Değerlendir:
  • 19 Oy - 3.16 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Marilyn vos Savant
Yazar Mesaj
aeon
Kayıtsız

Cvp: RE: Marilyn vos Savant
optimus_prime Yazılan:
aeon Yazılan:
Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Bir de bazen olumsuz açılarda zekayı olumlu anlamda etkileyebilir.Ay-Merkür olumsuz açılarını örnek gösterebilirim mesela.

ay- merkür olumsuz açıları zekayı ne yönde olumlu etkiliyor.
duygusal zeka olarrak mı ?

yoksa duygularını ifade yeteneği açısından mı

aslında sorum sadece nin.me.sar.ra ya değil .bilen herkes cevaplandırabilirgülücük

bence ay merkur karesi sürekli kendi fikirlerine göre hareket eden baskalarının fikirlerine aldırıs etmeyen bir yapı verebilir..bu arada duyguslarına göre hareket eden bir karakterde ortaya çıkabilir.. yani bu insan mutlaka o anki duygusal durumunu ifade etmesi lazım..biraz subjektif olur bu yüznden de..eger bu kişi sizi sevmiyorsa fikirlerinizde aldırıs etmeyecektir..bu kişiyi ikna edebilmek için ilkönce kendinizi sevdirmeniz lazım olabilir..

evet teşekkür ederim.düşüncelerle duyguların karışması veya aralarında bir bağ olduğu gerçek ,
ama bu fikirlerde subjektiflik katar.
yani nesnel olarak zekaya nasıl bir olumlu özellik katıyyor.?
evet ay-merkür zıt açısı sahibi biri olarak sevmediğim kişinin fikirlerini de sevimoyurm.
ama bunun zekaya olumlu katkısını merak ediyorum.yoksa açının anlamını yorumlamak konusunda bir sıkıntı yok.
09-15-2009 11:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
optimus_prime Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

aeon Yazılan:
optimus_prime Yazılan:
aeon Yazılan:[quote=Nin.Me.Sar.Ra]

Bir de bazen olumsuz açılarda zekayı olumlu anlamda etkileyebilir.Ay-Merkür olumsuz açılarını örnek gösterebilirim mesela.

aslında sorum sadece nin.me.sar.ra ya değil .bilen herkes cevaplandırabilirgülücük

bence ay merkur karesi sürekli kendi fikirlerine göre hareket eden baskalarının fikirlerine aldırıs etmeyen bir yapı verebilir..bu arada duyguslarına göre hareket eden bir karakterde ortaya çıkabilir.. yani bu insan mutlaka o anki duygusal durumunu ifade etmesi lazım..biraz subjektif olur bu yüznden de..eger bu kişi sizi sevmiyorsa fikirlerinizde aldırıs etmeyecektir..bu kişiyi ikna edebilmek için ilkönce kendinizi sevdirmeniz lazım olabilir..

evet teşekkür ederim.düşüncelerle duyguların karışması veya aralarında bir bağ olduğu gerçek ,
ama bu fikirlerde subjektiflik katar.
yani nesnel olarak zekaya nasıl bir olumlu özellik katıyyor.?
evet ay-merkür zıt açısı sahibi biri olarak sevmediğim kişinin fikirlerini de sevimoyurm.
ama bunun zekaya olumlu katkısını merak ediyorum.yoksa açının anlamını yorumlamak konusunda bir sıkıntı yok.
[/quote

merkur olumlu yada olumsuz ne kadar açı alırsa o kadar iyidir bence..tabi plutoyu saymıyorum bu gezegenlerın arasında..merkürün kötüde olsa açı yapması hiç açı yapmamasından iyidirgülücük
09-16-2009 12:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

optimus_prime Yazılan:merkur olumlu yada olumsuz ne kadar açı alırsa o kadar iyidir bence..tabi plutoyu saymıyorum bu gezegenlerın arasında..merkürün kötüde olsa açı yapması hiç açı yapmamasından iyidirgülücük

yazdıkların çok doğru.bir yere katılmadım .çünkü, ben merkür pluto açılarının zekaya değişik potansieller kattığına inanıyorum.
yani her pluto merkür açısına sahip insan zeki dersem , ben salak konumuna düşmüş olurum gülücük)
ama iletişimde zaman zaman ketumluk ,yalnızca istediğini söyleme ve konsantrsayon , analitiklik ve sezgisellik bence iyi potansiyeller.
tabi her insanda genetikten gelen zekaya göre de az ya da fazla oranda bu potansiyel ortaya çıkyor.
09-16-2009 12:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

aeon Yazılan:
Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Bir de bazen olumsuz açılarda zekayı olumlu anlamda etkileyebilir.Ay-Merkür olumsuz açılarını örnek gösterebilirim mesela.

bence kişinin duygularını ve düşüncelerini sohbet ederek,şiir-hikaye yazarak aktarmasını sağlayabilir,mizah anlayışları gelişmiş olabilir..
09-16-2009 12:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Lavinya Yazılan:bence kişinin duygularını ve düşüncelerini sohbet ederek,şiir-hikaye yazarak aktarmasını sağlayabilir,mizah anlayışları gelişmiş olabilir..

teşekkür ederim.
09-16-2009 12:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
optimus_prime Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

aeon Yazılan:
optimus_prime Yazılan:merkur olumlu yada olumsuz ne kadar açı alırsa o kadar iyidir bence..tabi plutoyu saymıyorum bu gezegenlerın arasında..merkürün kötüde olsa açı yapması hiç açı yapmamasından iyidirgülücük

yazdıkların çok doğru.bir yere katılmadım .çünkü, ben merkür pluto açılarının zekaya değişik potansieller kattığına inanıyorum.
yani her pluto merkür açısına sahip insan zeki dersem , ben salak konumuna düşmüş olurum gülücük)
ama iletişimde zaman zaman ketumluk ,yalnızca istediğini söyleme ve konsantrsayon , analitiklik ve sezgisellik bence iyi potansiyeller.
tabi her insanda genetikten gelen zekaya göre de az ya da fazla oranda bu potansiyel ortaya çıkyor.

yok pluto zekayı azaltmaz hatta zeka verır kotu acılarda bile ama zararı daha cok olur..pluto karesi insanların ufkunu daraltır ve yogunlastırır..malesef paranoyaklık verebilir pluto karesi..eger jpiterden veya saturden açı alıyorsa merkür o zaman durum değişir tabi..yanlızca bu durumda pluto karesinin faydalı olacagını düşünüyorumgülücük
09-16-2009 12:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir