Değerlendir:
  • 25 Oy - 3.28 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Stephen Arroyo
Yazar Mesaj
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Stephen Arroyo
Arkadaşlar Stephen Arroyo Kitaplarından faydalandığımız ünlü bir astrologtur.
Haritasını analiz edilmesini istediğim bir astrologdur.
Analiz konusunda yardımcı olacak olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.
Haritasını ekledim. Harita hakkında herkesin yorumunu merak ediyorum arkadaşlar, beraberce yorumlayabilir miyiz?

[Resim: astro2gw01stephenarroyoxt1.th.gif]

http://www.astrotheme.com da da haritası var,oaradnda bakabilirsiniz arkadaşlar.

http://www.astrotheme.fr/en/portraits/4k5u2fXqhEgT.htm

[Resim: 4k5u2fxqhegtqb1.png]

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
10-15-2008 03:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Melike Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Stephen Arroyo
Beyhan'cim ilk dikkat ceken gezegenlerin dogal evlerinde olmasi. Yukselen koclar genelde boyle oluyor zaten. Biraz baktim ama gezegen simgelerini karistiriyorum.
Bu astrologun 7.evi cok dolu.Ikili iliskileri cok karmasik olabilir. Gunes bile orada aslinda karsisindaki insanlarla sevgi dolu,merhametli ama baskin bir iliski kuruyordur ve etkilidir bence. Uranus ikizlerde ve 3. evde cok zekidir. Merkurde terazide, ay kovada hep hava burclari ve yine zekasi dikkat cekicidir diyorum. Mars ve venus 8, evde ve akrep burcunda herhalde cok ta tutkuludur. Ofkesi cok olabilir.Jupiterde orada belki mirastan birden zengin olan birisidir. Saturn 5. evde aslanda cocuklariyla veya cocuk sahibi olabilmesi ile ilgili sorunlari olmustur.Veya cok tutkulu asklar ararken askta sanssizliklara ugramistir. 5.evdeki pluto mu taniyamiyorum ama oyleyse cocugundan ayri yasamak zorunda kalmis olabilir. Simdilik bu kadar gorebildiklerim .
10-15-2008 04:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sundancer Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

bende stephan arroyonun kitabı war.astroloji,karma ve dönüşüm isminde.gercekten cok güzel bir kitap cok hosuma gitti.tavsiye ederim.

haritam
10-15-2008 08:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: Stephen Arroyo
bende stephen arroyo'nun ''astroloji-karma ve dönüşüm'' kitabını okudum ve oldukça doyurucu bilgiler olduğunu söyleyebilirim. (hatta astrolojiyi ciddi düşünenler için başucu kitaplarından biri olabileceğini düşünüyorum) bu kitapta diyordu ki Güneş-Neptün kavuşumu pek çok astrologta görülen bir kombinasyonmuş.
ünlü astrolog Grand Lewi'de de merkür-neptün kavuşumu vardı yani Astroloji alanıyla ilgili sadece Uranüsü değil , Neptünüde hesaba katmalıyız diye düşünüyorum.

S.Arroyo'nun merkür-şiron kavuşumu + Mars-Jüpiter kavuşumu + Pallas-MC kavuşumu gibi dikkat çekici potansiyelleride var..

aynı zamanda Ay-Merkür-Uranüs arasında büyük şans üçgenini görüyoruz..

bu ünlü ve başarılı astroloğun KOCH EV SİSTEMİNİ kullandığını da söyleyim.

dikkatimi çeken bir noktada , Güneş-Neptün Kavuşumu + Mars-Jüpiter Kavuşumu + Ay-Venüs Karesi gibi oldukça önemli potansiyellerini kendi yıldız haritamda da görüyorum.

10-15-2008 10:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Stephen Arroyo nun haritasında önemli görülen açılarında açıklamalarını yapabilirsek çok sevinirim.
Özellikle Stephen Arroyo çok iyi bir astrolog olmasının etkilerini haritasında çok merak ediyorum. Mesela bizim haritalarımızla karşılaştırabiliriz. Ben astrolojide ciddi düşündüğüm için gelecek adına, çok merak ediyorumgülücük

Daha haritasını ekleyeceğim astrologlarda olacak.çiçek

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
10-16-2008 12:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Beyhan Yazılan:Stephen Arroyo nun haritasında önemli görülen açılarında açıklamalarını yapabilirsek çok sevinirim.
Özellikle Stephen Arroyo çok iyi bir astrolog olmasının etkilerini haritasında çok merak ediyorum. Mesela bizim haritalarımızla karşılaştırabiliriz. Ben astrolojide ciddi düşündüğüm için gelecek adına, çok merak ediyorumgülücük

Daha haritasını ekleyeceğim astrologlarda olacak.çiçek

Güneş-Neptün Kavuşumunun ona kattığı özelliği söyleyebilirim ;

İmajinasyon yeteneği.. mesela Neptünyen arenada dünyanın katı kuralları yoktur arkadaşlar. hani hep Neptün ve 12.ev konularında OKYANUS örneğini veriyorum ya bu örnek çokta mecâzi sayılmaz. gerçeklik payıda var..
Neptünyenler dış dünyanın katı gerçeklerinden sık sık hayal alemine kaçarlar.
o hayal alemi tıpkı okyanus gibi derindir , maceralıdır , duygusal imgelerle kaplıdır , kısaca dış dünyada bulamayacağınız herşeyi o alemde hızla bulabilirsiniz..

işte astrolojik simgelerin anlamlarını , Neptünyenler , kitapların yada internetteki bilgilerin tarif ettiğinden çok daha fazla kurguyu-imgeyi iç alemlerinden çıkarıp dış dünyaya aktarabilirler..
kendi adıma konuşayım , bazen yorum yaparken akışına bırakıyorum ve bilgiler-senaryo türünde kurgular kendiliğinden zihnime akar ve ben sanki tam bir eminlik duygusuyla yazarım o içimden geçenleri. ama bu durumu lütfen trans haline girme şeklinde filan algılamayın.
mesela satürnü az çok hepimiz biliriz.. Neptünyen bir kişi o Satürn bilgisini iç alemine atar ve çok hızlı bir şekilde Satürnü şirketin patronu yapar , eli sopalı bir öğretmen yapar , yaşlı ve bilge amca yapar , sonra bu karakterleri diğer karakterlerle ilişkiye sokar , tepkilerini gözlemler vs.. vs.. bir kaç dakika içinde bilinen 3-5 cümlelik Satürnden 3-5 dosya kağıdına sığmayacak hikayeleştirilmiş kurgular-imgeler çıkarır ortaya..

umarım anlatabildim , Güneş-Neptün kavuşumu , Merkür-Neptün kavuşumu gibi konumların oldukça avantajlı olduğunu düşünüyorum astrolojide ahenkli ve alternatif yorumlar yapmada.
ayrıca Neptün transidi yaşayan kişilerinde hayatların o dönemlerinde bu yeteneklerini kullanabileceklerini düşünüyorum.
mesela Kova burcu olanlar yada Kova etkisi taşıyanlar Neptün etkisinden nasibini alacaklardır bu yıllarda ;)
oğlaklar bu etkiden yaklaşık 10 küsür yıl önce nasiplenmişlerdi..

10-16-2008 02:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

imajinasyon yeteneği veren Neptünle birlikte , astroloji sabır ve detaycılık isteyen bir uğraşı ayrıca..

başakların detaycı ve sabırlı çalışmaları bence astroloji çalışmalarına müsait.
oğlaklar da sabırlı ve kararlıdırlar ki steven forrest oğlak burcuydu.

ayrıca astrolojinin esas gezegeni olarak bilinen Uranüsü unutmayalım. stephen Arroyo'nun Uranüsü hem KAD ile kavuşum yapıyor hemde Ay ile Merküre sihirli 120lik açılar yaparak Büyük Şans Üçgeninin baş aktörü konumunda.. (merkür ile Ay ; Uranüsten etkilenip Uranyenleşiyorlar)

10-16-2008 02:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Teşekkür ederim Beyhanutandım

Alıntı:bu ünlü ve başarılı astroloğun KOCH EV SİSTEMİNİ kullandığını da söyleyim.
Belki de kendi haritasını Koch sisteminin daha iyi tanımladığını düşünüyodur.O zaman onun haritasını incelerken ben de Koch u kullanayım.gülücük

9.evi(astroloji ile ilgli alan) yay kesiyor.9.evdeki tek yerleşim G.A.D yerleşimi .Hımmm aslında G.A.D olduğu yerlerin klasik anlamda kişiyi zorladığı söylenir.Ruhani , içi gören madde değil manevi dünyaya bakan G.A.D 9. evde astroloji alanlarında bu yönleriyle kendini hissettirecektir.Yani aslında astroloji birnevi hep içinde olan ruhsal bir bağlantısı olduğu bir alan.(ilginç demek kitaplarından birisinin adı "astroloji-karma ve dönüşüm" idi.Bu bana nedense düğüm , pluto 12. ev temalarını fazlaca hatırlatan bir başlık).kitabı okumadım(sanırım görmüştüm adından dolayı kaçmış almamış olabilirim gülücük) ) ama beğenenlere bakınca şansımı deneyip okumam gerektiğini hissettim.

9. ev yöneticisi jüpiter akrepte 7. evde.Astroloji onun için hem karşısındaki tanımlama hem de kendini tanımlama(yükselen yöneticisi ile birleşme) araçlarından biri ve hayatında hep olacak bir unsur olarak görmek mümkün.Çünkü jüpiterin şahsi fikrimce yapmış olduğu en belirgin açı mars ile birleşmesi(mars 1. ev yöneticisi durumunda).BU birleşme Jüpiterin elini oldukça güçlendiriyor.Bu pozisyon en iyi adamını yanına alma gibi bir durum.Jüpitere(9. ev yöneticisi olduğunu unutmayalaım) amaçlarına ulaşmada yardım ve destekde bulunuyor

.Bu konumun Saturnden aldığı kare açının incelenmesi gereken bir nokta.Bence haritanın en zayıf ve problemli alanı 5. evdeki aslan yerleşimli saturn ve pluto.saturn jüpiter-mars ikilisine kare açı yapmakta(özellikle marsa oldukça dar bir açı yapıyor)Saturn kareleri zaten zorlayıcıdır.ama özellikle gezegen karakter iki malefiğin böyle bir açı yapması işleri biraz daha zorlaştırıyor.çocuklarla ilgili bir sorun mu acaba çekişme müücadele etme veya güç savaşı.ama bu konuma yardım eden bir durum var.5. evi yengeç kesiyor.Onun yöneticisi ay 11. evde kovada.bu sıkınılar da onlarla arkadaş olup ideallerine ulaşması için destek olarak aşabilir bu durumu.Tekrar saturn mars karesine dönersek.ELbette saturn oldukça fazla sözü geçen bir gezegendir.Ama yerleşimlere baktığımda mücadeleyi marsın kazanacağanı görüyorum.çocuk(5. ev ) kendisi(mars 1. yöneticisi) ve eşi arasında(mars 7. evde) yinede gerilimli durmun yaşanması olukça söz konusu olabilir(bir de çocukları yokmuş gülücük) ).güç savaşı mı ne???

Alıntı:aynı zamanda Ay-Merkür-Uranüs arasında büyük şans üçgenini görüyoruz..

bu görünüm bana oldukça sevimli geldi...gülücük

Duygularıyla(ay) kavradığını aklıylada(merkür) da algılayabilme buna orjinallik ve astrolojiyi kotarabilme ve kelimelere dökme(3. ev).Bütün bu bilgi ve kelimeleri insanlara karşısındakine yardım etme ve iyilişetirebilme(merkür birleşme şiron) için kullanabilme.

Ki kendisi aile,evlilik,çocuk danışmanlık lisansı var.Ki haritasına baktığımızda buna karşı zaten bir eğilim ve yeteneği olduğunu görmekteyiz.Hem onların duygularını anlayabilecek , kelimeler ile yardım edebilecek , ketum tarafıyla güvenilir biri olacak.

Neptün konumu üzerinde YILDIRIM da durduğu için ben es geçiyorum.Ama şahsi fikrim Neptünün değerlendirmesi ele alması en zor gezegenlerden birisi olduğunu düşünüyorum.Belirsizliği bulanıklığı beni bayağı bir fitil ediyor açıkçası.Ama tabi iyi değerlendirildiğinde YILDIRIMIN söyledikleriyle hemfilkirim.
10-20-2008 09:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

astrolog esmeraldaını bir yazısından aklımda kalanlardır.

astrologluk için
balık,akrep,yay,kova burçları
gezegenlerden pluto,neptün ,uranüs ,jupiter

evlerden 8,12 gibi su evleri
10.ev ve mc uranüs kova alanı olması ,aktif 9.ev potansiyelleri.astroloji potansiyeli olark yorumlamıştı.aslında yazıyı bulsam daha iyi olur.
12-07-2009 12:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

hıımm ! benim neden astrolojiyi bu kadar sevdiğimi ve meraklı olduğumu anladım şimdi..
12-07-2009 12:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir