Değerlendir:
  • 35 Oy - 2.83 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

7.ev
Yazar Mesaj
plutonik Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: 7.ev
çok teşekkür ederim sevgili uranus...emeğine sağlık vallahi...gerçekten bu benim hep merak ettiğim bir şeydi;çünkü her daim' güven' diye sayıklayan bir kişinin nasıl 7. evini koç kesebilir anlamıyordum...ama sayende açıklığa kavuştugülücük)gerçekten her cümle satır satır beni anlatmış hele şu 2.ve 3. ev karışımı stelyum yorumlamaların gerçekten öyle başarılı ki ben bu noktadan daha önce düşünememiştim...ayrıca çok rüya gördüğüm doğrudur ve çoğu da manidardır,zaten bazen ayakta bile rüya görürümgülücük)insanları da tuhaf bir şekilde hissettiğim de doğru kalbim hemen iyiyle kötü arasında bir sınır çizer tanıştığım anda;tabi istisnalar dışında...
çok çok teşekkürler sevgili uranus,yorumların harika...
senin de sevgiyle kalmanı dilerim...

[Resim: astro2gw02plutonikhp448.th.gif]

Kimi aradığını yitirir aradıkça,
Kimi de arayandır;aranan onu bulur...Ö.Asaf
08-10-2009 03:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Cvp: 7.ev
Sevgili Uranus,

Öncelikle belirtmeliyim; ziyaretinizle mutlu etmişsiniz. Size yakın aralıklarla rastlamak ve astrolojiye ilişkin bilgilerinizden - tecrübelerinizden paye almak biraz şans işi sanki gülücük Plutonik iletisini bıraktığı gün, şanslı günlerinden birini yaşamaktaymış...

Demişsiniz ki;

''Koç ise partnerini genelde kişi seçer, Boğa ise seçilme durumları daha ağır basar.''

Natal haritamda, Asc'yi 20 dereceyle Boğa kesmekte dolayısıyla 7. evim için Akrep - Yay hakimiyeti söz konusu. Yukarıda bahsettiğiniz durum (her ne kadar 7. ev dahilinde Boğa etkileşimi olmasa da) benim için hep geçerli olmuştur. Kimsenin yaşamına ilk adımı atan taraf olmam, bir şekilde birisi gelir ve benim yaşamıma girme sürecinde diretir. Diretir diyorum, çünkü ikna edilen taraf olma ihtiyacı söz konusudur; bir ilişkide istediğim esas şeyin, gerçeklik ve sağlamlık olması sebebiyle.

Asc ve Dsc noktalarındaki bu ters etkileşim de (Boğa - Akrep) aynı etkiyi sağlayabilir mi?

Umarım bugün, benim de şanslı günümdür gözkýrpma ve yazdıklarıma sizden bir cevap alabilirim.

08-10-2009 06:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

sevgili Aprillos,
zaman buldukca girmeye calışıyorum sitemize...şu anda da ist. dışındayım ama yarın tekrar ist.a döneceğim...
sorunuza gelince,
1. evinizi boğa kesiyor ve 7. eviniz de akrep... plutonikin haritasında ise 29 derece yani tam geçişte olduğu için onun 7. evini boğa burcu kabul ettik. Ama sizde durum değişik... 20 dereceyle kestiği için sizin 7. eviniz akreptir.
Güven ihtiyacı zaten en cok bogada vardır ve yukseleniniz boga olduğu için zaten güven ihtiyacını cevrenize ister istemez yansıtırsınız ve bu cok doğaldır. Peki Boğalarınnın güven ihtiyacı nereden kaynaklanıyor...
tamamen mevsimsel özellikten kaynaklanır. Boğa zamanı agaclarda ciceklerin meyvelere dönüştüğü, hayvanlarda ise yavruların büyüme zamanına denk geliyor...tabiatta guven ihtiyacı hat safhada ve böyle bir zaman içinde doğuyor boğa burcu insanı, aynı büyümekte olan bebeklerin en cok güvene ihtiyacı oldugu gibi...dolayısıyla boğa insanı da içgüdüsel olarak güven ihtiyacı içindedir ve bu yüzden maddeye sahip olmak ister. DSc evinizdeki akrep de ise baska türlü bir guven ihtiyacı var. yasam güvencesi.

Akrep zamanı, sonbaharın ortası, canlılar önlerinde uzun ve yorucu, tehlikelerle dolu bir kış olduğunu bilirler ve o yüzden kendilerini korumaya çalışırlar...agaclar yapraklarını dökerek, hayvanlar korunacak in arayarak önlemlerini almaya calısırlar... burada da güven ihtiyacı vardır ama bunda ölüm tehlikesi var... akrep insanı o yuzden enerjisini hep saklar ve ne zaman ortaya cıkar bu enerji? kendisini en guvenli gördüğü yer ve zamanda ortaya cıkartır hep...yönetici
gezegenlerden pluto zaten atomu, bedende hücreyi yani ölümle yaşamı sembolize ediyor...buyuk ve gizli enerji...
Bnece sizin partner anlayısınızdaki güven ihtiyacınız bu sebeblerden dolayı cok ama cok dogal...7. ev akrep oldugu için, siz akrep potansiyeli olan insanlarla yani karizmatik kişilerle cok iyi partner ilişkilerine başlayabilirsiniz...ama sizin için sadece akrep olmak yetmiyor..mesela kova erkegi yukselen akrep birisi size cok cekici gelebilir... ikizler insanlarıyla cok iyi anlaşabilirsiniz...

İlişkilerde istediğiniz şeyin gercekçilik ve sağlamlık oldugunu yazmışsınız...bence daha spesifik bir hedef koyabilirsiniz... çünkü gercekçilik ve sağlam bir ilişki bence yaşanmadan ortaya çıkmaz...maalesef bizim kültürümüzde çoğu kişi evlenmeden önceki ilişkilerinde hep kendisini saklıyor...evlendikten sonra ise hersey ortaya cıkıyor... o zaman da sizin gibi böyle beklentileri olanlar hep hayal kırıklığı yaşıyorlar... herkes ister saglam bir ilişki, ama başlamadan maskelerin altından nasıl anlayacaksınız ki...cok zor, allah sabır versin...evlilik ve lişkiler üzerine cok uzunca bir yazı yazmıştım 2 sene önce...o yazılarda nasıl ve neden ilişkiye girdiğimizi ifade etmeye çalıştım...
Bence bir ilişki yaşanacaksa yaşanmalıdır... ama akıl oyunlarından dolayı hep reddederiz... çunku şartlanmışız bazı şeylere...
gercekçilik nedir ki... kime neye göre gercek ilişki... adama son derece aşık olursun ama sizin "gecekci ve saglam" sıfatlarına uymadığı için vaz gececeksiniz... gülücük)) bence önce yaşamak lazım, karşındaki kişiyi anlamak için yasamak lazım, ona sevgiyi vermek lazım önce... gercekçi ilişki nedir, sizce nedir? karşınızdaki kişice nedir? sağlam ilişki sizce nedir, ahmet ce nedir? farklı iki kulturden gelen farklı aile yapısı, farklı genler, farklı haritalar... tabii ki bu degerlerde de farklı yaklaşımlara sahip olurlar, o kadar normal ki... mesela maddi sağlamlık mı, manevi saglamlık mı?gülücük) gercekçi ilişkiyi nasıl anlatacaksnız? aldatmayan erekek mi, sizin doğum gününüzde hep özel hediyeler alan, özel günlerinizi unutmayan mı??? size ev ierinde yardımcı olan mı, mac seyrederken size önünüzden geciyorsunuz diye kızmayan mı? sizinle aynı zevklere aynı dunya gorusune sahip olan mı yoksa... yoksa yalan soylemeyen mi? fedakar olan mı, bencil olmayan mı...işin içinden çık çıkabilirsen...o kadar zor ki...
aslında işin özeti şudur bence :
ilişkiler , beraberlikler hep mutlu olmak içindir... ve kişiler mutlu olmak için ilişkilerde çaba sarfetmek zorundadir... hatta çaba sarfetmeyi bir görev kabul etmeliler... hani işe gitmek için erken kalkıyorsun yoksa yetişemezsin, bu senin görevindir... okulda ödev yapmak zorundasındır, aksam yatarken dişlerini fırcalarsın ya... aynı bu sekilde bir görevdir , mutlu olmak için çaba göstermek.yoksa kolay mutlu olunmaz...hayat zordur ama hayat güzeldir...
sevgili aprillos, bunları siz yazdınız diye size cevap olsun diye yazmıyorum, umarım beni yanlış anlamazsın. Sizlerden hayatı daha fazla yaşamış biri olarak sadece benim bu konulardaki şahsi fikirlerimi yazıyorum burada... kimseye sahsi bir sözüm yok...
herkes bir ilişkide kendisini nasıl "en iyi" hissedeceğini bilir zaten ve ona göre arkadas secer... benimse soylemek istediğim sartlanmış şekilde ilişkilere baslamamak gerektiğidir...hep akıl oyunları kişileri şartlıyor ve ben buna cok karsıyım... aklı biraz özgür bırakmak lazım bence... duygular, sezgiler cok daha önemlidir...normalde duygular aklı yönlendirir, akıl
, duyguları degil...bunun farkına varmak super bir durumdur...

yüreğinizin götürdüğü yere gidin hep....gülücük)) ve sevgiyle kalın....

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
08-11-2009 02:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Cvp: RE: 7.ev
uranus Yazılan:hep akıl oyunları kişileri şartlıyor ve ben buna cok karsıyım... aklı biraz özgür bırakmak lazım bence... duygular, sezgiler cok daha önemlidir...normalde duygular aklı yönlendirir, akıl, duyguları degil...bunun farkına varmak super bir durumdur...
Demişsiniz ya, haklılığınızı yadsımak mümkün değil sanıyorum.

Fakat hep şu sorundan muzdarip oldum (bir Ay İkizler'i olarak) duyguları didik didik edip, sürekli analizine kalkışmak... Sanırım, özel bir duygusal meselede (eskilerin şık deyimi flört gülücük meselesinde) ilk yaptığım hata bu oluyor...

''gerçeklik ve sağlamlık''...

bu iki kelimenin, benim bir ilişki'nin olabilirlik anlayışına yaklaşımımın en yalın ifadeleri olduğunu düşündüğüm için kullandım diyebilirim. Bu kelimeleri birer kapı olarak kabul edersek, kapıların kilitlerini açan yolda birçok spesifik anahtardan bahsetmek yanlış olmayacaktır.

Elbette ki, bu kelimelerin anlamsal karşılıkları herkese göre farklı renkte ve boyutta hayat bulabilir.

Örneğin ''aşk'' kavramı benim için, ''hayran''lık ile aynı kapının zilini çalabilir. Daha görüntüsel (fiziksel) şeyleri kendine ölçüt almaya yatkındır. ''Sevgi'' ise daha içsel, daha ruhsal bir takım şeylerin merkezindedir. Aşk ile nefretin bu nedenle kardeş olduğu söylenir belki de, tam olarak ayakları yere basmayan, atmosfer'e karışmış birer duygu oldukları için...

Aslında bu düşüncelerimin astrolojik açılımını sevgili Yıldırım, şu sözler ile yapmıştı:

''mesela sevmek, hoşlanmak gibi kavramları bir mantığa bağlamak gibi yöntemlerin olabilir. yada mesela filmlerde gördüğümüz 'seviyormusun , seviyorum , bende seniii sevgiliiiim' türü salt romantik sahneleri pek bir sıkıcı bulduğunu söyleyebiliriz.
senin derin duygularının harekete geçmesi ve içinde kıpırdanmalar olması için galiba doğru strateji zihinsel uyumdan geçiyor olsa gerek
.''

ben de cevaben şunları yazmıştım;

‘’…özellikle ilk cümleniz uzunca bir alkış hak ediyor. Özellikle bu tip duygusal konularda ayaklarımın yerden kesilme ihtimali apaçık ortada makara bulunduğundan ve bu durumun insan yaşamında oynatabileceği ‘’yanlışlıklar komedyası’’ tadından korkarak, ‘’aşk’’ kavramının taraftarlarından değilim.

Bu noktada 5. ev başağı + yöneticisinin 12. evde bulunması da etken sanıyorum. Bu sebeple, benim için payıma düşen anahtar kelime ‘’sevgi’’ oluyor. Sevgi için de, önce arkadaşlık, paylaşılmış an’ların çokluğu, o anlar ile birlikte oluşacak uzun bir tanıma devresi, karşımdaki kişinin duygularını söz ile değil, fiilen hissetmem (örneğin sözleriyle örtüşen davranışlar ve bunun istikrarı – dengesiz kişiliklere tahammül katsayım düşüktür ; ) ) vb. güven ve dayanıklılık inşa eden belki de çoğu kişiye zorlu gelecek bir süreç benimkisi. Zihinsel uyum evet, fakat bu zihinsel uyumun bir illüzyondan mı yoksa gerçeklikten mi ibaret olduğunu keşfetme ihtiyacındayım.’’

Sevgili Uranus,

Sorum için ayırdığınız değerli zamanınız adına çok teşekkür ediyorum, yazdığınız metindeki ana fikre tüm yüreğim ile katılmış olsam da, dışarıdaki dünya gün geçtikçe ''yüreğinin götürdüğü yol'a inananları'' kendi gerçekliğinin rengi ile şaşırtmaya, şaşırttıkça da acıtmaya devam ediyor...

''Allah sabır versin'' demişsiniz ya, ''Amin'' demekten alıkoyamıyorum kendimi gülücük sevgiler.

08-14-2009 12:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Sevgili Aprillos, yazdıklarınızı haritanız önümdeyken okuyunca sizi cok iyi anladım.

Yukselen Boga (guven ihtiiyacı hat safhada)
MC oglak (saglamcı, riske girmek istemez)
DSC akrep (yaşama güvencesi ister)
AY, venus yukselen evinde (duygularınızı göstermeyi cok isteseniz de göstermekte cok zorlanırsınız)
Saturn 8. evde , korkularınız yuzunden kendinizi cok frenlersiniz... (bana ya haksızlık yaparsa, ve "ya max. mutlu olma hayalimi yakalayamazsam, ya onunla zirveye çıkamazsam, paaat diye yarı yoldan aşağılara düşersem..." korkuları)
Su burclarında kişisel gezegen olmaması ve toprak agırlıklı, “ayagını saglam yere basan” bir insan… OK.
Eger halinizden memnunsanız hic sorun yok demektir.
Ancak bu halinizin değişeceği ihtimali cok fazla görünüyor, hem de cok yakında...
Zaten değişim hep yaşamalıyız, her zaman aynı yerde kalamayız, gelişim gösteremeyiz yoksa...
Benim de şu anda 21 yaşlarımdaki fikİrlerimin, duygularımın pek çoğu değişmiş durumdadır...Hani nafile bir laf ederiz bazen.... "ahhh beee şimdiki aklımla 20-25 yaşlarında olacaktım ki..." bu laf bile insanların ne kadar değişim gösterdiğini, hatta bence olgunlaştığını gösterir...
Siz nasıl bir değişim yaşayacaksınız?
21 yaş döngüsü dediğimiz Saturn ve Uranus döngülerinin el ele verdiği zorlu bir dönem, güzel bir değişim....1. Uranus döngüsü ve 3. Saturn döngüsü...
Uranus sizi surpriz olaylarla tanıstırırken, Saturn de size, ihtiyacınız neyse onu gercekleştirmenizde yardımcı oluyor....

Haritanızda saturn ve uranus beraberliği var. 8. evinizde ve transitler bunlara sert açı yaparken (döngü dediğimiz budur zaten!) bu beraberliğinizin güneşinize yaptığı trin sizi demekki cok olumlu etkileyecektir. Bilinç düzeyinde cok olumlu gelişmelere şahit olabilirsiniz... Öyle olaylarla karşılaşırsınız ki, bu iki sene içinde "vaaay beee demek hayatta böyle şeyler de varmış..., yahu bu da bana yapılır mı ..." gibisinden olaylar ve bunlarla ögrenip gelişim sürecinize devam edersiniz....
Hani, diyorsunuz ya, "Özellikle bu tip duygusal konularda ayaklarımın yerden kesilme ihtimali apaçık ortada makara bulunduğundan ve bu durumun insan yaşamında oynatabileceği ‘’yanlışlıklar komedyası’’ tadından korkarak, ‘’aşk’’ kavramının taraftarlarından değilim….”
Bu korktuğunuz şeyle yüzleşme ihtimaliniz cok fazla olacaktır… Ustelik kendinizi aşık oldum da zannedebillir güzel şeyler yaşayabilir ve daha sonra da ayrılabilirsiniz…çünkü neden? Kazanmak için önce kaybetmeyi ögrenmeniz gerekiyor… 8. Ev korkularınızın yanında, partnerinizin sahip olduklarını da sembolize eder, ve 2. Eve de oldugu gibi yansır…
Partner ilişkinizde, partner anlayışınızda değişikler olması cok olasıdır. Ama sakın ola ki, “yok ben değişmem, ben buyum, ben değişmek istemiyorum…” gibi düşüncelere kapılmayınız, yoksa bu enerji sizi hasta da edebilir…
Uranus döngüsü , evet serttir ama olması gerektigi sekilde serttir, cunku hic beklemediginiz anlarda cok surpriz olaylar yasatır insanlara… aynı bir kasırga gibidir ve karsı koyamazsınız, ama önleminizi elbette alabilirsiniz ve o rüzgarı arkanıza aldığınızda uçar gidersiniz… mükemmel durumdur bu. Bunun için ama önceden nasıl bir değişime ihtiyacınız oldugunu belirlemeniz, anlamanız gerekiyor ve bu enerjinin, o koyacağınız hedefe kanalize olması gerekiyor…. Astrolojinin en büyük faydası işte buradadır… size zamanı söylüyor, konuyu söylüyor… ehhh yapmanız gereken sadece en dogru yalın ihtiyacınızı içinizden çıkartmak, anlamak, belirlemek ve onu şuurunuza düşüncede yükseltebilmenizdir.
Zaman : önümüzdeki iki sene …
Bu sene ekim 15 den sonra Saturn, Teraziye bir merhaba diyecek ve tekrar başak a dönecek. İlk ikaz burda gelecek size… Bunun için şimdiden ihtiyacınızı belirleyiniz.
Nisan 2010 da Uranus ve saturn tekrar karsı karsıya gelecekler ve sizin nataldaki saturn uranus beraberliğini tekrar tetikleyecekler ve diyecekler ki…. “sevgili aprillos, naaaptin kız, ihtiyacını belirledin mi, hangi korkunla yüzlesmek istersin, hangi korkunu yenmek istersin, ve yenip hangi konuda gelişme göstermek istersin…hadi kararını ver artık…” gülücük)
Mayıs sonu Jupiter de aralarına girecek bu iki transitin, ve şayet o aralarda niyetini belirlediysen, ihtiyacını icinden cıkartıp da iyi niyetle , pozitif dusunceyle şuuruna bir hedef olarak yukselttiysen, o zaman karsına guzel fırsatlar cıkacaktır…. Ne hakkında, belki de yukarda yazdığın ask korkusu ile ilgili… Aşık olup yanlışlıklar komedyasında rol almak korkusu ile ilgili…. Ve kesin bir aşk deneyimi yaşarsın… hem de surpriz bir sekilde gelişen bir aşk… ama hedefini bu konuda koyarsan tabii ki… hedef yoksa olay da yok…
Temmuz 2010 sonunda Saturn tekrar teraziye gecerken, Uranus de Koc a girmeye baslıyor ve Jupiter zaten 3 derece Koc ta oluyor ve bu 3 gezegen sana ordan 8. Evindeki saturn-uranus beraberliğin ile seni test ediyorlar… Ve diyorlar ki… 15-20 eylül de tren kalkacak…yetiştin yetiştin…. gülücük)
20 eylül 2010 dan Aralık ayı sonuna kadar hem Jupiter hem de Uranus geri gidecekler tekrar balığın 26 derecelerine kadar gerileyecekler ve 15-20 Mart 2011 gibi tekrar Koc a girerken seni son defa test edecekler…. Bu arada Saturn treni kalktı gitti, geriye Uranus un ışık hızıyla giden son derece teknolojik treni kaldı….
Sevgili Aprillos, her iki tren de aslında birbiriyle senkrondur… hele en zor anında Jupiterin araya sıkışması ve sana en zor anlarında gülücükler yagdırması , senin için inanılmaz büyük bir sanstır…. Bu şansı iyi kullanabilirsen istedigin değişimi istedigin sekilde yapabilirsin ve ondan sonra 2011 in 14 Agustos aksamında seninle tekrar oturup konusalım bu konuları…ilişkiler ve 7. Ev konularını….
Allah saglık versin, hala buradaysak tabii….
Umarım her türlü ihtiyacınla karsılaşabilecek olaylar yaşarsın bu sürecte….
Sevgiyle kal…gülücük)

08-14-2009 12:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Cvp: RE: 7.ev
uranus Yazılan:Sevgili Aprillos, yazdıklarınızı haritanız önümdeyken okuyunca sizi cok iyi anladım.

Yukselen Boga (guven ihtiiyacı hat safhada)
MC oglak (saglamcı, riske girmek istemez)
DSC akrep (yaşama güvencesi ister)
AY, venus yukselen evinde (duygularınızı göstermeyi cok isteseniz de göstermekte cok zorlanırsınız)
Saturn 8. evde , korkularınız yuzunden kendinizi cok frenlersiniz... (bana ya haksızlık yaparsa, ve "ya max. mutlu olma hayalimi yakalayamazsam, ya onunla zirveye çıkamazsam, paaat diye yarı yoldan aşağılara düşersem..." korkuları)
Su burclarında kişisel gezegen olmaması ve toprak agırlıklı, “ayagını saglam yere basan” bir insan… OK.

Sevgili Aprillos, her iki tren de aslında birbiriyle senkrondur… hele en zor anında Jupiterin araya sıkışması ve sana en zor anlarında gülücükler yagdırması , senin için inanılmaz büyük bir sanstır…. Bu şansı iyi kullanabilirsen istedigin değişimi istedigin sekilde yapabilirsin ve ondan sonra 2011 in 14 Agustos aksamında seninle tekrar oturup konusalım bu konuları…ilişkiler ve 7. Ev konularını….
Allah saglık versin, hala buradaysak tabii….
Umarım her türlü ihtiyacınla karsılaşabilecek olaylar yaşarsın bu sürecte….
Sevgiyle kal…gülücük)
''İki sene sonra karşıma gel...'' diyorsunuz yani gülücük daha önce de belirtmiştim sevgili Uranus, sizin kaleminize ithaf olmak gerçekten mutlu edici, her şey için çok teşekkür ediyorum.

Aklıma takılan bir noktayı paylaşmak istiyorum izninizle;

Ay ve Venüs'ün Asc'de olmasını duygularını göstermede zorlanma olarak ifadeleştirmişsiniz. Bunun sebebi, örneğin Venüs'ün Koç'ta düşük durumda olması ve buradan hareketle; Asc'nin yani birinci ev'in doğal yöneticisinin Koç olması kaynaklı mı? Ay için ise, herhangi bir mantık yürütemedim.

İki gezegenin de aldığı birincil açılar içinde olumsuz bağlantılar söz konusu değil. İkincil açılardan ise Ay - Satürn 150'liliği ve Venüs - Merkür 45'liği bu durumu sağlayan etkenler olabilir mi?

Sevgilerimle.

08-15-2009 12:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Sevgili Aprillos,
Yukselen evin konusunu hatırlayalım... Görünen ben, fiziksel ben... kişinin kendisini dışarıya nasıl yansıttığı ile ilgili...davranışları, tavırları, kendisini ifade ediş biçimi, giyimi, kuşamı, yürüyüş şekli, duruşu, konuşma şekli...hepsi fiziksel yani sahne maddeyle baglantılı bir sahne madde, görunen "ben" sac sekli, makyajı...
Ay nedir, bilinçaltı, anne...yani, duygular... madde değil, manevi... soyut... ve bu evin sahnesinde parlaması isteniyor...
Duygular; fiziksel, maddesel bir evde nasıl görunecek ki? kişi o yuzden duygularını göstermekte zorlanır, Ay ı 1. evdeyse... hangi burcta olursa olsun ay 1. evde zorlanır... ancak aks a yakın duruyorsa , o zaman kişi için daha iyidir... 0-9 derece arası, kavusum kabul edilir... asc aksına ya da MC aksına kavusum olan butun gezegenler cok iyi gözükür... Ayınız aksa kavusum olsaydı, o zaman duygularınızı cok daha rahat gösterebilecektiniz...
Venus de aynı durumdadır 1. evde... Venus de sevme duygusunu sembolize ediyor. ve de finansı, sanatı. Sevme duygusu da maddesel degildir, duygusaldır ve o yuzden bu evde pek gösteremez kişi bu duygusunu... Bunlar 12. evde olsaydı, kişi isteyerek, bilinçli bir vaziyette göstermezdi, saklardı duygularını , ancak 1. evde kişi istese de gösteremiyor, o yuzden zorlanıyor. Tek çaresi durumunu oldugu gibi kabul etmesidir... kabul gösterince işler cok güzel değişir ve kendisini istedigi biçimde yansıtmaya baslar....
Ay burada ikizler burcunun halini bilir.Yani kişi çok hareketli,çok hızlı düşünür,dışa dönüktür,sabırsızdır ve hızlı hareket eder,işte ay butun bunları bilir ama bu evde bu halleri gösteremez.Ve bu yüzden dışardakiler kişinin akıllı,hızlı,dışa dönük halini bilmezler.
Burada kişinin ihtiyacı iletişimdir.Ama kendini göstermeden iletişim kurmak ister.Akıllı iletişim işlerinde ama kişinin görünmediği işlerde kişi çok başarılı olur.Örneğin internetde iletişim işlerinde veya bir havaalanında, kontrol kulesinde telsiz habercisi gibi işlerde kendini bayağı mutlu hisseder.Bu işlerde hızlı karar verme akıllı hareket etme yeteneklerini iyi kullanır ve kimse onu görmez.Eger böyle bir iş bulamazsa o zaman yazmalı,yazarak iletişim kurmalı veya çizerek,resim yaparak kendini ifade yolları bulmalıdır.Gazeteci de olabilir.Hızlı çalışma gerektiren işlerde kendini gösterir.Çok çeşitlilik vardır.Değişim, titreşimleri algılama yeteneği fazladır, fakat bunlardan kendi dışında kimsenin haberi olmaz bu evde.

Venüs İkizlerde : Hızlı değişen çok çeşitli duygular verir kişiye.Cabuk aşık olabilirsiniz aslında fakat Saturn sizi tutuyor....stelyumdan dolayı saturn ile de 150 derece, 180 derece kadar olmasa da, sert bir açıdır. Satürn ile sert açısında, venüsün ikizlerdeki değişiklik yapma potansiyeli, kişiye baskı ve dolayısıyla da korku verir.İlişki kurmak için sert tavırlarınız bu yüzden olur. İlişkiyi gerçekleştirmek isteyeceksiniz hep. Bu yüzden korkularınız başınıza gelmesin diye sert bir tavır koyarsınız ya da beklenti içine girebilirsiniz...
1. evde ve aksın ustunde değilse venus, ki sizde de bu durum aynı, sevme duygunuzu göstermekte zorlanırsınız...ama kendinizi, görüntünüzü çok seversiniz. önce birileri sizi sevmeli... "sev beni, seveyim seni..." dersiniz...gülücük)
hep sevgiyle kalın...gülücük

08-15-2009 01:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Cvp: 7.ev
Evet gülücük ne kadar da doğru tespitler bunlar:

Alıntı:Cabuk aşık olabilirsiniz aslında fakat Saturn sizi tutuyor....stelyumdan dolayı saturn ile de 150 derece, 180 derece kadar olmasa da, sert bir açıdır. Satürn ile sert açısında, venüsün ikizlerdeki değişiklik yapma potansiyeli, kişiye baskı ve dolayısıyla da korku verir.

İlişki kurmak için sert tavırlarınız bu yüzden olur. İlişkiyi gerçekleştirmek isteyeceksiniz hep. Bu yüzden korkularınız başınıza gelmesin diye sert bir tavır koyarsınız ya da beklenti içine girebilirsiniz...

1. evde ve aksın ustunde değilse venus, ki sizde de bu durum aynı, sevme duygunuzu göstermekte zorlanırsınız... önce birileri sizi sevmeli... "sev beni, seveyim seni..." dersiniz..
Özellikle çocukluk döneminde ''sevgi'' ya da ''ilgi'' eksikliği ile hiç tanışmamış birisi olarak, çok sorgulamışlığım vardır bahsettiğiniz bu öncelikli kıldığım ''çok sevilmeliyim'' meselesini... Sayenizde, sebebini öğrenmiş bulunuyorum.

Paylaştığınız değerli vaktiniz ve bilgileriniz adına; yeniden çok teşekkür ederim. Astrosohbet'in varlığınızla, şanslı günlerinin devamına...

Sevgiler.

08-16-2009 08:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(01-30-2011 12:51 AM)eylülmavi Yazılan:  arkadaşlar, yukarda bi yerde, 7. evde satürn güçlüdür diye okudum.. daha önceleride, 7. evdeki satürnle ilgili hiç de iyi şeyler okumamıştım..

şimdi, satürn 7. evde nasıl güçlü?

bir gezegen 1-4-7-10. evde güçlü olur. özellikle asc , ıc , dsc ve mc noktasındaysa daha da güçlü çalışır . kendisini hissettirir.
01-30-2011 01:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(01-30-2011 01:00 AM)aeon Yazılan:  
(01-30-2011 12:51 AM)eylülmavi Yazılan:  arkadaşlar, yukarda bi yerde, 7. evde satürn güçlüdür diye okudum.. daha önceleride, 7. evdeki satürnle ilgili hiç de iyi şeyler okumamıştım..

şimdi, satürn 7. evde nasıl güçlü?

bir gezegen 1-4-7-10. evde güçlü olur. özellikle asc , ıc , dsc ve mc noktasındaysa daha da güçlü çalışır . kendisini hissettirir.

evet aeon, hatta ben, 7. ev terazi evi olduğu için, satürn terazide yüceldiği için, satürn 7. evde güçlüdür diye düşündüm de, 7. ede satürn için hiç iyi şeyler yazılmıyor..:( evlilikde yönetimi karşı tarafa bıraktıran bi 7. ev satürnü nasıl iyi olsun ki..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
01-30-2011 01:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir