Değerlendir:
  • 56 Oy - 2.45 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

7.EV YÖNETİCİSİ EVLERDE
Yazar Mesaj
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

7.EV YÖNETİCİSİ EVLERDE
Modern yedinci ev yöneticisi, kendi yönetimindeki alana yerleşik. (bkz; WS) Yabancı bi´kaynakta; şöyle bi´yorum ile karşılaştım: Yedinci ev yöneticisinin, kendi yönetimindeki evde yer alması, finansal ve duygusal (?) açıdan iyi bi´göstergedir ancak Jüpiter ya da Mars´ın sert açılarından sarsılmamış durumda ise... Klasik yönetici, Mars olduğundan, onuncu ev´e de çıkıyor yolum. Bunun için ise şöyle buyurulmuş: Her şeyde (?) şanslı kişi, şayet yönetici gezegen iyi (?) açılar almış ise...

Yorumlarda imzası bulunan kişinin yorumlandırma mantığını her ne kadar sağlıklı bulmamış olsam da; direkt ya da endirekt olarak, şahsıma kastı olabileceğinden şüpheleniyorum makara

04-24-2010 11:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

RE: 7.EV YÖNETİCİSİ EVLERDE
Benim 7. ev yöneticim akrepte 6. evde..Bunun için ikili ilişkilerin monoton, sıkıcı, beni fiziksel (6. ev) ve psikolojik(akrep) anlamda hasta edecek türden olduğu yorumunu yapabilir miyim?
08-09-2010 08:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

(08-09-2010 08:22 PM)Félicé Yazılan:  Benim 7. ev yöneticim akrepte 6. evde..Bunun için ikili ilişkilerin monoton, sıkıcı, beni fiziksel (6. ev) ve psikolojik(akrep) anlamda hasta edecek türden olduğu yorumunu yapabilir miyim?
Ben bu bağlama işini bir öğrensem 7.ev yöneticim 1.evde gibi olsada 12.ev ihtimali var neptünle kavuşmuş marsla 120 ayla kare yayda ..felsefik enerjik hayalci ilişkiler mipek anlamadým
08-10-2010 01:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(08-10-2010 01:10 AM)Vena Yazılan:  Bence Akrepteyse pek sıkıcı, monoton olamaz :D Merküri bir Kova için, sıkıştırıcı, kapatıcı, kısıtlayıcı, bunaltıcı olabilir tabii =)))

Doğru söze ne denir:D
08-10-2010 01:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(08-10-2010 01:16 AM)melis_bk Yazılan:  
(08-09-2010 08:22 PM)Félicé Yazılan:  Benim 7. ev yöneticim akrepte 6. evde..Bunun için ikili ilişkilerin monoton, sıkıcı, beni fiziksel (6. ev) ve psikolojik(akrep) anlamda hasta edecek türden olduğu yorumunu yapabilir miyim?
Ben bu bağlama işini bir öğrensem 7.ev yöneticim 1.evde gibi olsada 12.ev ihtimali var neptünle kavuşmuş marsla 120 ayla kare yayda ..felsefik enerjik hayalci ilişkiler mipek anlamadým

1. evde olduğunu kabul edersek, ikili ilişkilerin aracılığı ile, kendini ifade etmeyi, göstermeyi öğreneceksin diyebiliriz..İkili ilişkilerin sayesinde(düşmanlık evlilik, ortaklık), kendini gösterme biçimini, 1. ev konularını deneyimleyeceksin diyebiliriz..
12. evde olursa, senin bilinçdışını açığa çıkarmanı sağlayacak kişiler karşına çıkabilir...Psikolojik anlamda hastalıklı tipleri çekebilirsinhehee
08-10-2010 01:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

7.YÖNETİCİ 2.EVDE:Bu genelde,evliliği para yada güvenlik için yapanların yerleşimidir.Eşiniz kesinlikle sizin değer sisteminizi paylaşmalıdır.Siz ya hukuk alanında yada yüz yüze yapılan işlerle para kazanırsınız.Bu yerleşimde insanlar genellikle yüksek ücretle çalışırlar.İyi açılar varsa siz ya iyi para kazanan ya da para yönetiminde çalışan biri ile evlenirsiniz.

2. evde aslan burcunda. Arkadaşlar bir bakın iyi açılar var mı? İyi para kazanan biri mi olacak acep yupiiidansy Gerçekten evlilik benim için anlamı güvenlik duygusundan kaynaklanıyor. Aslına paragöz değilim eş bile olsa bir başkasının parasına göz dikmeyi kendime asla yakıştıramam. Kendi kazancım her zaman için daha iyidir. Ama karşımdaki kişinin de maddi gelir düzeyi olmalı ben bunu başak burcu olmamdan kaynaklandığını düşünüyorum. Mükemmel olmalı maddi yönden zayıflık benim gözümden değerini düşürür çünkü başarısızdır bana göre.
08-10-2010 02:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Nuray esen için;
Sevgili nuray esen, 7. evinizde aslan burcu yerleşmiş ve ay burcunuza ev sahipliği yapıyor aynı zamanda, ay burcunuz sizin içsel dünyanızı, kimliğinizi ifade ettiği gibi, eşinizin de genel karekteri hakkında bize ipucu verir.. Bu durumda ay aslanınızın açılarını gözden geçirmeliyiz.. Ay aslanınız balık karekterli güneşinize quinkuks açı yapmış, bu birleşmeyen açı ayın size verdiği içsel verilerle, dış kimliğinizde bir bütünlüğe tam olarak erişemediğiniz anlamına gelir, aynı zaman a eşinizde aslında iç dünyanızda ki sizle anlaşıyorken, ışığınızı yansıttığınız balık karekterinizle tam bir iletişim kuramıyor olabilir, ay enerjisi ile siz daha dinamik, gösterişten hoşlanan, duygulara değer veren ama yenilmeyen biriyken, balık burcunda olan güneşiniz ise duygusal varoluşu tercih ediyor ve o şekilde bir nuray ile eşinizde sorun yaşayabiliyor olabilir..
Ay aslanınız ile yükselen kovada yerleşen merkürünüz arasında opozisyon açı mevcut, bu zıt açı ile içsel ve zihinsel veriler arasında henüz oturtamadığınız bir takım eksikliklere işaret eder, merkürünüz, çok daha akılcı, somut verilerden yana ve ilerici iken, ayınız tam tersi soyut olanla ilgili ve duygusallığı bir sanat gibi sunmanızı istemekte, aslında bütünleştirebilseniz ve bu verilerde ki eksiklikleri farkındalıkla çözebilseniz sizin ve eşiniz adına muhteşem bir durum ortaya çıkabilir, gerektiğinde aşk alıcısı ve vericisi, gerektiğinde ise birlikte her konuda konuşulabilecek ilerici bir iletişim oldukça verimli olabilir evliliğiniz adına..
Ay burcunuz, koç burcunda yerleşmiş olan Venüs ile trine aspekte sahip, bu sizin ve eşinizin aslında kadınlarla olan diyaloğunuzda pozitif verilere işaret eder, aynı zaman da siz eşinizin bir kadında aradığı verileri taşıyan biri olarak kendinizi gösterirsiniz, ayı venüse olan uyumlu açısı, eşinizin ateş karekterinde kadınlardan hoşlandığını ve bunu sizde bulabildiğini ifade ediyor diyebilirim..
Ayburcu ve Uranüs arasında kare aspekt mevcut, Ay ateşli karektere sahip aslandayken, Uranüs ise tam tersi ateşin sönmesine sebep olan su grubunda ki akrepte yerleşmiş, bu açı akrep özellikleri ile donanan , farklı mistik verilere ve gizemli konulara meraklı olan birini kabul etmekte zorlanan bir eşin işareti olabilir, siz sıradışı bir şekilde gizemli konulara ilgi duyarken eşiniz bu yönünüzden pek hoşnut olmayabilir ve sizin böyle tanınmanızı da istemeyebilir.
Ay burcunuz, yay burcunda ki Neptün ile yine bir trine açıya sahip. Bu açıdan da anlaşılıyor ki, evet eşinizin dişilerde etkili bulduğu ateş mizacını sizde yeterince buluyor, duygu dünyanız, ideallerinizle örtüşüyor, hayaller ve duygular birbirine zıt değil ve elde edilebilir diyebiliriz..
Ay aslan, terazi plüto ile sextil açıda, plüto retro harekette ancak ben kendi adıma kollektif gezegenlerde retro hareketi çok etkili görmüyorum, bir şekilde kendilerini uzun zamana ihtiyaç olunduğundan göstereceklerdir, aslında uyumlu bir açı ama yine de kıskanma durumunu da es geçmemeliyiz, sert bir kıskançlık olmasa da, yine de ay ve plüto arasında olan açılar kıskanma dürtüsünü tetikleyebilmekte.verygood
08-15-2010 11:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

eylül mavi için;
Sevgili eylülmavi;
sizin 7. eviniz yengeç burcunda, 7. evinizde gezegen göremiyoruz, ancak, astroidlerden pallas bu eve yerleşmiş durumda ve 7. ev yöneticisi olan ay balık burcunda 3. evde konumlanmış. . vde ki pallas analizler dahil edilemiyor çünkü haritanızda hiçbir açısal oluşuma sahip değil, bu durumda sadece ay burcunuzdan yola çıkarak eşiniz olabilecek kişiyi tahlil etmeye çalışacağım. Ay burcunun balık burcunda olması ve 3. eve yerleşmiş olması ilk etapta duygusal, fantastik eğilimleri olan, inandıklarını idealize edebilen yakın çevrenizden, hatta akraba olabilecek birinden bahsedebiliriz..
Eşiniz veya eş adayınız, zihin alışverişinde rahat bulunabildiğiniz, sizinle diyalog kurabilen biri veya kardeşinizin bir tanıdığı olabilir, 3. ev duygularımızı, hayallerimizi, düşüncelerimizi, nefretimiz veya sevgimizi, entellektüel paylaşımlarımızı deneyimlediğimiz öğretici bir okul gibidir.. Bunlarıda unutmadan ay burcunun açılarını ele aldığımızda, ay burcunuz olan balık burcundan 10. ev terazide yerleşmiş olan 3. ev asıl yönetici gezegeni olan merküre biquintil açının olduğunu görüyoruz, bu açısal oluşum sizinle diyalog kurmaktan hoşlanan, duygusal ve zihinsel paylaşımlarınızda hemfikir olan birine işaret edebilir, biquintil açılar bizim yeteneklerimizi hangi alanda kullandığımızın işaretlerini gösterir, bu açıdan bakarsak siz ve eşiniz olabilecek kişi entellektüel düzlemde aynı noktadan hareket eden duygusal bir anlaşma düzlemindesiniz diyebiliriz.
NOT;(Sizin analizinizde bu açıklamaları yapmamın sebebi, astrolojide henüz yeni olmanızdan kaynaklanıyor, aksi taktirde diğer arkadaşlara bu denli açıklama yapmadığımı belirtmek isterim)..gözkýrpma
3. ev aslında ikizlerin öz evidir, bu yüzden merkürü ev sahibi olarak ele alıyoruz... Ancak; sizin 3. evinizde balık burcu olduğundan, ev sahibi olarak balık burcunun yönetici gezegeni olan Neptünü, 2. olarakta ikincil yöneticisi kabul edilen jüpiteri yönetici gezegen olarak kabul ediyoruz..
Evet Ay balığınızın diğer bir açısı, yine biquintil açı ile terazi burcunda yerleşmiş olan Mars planetine, bu açısal oluşumdan yola çıkarak diyebiliriz ki, agresif enerjisini tam olarak gösteremeyen, terazinin uysallığıyla sakinleşmek zorunda kalan bir Mars söz konusu, sizin Mars karekteriniz ile etkilendiğiniz eş profilinin karekteri terazi özellikleri ile donanmış diyebiliriz, terazi burcu, hak, hukuk konularına önem veren, sanatsal her türlü akımı destekleyen ve bu alanda yetenekleri olan bir burçtur.
Ay balığınız, ikincil yönetici gezegeni olan Jüpiter ile kare açı yapmış, bu durumda jüpiterin genişleten, abartan yapısı sizin ay balığınızda zor işler durumda, Jüpiter 3. evin asıl burcu olan ikizlerde ve ikizler enerjisi ile donanan Jüpiter size duygusal ve idealist yaklaşımlarınız konusunda daha mantıklı olmanızı öneriyor gibi, sizin hoşunuza gitmeyen ama gerçekte olması geren bu durum eş profilinizlede aynı noktada bütünleşiyor.. Yani eş olabilecek kişi sizin abartılarla yoğrulmuş bir duygu dünyanız olmamasını istiyor ve o kişide idealleri ve duyguları konusunda mantığı tercih edebilen biri diyebiliriz..
Ay balığınız, Uranüs ile üçgen açı yapmış, Uranüs 11. evde ve akrep burcunda yerleştiğine göre sizin eş adayınız veya eşiniz, yakın çevreden, arkadaş çevresinden biri olabilir, bu kişi sizi, oldukça etkileyici ve hoş görüyor olacaktır, sıradışı bir dişi ile yapmış olduğu paylaşımlar cinsel ve duysgusal alışverişede sebebiyet verebildiği için, sizden oldukça etkilenen biri diyebiliriz, farklılığını gizlemeyi tercih eden biri ve sizinle ilgi alanları aynı düzlemde olan bir karekter..
Ay balığın yönetici gezegeni olan Neptün ile olan kare açısı, eş adayınızın daha öncede belittiğim gibi idealler konusunda bartıya kaçlmasını tasvip etmeyen bir yönü olduğunu belirtiyor, Neptün 12. evde yay burcunda yerleşmiş durumda, siz kendi inançlarını duygusal boyutta yaşayabilen ve bunu iç dünyasının mahseninde hapseden biri olabilirsiniz, neptünün karekterini tam olarak yaşayamayan bir yönünüz olabilir, bu bastırılmış Neptün palaneti, eş karekteri ile zorlanıyorda olabilir, ideallerinize ve inançlarınıza baskı yapan biri gibi algılıyor olabilirsiniz o kişiyi..verygood
08-17-2010 07:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Sniper için;
Evet Sniper 7. evin ikizler burcunda ve dediğin gibi kapımızı 12. evden açmak durumundayız.. İkizler yöneticisi Merkür 12. eve sahiplik ediyor. Benim tanıdığım Sniper düşüncelerini saklamayı sevmeyen, söylemek istediklerini tam söylemese bile, yani törpülese bile söyleyen biri, eh bu durum da 12. ev senden korksun canım, 13. ev bile olsa sana vız gelir..oky,,2 o seni değil sen onu korkutur ve kovalarsın..vurvur

Şimdi gelelim analizimize, Merkür akrep burcunda ve 12. evde yerleşmiş ve aynı zamanda akrep burcunun yönetici planeti plüto ile de birleşmiş durumda, gerçi lik etapta merkürün kavuşum yapmış olduğu, 1. evde yerleşen Güneş burcun olan yay burcunu ele almalıyım ancak, akrep burcunda olan ve 12. evde stelyum oluşumuna önayak olan birde ay burcun var.. Bu durumda akrep karekterli bir eş adayı söz konusu olabilir..
7. ev yönetici gezegenin Merkürle aynı evde stelyuma eşlik eden, ay ve plüto, 8. evde yengeç burcunda yerleşmiş olan Mars burcuna trine aspekt yollamışlar, bu üçlüden oluşan üçgen açı, duygusal ve başarılı, aynı zamanda cinsel etkileşimi yoğun bir eş adayına işaret ediyor gibi, aşk olmadan cinsellik olmaz boyutunda bir anlayış söz konusu olabilir.. Mars yengeçler, annelerine fazlası ile düşkün karekterlerdir, aynı zamanda eşleri ile olan ayırımı da yapabildiklerine inanıyorum, yani mars yengeçler birza kinci ve inatçı karekterlidirler, bu durum onlarda agresifliğe sebep olabilmekte, ancak senin su grubu olan akrepten gelen trine açı eş karekteri ile bu sorunu çözebileceğini ve ikinizde de olabilecek bu negatif yönü tolere edebileceğini söyleyebiliriz.Ayrıca özellikle ay burcunun akrepte olması ve yöneticisi olan burçta yerleşmiş olan Marsa karşı bu pozitif etkili şanslı açı hiçte gözardı edilebilecek cinsten bir açı değil, kaldı ki, 8. evin asıl yönetici gezegeni olan Plütodan da yine Mars yengecine trine var, eh bu durumda 12. ev etkileri sadece evlilik hayatını çok özel bir düzlemde yaşayacağını, mahremiyetini korumak için elinden geleni yapacağını ve özel, aynı zamanda gizli paylaşımlar yaşayacağını ancak gösterebilir, 12. ev senin haritanda negatif etki ile çalışmıyor benim kanaatimce, en azından 7. ev aısından bakarsak..verygood
Merkür akrebin aynı zaman da Güneş burcun olan yay ile de kavuşum yapıyor, güneş ve yükselen karekteri ateş etkisi ile harmanlanmış bir bayanda su etkisini gömmeye çalışmak aslında hiçte abes bir durum değil, ancak senin haritanda olan bu birleşme ateş ve su karekterini farklı lanlarda gerektiği zaman kullandığını düşündürdü bana, dışa yansıyan sosyal dış kimliğin ateş özellikleri ile bütünleşirken, iç dünyan su yoğunluğunda ve duygusal varoluşla harmanlanmış durumda, ay burcunun da akrep olması ve 12. evde olması dişil karekterini, Merkür etkisini de ele alarak düşünürsek, zihinsel ve duygusal anlam da içsel dünyanda gizlediğini söyleyebiliriz, Nitekim eş adayında duygularını gömen tam olarak ifade edemeyen biri olacaktır, 12. ev ve Merkür bağlantılarından yola çıkınca bu sonuca vardığımı söyleyebilirim.. Ama Merkür ün Güneş ile olan kavuşumu da sosyal alanda aynı ilgileri paylaşacağınızı, yine Güneş burcu olan yaydan Mars yengecine olan trine açınında duygularınızı bir şekilde aynı noktada stratejik olarak ele alıp paylaşabileceğinizi gösteriyor, kanaatimce eş adayı ile bütünlüğünüz gayet uyumlu olacaktır, duygusal ve sosyal paylaşımlar gayet uyumlu görünüyor..verygood
08-17-2010 08:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Sessizgidiş için;
Sevgili Sessizgidiş; 7. evin de yengeç burcu var ve Merkür gezegeni eve sahiplenmiş durumda, dişil karekterli olan yengeç burcunun Mantık ve zeka gezegenine evini vermiş olması, dişi yönlerinde mantıksal verileri tercih ettiğini gösteriri, bu durumda eş adayımızda zekası ile duygusallığını harmanlamış biri olmalı. Yani anima ve animus eşit düzeyde kullanılıyor olacaktır. Bu oldukça güzel bir veri. Gelelim Merkürün açılarına, öncelikle 7. ev yöneticisi olan ay 12. evde yay burcunda yerleşmiş, ay yayın ve merkürünün arasında quinkuks açı mevcut, bu açıdan yola çıkarak diyebiliriz ki, eş adayımız kendi iç dünyasında fıkır fıkır kanıkaynayan ve entellektüel düzlemde ateşli verilere sahip olan biri olmasına rağmen kendi iç hazinesini bir sır gibi saklama veya gömme eğiliminde biri, aynı açıdan bakarsak bu senin için de söz konusu diyebiliriz, 12. eve yenilen ateş karekterli dişi verilerini yansıtmamayı tercih ediyor olabilirsin veya bu etkiler ile barışık olmakta zorlanıyorsundur..Merkürün aynı zamanda başak burcunda yerleşmiş olan Jüpiter ile sextil açıya sahip, su mizaçlı ve inatçı olan merkür, toprak mizaçlı olan ve bir o kadar eleştirmen olan başak burcunda ki Jüpiter ile uyumlu açıya sahip olması, eş adayının yapıcı eleştiriler yapan ve düzene önem veren, aynı zaman da kırıcı olmamaya çalışarak yardımcı olmaya çalışan, hatta sen çamaşır yıkarken o bulaşık yıkayan biri olabileceğini düşündürdü bana..gözkýrpma
Merkür yengeç sahipleri oldukça zekidirler, bu zeka hem senin hem de eş adayının belirtecidir, sen ve eş olacak kişi duygusal ama bir o kadar zeki olabilen, mantığı göz ardı etmeyen kişilersinizdir, Merkür yengecinin yükselen oğlakla kavuşum yapmış olan Uranüse karşıt açı yapmış olması, ağırbaşlı olmaya çalışan, zihin akışını olgunlukla kullanması gerektiği inancında olan ama bunu uygulamakta zorlanan, hem özgür yaşamak isteyen bir o kadar da bunun sosyal ortamına aykırı olacağını düşünüp kendi veri akışını sabote eden bir yapının belirtecidir, bu durum agresif ve depresif sorunlara sebep olabilir, ancak kendini belli bir yaş düzeyinden sonra keşfetmiş ve oturmuş kişilerde gayet olumlu kullanılabilecek faydalı bir açıdır.
Bu açıyı görünce ister istemez Satürne bakma ihtiacı duydum ve nitekim Satürnün de kova da ve retro olduğunu görünce bir önceki açının açılımınıda ele alarak diyebilirim ki, Sessiz gidişciğim benim kanaatime göre 29 yaşını aştıktan sonra evlenmen, hatta olgun bir eş tercih etmen senin adına çok daha verimli olacaktır..Tabii bu sadece bir öngörü sen ve eş olarak tercih ettiğin kişi çok daha pozitif olabilirsiniz.. gülücük
Umarım faydalı bir anlatım olmuştur Sessizgidişciğim..verygood
08-17-2010 09:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir