Değerlendir:
  • 45 Oy - 2.69 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yeniay & Dolunay
Yazar Mesaj
Valde_Amor Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Yeniay & Dolunay
Satürnle birleşen yeniay gergin bir görünüm verse de Satürn'ün yönettiği evlerle ilgili yeni başlangıçlara da işaret edebilir mi?
09-19-2009 02:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Cvp: RE: Yeniay & Dolunay
Valde_Amor Yazılan:Satürnle birleşen yeniay gergin bir görünüm verse de Satürn'ün yönettiği evlerle ilgili yeni başlangıçlara da işaret edebilir mi?

Tabi öncelikle etki yeniayın düştüğü evde oluşacaktır.Yeniayı hissedecekler kişisel gezegeniyle teması olan(atıyorum venüsüyle birleşmiş olsun) kişiler olacaktır.Şu durumda bence düştüğü evden sonra etkilenecek alanlar etkilediği gezegenin yönettii evler olabilir.Mesela kişinin 5. evi boğa , 10. evi terazi olsun.Şu durumda kişi bu evler kapsamında etkilenebilir.

Ha tabi şöyle bir durum var.Sorunda belirttiğin şey zaten transitte kendisini gösterecektir.Neden çünkü bu yeniay için konuşursak.Ne demiştik örnek kişinin venüsü yeniay derecesindeydi.e o zaman saturn transiti yaşıyor zaten.transitlerde natal ev yöneticilikleri kendini gösterir.yeniay tetikleyici unsur olabilir.ama bence öncelikli olarak yeniay tarihine yakın dönemde ilk bahsettiğim alanlarda kendini gösterir.saturn evleri daha sonra belki.

öf be ne karışık oldu.
09-19-2009 02:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ibd18 Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

acaba doğum zaman haritasında ay dolunayda olan biri farklı bir etki alırmı? ve plüto kavuşum bu arada akrep burcunda...5. evde...

I Always Ready For Battle!!!

http://img266.imageshack.us/i/astrow2gw0...97305.gif/
09-19-2009 02:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Cvp: Yeniay & Dolunay
JoMaJa Yazılan:Şimdi bakarken farkettim.Bu ayki(18 Eylül) yeniay çok dar bir açıyla Saturn ile birleşmiş(25 derece Başak).Ve karşılarında da Uranus var.

Özelikle bu derecelerde kişisel gezegeni olan kişiler bu etkinin sonuçlarına dikkat etsin.Çünkü transit saturnun etkileri birden kendini daha sivri biçimde gösterebilir.Dikkat derken daha çok astrolojik bir merakla sonucu gözlemlesin yani:D Çünkü ben öyle yapıcam.

Evet yenilik Yeniayın bünyesinde vardır.Ama bitişler geri dönüşlerde bu etkide mevcut çünkü birleşmenin(Başak) yöneticisi Merkür başağın son dercesinde son dereceler bitişlerlede ilişkilendirilir.Ama retro değişen(değişecek) fikirler bize geri dönen eski durumlar , aksamalar söz konusu olabilir.Uranus zıt açı kırılmalara , ani etkilere davetiye çıkarabilir.

Bu yeniay benim merkürümle birleşti.Arkadaş durumuyla ilgili bir gelişme söz konusu(merkür 11. ev yöneticim).Gerisi nasıl gelir bilemiyorum tabi.

Yeniay 2. evimde gerçekleşti.Yeniayla ilgilimi bilemem çünkü saturn - merkür transitide yaşıyorum.Ama genel olarak para mevzuları bu aralar daha bir canlı benim için.(ama negatif anlamda değil)
09-23-2009 10:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hilal-e Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Rep Puanı: 0

Yıldırım abi!!! (veya diğer bilgili arkadaşlarutandım)

Önümüzdeki dolun ay benim 8 ci evimde 10 derecede bulunan Kuzey ay düyümüm ile (natal) ve 11 derecede bulunan venusüm ile birleşecek
Ayrıca jupiterde bir kenarda 14 derecede......

Bunun ne gibi bir etkisi olur!!! ay çok merak ediyorum, lütfen bir yorumda buluna bilirseniz çok sevineceğimgülücük

acaba ilişkilerde bir yeni adım filan ala bilirmi?

http://imageshack.us/photo/my-images/812...16923.gif/
09-30-2009 02:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

hilal-e Yazılan:Yıldırım abi!!! (veya diğer bilgili arkadaşlarutandım)

Önümüzdeki dolun ay benim 8 ci evimde 10 derecede bulunan Kuzey ay düyümüm ile (natal) ve 11 derecede bulunan venusüm ile birleşecek

Bunun ne gibi bir etkisi olur!!! ay çok merak ediyorum, lütfen bir yorumda buluna bilirseniz çok sevineceğimgülücük

birkaç saat sonra 11 derece Koç burcunda oluşacak Dolunaydan söz ettin sanırım , tam bende bunu yazacaktım ;)

Yeniay ve Dolunaylar hatta diğer tüm Transitler , herkeste her zaman DIŞSAL etkileri ifade etmiyorlar ama her zaman İÇSEL etkileri olacağını söyleyebiliriz.

niçin herkeste dışadönük birşeyler olmuyorda bazılarında oluyor ?

sorusunun cevabı bence biraz bizim dışımızdaki ŞARTLARLA ilgili birazda bizim ZİHİNSEL şartlarımızla ilgili.

mesela geçtiğimiz Yeniay tam olarak benim Satürnüm üzerinde olmuştu ve ben yeni bir işe başladım iki hafta önce ;)

oysa bu yeni işe başlamadan önceki süreçte , bir işe girmeyi ZİHNİMDE netleştirmiştim.

bu örneği verdim çünkü insanların Transitler ile UYUMLANMASI sözkonusu olduğunda , şartlarda müsait olursa ( çevreniz vb.) DIŞADÖNÜK birşeyler olabiliyor.

bu bilgilerden sonra sevgili hilal ;

Venüs konularında İÇSEL birşeyler olacağından emin olabilirsin , belki kendini daha melankolik yada efkarlı =) hissedebilirsin vb.
yada belkide dışadönük bir bir gelişme olarak duygusal yada parasal bir gelişmeyi deneyimleyebilirsin tabii ZİHİNSEL olarak hazırsan.

11 derece Koç burcundaki Dolunay , doğal olarak en çok Koç burçlarını etkileyecektir ve de Koç burcunda gezegeni olanları.
tabii artık astrosohbet ailesi olarak biliyoruz DERECELERİN ÖNEMİNİ ve bu Dolunaydan daha çok etkilenecek olanlar yaklaşık 6 derece Koç ile 15 derece Koç arasında gezegeni olanlardır.
sonra da Terazilerin , Oğlak ve Yengeçlerin etkilenebileceğini söyleyebiliriz.

10-04-2009 02:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: Yeniay & Dolunay
Sagittarius Yazılan:benimde Venüsüme etki edecek $imdiden melankolik havaya girdim bilem ama ndn böle bi etkisi oluyo ki

Dolunay enerjisini , hayatın GECE tarafına benzetebiliriz.

doğal olarak Yeniay enerjisini de hayatın GÜNDÜZ tarafına benzetebiliriz.

hayatın GECE boyutunda duygular , ilhamlar , sezgiler daha yoğun yaşanır

hayatın GÜNDÜZ boyutunda ise her sabah sanki yeni başlangıçlar yapıyor gibiyizdir , kendimizi tazelenmiş hissederiz , duygular daha ziyade hareket üzerinedir coşku gibi heyecanlar üzerinedir.

GECE boyutunda ki duygular ise daha durgun , daha romantik olabilir.

sanki GECE ile YALNIZLIK daha özdeş gibidir ve sanki her Gece ( Dolunaylarda ) kendimizle başbaşa kalıp duygularımızla temas ederiz.

10-04-2009 04:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hilal-e Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Yıldırım Yazılan:
hilal-e Yazılan:Yıldırım abi!!! (veya diğer bilgili arkadaşlarutandım)

birkaç saat sonra 11 derece Koç burcunda oluşacak Dolunaydan söz ettin sanırım , tam bende bunu yazacaktım ;)

Yeniay ve Dolunaylar hatta diğer tüm Transitler , herkeste her zaman DIŞSAL etkileri ifade etmiyorlar ama her zaman İÇSEL etkileri olacağını söyleyebiliriz.

niçin herkeste dışadönük birşeyler olmuyorda bazılarında oluyor ?

sorusunun cevabı bence biraz bizim dışımızdaki ŞARTLARLA ilgili birazda bizim ZİHİNSEL şartlarımızla ilgili.

mesela geçtiğimiz Yeniay tam olarak benim Satürnüm üzerinde olmuştu ve ben yeni bir işe başladım iki hafta önce ;)

oysa bu yeni işe başlamadan önceki süreçte , bir işe girmeyi ZİHNİMDE netleştirmiştim.

bu örneği verdim çünkü insanların Transitler ile UYUMLANMASI sözkonusu olduğunda , şartlarda müsait olursa ( çevreniz vb.) DIŞADÖNÜK birşeyler olabiliyor.

bu bilgilerden sonra sevgili hilal ;

Venüs konularında İÇSEL birşeyler olacağından emin olabilirsin , belki kendini daha melankolik yada efkarlı =) hissedebilirsin vb.
yada belkide dışadönük bir bir gelişme olarak duygusal yada parasal bir gelişmeyi deneyimleyebilirsin tabii ZİHİNSEL olarak hazırsan.

11 derece Koç burcundaki Dolunay , doğal olarak en çok Koç burçlarını etkileyecektir ve de Koç burcunda gezegeni olanları.
tabii artık astrosohbet ailesi olarak biliyoruz DERECELERİN ÖNEMİNİ ve bu Dolunaydan daha çok etkilenecek olanlar yaklaşık 6 derece Koç ile 15 derece Koç arasında gezegeni olanlardır.
sonra da Terazilerin , Oğlak ve Yengeçlerin etkilenebileceğini söyleyebiliriz.

Çok teşekkür ederim Yıldırım abi...

yeni işin hayırlı olsungülücük

evet şu an (perşembeden beri) aniden hüzne büründüm:(
Sevdiyim insandan ters tepki almam sonucu gerçi ...ama yinede....
zaten hassastım....bu dolun ay tuz bibir oldu...neyse hadi hayırlısı........

http://imageshack.us/photo/my-images/812...16923.gif/
10-04-2009 03:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

bu sabah 25 derece Terazi burcunda Yeniay gerçekleşti , Venüs zaten kendi evi olan Terazide , önümüzeki günlerde ilişki ve ortaklıklar konusunun ve paylaşma ihtiyacının gündemde olması muhtemel görünüyor.

detaylar pek yakında ;)

10-18-2009 05:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Dolunaydan nasibimi aldım ....

Şimdiden herkese geçmiş olsun....
11-02-2009 07:13 PM