Değerlendir:
  • 16 Oy - 2.81 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Doğumdan Önceki Tutulumlar
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Doğumdan Önceki Tutulumlar
Güneş ve Ay tutulumlarının derinlemesine incelenmesi gerektiğini düşünüyorum. kendi adıma fazla zamanım olmadığı için detaylı incelemeleri sonraya bırakmakla birlikte , forumumuzda sırf tutulmalara özel konu başlıklarımız olmasının faydalı olacağını düşünüyorum.

* benimde yeni öğrendiğim bilgilerden biri , doğumumuzdan önceki tutulumların önemli olduğu yönünde..

efemeristen siz doğmadan önce , Güneş ve Ay tutulmalarının hangi tarihte , hangi burçta ve kaç derecede gerçekleştiğini bulmanızı tavsiye ederim.

mesela doğumunuzdan 1-2 ay önce 15 derece terazi burcunda tutulma gerçekleşmişse ve natal doğum haritanızda Marsınız 15 derece terazideyse , KRİTİK BİR POTANSİYEL DURUMDAN sözedebiliriz demektir.
Mars kritik bir pozisyondadır.

ayrıca sizin natal haritanızın terazinin 15.derecesi artık kritik bir derecedir ve transitlerin geçişlerinde de etkili olabilecektir şeklinde değerlendirme yapılabilir.

burada 15 derece teraziyi sadece örnek olsun diye verdim. hepimizin doğum öncesi tutulum dereceleri farklı olabilir.
mesela benim ki 13 derece Balık ;)

teorik olarak doğum öncesi ilk tutulma hangisiyse (Ay yada Güneş) o alınıyor ama ben doğum öncesi her iki tutulmanında (hem güneşin hem Ay'ın) incelenmesinden yanayım.

paylaşımda bulunmak isteyen , konuyla ilgili kaliteli alıntılar yapmak isteyen buradan yapabilir. detaylı incelemelerimizi hemen yapamayacağız tekrar belirteyim , yorum isteyecek arkadaşlardan sabır rica ediyorum.

11-22-2008 07:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

Cvp: Doğumdan Önceki Tutulumlar
benim bu konuyla ilgili bilgi bazında açtığım bir başlık vardı forumda bilgilenmek isteyenler bakabilir

http://www.astrosohbet.com/showthread.php?tid=1891
http://www.astrosohbet.com/showthread.php?tid=1890

bende boğada güneş akrepte ay tutulması olmuş doğmadan önce ve sebepler cuk diye oturmuş
11-22-2008 11:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Yıldırım Yazılan:Güneş ve Ay tutulumlarının derinlemesine incelenmesi gerektiğini düşünüyorum. kendi adıma fazla zamanım olmadığı için detaylı incelemeleri sonraya bırakmakla birlikte , forumumuzda sırf tutulmalara özel konu başlıklarımız olmasının faydalı olacağını düşünüyorum.

* benimde yeni öğrendiğim bilgilerden biri , doğumumuzdan önceki tutulumların önemli olduğu yönünde..

efemeristen siz doğmadan önce , Güneş ve Ay tutulmalarının hangi tarihte , hangi burçta ve kaç derecede gerçekleştiğini bulmanızı tavsiye ederim.

mesela doğumunuzdan 1-2 ay önce 15 derece terazi burcunda tutulma gerçekleşmişse ve natal doğum haritanızda Marsınız 15 derece terazideyse , KRİTİK BİR POTANSİYEL DURUMDAN sözedebiliriz demektir.
Mars kritik bir pozisyondadır.

ayrıca sizin natal haritanızın terazinin 15.derecesi artık kritik bir derecedir ve transitlerin geçişlerinde de etkili olabilecektir şeklinde değerlendirme yapılabilir.

burada 15 derece teraziyi sadece örnek olsun diye verdim. hepimizin doğum öncesi tutulum dereceleri farklı olabilir.
mesela benim ki 13 derece Balık ;)

teorik olarak doğum öncesi ilk tutulma hangisiyse (Ay yada Güneş) o alınıyor ama ben doğum öncesi her iki tutulmanında (hem güneşin hem Ay'ın) incelenmesinden yanayım.

paylaşımda bulunmak isteyen , konuyla ilgili kaliteli alıntılar yapmak isteyen buradan yapabilir. detaylı incelemelerimizi hemen yapamayacağız tekrar belirteyim , yorum isteyecek arkadaşlardan sabır rica ediyorum.

Yıldırım,bu başlık çok güzel olmuş.Benim doğum öncesi güneş tutulmam,4*de kovada bulunan merkürümde gerçekleşmiş.Ay tutulmam 19* yengeçte.21*de bulunan k.a.düğümümle kavuşum sayılır mı bilmiyorum.Yani tutulmalardaki orb aralığı kaç olmalı?Bu konuya eğildiğinde ilk yorumu ben isteyebilirmiyim?
Senin ay tutulman 13*balık,güneş tutulman 29*aslan.

Elimdeki kitapta,doğum öncesi tutulmanın ay yada güneştemi olduğunun önemli olmadığını belirtmişler.Son tutulmanın etkili olduğu,haritada tutulma kavuşum yada karşıt açı yapıyorsa transit etkilerde çok önem kazanacağını,tutulmanın k.a.düğümüne yakın oluşunda kişinin daha rahat bir hayat geçireceğini,g.a.düğümüne yakın oluşunu zorlukların daha fazla olabileceği şeklinde ifade etmişler.(joan mcevers)
11-22-2008 02:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Doğumdan Önceki Tutulumlar
bende doğum öncesi tutulumlar : 1.şubat 71 doğumlu yun bına göre
17 ağustos kova 23.49 derece AY TUTULMASI
31 ağustos başak 8.4 derece GÜNEŞ TUTULMASI
15 eylül balık 22.12 derece AY TUTULMASI
17 ağustos kova 23.49 derece AY tutulması 3.evdeki K.A.D (23.40 d) tam üstünde tutulma gerçekleşmiş.
31.ağustos başak 8.4 d güneş tutulması (9.ev de) 16.derecede ki lilith ile 8 derecelik bir açı ile kavuşumda sayılır.
15 eylül balık 22.12 d ay tutulması (3.ev de) 15 derece ile palla 13. derece ile eros a 7 ve 9 derecelik açı ile kavuşumda.

eşimde: aslan da 9.39 d AY tutulması (12.ev de ) 7. derece ile mars kavuşumda
oğlak ta 25.25 d GÜNEŞ tutulması 26. derece ile K.A.D kavuşumda
birde ilginç olanı tam doğduğu gün 10 temmuz da 18.37 ile TAM GÜNEŞ TUTULMASI olmuş tam 18.3 derece ile güneş ine kavuşumda..!?
11-22-2008 07:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Cvp: RE: Doğumdan Önceki Tutulumlar
darkvenus Yazılan:bana da bakarmısınız

10.09.1985

4 mayıs 1985'te,14* akrepte ay tutulması;
19 mayıs 1985'te,28* boğada güneş tutulması gerçekleşmiş.
11-26-2008 10:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Cvp: RE: Doğumdan Önceki Tutulumlar
esraa1 Yazılan:banada rica etsem nihan 06.11.1978

esracım gerçi nihandan istemişsin ama
2 ekim 78 8.43 terazi güneş tutulumu
16 eylül 78 23.33 balık ay tutulumu
11-26-2008 11:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Evet ekledim fakat ben de emin değilim doğruluğundan hımmve nasıl değerlendirileceğinden birde galaxia ay ve güneş tututlmalarıyla ilgli yazı eklemişti üstteki mesajda da link vermiş isterseniz oradan bakın forumdakilerden bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olacaktır.,
11-26-2008 11:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

ay tutulması:

BALIK BURCUNDA

Hassas olmayı, içinden gelen sesi dinlemeği ve akıntıya uyabilmeği öğrenecektir. Tahlilci yeteneğini kullanarak gerçek ve hayali ayırabilir. Böylece ayakları sağlam yere basabilir. Genellikle problemli ortamlarda kalabilir. Sorunları kendi üstüne yüklenir. Kendi sorunu sanarak paniğe kapılabilir. Böyle zamanlarda önce sakinleşip, acaba bu gerçekten benim sorunum mu diye objektif bakmağa çalışmalıdır. Her hangi bir sorunu iyi teşhis edebilir. İçinden gelen sese uymalıdır. Rüyalarını iyi tahlil edebilirse faydalı ipuçları yakalayabilir. Bazı çalışmalarla sezgi gücünü arttırabilir. Eleştirici olmayı, yargı ve yorumu bırakırsa geleceği, olan ve olacakları görebilen biri olabilir. Orta noktayı bulmada zorlanır. Ya kendini çok kaptırır, çabuk alevlenir. Ya da ruhsuz, ilgisiz olabilir. Bir şeye ulaşmak için adım adım gidilmesi gerektiğini öğrenmelidir. Sadece gerektiğinde yardım etmeli, hiç bir şeyde aşırıya kaçmamalıdır.

güneş tutulması:

BAŞAK BURCUNDA

Olayları doğru değerlendirebilme, problem çözebilme, analitik düşünebilme gücü verir. Doğal bir danışman gibidir. Aynı zamanda iyi bir çevrecidir. Daha ziyade hayal dünyasında yaşayan kişileri kendine çeker ve onlara gerçekleri, kendi davranışlarından sorumlu olmayı öğretir. İnsanların konuşmalarından ve davranışlarından yola çıkarak onların zayıf yönlerini kolayca görebilir. Bu yönlerini kuvvetlendirmelerini öğretebilir. İnsanların hayatlarını düzene koymayı görev edinmişlerdir adeta. Bu yüzden hayal kırıklığına uğrayabilir. Çalışkandır. Bir işin bütün yükünü omuzlar. Tüm detayları ile ilgilenerek en mükemmel şekilde sonuçlandırmak için çabalar. Çok soru sorar ve eleştirir. Etrafındaki insanlar onun bu çalışma sitilinden rahatsız olurlar.

o kadar doğruki yazılanlar yani bu kadar uyar
11-26-2008 11:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SoL@RÎ$ Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

12 Kasım 1985 Akrep 20 9’ Güneş (tam) 11 evimde

28 Ekim Boğa 5 15’ Ay (tam) 6 evimde kuzeyaydüğümü ile

19 Mayıs Boğa 20 50’ Güneş 5 evimde