Değerlendir:
  • 28 Oy - 2.86 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mars Açıları
Yazar Mesaj
Zembul Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: MARS ACILARI
vishne21 Yazılan:mars açılarım çok kötü karelerle dolu :(
astrolojik herhangi bir veriyi iyi ya da kötü olarak nitelendirmeyi doğru bulmuyorum; onları birer potansitel enerji olanakları olarak görmek daha doğru.. senin mars'ının uranüs, neptün ve mc ile kare açıları var.. başak'ta ve 12.evde konumlanması etkinliğini zayıflatsa da, yükselen'le kavuşumu ve yaptığı kare açılar bence yükselen başak'ın için pozitif sayılabilir.. örneğin kararsız ve çekingen yapını yaşayacağın deneyimlerle biraz törpüler, özgüven duygunu etkiler.. tipik bir yükselen başak'a göre muhtemelen daha enerjik ve gergin biri olmalısın..

"Aklınız size hakikati göstermemişse, inancınız sizi koruyamaz"
HARİTAM:
http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...&x=76&y=17
12-21-2009 02:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Zembul Yazılan:
Almira Yazılan:Mars akrep birinin masrının pasifize olduğunu söylemesi gerçekten çok ilginç....
mars'ım pasif değil almira ama şunu farkediyorum kendimde; ev, burç ve açıları itibarıyla çok güçlü bir mars olmasına rağmen, tipik mars akrep'e ithaf edilen korkutucu-tehlikeli yönlerini fazla taşımıyorum..

sevgili Nin.Me.Sar.Ra, evet, dediğin gibi libidoyla başım dertte, demek bu da 5. evin armağanı:-)

astrozoom haritalarına bir türlü alışamadım , astro.com haritanı imzana eklemeni rica edebilirmiyim ,

Mars akrepin korkutucu yönlerini değilde , tutkulu ve iradeli yönünü kullanıyor olabilirsin belkide.
bir gezegenin bizlere sunduğu kabaca 4-5 önemli özellikten hepsine sahip olacağız anlamını çıkarmayalım.
belki mars akrep enerjisini karşı cinsle olan ilişkiler ( venüs , 5.ev ) konusuna yönlendiriyor olabilirsin ve bu tercihlerin Mars enerjini deşarj etmeye yetiyordur belkide.
ben diyorum ki gezegenlerin özellikle kötü ve abartılı gibi görünen etkilerini , eğer o gezegene has bir kullanım alanı bulamazsak işte o zaman hortlayabiliyorlar.

12-21-2009 05:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

(01-28-2010 10:13 PM)miyase Yazılan:  Benim 1. evdeki saturnusumun 7. evdeki mars ile zit acisi var. Mars 7. evde olmasina ragmen yukselenle quintili var. (yukselende 3 burc oldugundan dolayi) Bu acininin haritamda dominant oldugunu dusunuyorum... Orblari okadar yakinki, 1'den de az. Dolayisiyla bu aci benim icin cok onemli. Bu konuda yardiminiza ihtiyacim var... Ve bu aci beni cok korkutuyor acikcasi..
Birkac sorum var,

- Saturn 1. evimde, yani saturnyen bir ifadeye sayibim. Mars ile zit acisi oldugunda bunun dis gorunuste/ifadede nasil bir etkisi olabilir? Bu saturnun verdigi soguk goruntuyu dahada mi ortaya cikartir? yoksa yumusatir mi? (hic sanmiyorum ama..)

Vede tespit ettiklerimi sizlerle paylasmak isterim. Yanlis bir yorum olursa arada uyarirsaniz cok sevinirim.

- Bu aciya sahip olanlar cok yavas olur kanimca.
- Inanilmaz derecede sabirsiz olurlar. Saturnun verdigi sabir anindan ortadan kalkar, mars o ozelligi yok eder adeta.
- Baskalariyla icten ice bir rekabeti vardir.
- Oyle bir disiplinsizdirlerki akliniz hayaliniz durur. Okuldada kagitlarini duzenli tutmak vs sadece ruyada gorulebilen bir olaydir. Her isini yarina erteler.
- Herseydirler ama titiz degillerdir. Evleri darmadagandir. Bi esyasini onune biryere koysa bile, birkac dakika sonra butun evi darmadagan eder, ama o esyayi yinede bulamazlar.

Bunlar tabii sadece kotu ozellikler.. Iyi ozellik olarak belki;

- Insanlarla icten ice bir rekabetleri oldugu icin, o insalari iyice inceler ve eksi taraflarini fark eder. Ve bunu iyi bir sekilde kulanabilir. Iyi bir sekilde kulanmasi icin planlar kurar ve en dogru zamani bekler.

Tabii, bu iyi bir ozellik midir bilmiyorum xD.

sevgili miyase, 1. evde yerleşen katı ve kuralcı satürnün öngördüğü dersleri , mars potansiyelli ve atılgan bir eş vasıtasıyla aşabilirsin. 1 ve 7. evler arasındaki bu yerleşim bana bunu çağrıştırıyor.
mars fokur fokur kaynar. sıcak ve taşkındır. satürn ise tam tersine durağan, gri ve donuk. sen bu donuk satürn etkisinin gölge yanlarını, artı ve eksi kutbun birbirini tamamlaması gibi marsiyen ilişkiler ve kişilerle tamamlamak isteyebilirsin.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
02-03-2010 02:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(01-28-2010 10:13 PM)miyase Yazılan:  - Bu aciya sahip olanlar cok yavas olur kanimca.
- Inanilmaz derecede sabirsiz olurlar. Saturnun verdigi sabir anindan ortadan kalkar, mars o ozelligi yok eder adeta.
- Baskalariyla icten ice bir rekabeti vardir.
- Oyle bir disiplinsizdirlerki akliniz hayaliniz durur. Okuldada kagitlarini duzenli tutmak vs sadece ruyada gorulebilen bir olaydir. Her isini yarina erteler.
- Herseydirler ama titiz degillerdir. Evleri darmadagandir. Bi esyasini onune biryere koysa bile, birkac dakika sonra butun evi darmadagan eder, ama o esyayi yinede bulamazlar.
Mars satürn açılarında, marsa has fonksiyonların yeniden yapılandırılması gerekir. Yani mars satürn kombinasyonu olanlar sadece mars enerjisinin engellenmişlik halini deneyimlemezler. Bazen mars prensipleri daha aktif ifadeye dönüşebilir. Enerji çok yoğundur ama, saplantılı bir şekilde ve daha da artmış bir fevrilikle kendini gösterebilir. Marsa has öncülük, girişim, rekabet duygusu, savunma dürtüsü, risk alabilme daha yoğun da görülebilir. İlla da satürm marsa engel koymaz. Satürn dokunduğu her kişisel gezegenin fonksiyonlarını kişde yoğun bir arzuya dönüştürür. Yani mars özellikleri farklı bir ifadeyle olsa da aslında çok yoğundur ve bunu ifade etmek bir tutkuya dönüşür
02-03-2010 08:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(02-03-2010 09:56 PM)miyase Yazılan:  Su burclarinin yogunlugu ve yogun saturn etkisininde katkisiyla midir bilmem, ama evet, ruh halime gore acayip bir giriskenlik ve risk alma olabiliyor bende bazen. (Bugunde oyle bisey yasadim mesela.) Icime kapanik/cekingen olamama ragmen, kendimi bile sasirtarak, oyle bi girisken, risk sever olabiliyorum. Tabii ani, planlamadan, ruh halime bagli olan bisey. (Planli biseyim hic istedigim gibi sonuclan miyor, spontan oldugunda etkisi bi acayip, buda zit etkiden dolayi sanirim)

Su burcu yoğunluğu ve satürn etkisi girşkenlik ve risk almayı ifade etmez. Risksever derler yaylara. Ay burcun ay, jüpiterin yay, fıtratında zaten risk alma, rekabet etme, enerjik olma dürtüsü var.
Ayrıca satürn içinde olsa da, ay, mars ve merkürün de dahil olduğu büyük karen var. Büyük kare dinamizm ve yoğun enerjiye sebebiyet verir. Bence satürnünde bırada olması iyi olmuş. Çünkü büyk kare enerjisini olumlu kullanmak zordur. Bu değişken bir kare..Daha tutarsız, disipline olmaya ihtiyacı var. Satürnle büyük kare gerilimini kontrol altına alıp disipline olabilirsin. Kararsızlık yaşayan birimisindir günlük hayatta?
Ay yay'ın merkürlede zıtlığı var, ani hareketler heyecan güdüsel olarak sende mevcut. Çünkü mars ay ve merkür t-kare yapıyor. merkür civa, mars ateş, ay yayı zaten gaz...alsana risk...Allahtan mars başak ve şironla kavuşmuş. Mars başağı olarak şiron etkilerini nasıl deneyimliyorsun?
Yani yazdığın şeylerin satürnle etkisi yok..
Yıldırım Büyük karenin 3 gezegeni değişken burçların son 10luk diliminde, yengeçteki merkür 0* yengeç, sence frekans değişikliği olsa da etkin bir büyük karemidir?
02-04-2010 01:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(02-04-2010 01:18 AM)Félicé Yazılan:  Yıldırım Büyük karenin 3 gezegeni değişken burçların son 10luk diliminde, yengeçteki merkür 0* yengeç, sence frekans değişikliği olsa da etkin bir büyük karemidir?

Merkürün diğer üçlüyle etkileşimi EVET olacaktır lâkin güçlü bir Büyük Kare değildir , güçlü bir Değişken T-Karedir fikrindeyim.

02-04-2010 03:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

RE: MARS ACILARI
(08-12-2010 11:47 AM)eylülmavi Yazılan:  
(08-12-2010 11:40 AM)melis_bk Yazılan:  
(08-12-2010 10:51 AM)eylülmavi Yazılan:  arkadaşlar banada yardımcı olurmusunuz ? 9. evde, terazide; mars, merkür, venüs, pluto kavuşumu var.. bu kavuşum ASC ye kare; jüpitere üçgen, satürn ve neptüne 60'lik açıda..

doğum haritası analizi başlığında aprilos stelyumunuzdan bahsetmiş.

evett.. gördüm o başlığı ve okudum.. orda yazan plutunyen bir kişilik.. marsda güçlü bi gezegen değil mİ? plutoyla mars birbirlerini nötrleştirmiyorlar mı ?
Hiç bir gezegen diğerine kavuşum yaptığında nötürleşmez ya da nötürleştirmez.Sadece bünyesine diğerini katmış olur.Sizin stelyumunuzda üç tane kişisel gezegeninize kavuşum yapmış bir pluto var.Pluto nesilsel gezegen yani kişiselleri etkiliyen taraf.Aprilos da belirtmiş pluto olmasaydı terazi özellikleri baskın bir kişilik olurdunuz ancak pluto dahil olunca akrepsi nitelikler kazanmışsınız.
Mars,venüs ve merkür ünüzü akrepteymiş gibi ancak daha diplomatik,daha esnek kullanıyor olabilirisiniz..
08-12-2010 11:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(08-12-2010 11:57 AM)melis_bk Yazılan:  
(08-12-2010 11:47 AM)eylülmavi Yazılan:  
(08-12-2010 11:40 AM)melis_bk Yazılan:  
(08-12-2010 10:51 AM)eylülmavi Yazılan:  arkadaşlar banada yardımcı olurmusunuz ? 9. evde, terazide; mars, merkür, venüs, pluto kavuşumu var.. bu kavuşum ASC ye kare; jüpitere üçgen, satürn ve neptüne 60'lik açıda..

doğum haritası analizi başlığında aprilos stelyumunuzdan bahsetmiş.

evett.. gördüm o başlığı ve okudum.. orda yazan plutunyen bir kişilik.. marsda güçlü bi gezegen değil mİ? plutoyla mars birbirlerini nötrleştirmiyorlar mı ?
Hiç bir gezegen diğerine kavuşum yaptığında nötürleşmez ya da nötürleştirmez.Sadece bünyesine diğerini katmış olur.Sizin stelyumunuzda üç tane kişisel gezegeninize kavuşum yapmış bir pluto var.Pluto nesilsel gezegen yani kişiselleri etkiliyen taraf.Aprilos da belirtmiş pluto olmasaydı terazi özellikleri baskın bir kişilik olurdunuz ancak pluto dahil olunca akrepsi nitelikler kazanmışsınız.
Mars,venüs ve merkür ünüzü akrepteymiş gibi ancak daha diplomatik,daha esnek kullanıyor olabilirisiniz..

teşekürler.. tiyatral bi açıklama yapmamışım diye, diğer başlıkda bana kızmış :P bu konuya bi açıklama yapacağım.. hani hep derler başaklar için hissiz, duygusuz, çok gerçekci diye.. çok hayalci, romantik ve aşka aşık birisiyim, şıpsevdide diyebilirim.. sanırım bu özellikleri teraziden alıyorum.. istediğim bişeyi elde etmek içinde çok uğraşırım, hiç bişekilde yılmam, sanırım buda akrep den kaynaklanıyor..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
08-12-2010 12:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

İlk mesajda Mars açılarıyla ilgili yazılanlar çok abartılı hatta bazıları saçma geldi bana.Mesela Mars 60 Satürn niye soğukluk versin ki ?

Nin.Me.Sar.Ra
10-10-2010 08:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Moda Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

(10-10-2010 07:27 PM)ayca571981 Yazılan:  şimdi benim mars karşıt satürn açım var ama denildiği gibi( kimseye yardım etmezler ve zalimdirler). hayır ben böyle birisi değilim dahası insanlara yardım etmeyi çok severim ve merhametli oluşumda çoğu kişi tarafından suistimal edilmeme sebep olmuştur. ben anlamadımacaba

Bence de tek bir açıya bakma aynı açı bende de var.Ki bnm haritamda pluto da etkili ama oyle zalimlik yok bende de herkese yardım ederim.tanıyıp tanımamak onemli değil bnm için tek istisna durum kötü karekterli değmeyecek kişilerse sadece akıl veririm başka da kılımı kıpırdatmam.

Gerçi bnmde jüpiterimden dolayı pozitiflik ve yardımseverliğim cıkıyor sanırım.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=z...&rs=0&ast=
10-10-2010 09:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Mars - Satürn Açıları astrosohbet 51 110,696 03-21-2021 04:08 PM
Son Mesaj: Rosa
  Mars - Plüto Açıları astrosohbet 73 122,092 08-27-2019 05:10 AM
Son Mesaj: ilerizekali
  Mars - Neptün Açıları astrosohbet 26 47,787 04-23-2019 03:19 PM
Son Mesaj: Minais