Değerlendir:
  • 56 Oy - 2.45 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

7.EV YÖNETİCİSİ EVLERDE
Yazar Mesaj
Venüs
Kayıtsız

RE: 7.EV YÖNETİCİSİ EVLERDE
laja için;
Bu benim sana sözümdü..gözkýrpma
Sevgili süpervisörüm, 7. evin koçta ve yönetici gezegen Mars kovada 5. evde ikamet ediyor..gülücük 7. evin de herhangi bir planet yerleşimi mevcut değil..
Mars burcun 2. evde bulunan akrep Güneşine kare açı yapmış, anlaşılan enişte adayımızı senin ışığın zorluyor, akreple ilgili konularda zorlanan bir eş adayı diye tabir edebiliriz, hatta eş adayın sana ait bir maddi varlıktan da hoşlanmayacak gibi, Mars kova ve 5. ev hesaba katılırsa eş adayın mantığı önde tutan, kendi düşüncelerine aşırı güvenen, sıradan olmayan ama özgür bir aşkı tercih ediyor, gizlilikten hoşlanmayan rahat davranmak isteyen biri de diyebiliriz..
Mars kovan, yine 2. evde retro olan Merkürüne kare açılanmış, gizlenmiş düşünceler eş adayını gerebilir, her konuda açık ve rahat iletişimden yana biri olabilir..
Uranüs yay burcunda ve 3. evde yerleşmiş, Mars kovan ise Uranüs yayına sextil açı almış, bu açıdan da anlayacağımız gibi, özgürlük yanlısı, rahat konuşmaktan yana, olduğu gibi algılanmak istenen, gizlilikten hoşlanmayan söylemler doğrulanıyor, Uranüs etkileri ile uyumlu olan eş adayın sen dede bu potansiyelden hoşlanmış olacak diyebiliriz, yani bu yönüne aşık bir adaydan bahsedelim.. Senin sözünü esirgemeyen rahat tavırların ona etkili bir çekime sebep olacaktır..
Kısacası diyebiliriz ki, inançlarını ve kendi felsefeni rahat yaşamaktan yana, bu anlamda da konuşmaktan çekinmeyen, gizlilikten hoşlanmayan ve senin potansiyelinde de var olan bu yönüne tutulmuş bir eş adayı söz konusu olabilir laja cığım..verygood
08-22-2010 07:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Mimoza için;
Sevgili Mimoza senin 7. evin kova ve evde ikamet eden bir planet bulunmuyor, yani ev sahibi 3. evini işgal etmiş durumda, bu yerleşim şinin tanıdık biri olabileceğini veya bir tanıdığınızın aracılığı ile yakınlaştığınızı gösteriyor gibi..
Öte yandan, kovanın yöneticisi Uranüsü aslında yorumlamak istemiyorum, bir gezegenin bu kadar mı zorlu açısı olur.. OFF ben yorumlamakta zorlanacağım için, sadece şunu söyleyebilirim, sen bir melek sin arkadaşım, umarım eşin yalnış ve zor taraflarını artık egale etmiştir ve rahat bir hayat yaşıyorsundur, sen hayat dolu bir insansın, eşin eminim ki senin bu canlı ruh haline bir noktadan sonra yenilmiştir Mimozacığım.. Sevgiler..ciçek2
08-22-2010 07:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Nar ın eşi için;
Sevgili Nar eşinin 7. evi yengeç ve yengeç burcunda yerleşen bir Merküre sahip, aynı zamanda çokta şanslı eşin, 7. evin açıları süper..gözkýrpma
7. evin yöneticisi ay ise 3. evde balık burcunda bulunuyor..
Merkür yengecinin ay balık ile trine açısı var, iki su burcu arasında gerçekleşen bu açı eşinin eşi olan senin hakkında şu mesajı veriyor eşine, düşünce dünyası ve içsel varoluşu birbiri ile uyumlu duygusal bir eşin var..gülücük Aynı zamanda ben kendi adıma Merkür yengeçleri oldukça zeki bulurum, eşinin de seninde zeka kapasitesi olrak seçkin insanlar olduğunu söyleyebilirim canım.. Ayrıca sende hem I Q hem de E Q gelişmiş durumda, ay ve merkür açısını hesaba katarak söylüyorum..
Sevgili Nar yalnış hatırlamıyorsam eşini yakınlarının aracılığı ile tanımıştın, bunu açıklayan açılarda yine Merkür ve Ay arasında, ve 3. ev ve 7. ev arasında bulunuyor..
Merkür yengeç, ikizlerde ve 6. evde bulunan retro Venüs ile kavuşum yapıyor, eşin büyük bir ihtimalle şiir okumak konusunda yetenekli ve senin de böyle bir yeteneğinin potansiyelinden söz edebiliriz, ancak duygularını ifade de zorlanıyormusun sevgili nar bunu merak ettim açıkçası, çünkü 6. evde ve retro olan Venüs hemde ikizlerde olmasını da göz önünde bulundurursak, duygularını ve dişi yönünün ifadesinde zorlanan ve bu noktada kendini baskı altında tutan birini düşünebiliriz, aslında seni tanıdığımda böyle bir durum sezmedim ama eşinle olan diyaloğun da böyle bir baskı yaşıyor olabilirsin, belki de sebebi dişi potansiyeline iltifatta zorlanan bir eştir.. Artık bunu ancak sen bilebilirsin..gülücük
Merkür yengeç 9. evde ve başakta bulunan mars ve jüpiter kavuşumuna sextil açılanmış, başak burcuna yönelen bu açı mantıksal yaklaşımları olan, iyi eğitim almış, çalışkan bir eşe işaret ediyor..Açılları ben de doğruluyorum..gözkýrpma
Tabiki bu potansiyeller eşinide kapsayan potansiyeller, zaten iki kişi arasında uymlu yanlar olmasa çekim nerden kaynaklanabilir ki..Daima mutlu olmanız dileğiyle.. Sevgiler..verygood
08-22-2010 07:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Pasifik için;
Sevgili Pasifik, 7. evin yay ve planet yok, yöneticisi Jüpiter 4. evinde başakta retro harekette, ilk açısı 10 evde ki Güneş-Merkür balığına zıt açı olmuş, jüpiter bolluk enerjisini rahatlıkla gösteremiyor balık kavuşumuna, zıtlaşma eksik yönleri daha fazla görmenize sebep olabilir, aileye bağlı ve özgürlüğe mantıklı yaklaşımları olan sempatik bir eş adayı söz konusu olduğu halde, duygusal veriler eksik algılara sebep olabilir gibi. Başaktaki Jüpiter, 9. evde ve kovada bulunan Satürne quinkuks açılanmış, mükemmelliyeçi sağlam adımların yanında arada kafasına eeni yapan mizç biraz yorucu oluyor, dışa vurgulandığında sanki yalnış yapıyor olma sıkıntısı rahatlıkla yaşanamayan özgürlüğe işaret eder gibi, gereksiz bir kasma durumu olabilir, ,ilişkide de zorlanmalara sebep olacağını söyleyebiririz, eş adayın ve sen daha relax olmayı öğrenmelisiniz, çünkü yaradılışınızda içe gömdüğünüz gereksiz utangaçlık yaşanacaklara sekte vuracaktır. Evet jüpiterin 8. evde ve oğlak burcunda yerleşen Uranüs-Neptün kavuşumuna olan trine açısı da Satürnün hayatınızda ki, sıradışılığı ehlileştirmek istediğini ve uçuk tavırları dizginleme çabasını sizin de anlayışla karşıladığınızın göstergesi gibi.Aynı zamanda sevgi, cinsellik idealler eşliğinde mükemmelliği arar vaziyette, kusursuz olması gereken bir beraberlik ihtiyaç olacaktır eş adayında ve sende. İnançlara gölge düşürmeden yaşanılması gerektiğine dair bir yaklaşım var diyebiliriz. 6. evdeki akrep plüto ile quintil açı oluşumu da bastırılmış arzuları gerektiğinde sağlıklı bir şekilde gidereceğinize işaret ediyor diyebiliriz.. Daima mutlu olmanız dilğiyle Sevgili Pasifik..verygood
08-23-2010 12:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mimoza Çevrimdışı
Leo Vip
Leo Vip
lt=

Rep Puanı: 5

(08-22-2010 07:21 PM)Venüs Yazılan:  Mimoza için;
Sevgili Mimoza senin 7. evin kova ve evde ikamet eden bir planet bulunmuyor, yani ev sahibi 3. evini işgal etmiş durumda, bu yerleşim şinin tanıdık biri olabileceğini veya bir tanıdığınızın aracılığı ile yakınlaştığınızı gösteriyor gibi..
Öte yandan, kovanın yöneticisi Uranüsü aslında yorumlamak istemiyorum, bir gezegenin bu kadar mı zorlu açısı olur.. OFF ben yorumlamakta zorlanacağım için, sadece şunu söyleyebilirim, sen bir melek sin arkadaşım, umarım eşin yalnış ve zor taraflarını artık egale etmiştir ve rahat bir hayat yaşıyorsundur, sen hayat dolu bir insansın, eşin eminim ki senin bu canlı ruh haline bir noktadan sonra yenilmiştir Mimozacığım.. Sevgiler..ciçek2

tşkler yorum için sevgili venüscüm ciçek2
haklısın eşim yakın çevremizden ailemin tanıdığı biri.gülücük
eheh bi ara forumda yazmıştım belki görmüşsündür eşim dolayısıyla beni o kaadar kişi tebrik ettiki nasıl dayanabiliyosun diye :D melek demiyelimde fazla özveriliyim sanırım gerçi şimdi öyle değilim.şöyle söyliim 18 senemiz bitti ve ben 5-6 sene öncesine kadar oldukça sabırlı özverili fedakar vs vs DİM! ama artık öyle değilim.aslan tarafımı gösteriyorum eşimde artık baktıki kadın dellendi naapsın geri çekiliyo daha dikkat ediyo eskiye nazaran.sanırım dediğin gibi benim hayat dolu olmam onu etkiliyo çünkü sessiz sakin bi kenarda otursam hasta mısın diyo koptum.w çok rahatsız oluyo.böyle hırçın aksi huysuz olmasına rağmen şu huyu varki bensiz hiç bişi yapamıyo aslında bana bağlı.e napalım herkes dört dörtlük olmuyo.bazı şeylere sabretmeden rahatlık olmuyo.çok şeylere sabrrettim zamanında ama bakıyorum Mevla hiç bir şeyi karşılıksız bırakmıyo gülücük bana zamanında nasıl sabrediyosun diyenler şimdi bana imrenecek duruma geldiler.o yüzden pek etrafa kulak asmamak lazım gülücük
canım arkadaşım tekrar emeğine yüreğine sağlık merak etme gayet rahatım darısı herkesin başına ask
bide şu eşimin 7. evine baksaydın dil çýkarma

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?;lang...1319875399
08-23-2010 03:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
panel Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

Merhaba arkadaşlar merhaba Venüs;
Astrolojiye yeni başlayan biri olarak söyleyebilirim ki yorumlarınız hayranlıkla okudum.Bende kendi ilgi ve deneyimim ile astrolojide belli bir yere kadar geldim ancak Türk kaynaklar yetersiz olduğu için yabancı kaynaklara başvuruyorum onlarıda çevirmek beni epey yoruyor.Sanırım bir diğer eksiğim de evlerin,açıların,gezegenlerin niteliklerini bilmeme rağmen yorumlama.Dolayısıyla 7. evimde oğlakta bulunan Mars'ın yükselenimle zıtlaşması, eşimle aramda yoğun anlaşmazlıklar yaşayacağımı gösterirken,neptünle kavuşumuda hem hareketli enrjik ama bir okadar duygusal bir eşe sahip olucağımın göstergesi midir?7. evim'in yöneticisi satürn'de 5. evin sonunda 6. evin başında?bu durumda satürn'üm her iki evdende etkileşiyor mu?Yardımcı olursanız sevinirim.Herkese çok çok sevgiler....
[align=justify]
08-24-2010 02:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(08-23-2010 03:44 PM)Messa Yazılan:  Benim terazideki satürn ve 7. evdeki oğlak burcu ayda oğlak burcunda. Kendimden yaşça büyük ya da geç evlilik gerçekleşeğine mi işaret ediyor?

Sevgili Messa, aslında 7. ev yöneticisi 4. evde olduğunda ve üstelik bir de bu Satürn ise bu sonuca varmak hiçte gerçek dışı olmaz, ancak 7. evde ki ay ve Satürnün terazide yerleşmesi, ilişkilerde daha çabuk bir etkileşimi de beraberin de getirebilir, Satürn terazide iken kısıtlamaktan ziyade uyumu tercih eder, bence bu derece karamsar olmamalısınız, ayrıca zaten 30 yaşını devirmeden evlenmek bence çokta sağlıklı değil.
gözkýrpma Evleneceğin kişi yaş olarak büyük veya fazlasıyla olgun biri olabilir ayrıca Sevgili Messa..verygood
08-24-2010 06:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Terazi için;
Sevgili Terazi, 7. evin koç ve 7. evde yerleşen bir planet yok, bu durumda 7. evin sahibi koç burcu olduğuna göre ve yöneticisi Mars olduğuna göre Marsın ikamet ettiği evi ve marsın açılarını ele alacağız.
Evet Mars ikizlerde yerleşmiş ve Mars burcun ikizler 9. evde yerleşmiş, Mars ikizlerin 1. evde bulunan güneşine uzak orblu bir trine açı yapmış, iki hava burcunun bu açısı evlilikte oldukça kısmetli olduğunu ve aynı enerjileri taşıdığın bir eşe işaret edebilir, aynı zaman da 9. evden gelen bu açı bir seyahat esnasında tanıştığın biri ile veya yabancı kültürden biri ile bir evlilik ihtimalini de akla getiriyor, bu yabancı kültür illa ki yurt dışı anlamına gelmez, doğduğun yerden uzak bir yerde doğmuş aynı kültürü paylaşmadığın biri de olabilir.
Mars ikizler, 11. ev aslan burcunda bulunan Jüpiter ile sextil açı yapıyor, bu uyumlu açı eş adayının aynı zamanda arkadaş çevresinden biri olabileceğini veya bir arkadaş aracılığı ile tanışılmış olabileceğini de bildiriyor, bu kişi, kendinden emin, entellektüel alanlara ilgi duyan, gösterişli ve bir o kadar maddiyatı ön planda tutabilen bonkör biri de olabilir.
Mars ikizler, 4. evde ve oğlakta yerleşen Neptün ile quinkuks açı yapmış, bu açı hayallerin doğrultusunda gerçekleşmesini istediğin bu evliliğe ailenin pekte sıcak bakmayacağını zorlu bir birlikteliği de gösterebileceği gibi, Havalı olan eş adayının senin istediğin gibi biri olması için biraz zorlanacağın anlamına da gelebilir..verygood
08-24-2010 11:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Merhaba sevgili Venüs, bende bir yorum isteyebilir miyim acaba...
Evliyim, yalniz cok farkli gelisti... Yorumun beni aydinlatacagina inaniyorum... Vaktin varsa...
Ve yönetici 5. evde diyor yani ask evliligi, hayatta bunu istedigim kadar hic bir seyi istememisimdir...ama evliligim öyle olmadi, emin olmadigim halde evlendim gittim... bu yüzden cok üzülüyorum, mutlu da olamiyorum, bi güvencsizlik durumu var karsimdakine, belki benden kaynaklaniyor olabilir... birbirimize ait olmadigimizi hissediyorum bazen ama, yekünü kuruntu da olabilir.. Daha sonra ask olur mu onu merak ediyorum, ama sonradan yani evlendikten sonra aska pek inanmiyorumda...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
09-07-2010 07:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Cvp: 7.EV YÖNETİCİSİ EVLERDE
(11-20-2008 05:30 AM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  
münzevi Yazılan:benim 7 .evde akrep var yöneticisine bakarken marsa mı bakmam gerekiyorş plutona mı? Yoksa ikisinin de ortalamasını mı alayım. :D

Az önce Yıldırım ve Zeze\'nin Satürn ötesi gezegenlerin yöneticilikleriyle ilgili yazdıklarını okuyordum. Ben şahsen Hakan Kırkoğlu\'nun aksine bu Satürn ötesi gezegenlerin burç yöneticisi olarak birinci derece de önemli olduğunu ve bunların değerlendirilmeye alınması gerektiğini düşünüyorum

Doğruyu söylemek gerekirse Astrolojiyle uzun yıllardır ilgilenmeme rağmen evleri kesen burçların yönetici gezegenlerinin incelenmesi, yeni öğrendiğim bir konu.Benim aldığım Astroloji dergilerinde boş evler sözkonusu olduğunda Astrolog hanımefendi evin düştüğü burcun değerlendirilmesi gerektiğini söylüyordu.

Ev yöneticileriyle ilgili yaptığım tek araştırma yine bir dergide okuduğum 7. evin yöneticisinin 3. eve düşmesinin akraba evliliği verebileceği iddiasıydı ve bu konuda incelediğim bir kaç örnek bu durumun doğru olabileceğini gösterdi.Ama ben mesela bu kişilerin haritalarını incelerken 1. yönetici gezegenlerini kullanmıştım 7. evi kesen burçların(Yani Satürn ötesi gezegenleri).

venüs 9. evdeyse tam terside olamazmı 7. ev yöneticisi 3. evde olsadagülücük
olmazsa ben haritamla biraz daha oynayacam.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
12-30-2010 01:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir