kalıbının nasıl oluştuğunu oturtabilir verdiğim örnekle..
02-17-2010 11:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(10-25-2010 08:18 PM)eylülmavi Yazılan:  arkadaşlarrr ya da dinooogülücük

bnde yod açı var mı?

Eylülmavi, senin haritanda yod açı kalıbı mevcut değil, yok açı için 2 gezegenin birbirine sextil açı yapması ve bu 2 gezegenin de aynı 3. bir gezegene 150 derece açı alması gerekir..verygood
10-25-2010 11:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dinoo Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

YOD namı diğer tanrının parmağı olarak adlandırılır. Kişi kadersel olaylara adeta bir mıknatıs gibi çekilir. yod açı kalıbının olması içi tepe gezegenin diğer 3 gezegenden daha hızlı olması gerekmektedir.
Yod fiziksel olandan çok, zihinsel huzursuzluğu simgeler
yod açı kalıplarında bir sıkıştırılmışlık, kısıtlanmışlık, engellenmişlik hissi vardır.
eğer yod açı kalıbınız var ise, 60 derfece duran 2 gezegenin özelliklerini iyi bağdaştırıp kullanmak gerekiyor. Ancak bu şekilde YOD'un bu kıstırılmış etkisinden kurtulabilirsiniz

http://solarlunarx.blogspot.com/

Haritam

Kusurlarımız ile Mükemmeliz.!
10-26-2010 03:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  UÇURTMA AÇI KALIBI vivienleigh 67 101,974 07-18-2019 06:22 PM
Son Mesaj: Cancer61
  Boomerang açı kalıbı Félicé 20 32,248 11-08-2012 06:50 PM
Son Mesaj: deniz kaya