Değerlendir:
  • 21 Oy - 2.57 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Başkalarının Haritalarını İstemek
Yazar Mesaj
aeon
Kayıtsız

RE: Başkalarının Haritalarını İstemek
serena ve uranüs ;
ikinize de çok teşekkür ederim.inandığınız değerlere inanmamakla beraber saygı duyuyorum.gülücük
09-07-2009 02:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

farklı bır fıkır alısverısı olmus gülücük ne cok sey ogrenıyoruz ıyıkı varsınız ..

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
09-07-2009 03:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
roky1978 Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

kendi için bişeyler yapamayan başkaları için hiçbirşey yapamaz!

aslan aslan
06-24-2010 08:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
boduc Çevrimdışı
Saturna Vip
Saturna Vip
lt=

(09-04-2009 07:37 PM)Serena Yazılan:  ben bazı astroloji yorumlarının bazen çok ileri giderek insan beynini yönlendirdiğini düşünüyorum. insan herşeye olumlu bakar ve olumlu yaşarsa hayatı da olumlu olur.
daha bunun aksi bir örnekle karşılaşmadım.

gezegensel açılar kişinin '' negatif ve pozitif '' potansiyelini gösterir. hiçbir şekilde kadere işaret ettiğini düşünmüyorum.
örneğin bir mc- satürn karesi benim '' iş konusunda disiplinsizlikten kayıplara ya da gecikmelere uğrayabilme '' potansiyelime işaret edebilir ancak asla kesin sonuca işaret etmez. benim doğarken bu açıyı seçme sebebim, ruhumdaki disiplinle ilgili bir eksikliği iyice deneyimleyebileyim, iyice görüp düzeltebileyim diyedir. bu noktada gezegenler ,çeşitli etkilerini sunarak ruhun kendi seçtiği deneyimine yardımcı olmaktan öte bir şey yapmaz.
asla ve asla kesin sonuç değildir. insiyatif tümüyle şahsın elindedir.

oysa, bazen kesin sonuç budur şeklinde yorumlar yapılabiliyor.
eğer, dış enerjiler tarafından kolaylıkla yönlendirilme potansiyeliniz varsa '' aa benim açılarım bu, demek ki bu böyle olacak '' dersiniz.

size öngörülen olumsuz bir astrolojik yorum, sizin bu olumsuzluğa iyice inanmanıza ve hayat realiteniz yapmanıza neden olabilir.

oysa kendimizi, ilişkilerimizi değiştirmenin, düzeltmenin anahtarı yine bizde.
astrolojinin en kat'i olarak verdiği kararları da tümüyle pozitife çevirmek bizim elimizde..

astrolojinin '' kaderciliğe götürebilen '' handikapına belki de hepimiz dikkat etmeliyiz.

seçim hakkı bizim mi? bu açıları biz mi seçiyoruz?

[Resim: astro2sa201fatmagandazh.th.gif]
08-26-2010 03:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
boduc Çevrimdışı
Saturna Vip
Saturna Vip
lt=

Astroloji sayesinde ruhunuzun, kendisini tam ve butun hissedebilmesi için neye ihtiyacı oldugunu ve neden sizi beden olarak sectigini elbet anlayabilirsiniz, zaten bunu anladığınız an, bu hayata geliş nedeninizi, neden yasadığınızı, bazı olayların neden başkasına değil de sizin başınıza geldigini...anlayabilirsiniz... Anlayınca ne olacak..."hııımmm, bu benim kaderimmiş..." mi diyeceksiniz...aslaaaa !!! Nasıl basa cıkacağınızı ögrenmeniz gerekiyor...ögrenmezseniz, ruhunuz bambaska bir zamanda bambaska bir bedende tekrar bu boyutta yasamaya devam edecektir....yani vakit kaybedecektir...

buna hint felsefesinde samsara deniyor. ruhun bedeni seçmesi bana biraz garip geldi. o zaman başına çok kötü olaylar gelen kişiler nasıl bir ders çıkarıyor olabilir bundan diye düşünüyorum? başka bir şey olması gerekir.
Kuran-ı Kerim de 18 bin alemden bahsedilir.

[Resim: astro2sa201fatmagandazh.th.gif]
08-26-2010 03:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(08-26-2010 03:08 PM)boduc Yazılan:  
(09-04-2009 07:37 PM)Serena Yazılan:  ben bazı astroloji yorumlarının bazen çok ileri giderek insan beynini yönlendirdiğini düşünüyorum. insan herşeye olumlu bakar ve olumlu yaşarsa hayatı da olumlu olur.
daha bunun aksi bir örnekle karşılaşmadım.

gezegensel açılar kişinin '' negatif ve pozitif '' potansiyelini gösterir. hiçbir şekilde kadere işaret ettiğini düşünmüyorum.
örneğin bir mc- satürn karesi benim '' iş konusunda disiplinsizlikten kayıplara ya da gecikmelere uğrayabilme '' potansiyelime işaret edebilir ancak asla kesin sonuca işaret etmez. benim doğarken bu açıyı seçme sebebim, ruhumdaki disiplinle ilgili bir eksikliği iyice deneyimleyebileyim, iyice görüp düzeltebileyim diyedir. bu noktada gezegenler ,çeşitli etkilerini sunarak ruhun kendi seçtiği deneyimine yardımcı olmaktan öte bir şey yapmaz.
asla ve asla kesin sonuç değildir. insiyatif tümüyle şahsın elindedir.

oysa, bazen kesin sonuç budur şeklinde yorumlar yapılabiliyor.
eğer, dış enerjiler tarafından kolaylıkla yönlendirilme potansiyeliniz varsa '' aa benim açılarım bu, demek ki bu böyle olacak '' dersiniz.

size öngörülen olumsuz bir astrolojik yorum, sizin bu olumsuzluğa iyice inanmanıza ve hayat realiteniz yapmanıza neden olabilir.

oysa kendimizi, ilişkilerimizi değiştirmenin, düzeltmenin anahtarı yine bizde.
astrolojinin en kat'i olarak verdiği kararları da tümüyle pozitife çevirmek bizim elimizde..

astrolojinin '' kaderciliğe götürebilen '' handikapına belki de hepimiz dikkat etmeliyiz.

seçim hakkı bizim mi? bu açıları biz mi seçiyoruz?

farklı düşünüyorum , bize uygun bir harita potansiyelinin seçimini ( henüz doğmadan ) yapmak gibi fikirlere katılamayacağım.

öyle olsaydı herhalde kimse satürn ve plüto sert açılarını seçmezdi gülücük

08-26-2010 06:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Ben herkesin bu dunyaya bosu bosuna gelmediğine inanıyorum. Ben neden bu ailede doğuyorum, ben neden Afrika da değil de Turkiye de doğuyorum, neden bu saatte doğuyorum da başka bir satte doğmuyorum... bir suru cevaplayamadığım sorular var... ama şuna inanıyorum ki, bizler her zaman etkileşim içindeyiz. Doğduğumuz andan itibaren bir takım şartlanmalarla büyüyoruz...Amerika da doğan özgürlük kavramını öğrenmek, Afrikalı açlık kavramını öğrenirken, bir Alman da disiplin nedir onu ögrenmek zorunda kalıyor...
Astrolojinin konusu bu soruları cevaplamak değldir. Kişi doğmuştur, ve belli bir gokyüzü konumunda doğmuştur. Burdan yola çıkarak kişinin kendi potansiyellerini anlamasına sebeb olan ve kişisel gelişimini daha kolay hallederek, cevresiyle daha uyumlu ve nese içinde yaşamasını sağlayan bir bilgiler sistemidir, astroloji
Astrolojiye inanmayanları kesinlikle inanmaya zorlamayın, astrolojiye inanmayana zaten astrolojinin herhangi bir faydası olamaz.

Ama su da bir gercek ki, bir cocuk bir aileye geldiğinde hem o ailenin hem de o cocuğun yepyeni şeyler öğreneceği kesindir...

Ve "neden benim haritamda cok zorlu açılar, grand gross lar var da baskasının haritasında cok soft açılar var, bu benim şanssızlığım mı..." gibi sorulara da cevap veremez Astroloji. Ama şuna inanıyorum ki, her harita sahibi, kendi haritasına karşı dayanıklıdır, ve haritasının gösterdiği yollarda ilerlemelidir.
Haritanın öncesi önemli değildir, mühim olan şimdi dir, çünkü ne anlıyorsan onu algılıyorsun ve öyle yaşıyorsun...Kimsenin yukarıyla kontratı olmadığına göre ve bu yüzden ne kadar yaşayacağını bilemeyeceğine göre, bugünün önemi cok daha fazla artmaktadır...Yaşamını keyifli yaşayabilmek için de astroloji bize cok yardımcı oluyor...
Astroloji karalar bağlamak için, kötümser yapmak, moral bozmak için , "napalım benim kaderim buymuş..." dedirtmek için bulunmamıştır.
sevgiler,

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
08-29-2010 11:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

bu konuda uranüs'e katılmaktayım.
reenkarnasyona inanıyorum. ruhun, olgunluk mertebesine erişip dünya hayatı döngüsünden çıkana dek bu dünyaya, çeşitli astrolojik kombinasyonlarla geldigine inanıyorum.

tabii ki, reenkarnasyon inancı yok ise bu tür bir yaklaşım saçma gelebilir.

ben reenkarnasyonla ilgili olarak hep şunu düşünmüşümdür ;

bir kabiledeki aborjin ile bill gates' in,
bir hayat kadını ile bir kraliçenin,
sıradan bir memur ile bir maceraperestin hayattan süzecekleri aynı değerler olmayacaktır. bir tek atımlık hayat, evrensel bütünselliğe ulaşacak deneyimi biriktirmek açısından yeterli değil diye düşünüyorum..

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
08-29-2010 12:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir