Değerlendir:
  • 34 Oy - 2.74 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

NEPTÜN DEVİNİMİ & TRANSİTLERİ
Yazar Mesaj
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 1

Neptün Devinimi
Neptün'ün devinimi 164 yıl sürer. Buna göre 82 yaşında karşıt açı ve 41 yaşında ilk kare yaşanır. Ikinci kareyi ve kavuşumu bir insan ömründe deneyimlemek olası değildir. Neptün'ün dönüş hızında da düzensizlikler olduğu için 41 ve 82 yaşında gerçekleşmesi gereken açılar bir kaç yıl oynayabilir.

Neptün'ün 36-42 yaşlarındaki ilk karesi bize hayatımızı, hedeflerimizi, ideallerimizi düşündürür. Gençlikte ideallerimiz nelerdi, bunlara ulaşabildik mi, yoksa ideallerimiz, beklentilerimiz gerçekçi olamayacak kadar yüksek miydi? Yaşamda bugüne kadar kendimizi yanılttık mı? işte bu dönemde bu soruların cevapları verilir. Bu yaşına kadar insan kendisini çok iyi tanıdığını düşünmektedir. Yaşamın olumlu, olumsuz yönlerini gayet iyi bildiğinden, yapabilecek bir şey olmadığından emindir. Her şeyi böyle kabul etmek eğilimindedir. Ancak Neptün devreye girince bir çözülme başlar. Emin olduğumuz konulardan şüphe etmeye başlarız. Sanki sisli bir havada gibi net göremeyiz. Ne yöne gitmek lazım, adımlarımızı nasıl atmalıyız bilemeyiz. Bu durumda yapılabilecek en iyi şey her şeyi oluruna bırakmak, sezgilerimize kulak vermek, yeni deneyimlere açık olmak, gerçeği görmeye çalışmaktır. Kendimizi, kurduğumuz yapıları olduğu gibi koruyabilmek olası görünmez. Yeni bir tanım getirme, yapı kurmaya çalışma da akılcı değildir, çünkü Neptün'ün etkisi geçtikten sonra bir yanılsama içinde olduğumuzu farkedebiliriz. Bunun dış dünyadaki mesajları aldatma, aldatılma, hayal kırıklıkları, içkiye sarılmadır.

Ortalama 82 yaşındaki karşıt açı ruhsallığı güçlendirir. Bilinç yeni bir düzeye atlamaktadır. Bir çok insan yaşamdan el ayak çeker. Bazıları huzur içinde ölür, bazıları hastanede bakım gerektirecek kadar hastalanır. Yaşama devam edenler hayırseverlikle, gençlere rehberlikle meşgüldür.

Barış İlhan - Astrolojide Yetişkinlerin Buluğ Çağı

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
01-01-2009 05:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
seasand Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: NEPTÜN DEVİNİMİ & TRANSİTLERİ
mrb
bu forumu yeni buldum, hep ingilizce forumlarda yazıyordum
benim şu anda neptün trine mc , neptün 120lik açıyıyla MC'ye açı yapıyor.
ve bu durumun , kariyer ve sosyal statü açısından ne gibi bir sonucu olabileceğini merak ediyorum.
ayrıca uranus de şu anda DSC'ye neredeyse birleişm yapıyor, saturn de neredeyse ASC yani yükselenle birleşiyor
Bu durumda neler olmasını bekleyebilirim?
01-11-2009 05:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: NEPTÜN DEVİNİMİ & TRANSİTLERİ
seasand Yazılan:mrb
bu forumu yeni buldum, hep ingilizce forumlarda yazıyordum
benim şu anda neptün trine mc , neptün 120lik açıyıyla MC'ye açı yapıyor.
ve bu durumun , kariyer ve sosyal statü açısından ne gibi bir sonucu olabileceğini merak ediyorum.
ayrıca uranus de şu anda DSC'ye neredeyse birleişm yapıyor, saturn de neredeyse ASC yani yükselenle birleşiyor
Bu durumda neler olmasını bekleyebilirim?

hoşgeldin seasand ;

beklediğin cevaptan farklı bir cevap olabilir benimkisi ;)

söylediğin konumlar arasında Satürn-Uranüs zıtlaşmasının ASC-DSC ekseninde yaşıyor olman Neptün-MC 120'lik transidinden çok daha önemli bence bunu söyleyim ilk olarak.

neler bekleyebilirsin konusuna gelince ;

BEKLEME.. NELER YAPABİLECEĞİN KONUSUNDA DEĞERLENDİRME YAP VE HAREKETE GEÇ derim..

pek çoğumuz astrolojiyi ve Transitleri bir TAHMİN ARACI olarak görmeyi tercih ediyor. sanki o transit etkisi aracılığıyla herşey olacak ve bitecek bizler bunu önceden tahmin edebilirsek başarılı birer Yorumcu olacağız..

KATILMIYORUM..

şahsen astrolojiyi bir tür REHBER , bir tür PUSULA olarak değerlendirmekten yanayım..

şimdi senin pusulan diyor ki ; hayatının en önemli ekseninde ( Asc-Dsc ekseni ) Satürn gibi yapılandırmayı ifade eden , kalıplaşmış olan statüleri-alışkanlıkları ifade eden bir potansiyelle , Uranüs gibi Değişimi ve Sınırları aşmayı ifade eden potansiyel arasında ZITLAŞMA olacak..

bence hastalık-evlilik-boşanma-ayrılık vb. şeylerin olacağını BEKLEMEK YERİNE , hayatında bugüne kadar neleri kalıplaştırdığını irdelemek , aşılması gereken ''Duvarları'' aşmak zamanıdır..

şimdilik bu kadar yeter ;)

01-11-2009 06:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
luthi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

neptün ayımla trine ne güselll 9evde neptün 5.evde ay yurtdışına gidicem belgemi bekliorum belki burdaki bu neptün bi haber verebilio olabilirmi acaba? aynı zamanda eşimede duygusal davranıorum özlüorum filan buaralar hayret yani kalpsiz bi ikizler olarak şaşırdımm :P
01-18-2009 09:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cansin1970 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Sevgili Yıldırım;
Pluto karesinin dışında bir de Neptün karesi yaşamakta olduğumu haritamı incelerken yeni farkettim.
11 yıl önce bıraktığım sigaraya geçen yıl tek tük içerekte olsa yeniden başlamamın tetikleyicilerinden biri de bu transit olmasın sakın?...

''TECRÜBE'' hayatta yenilen kazıkların bileşkesidir...
05-18-2009 11:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

Cvp: NEPTÜN DEVİNİMİ & TRANSİTLERİ
Tr neptün kovada şu an , kovada neptündeki sisler dağılır mı merak ediyorum, 7. evinde neptün yayda olan biri olarak kovadaki neptün sisleri dağıtır mı? şu an tr neptün 5. evimde kovada

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
06-24-2009 04:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

son zamanlarda neden böyleyim diye hep soruyordum kendime???? ve nihayet buldum.neptün transidi yaşıyorum farkettim...her an bogulacakmışım gibi...kendimi bile inkar emek ister gibi...kalabalıkta bile yapayalnız gibi... kısacası hem varmışım hem yokmuşum gibi..
bu transidi atlatmak istiyorum çünkü;gerçekle hayali karıştırır oldum. inşalah ileride natal neptün ve transit neptünün bu kare açısının bana neler yaptığını daha net görüp anlatırım size arkadaşlar.şimdi isyanlardayım:(

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
07-02-2009 01:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Sevgili Lavinya,

Tr. Neptün (10) 45'lik natal Neptün (9) açısı hakkındaki görüşlerini alabilir miyim?

07-25-2009 05:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Aprilios Yazılan:Sevgili Lavinya,

Tr. Neptün (10) 45'lik natal Neptün (9) açısı hakkındaki görüşlerini alabilir miyim?

Sevgili Aprilios,Hayalci olabilirsin,hayallerinini,ideallerini gerçekleştirmeye çalışabilirsin,kariyerinle ilgili büyük beklentilerin olabilir,değişikliğe ve yeni şartlara alışmak zorunda olabilirsin, tıp,psikoloji,sosyoloji,felsefe,ilaçlar konusunda kariyer yapmak isteyebilirsin.Kariyerinle ilgili hedeflerine ulaşman için daha fazla hayal kurma ve bu hayalleri gerçekleştirk için harekete geçmek gerekir,daha fazla pratik yapabilirsin.İyi niyetini,şefkatini suistimal etmek isteyenler olabilir,sinirlerin gerilebilir,içsel sorunlar ve kendi içinde çatışmalar yaşayabilirsin,stresli olabilirsin.Dayanıklı olmalısın,sabretmeyi öğrenmelisin,,enerjini kontrol etmelisin ve çabalamasın bunları yaptığın zaman önemli sonuçlar elde debilirsin.Seyahatlerle ilgili sorunlar,hayal kırıklığı yaşayabilirsin,detaylar konsunda dikkatsiz olabilirsin,Kariyerin için adımlardan biri olan Yüksek eğitim konsunda umduğun sonucu olamayabilirsin,çabalamak zorunda olabilirsin,karşına çıkan fırsatları gerçekçi bakış açısıyla iyi değerlendirmelisin.
07-25-2009 08:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Neptun Yayda ve 7. Evde ve neptun transitinden açı alıyor... : Felsefeyi hayal eder.Din, mistisizmi hayal eder.İmkansız aşklar hayal eder. psikolojiyle de baglantili...bu transitte bir psikolog, bir eczaci, bir sanatkarla tanisabilir....ya da mistik birisiyle...natal neptunun kişisel gezegenlerle sert açıları varsa, kişi bu transitte ayakta durabilir, hayalini idealize edebilir, yaratıcılığını kullanabilirse, bu transitte yepyeni bir sey yaratabilir, sanat yapabilir mesela...
ama daha soft açılarda, natalda neptunun ay ile, venus ya da özellikle jupiterle soft açıları varsa, o zaman kişi bu transitte hayal dunyasina cok girer... cok fazla melankoli takılabilir, cok fazla ruyalar gorebilir, alkol, uyusturucu bağımlısı olma potansiyeli de veriri boyle açılarda bu transit... psikolojik rahatsızlıklar da verebilir, bir psikologa gider, ona aşık olur ...filan feşmekan....ama neticede simdiye kadar hayal ettigi bir partner anlayısı vardı ya onu da değiştirecektir....yakın arkadasları bilirler onun nasıl bir partner aradıgını, ve bu transit sonrasınd abulur bir sevgili ama o neeee.... herkes sok olur ve hatta derler ki.... "olm sen bunla hayatta yapamazsin, bu kız sana gore degil, sen bu olamazsin..." halbuki o coktaaaan hayalini değiştirmiştir ve son derece memnundur yeni aşkından...ama o öyle zannediyor da olabilir... hahaha...makara) neptun cokyanılgılar verir cunku...buna d
ikkat etmek lazım cok..kişi aşık oldum zanneder sonra da yere yapışıverir.... ögrendiyse ne mutlu, kayıp yaşamaz fazla....

şu yazıyı okuduktan sonra 7.evime giriş yapacak neptün için geri git neptün diyorum..:(
08-04-2009 08:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transit Neptün' ün Doğum Haritasındaki Planetlerle Etkileşimi Yakamoz 6 31,305 10-16-2017 08:26 PM
Son Mesaj: Alejandro
  Transit Neptün Doğ.Haritasında Ay'a Açı Yaparsa astrosohbet 5 10,197 09-06-2017 12:23 PM
Son Mesaj: Lajâ
  Transit Neptün Doğ.Haritasında Merküre Açı Yaparsa astrosohbet 3 6,938 02-10-2013 08:26 AM
Son Mesaj: albunea
  Neptün Gerilemesi El Auria 21 31,360 08-16-2012 10:37 AM
Son Mesaj: eylülmavi
  Transit Neptün Açıları ginka 91 144,352 06-13-2012 01:39 PM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir