Değerlendir:
  • 16 Oy - 3.44 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Geçmiş Olayları Yorumlamak
Yazar Mesaj
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Geçmiş Olayları Yorumlamak
Sevgili Arkadaşlar,

Astrolojinin Zararları adı altında açtığım bu alt başlıkta; geçmiş olayları astrolojik olarak eksik ya da yetersiz yorumladığımızda kişilerin nasıl negatif etkilendiğini anlatmak istiyorum... katılımlarınızı bekliyoruz....
sevgiyle kalın...gülücük)

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
09-23-2008 11:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Melike Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Geçmiş Olayları Yorumlamak
Ben yanlis anlamadiysam konuyu soyleyim Uranus. 1998 yilinda tesadufen bir astrologa gitmistik. Astroloji'nin a'sini bile bilmezdim ,bir tek burcumu biliyordum. O bana esinle ayrilacaksin dedi. Bir sure, durup dururken biz zaten uygun degilmisiz diyordum,sonra unuttum. Bir de bu yil 2-3 aydir internetten ogrenmeye basladim.8.evi kova olanlar aniden olur gibi birsey okuyup cok etkilenmistim.Sanirim actiginiz konu bu yanlis anlamalarla ilgili.Iyi gunler
09-24-2008 11:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Sevgili Melike, Sevgili Arkadaslar,
Astrolojinin en büyük zararı, haritayı yanlış veya eksik görmektir. Kişiye öyle bir geri bildirim verirsiniz ki, sonuç bir felaket olur...
Yorum isteyen kişinin zaten astroloji bilgisi ya hic yoktur ya da cok zayıftır, zaten bu yuzden yorum ister... Sen de kalkıp sebeblerini dogru durust açıklamadan eksik bir yorum yaparsın, sonra kişi anladım zannederek mutlu olur ama gercekle yüzleştiginde de dumura ugrar...
Geçmiş olaylardan kastım şudur :
Hemen hergün bir sürü olay yaşarız. Geçmişte bizlere derin izler bırakmış olaylarımız da olmustur. Mesela bir kaza, bir ölüm deneyimi, bir evlilik kararı, bir bebek düşürme olayı, sınavdan geçememe, iflas etme...gibi olaylar...
Bu olayları incelediğimizde şayet kişiye "sen uranus transiti yasamısın zaten, bak burda işte, tr. Uranus gunesine kare yapmış, finans evinde , o yuzden iflas etmen normaldir..." demek en buyuk hatadır...Özellikle kayıplar yaşadığımız geçmiş olayları yorumlarken herseyden önce sadece transitleri yorumlamak degil, haritanın bütünü çerçevesi içinde yorumlamak gerekiyor...
ne kadar kolay değil mi? bir kayıp yaşıyoruz ve hemen suçu yukarıya atıyoruz...Suçlu Saturn, ... pluton transiti yasıyorum napalim kaderimizde varmış....
Bunlar gercekten astrolojinin zararlarıdır... Halbuki astroloji bize kayıplardan nasıl kazanclar elde edeceğimizi de gösterir, bir yol göstericidir...
Düşünsenize evli bir kadın gidiyor astrolog diye gecinen bir adama ve diyor ki, siz zaten uyumsuzsunuz ...bu yorumun ne yorum yapana ne de yorumu dinleyene hic bir faydası yoktur, sadece zarardır. Terazinin zarar kefesini doldurmustur..o kadar... halbuki astroloji yorumcusu yarar kefesini de kesinlikle doldurmalıdır kişiye... zararı nasıl minimize edeceginin yolunu da göstermelidir....
Geçmişte yasadığınız bir olayın yorumunun çok iyi yapılması lazım ki kişi ders cıkartabilsin, ve kendisine sorular sorabilsin...Cünkü esas olan gelişimdir..sürekli yenilenmedir...ama geçmiş yorumları sadece astrolojiye benzetmekle kalır... Çoğu yorumcunun yaptığı olay sudur:
bir olayı yorumlarken o gunun transitlerine bakarsın ve muhakkak, ama muhakkak bir açı görursun ve yorumlarsın... Bu açı 15 , 30 45 derece bile olabilir..yani bir sekilde benzetirsin , yaklastırırsın astrolojiye, yorumcu tatmin olacak ya...hahahaha....gülücük) Ama yorumcuya o olayı yasamadan önce gitsen de bir yorum istesen bakalim o olayı sana tarif edebilecek miydi? birakin tarfi etmeyi bir kenara , ne gibi önlemler alman gerektigini soyleyebilecek miydi?
Geçmiş olayları yorumlamak bu yuzden çok daha kolaydır bence... ama kişiye, bugun yaşayan kişiye ne faydası olacaktır... dogru ve gercekten kişiye katma deger verdirten yorumlarda tabii ki faydası dokunur muhakkak, jetonlar düşer mesela...ama burda olabilecek zararları yazıyoruz...gülücük)
Şunu da unutmamak lazım :
Bizler asla gecmisteki bir olayda verdigimiz bir kararı, bugünün aklıyla yorumlayamayız. Yorumlamaya kalkarsak kendimizi inkar etmiş oluruz ve çok buyuk bir yanlış yaparız....kendimize haksızlık yaparız...O günün şartlarında, şurtlarında verdiğimiz her karar hep dogrudur...aradan sureler gecer, bir suru tecrübeler yasarsın, belki bu süre içinde, o zaman farkında olmadığın bambaşka duygularını da keşfedersin, yenilenirsin, gelişirsin ve şimdiki bu gelişmiş aklınla geçmişteki bir kararını kritik etmeye kalkarsın...olmaz...

sonra devam ederim...sevgiyle kalın....gülücük))

09-25-2008 12:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
acmiyam Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

sevgili uranüs yazdıklarınız gercekten dogru seyler ama insan içindeki merak duygusuna yeniliyor ve soruyor ama önemli olan bunlardan bi ders cıkarabilmek astroloji falcılık degil bi bilim önemli olan bunu kavraya bilmek bende istedim eşimle ve oglumla ilgili yorum ama olumsuz bi yanını almadım kendime önemli olan yanlıs anlamamak ve aman böle sölediler deyip yanlıs hareketlerde bulunmamak

bu da ben
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=h...&rs=0&ast=
09-25-2008 12:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
redroseee Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Cvp: Geçmiş Olayları Yorumlamak
Bizler asla gecmisteki bir olayda verdigimiz bir kararı, bugünün aklıyla yorumlayamayız. Yorumlamaya kalkarsak kendimizi inkar etmiş oluruz ve çok buyuk bir yanlış yaparız....kendimize haksızlık yaparız...O günün şartlarında, şurtlarında verdiğimiz her karar hep dogrudur...aradan sureler gecer, bir suru tecrübeler yasarsın, belki bu süre içinde, o zaman farkında olmadığın bambaşka duygularını da keşfedersin, yenilenirsin, gelişirsin ve şimdiki bu gelişmiş aklınla geçmişteki bir kararını kritik etmeye kalkarsın...olmaz...
cok dogruu bazen bu hataya cok dusuyoruzz verygood

YILDIZ HARITAM
09-25-2008 01:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Sevgili Acmiyam,
faydalı olduysa ne ala...ama zararlarını da unutmamak lazım... ben burda sedece zararlarından , olabilecek ön yargılardan bahsetmeye calısıyorum...
Bir Yorumcunun cok buyuk sorumlulugu vardır... Bilgi demek sorumluluk demektir... o bilgiyi yansıtırken bilmekten öte anlamış olmak gerekiyor...Kolay değil, neticede karsında olmadıgın, bilmedigin, tanımadıgın bir kişi hakkında, onu az cok bilen birisine tarif etmek durumundasın... ne gerek var ki... biz dernek olarak cok kamu yararına bedelsiz etkinlikler yaptık... Boyner magazalarında, migros alısveris merkezlerinde...koyuyoruz bir bilgisayar , dernekten bir arkadas sıradakinin haritasını cıkartıp bizlere veriyor ve alıyoruz kişiyi karsımıza yoruma baslıyoruz... harita sahibinin ismi Ayse, karsımda oturan bir adam..bakar mısın olaya...orda haritayı bırakıp adama bunu istemenin neden yanlış oldugunu yukarda yazdıklarım gibi anlatmaya calısıyoruz....ilk önce "kendin ol" diyoruz...ve ben de buna inaniyorum kalpten...sen kendin ol, yeter, gerisi zaten corap söküğü gibi gelir...Eşinin ya da cocugunun haritasını bilip de onu anlamak icin enerji sarfetmen yerine, o enerjiyi kendini anlamak için harcamak , hem sana hem de birebir ilişki yasadığın kişilere çok faydalı olur....

Kendini anladıgın zaman kendini kabul etmiş olursun, ve kendini cok daha guzel yansıtmaya başlarsın etrafına...seni kabul ederler hep, o zaman onlardan bir seyler isteme hakkına sahip olursun...falan filan....gülücük)) cok kere yazdımdı ben bunları....o yuzden bırakın baskalarının haritasını, kendinize yönelin.... en önemli olay budur....
hic bir kadın bir erkegi anlayamaz, ve hic br erkek de bir kadını anlayamaz ki zaten...dogaya aykırıdır cunku... bir kadın kafa yapısıyla tam anlayamazsınız bir erkegi ve tam tersi....zaten bu yuzden kendimize yonelmemiz lazım....derim ...nacizane....gülücük))
sevgiyle kalın...gülücük))

09-25-2008 01:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Melike Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Cok cok tesekkurler Uranus. Anliyorum yazdiklarinizi. Insaniz iste o uzun ic yolculukta bazen agir geliyor hayat, birseyler hazirca bize yardim ediversin, nerede tedbir alayim,nerede rahatliyayim gibi seyleri kisa yoldan ogreniverelim kisa yoldan istiyoruz. Insanin kendisini cozmesi de en zoru bana gore..Astroloji cok yardimci bir ilim aslinda,gelisiguzel bir fal olmadigini kendi yolculugumuz da bir farkindalik yarattigini ifade edebilirim.
09-25-2008 07:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hare Çevrimdışı
Üye
**

İnsan çok sıkışınca falcılara koşuyor bunda utanılacak bişi yok))ben bir kez tarot baktırdım hem de tesadüfen karşıma çıkan birine önce şaşırdım ama adamın ön görüleri doğru çıktı üstelik iddialı da değildi ,bulsam yine danışırım
İkincisi bir arkadaşım önermişti telofonla görüştük medyummuş ama çok komikti hiç bir şeyi tutmadı ,sahtekardı.
Bir arkadaşım ünlü bir astroloğa gitti (param yetseydi bende yapacaktım) kız çok ümitsiz bir durumdaydı ve iki ay içinde astroloğun dediği gibi çok güzel bir işe girdi ve borçlarını ödedi,düşünün borç alıp astroloğa gitmişti.Bazen söylenen güzel olumlu görüşler sudaki dalga izlerimi yaratıyor diye düşünüyorum...İstanbula gitt.iğimde aynı astroloğa gitmeyi düşünüyorum.
Sonuncusu üç ay önce böyle bir site aracılığıyla tanıştığım bir astrolog, ders veriyormuş netten küçük bir ücret karşıığında doğum (saatim kesin değildi verdiğim bilgilere göre doğum) haritamı çıkardı ama ili yanlış yazmış .Yani param boşa gittiği gibi birde hatasını kabul etmedi ortadan yok oldu.
Ben kahve falı bakıyorum ve tarot(yakınlarıma) çok garip şeyler yaşadım bu deneyimlerimde ve doğru çıktığını söylüyorlar.Bu sohbetlerde biraz insan kendi içine bakıyor asıl anlamlı olan bu,düşünceleri duguları paylaşırken bir daha gözden geçiriyor insan ...
Bu pazar vedik astrolojik konsültasyonum var pazartesi yazarım nasıl geçtiğini,ben de merakla bekliyorum.
10-09-2008 07:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Cvp: Geçmiş Olayları Yorumlamak
Astrolojide Geçmiş olayları yorumlamak ile ilgili düşüncem ;

Aslında astrolojinin sadece çıktı bölümüyle ilgilenen kişilerin(yani astroljinin kendisiyle değilde sonuçlarıyla ilgilenen-ki gayet doğal buluyorum herkes ilgilenmek ve buna saatlerini harcamak zorunda değil) geçmiş olayların astrolojik göstergeleriyle fazla ilgilenmediği yönünde.Ya da bana fazla denk gelmedi.İnsanlar fazlasıyla gelecekleriyle ilgili durumda:)Ama ben birçok geçmiş olayın astrolojik verilerine baktım.Dürüst olmak gerekirse bunu aslında kişilerin kendisinden çok kendi pratiğimi artırmak için yaptım.Sonuçları da daha çok kendi zihnimde tarttım.

Astroloji ile ilgilenen kişilere geçmiş olayları analiz etmelerini tavsiye ederim.Ama bunu sadece transitlerle kısıtlı tutmasınlar.Yani diyelim X yılında Y olayı oldu o zamanın ilerletimlerini de , dönüş haritalarınıda göz önünde bulundurun.Bu ne işe yarar.?Seçenekleri , ihtimalleri görmenizi ve kendinize ait bir astroloji lisanı oluşturmanıza yardımcı olur.Ayrıca bu şekilde her zaman A olunca B olur gibi astrolojide keskin kavramlar olmadığını görürüz.

Tabi birde geçmiş olayları yorumlamak kolaydır.(özellikle kendi kendine yapıyorsan)Yani düşüneceğin ve diyeceğin şey geçmişi değiştirmez.Yani gelecek potansiyellerinden(kehanet demiyorumgülücük ) bahsetmekten çok daha rahattır.Ki gelecekle iligili muhtemel analizlerde bulunmak risklidir ve yapan içinde omuzlarında bir sorumluluktur.Bir çok sebebi var bunun acaba sen resmin tamamını görebiliyormusun ve yeterince bilgili deneyimlimisin(ki bence evrenin bir köşede tuttuğu X faktörü vardır) ya da kişi yorumları hazmetmeye müsaitmidir.Stresli iş yanigülücük)
10-20-2008 10:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Sevgili Jomaja, haklisin evet cok stresli bir is...
gecmis olaylari yorumlamak özellikle dogum saati bilinmeyen kişilerde dogum saatini belirlemeye de yariyor... rektifikasyon da dediğimiz çalışmalar yapıyoruz ve bunun amacı gecmiş olayları yorumlayarak, kişinin dogum saatini bulabilmek...ama yine de kesin olmamakla beraber yaklaşık bir saat cıkartabiliyoruz...
Yalnız ben genelde bu tur bir calısmada , kişinin gecmiste yasadığı olayların tarihlerinden ziyade icinde uyanan ilk duygunun tarihini soruyorum. mesela evlilikler, ayrılıklar...cocuk dogurmalar, düşük yapmalar gibi olaylarda kişinin evlenme tarihinden önce icinde evlenme duygusunun uyandigi tarih cok daha önemlidir bence, cunku transitlerde önce duygu uyanıyor, daha sonra realizasyon, eylem, icraat, değişimler gercekleşiyor...O yuzden değişimin gercekleştigi tarihten ziyade öncesi de önem tasiyor.... Duygunun uyanmasi genelde tr. gezegenin ilk gecisinde olusuyor, ama realizasyon ikincisinde ya da 3. gecisinde de olabiliyor ve ordan tarihi yakalamak daha zor oluyor... bu benim sahsi görüşüm tabii...farklı görüşler de olabilir....
Kaza potansiyellerinde ise genelde işin içinde duygu filan olmadigi icin, daha dogru bir transit tarihi vurgulanıyor...ve genelde bir haftalık bir mars ya da pluton mars etkilesimi oldugu icin tespitler daha dogru yapılabiliyor....Saglikla ilgili tarihlerde ise kisi diyelim ki bir programli ameliyat olacak, o ameliyatın tarihinden ziyade, ne zaman ameliyat olma duygusunun uyandigi önem kazaniyor rektifikasyon calismalarında....mesela dizinde senelerdir cektigi bir sorun vardir ve ameliyat olmasi gerekir ama devamli atlatir...ama bir zaman gelir ki, kişide "artik olayım da kurtulayım " dedirtecek bir duygu uyanır... bunu da saglayan, genelde saglık evinden gecen bir transit olabilir...ama ameliyat oldugu tarih burada o kadar önem tasımaz....gibi.....
Bu gibi calismalar; gecmis olayları astrolojik olarak yorumlamanın faydalarıdir....neticede bilinmeyen bir dogum saatini ortaya cikartabiliyorsunuz.....Bu calismalari tabii ki kişiyle birebir calışarak ortaya koyabilirsiniz, cunku zırt pırt sorular soracaksınız, mail ortamında filan cok zor ve uzun sürüyor....birebir calısmalarda bile hakkını verirseniz 4-5 saat alıyor....
işte böyle bir şey....
gülücük) sevgiyle kalınız....

10-20-2008 11:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir