Değerlendir:
  • 54 Oy - 2.3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Büyük Haç ( Grand Cross )
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Büyük Haç ( Grand Cross )
dubletoprak Yazılan:merhaba arkadaşlar,
bu harita annemin haritası
yazılarınızı doğru anladıysam annemde de büyük haç var
size de onaylatmak istiyorum
doğru mu?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=v...&rs=0&ast=

not: ya hatta aynı zamanda mistik dikdörtgen de mi var ne,
yoksa ben mi yanlış görüyorum
(dubletoprak heyecanlanır :D )

mistik dikdörtgen göremedim dubletoprak.

büyük kare oldukça kuvvetli görünüyor , merkür-Ay-uranüs-neptün dörtlüsü arasında..

hep dediğim gibi , kişisel gezegenler ETKİLENEN taraf olacaktır , yani Merkür ve AY..

Merkür düşünce yapısını , AY ise duygusal dünyasını ifade ettiğine göre ;

annenizin iç dünyası başkalarından farklı ve daha zengin olacaktır diyebiliriz.
bu zenginlik , aşırılığa sebep olabilir ve bazen duygusal tepkilerinde AŞIRILIK sözkonusu olabilir. duygusal dünyasında DENGEYİ oturtması Zor olacaktır diyebiliriz.
benzer şekilde iletişimi konusunda İSTİKRARSIZ durumlar görülebilir.
annesiyle ve kardeşleriyle arasında problemli ilişkiler varmı merak ettim ?

01-18-2009 12:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
dubletoprak Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Nihan Yazılan:Dubletoprak,bu haritaya söylenecek söz bulmak zor.Deprem haritası gibi,ama toprak elementi hiç yok.Bu tarz bir haritası olan kişi,her anlamda değişik bir tip olmalı.Güneşide ay'ıda sert açılar almış,harita gerilim hattı üzerine kurulu.Çok merak ettim nasıl bir hayatı,psikolojisi,iletişimi,evliliği,anneliği,mesleği var?Bu enerjilerle nasıl başa çıkmış;kanalize etmişmi,sinir sistemimi çökmüş?

Bu tarz gökyüzü konumunda yerler sarsılırken,insan ne olur acep?Şu anacığını bana biraz anlatırmısın?Çok başarılıda olmuş olabilir,enerjilerle baş edemeyip hiç birşeyde olamamış olabilir.Yine de aykırı,dikkat çekici,nevi şahsına münhasır bir insan olmalı.

annem gerçekten çok ilginç bir insan....
inanılmaz hırslı, sebatkar ve güçlüdür, hiç yılmadan gece gündüz çalışan tiplerden
ama karşısına çıkan olayların pek de içaçıcı olduğunu söyleyemem, buna rağmen yılmadan pes etmeden hepsiyle savaşmıştır
annemin çocukluğu çok zor geçmiş, babaıyla büyük sorunları olmuş,
üniversiteyi yalvara yakara , anneannemin desteğiyle okumuş, çünkü dedem annemin okumasını istemiyormuş.. annem mimaamrlığı bitirdi, okulda kalsa bugün çok başarılı bir prof olabilirdi ama karşısına babam çıktı ve hayatı 2. kez bir erkek tarafından engellendi. babam hayatı boyunca anneme adam yerien koymamış ve aşağı görmüştür, her türlü girişimine de her zaman köstek olmuştur dersem nasıl bi ilişkileri olduğunu anlarsınız zaten
psikolojisi ilginçtir, dediğim gibi çok güçlüdür, çok azimlidir ben onun yerind eolsam intihar ederdim dediğim olayların hepsinden yüzünün akıyla çıktı, her zaman kendi parası oldu, iletişimi kendi gibi hızlı heyecanlıdır, telaşe müdürüdür, çok girişkendir
ama tek bir sorunu var o da karşıdakini dinlememk ya da dinlese bile anlamak istediği gibi anlamak, bu yüzden ana- kız bizim aramız her zaman gerilimlidir. beni çok sevdiğini ve benim için nelere koşturduğunu biliyorum ama annemin annelikteki tek sorunu şefkatsiz ve soğuk olmasıdır.kızımı dizime yatıryaım saçlarını okşayayım demişliği yoktur. ve çok ama çok eleştiricidir. çocukluğum boyunca beni hep birşeyler yüzünden suçladı, eskiden kızardım artık onu böyle kabullendim takmıyorum. kısa özeti böyle... esas yorumu sizere bırakıyorum
not: mistik dikdörtgen varsa bile annemin ben mistik hiçbir şeyine şahit olamdım gülücük
hatta dedem çok fanatik bir dindar olduğu için dini konulardan, mistik şeylerden soyut kavramları konuşmaktan nefret ederve bu konulardan kaçar....

güneş-ay-plütonve jüpiter- uranüs arasındaki kalıp mistik dikdörtgen mi değil mi
değilse neden, ben pek anlamadım da bu kalıbı... gülücük
01-18-2009 01:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

lilyum Yazılan:ya benim ki nasıl ??? hımm

Ay-Mars-Venüs-Neptün dörtlüsü arasında BÜYÜK KARE görünüyor lilyum..

burada ağır abi gezegen Neptün oluyor.. Neptünyen alanda MÜCADELELER sözkonusu olabilir..

hayalkırıklıklarını başkalarına göre daha sık yaşama olasılığın var diyebiliriz.
ilişkilerinde karşı tarafı idealize edip , onu olduğundan farklı değerlendirip sonradan gerçek yüzünü gördüğün durumlar yaşamış olabilirsin.
aslında seninde ilişkilerinde kararsızlıkların ve U dönüşlerin olmuşsa şaşırmam ;)

duygusal yönden huzursuz bir tabiatın olabilir , özellikle eleştirilere karşı çabuk gerilen biri olabilirsin.

bu söylediklerim büyük kare'nin olumsuz yönleriydi..

dubletoprak'ın annesiyle ilgili içten paylaşımını okumanı tavsiye ederim. Büyük Kare oldukça özel bir potansiyeldir tabii bir bedel istediğinide söyleyebiliriz.
sana özel niteliklerden biri şeytan tüyü dedikleri türden bir çekicilik olabilirmi merak ettim ?

01-18-2009 01:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

teşekkürler yıldırım bey çok güzel bi yorum olmuş emeğinize sağlık dubletoprağın yazısı da gerçekten çok güzel çok içten şeytantüyü konusuna gelince hoş bi bayan olduğumu söylerler..
01-18-2009 02:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

dubletoprak Yazılan:
Nihan Yazılan:Dubletoprak,bu haritaya söylenecek söz bulmak zor.Deprem haritası gibi,ama toprak elementi hiç yok.Bu tarz bir haritası olan kişi,her anlamda değişik bir tip olmalı.Güneşide ay'ıda sert açılar almış,harita gerilim hattı üzerine kurulu.Çok merak ettim nasıl bir hayatı,psikolojisi,iletişimi,evliliği,anneliği,mesleği var?Bu enerjilerle nasıl başa çıkmış;kanalize etmişmi,sinir sistemimi çökmüş?

Bu tarz gökyüzü konumunda yerler sarsılırken,insan ne olur acep?Şu anacığını bana biraz anlatırmısın?Çok başarılıda olmuş olabilir,enerjilerle baş edemeyip hiç birşeyde olamamış olabilir.Yine de aykırı,dikkat çekici,nevi şahsına münhasır bir insan olmalı.

annem gerçekten çok ilginç bir insan....
inanılmaz hırslı, sebatkar ve güçlüdür, hiç yılmadan gece gündüz çalışan tiplerden
ama karşısına çıkan olayların pek de içaçıcı olduğunu söyleyemem, buna rağmen yılmadan pes etmeden hepsiyle savaşmıştır
annemin çocukluğu çok zor geçmiş, babaıyla büyük sorunları olmuş,
üniversiteyi yalvara yakara , anneannemin desteğiyle okumuş, çünkü dedem annemin okumasını istemiyormuş.. annem mimaamrlığı bitirdi, okulda kalsa bugün çok başarılı bir prof olabilirdi ama karşısına babam çıktı ve hayatı 2. kez bir erkek tarafından engellendi. babam hayatı boyunca anneme adam yerien koymamış ve aşağı görmüştür, her türlü girişimine de her zaman köstek olmuştur dersem nasıl bi ilişkileri olduğunu anlarsınız zaten
psikolojisi ilginçtir, dediğim gibi çok güçlüdür, çok azimlidir ben onun yerind eolsam intihar ederdim dediğim olayların hepsinden yüzünün akıyla çıktı, her zaman kendi parası oldu, iletişimi kendi gibi hızlı heyecanlıdır, telaşe müdürüdür, çok girişkendir
ama tek bir sorunu var o da karşıdakini dinlememk ya da dinlese bile anlamak istediği gibi anlamak, bu yüzden ana- kız bizim aramız her zaman gerilimlidir. beni çok sevdiğini ve benim için nelere koşturduğunu biliyorum ama annemin annelikteki tek sorunu şefkatsiz ve soğuk olmasıdır.kızımı dizime yatıryaım saçlarını okşayayım demişliği yoktur. ve çok ama çok eleştiricidir. çocukluğum boyunca beni hep birşeyler yüzünden suçladı, eskiden kızardım artık onu böyle kabullendim takmıyorum. kısa özeti böyle... esas yorumu sizere bırakıyorum
not: mistik dikdörtgen varsa bile annemin ben mistik hiçbir şeyine şahit olamdım gülücük
hatta dedem çok fanatik bir dindar olduğu için dini konulardan, mistik şeylerden soyut kavramları konuşmaktan nefret ederve bu konulardan kaçar....

güneş-ay-plütonve jüpiter- uranüs arasındaki kalıp mistik dikdörtgen mi değil mi
değilse neden, ben pek anlamadım da bu kalıbı... gülücük

Merakımı giderdiğin için çok teşekkür ederim.Şefkatsiz,soğuk ve eleştirel anne durumunu bende yaşıyorum.Yalnız değilsin.Ve malesef bu durumu sanki bende bir anne olarak kızıma yaşatıyormuşum gibi geliyor.

Su ve toprak elementi eksikliği olan insanların aile kurmakta zorlandığını düşünüyorum.Evli,anne,baba,aile olabilmek için gereken özveri,sabır,istikrarlı olma,duyarlılık,fedakarlık,gibi önemli özelliklerin bu element eksikliği olan kişilerde olmadığını gözlemledim.

Ateş ve hava elementi yoğunluğunda aşırı sabırsızlık,bağımsızlık,havailik,
maymun iştahlılık,doyumsuzluk ve hayata daha mantıksal bakma gibi özelliklerden kaynaklanan duygusal olma eksikliği gibi özelliklerin ağır bastığını düşünüyorum.

Not;Her harita için geçerli olmadığını da belirtmek istiyorum.Benim baktıklarımın hepsi öyle.Örneğin su elementi eksik birinin,4.evi yengeç,8.evi akrep,12.evi de balık olursa yeterli duygusallık ve duyarlılığın bu insanda bulunduğunu düşünüyorum.
Konuyu grand crosstan çok farklı bir boyuta taşıdığım için kusura bakmayın lütfen
01-18-2009 04:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
dubletoprak Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

çok haklısın Nihan,
benim haritamda toprak elementi gırla ama su hiç yok
ve ben senin dediğin gibi gerçekten anne, eş olmak, aile hayatı gibi konularda çok zorlanıyorum
01-18-2009 08:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Benim haritamda toprak elementi yok, çoğunlukla su.. Ben de aynıyım. İstikrarım gitgide azalıyor malesef. Çok haklısın Nihan..Teşekkkürler

Arkadaşlar, bu özel açı kalıplarının bi ayağı, astreoid olsa nasıl olur? Yine sistem çalışır mı acaba? Bunu çok merak ediyorum.
01-18-2009 08:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
walkytalky Çevrimdışı
Yeni Üye
**

benim haritamda su,hava toprak ve ateş eşit oranda paylaşmışlar.terazi 9.evde saturn,pluto ve jupiterde stelyum yapmış.venus,mars ve guneş koc burcunda 3.evde stelyum yapmış.gunesim koc yukselen oğlak,ay burcu akrep.bu arada yıldırım bey ne zaman emailime active kodu yolluyacaksınız?:)surekli active kodu yolluyorum ama bir turlu emailime gelmiyor.yaklasık 10 gundur halen bekliyoruz.umarım mesajımı alırsınız.saygılar.

http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...&x=35&y=17

sun:aries moon:scorpio:asc capricorn.
11-15-2009 05:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(02-03-2010 09:48 PM)miyase Yazılan:  Bende;
Ay, merkur, mars, saturn
Ay, merkur, saturn, chiron

arasinda (2 tane diyebilirmiyiz bilmiyorum) grand cross var. Bu konu hakkindaki bilgim cok kisitli. Bir yorumu/diyecegi olan var mi? gülücük

büyük kare ve uçurtma kalıplarını açıkçası bilmiyorum.ancak ,bu iş berberlik gibi... birkaç kişiyi kırpmadan da öğrenilmiyor.

öncelikle değişken burçlarda , bir büyük kareye sahipsin.

karenin en aktif üyelerinin ,satürn ve şiron olduğunu düşünüyorum. 3 tane kişisel gezegenine güçlü açılar yapmışlar.kolay harekete geçemeyen , gerginliğini kolayca atamayan(mars baskılanmış) bir yapıya işaret edebilir veya , egosunu önplana çıkart(a)mayan ve yaşından olgun bir yapı (satürn,şiron)gibi...

aklıma bunlar geldi.bu kare transitlerle tetiklenebilir.genel olarak, bu açıya sahip insanların aşırı huzursuz olduğunu gözlemlemişimdir.senin harekete geçmen gerekir.sert açılar mücadeleyi anlatır.

eşten dolayı maddi kayıplara da uğrayabilirsin.2.evinde satürnün oluşunu da hesaba katarsam , maddi değerlerini oluşturmak konusunda kısıtlanman söz konusu.ancak ,satürnün toprak evinde olması bir avantajdır.dersini vermek kolaylaşır.satürn , beşeri bir yoksunluğu ifade eder.satürn ,karmik borçların ödenmesini ve bir cezayı anlatır.bu durum kişide hoşnutluk duygusu yaratmaz.zira ,yeryüzünde de hiç bir ceza yoktur ki, muhatabını memnun etsin.ancak, cezanın amacı , sana sadistçe işkence etmek değil , tekamül etmen içindir.yaşın daha çok küçük .maddi değerlerini oluşturmak konusunda , şimdiden adımlar atmanı tavsiye edebilirm.
neyse kareden girdik nerelerden çıktık ...gülücük

edit:bu arada yoda usta gibi devrik cümlelerle konuşuyorum yazıyı da editledim :D
05-23-2010 01:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
miyase Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 2

Yorumun icin tesekkurler gülücük

Cok cabuk geriliyorum ve atamiyorum evet, harekete gecmek istemek istiyorum ama gecmekte zorlaniyorum oda dogru gülücük
Biliyor musun, psikologumun bana aydinlattigi seyleri sende soylemis oldun gülücük

Haritam;
[Resim: withlilith.th.gif]
05-24-2010 12:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Büyük Şans Üçgeni - Grand Trine astrosohbet 115 138,411 08-04-2017 11:26 PM
Son Mesaj: Gulsen

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir