Değerlendir:
  • 31 Oy - 2.9 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Horoskop'ta Pluton'un Açıları
Yazar Mesaj
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

RE: Horoskop'ta Pluton'un Açıları
bir arkadaşımın haritasında plüton ve güneş kavuşum halinde ve inanılmaz güçlü bir kız.
sıkıntılarından kimseye söz etmez. kendi kendine içinde halleder. en şoke eden olaylarda bile soğukkanlılığını korur.
kendisini mütemadiyen kontrol eder. sanki o kontrollülüğü onun güç anlayışı gibi.. kontrolü bıraktığına çok nadiren şahit oldum.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
09-03-2009 05:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

bir şey dikkatimi çekti. plütonu güneşle açı yapan kimseler, çok daha kendi kendilerine yetebiliyorlar.
incelediğim bir kaç haritadan bu sonuca vardım. örneğin benim de güneşim plüton ile üçgen görünümde ve yalnızlıktan hoşlanırım. hayatta birilerine ihtiyaç duymak, devamlı derdimi dinleyecek birilerinin peşinden koşmak bana nasıl diyeyim, biraz güçsüzlük gibi gelir. sanki kendi içimdeki güçle kendime yetemezsem ve hep birilerinin manevi desteğine ihtiyaç duyarsam eksikmişim gibi algılıyorum.
keza bu etkiye sahip başkaları da benzer özellikler gösteriyorlar gözlemlediğim kadarıyla

09-11-2009 02:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Cvp: RE: Horoskop'ta Pluton'un Açıları
Serena Yazılan:bir şey dikkatimi çekti. plütonu güneşle açı yapan kimseler, çok daha kendi kendilerine yetebiliyorlar.
incelediğim bir kaç haritadan bu sonuca vardım. örneğin benim de güneşim plüton ile üçgen görünümde ve yalnızlıktan hoşlanırım. hayatta birilerine ihtiyaç duymak, devamlı derdimi dinleyecek birilerinin peşinden koşmak bana nasıl diyeyim, biraz güçsüzlük gibi gelir. sanki kendi içimdeki güçle kendime yetemezsem ve hep birilerinin manevi desteğine ihtiyaç duyarsam eksikmişim gibi algılıyorum.
keza bu etkiye sahip başkaları da benzer özellikler gösteriyorlar gözlemlediğim kadarıyla

aslında saturn kare açısıyla da ilgili olabilir.saturn güneş sert açısıyla biraz sertlik ve yalnızlaşmaya istek olabilir.gerek koç vurgun , gerek satun kendi ayakları üerinde durmaya ve başkalarına muhtaç olmamaya çalışır.koç daha fevri şekilde davranmaya çalışrak özerklik elde etme çabasında olurken.saturn daha metodik ve sabırlı şekilde kendini yapılandırma peşindedir.

pluton güneş açısı evet karizma katar ve yönetebilme potansiyeli verir.insanlar seninle olduklarında kendilerini iyi hissedebilirler. vs.ama saturn biraz daha etkili bence çünkü 90 derece bakmış.
09-11-2009 03:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

plutonik Yazılan:[quote=Serena]
benim de serena gibi hissiyatlara kapıldığım çok oluyor;tabi yanımda çok zor durumdaysam birilerini isterim illaki; ayakta durmasını başarırım ama yine de yalnızlıktan o kadar da hoşlanmam(yükselen terazi etkisi heralde)gülücük) fakat şu doğru benim için;kesinlikle inzivaya çekilme dönemlerim olmalı ara ara yalnız kalmalıyım eğer kalmazsam bana iyi gelmiyorgülücük)bu sanırım plutonumun ev ve açı konumuyla da ilgili...

sevgili plutonik, güneşlerimiz benzer açıları almış. satürn kare, ve plüto trinlerimiz aynı. ben satürnün getirdiği olumsuz taraflardan, daha maneviyata dönerek yırttım gülücük) kesinlikle bunda olumlu açılar aldığım plüton ve neptünün etkisi var.
benim deneyimim, bu tarz dünyevi kısıtlanmaları ve mahrumiyetleri daha dinsel, manevi ve tanrı kanalıyla çözümlemek bana kalırsa. plütonun olumlu yöndeki gücünü tam anlamıyla üzerimde hissettiğimi söyleyebilriim.
sende de benzer türde etkileşimlere sebep oluyor mu bu yerleşim merak ettim.. ?

09-11-2009 05:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
plutonik Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

kesinlikle oluyor zaten eğer olmasaydı bir felaket olurdugülücük)aslında sevgili serena ben şöyle düşünüyorum satürn kareleri bu tür içe dönme hallerine sebep oluyor bence benim gözlemlediğim bu...lakin pluton kareleri ve kötü açıları için bu söylenir mi bilemem çünkü ben plutonun ağır etkisinin satürn gibi olmayacağı kanısındayım...ikimizinde haritasındaki plutonun iyi halleri de içe dönmedeki olumlu etkiye sebebiyet veriyor olmalı...hani tam düşerken çaresizce sarıldığın soğuk bir demir gibi pluton;ama onu ısıtan da güneşle olan trine açısı oluyor sanırım:gülücük)bu da ayağa kaldırmaya yetiyor...

[Resim: astro2gw02plutonikhp448.th.gif]

Kimi aradığını yitirir aradıkça,
Kimi de arayandır;aranan onu bulur...Ö.Asaf
09-11-2009 05:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Valde_Amor Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Rep Puanı: 1

Kavuşumlar değişken niteliklidir diye biliyorum yani etkileri iyi de olabilir kötü de. Bunu anlamada diğer gezegenlerin bu kavuşuma yaptıkları görünümlere bakılmalı, harita bir bütün olarak incelenmeli. Tabi bu niteliği kişi nasıl kullanacak ona da bağlı.. Ama Venüs-Pluton-Mars kavuşumu hem de terazide! Vay be.. Buram buram ilişkiler kokan bir görünüm. Pluton burada Venüs-Mars birleşimini kuvvetlendiriyor ama ilişkilerde takıntı derecesinde bağlılığa ve sahiplenmeye dikkat. Kendi gözlemlerimden söyleyebilirim, Venüs-Pluton kavuşumu bu ikili arasındaki karşıtlık kadar zorlayıcı olabiliyor. Venüs Terazide kendi burcunda olsa bile, ilişkilerde fazlasıyla tutku ve takıntılı hisler verebiliyor. Bu kişiler "bırakmayı" bilmiyorlar. Kıskançlık sık görülen bir durum yani sevdiğini uçan kuştan kıskanma.. Bu kavuşum kişiye büyük cinsel arzular ve çekicilik de verebilir..
09-17-2009 11:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

banada venüs pluto kavuşum açısının zorluğunu sonuna kadar yaşattılar, size katılıyorum aşırı sahiplenme kıskançlık bide bu kişinin bütün birikimleri terazi deydi. güneş-venüs pluton merkür üstelikte 5.evde. yalnız bu kişinin marsı aslan o da diğerlerinden daha az bi kıskançlık vermez heralde...

Yüzde ısrar etme,doksan da olur.İnsan dediğinde
noksan da olur.Sakın büyüklenme,elde neler var,Bir ben varım deme,yoksanda olur!...

HZ Mevlana!!!

http://a1108.hizliresim.com/11/8/16/17364.gif
09-17-2009 11:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

(07-11-2010 01:47 AM)rakka Yazılan:  plutonun kare açıları hep olumsuz mudur? bende ay kare pluton ve merkür kare pluton var biraz sivri dili olduğumu söylerler

rakka,
yoğun kova-satürn etkisi altında oldugunu vurgulamıştık. tavırlarında soğukluk, uzaklık, ketumluk vardır. kova ve satürn etkisiyle zaman zaman dışarıdan buzlar kraliçesi ya da duygusuzmuşsun gibi algılanabilirsin.
kadınsı enerjileri anlatan ay, soğutan kova burcuna yerleştiginde bu etkiyi perçinler. bu duvarlı satürn etkisi, plüto karesiyle daha gömük ve ifade edilemeyen bir hal alır. çünkü plüto gömen, saklayan bir enerjidir. içerisi fokur fokur kaynasa bile dışarı yansıtmaz.

kıskançlık, uçlarda gezen duygu halleri ve sahiplenme dürtülerini yoğun yaşatır, ama bas bas bağırmana engel olur.

merkürün kova burcunda. kova zekanın, orijinalitenin burcudur.
zekadan fazlasıyla nasiplenen yapın, derinlere inen, araştıran plüto ile daha kesinlik kazanır. olayları çabuk ayrıştırır, iç yüzünü görür, en kilit noktayı bulursun.bir konunun tam derinine inmeden, öğrenemeden, bilgiye tam anlamıyla sahip olmadan rahat edemezsin. bu açı, her türlü bilgiyi almaya karşı dedektif bir ruh verecektir.

merkür-plüto tabiri caize, bilginin ırzına geçer. :D

bir diğer yönüyle, evet bir parça zehirli bir dil verebilir. en hassas yerinden kişiyi avlayabilir, en derin yarasına parmak basarak, zaman zaman hoyratça bir üslupla konuşabilirsin.

07-11-2010 02:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(07-11-2010 02:58 AM)Serena Yazılan:  estafurullah rakkacım, arada böyle astrolojisi geliyor insanın.
durduramıyorum:D

lütfen tribünlere oynamıyalım :D
07-11-2010 03:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

(07-11-2010 03:02 AM)aeon Yazılan:  
(07-11-2010 02:58 AM)Serena Yazılan:  estafurullah rakkacım, arada böyle astrolojisi geliyor insanın.
durduramıyorum:D

lütfen tribünlere oynamıyalım :D

kişi kendinden bilirmişhehee

07-11-2010 03:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir