Değerlendir:
  • 19 Oy - 2.53 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Plüto Devinimi & Transitleri
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Plüto Devinimi & Transitleri
sevgili cansin 1970'in isteği üzerine baktığım transit aramasında Plüto Devinimi yaşamakta olduğunu görmüş ve söylemiştim. forumumuzda bu konuda çok kaynak olmadığını farkedince , Barış İlhan'ın Astrolojide yetişkinlerin bluğ çağı isimli kitabından ağır gezegenlere ait devinimlerle ilgili yazılar eklemeye karar verdim.

yaklaşık 1970 yıllarında doğan pek çok arkadaşımız aynı döngüyü yaşayabilir bu yüzden okumalarında fayda olabileceğini düşünüyorum.

Plüto Devinimi ;

Plüto , yıkan-düzeni bozan-gereksizleri eleyip yeniden oluşumu sağlayan enerjiyi sembolize etmektedir. bu nedenle plüto , ölümün , yeniden doğumun , kendini yenilemenin ve dönüşümün planetidir.
eski ve işlevini yitirmiş şeyleri parçalara ayırır ve bu parçalardan yeni şeyler oluşturur.
plütonun olumsuz enerjisi , yaşamın karanlık yönlerini , yeraltı dünyasını , suçu-cinayeti-kini-nefreti ve manipülasyonu
olumlu enerjisiyse , dönüştürmeyi , iyileştirmeyi , düzenlemeyi , oluşturmayı temsil eder.

Plüto , Uranüsün aksine etkisini âni göstermez. derinden ve yavaş ilerler.
Yaşamının ortasında herşeyi yıkıp , yeniden kurmaya çalışan birini görürseniz bilin ki o insanın Plüto enerjisi güçlüdür.

çocuklarını sevgi yoluyla kendi isteğine göre yönlendiren , manipüle eden bir annede , mafya gibi güç yoluyla zor kullanarak insanları yönlendiren manipüle eden karanlık güçlerde hep aynı Plüto etkisindedir.
sihirli kelimeler ; kontrol etmek , yönlendirmek , manipüle etmektir..

Plüto transitlerinde , tıpkı Uranüs ve Neptün'de olduğu gibi olaylar bizim kontrolümüz dışında gelişebilirler.
kontrol altında tuttuğunuzu düşündüğünüz herşey Plüto tılsımıyla ters yüz olabilir.
asıl mesaj ; ne kadar güçlü olursan ol , senden daha büyük bir yaratıcı gücün olduğunu hatırlatmaktır..

Plütonun belkide yaşayacağınız en önemli Devinim hareketi , KARE AÇISIDIR..
yani transit plütonun , sizin natal plütonuza 90 derecelik kare açı yapmasıdır.

Plütonun kare açısı kişinin temellerini kökünden sallar. bilinçaltındaki unutulmuş , bastırılmış şeyler yüzeye çıkıp elenmek istemektedir.
dolayısıyla geçmişte yok sayılmış ne varsa onlarla ilgilenmek gerekebilir. insan bunlarla yüzleşip kurtulmadan , arınmadan yola devam edemeyeceğini farkeder.
örneğin annesiyle sorunlarını çözememiş bir kişi , hastalık sebebiyle annesine bakmak yada annesi tarafından bakılmak durumlarında kalabilir. amaç , çözümlenmemiş olanı çözmek , lazım olmayanı eleyip atmaktır..

Kaynak ; Astrolojide yetişkinlerin bluğ çağı (Barış İlhan)

09-18-2008 10:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: PLÜTO DEVİNİMİ & TRANSİTLERİ
üye arkadaşlarımızın plüto devinimlerini hızlıca taradığımda ,
* yaren ve medusanın plüto devinimlerinin bitmek üzere olduğunu (2-3yıldır yaşadılar ve bitmek üzere)

* cansin1970 , Ay-se ve gizem kara şu dönemde plütonun kare devinimini yaşamaktalar.

* Mavi ve Alya önümüzdeki bir-iki yıl boyunca plüto devinimini yaşayacaklar.

not ; 1970 civarında doğan ve doğum haritasında plütosu başak burcunun 27-29 derecelerinde olanlar şu dönemde plüto devinimi yaşamakta olacaklar.

plütosu terazi burcunun ilk derecelerinde olanlar ise önümüzdeki iki üç yıl içinde tecrübe edecekler bu devinimi..

mesela plüto devinimini yakın zamanda yaşamış olan arkadaşlarımız , tecrübelerini paylaşabilirlerse güzel ve faydalı olacaktır.

09-18-2008 10:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Akrep Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: PLÜTO VE DEVİNİMİ
Yıldırım Yazılan:Plütonun belkide yaşayacağınız en önemli Devinim hareketi , KARE AÇISIDIR..
yani transit plütonun , sizin natal plütonuza 90 derecelik kare açı yapmasıdır.

Plütonun kare açısı kişinin temellerini kökünden sallar. bilinçaltındaki unutulmuş , bastırılmış şeyler yüzeye çıkıp elenmek istemektedir.
dolayısıyla geçmişte yok sayılmış ne varsa onlarla ilgilenmek gerekebilir. insan bunlarla yüzleşip kurtulmadan , arınmadan yola devam edemeyeceğini farkeder.
örneğin annesiyle sorunlarını çözememiş bir kişi , hastalık sebebiyle annesine bakmak yada annesi tarafından bakılmak durumlarında kalabilir. amaç , çözümlenmemiş olanı çözmek , lazım olmayanı eleyip atmaktır..

Kaynak ; Astrolojide yetişkinlerin bluğ çağı (Barış İlhan)

Kendimle ilgili saçma bir yorum da yapabiliyor olabilirim ama tr Pluto natal Pluto'ya kare açı yaptığında Uranüs'üm (nt 2. evde Terazi'de) 8. evimdeki Koç'ta olacak. Marsımda (nt 8. evde Koç'ta ® ) Terazi'de olacak ve karşıt açı yaptıkları dönem olacak bu da benim için hiç hayırlı bir durum olmayacak galiba. Ne demek istediğimi tam olarak anlatbildim mi bilemiyorum.
09-18-2008 10:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
redroseee Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

sanırım bende yasadım bıtmek uzere dıye bılıyorum 8 evde neptun tetıklıyo bu transıtdemı cok buyuk degısımler yapıyoo yıldırım ??

YILDIZ HARITAM
09-18-2008 02:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

redroseee Yazılan:sanırım bende yasadım bıtmek uzere dıye bılıyorum 8 evde neptun tetıklıyo bu transıtdemı cok buyuk degısımler yapıyoo yıldırım ??

aslında redrose , bu konu başlığında sözünü ettiğimiz plüto devinimi transit plütonun natal plütoya yaptığı kare açıyla ilgili daha ziyade. tabii yazılan plüto etkilerini , transit plütonun diğer gezegenlerinize dokunmasıyla da yaşayacaksınızdır.

senin plüto devinimini yaşamana yaklaşık 10 küsür yıl var redrosee , daha çıtır sayılırsın sen gülücük gülücük

09-18-2008 02:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

redroseee Yazılan:sanırım bende yasadım bıtmek uzere dıye bılıyorum 8 evde neptun tetıklıyo bu transıtdemı cok buyuk degısımler yapıyoo yıldırım ??

Merhaba redroseee,bizim yaşadığımız farklı bir pluto transiti.Yukarıda bahsedilen 38 yaş civarı olanların natal haritalarındaki plutona,transit plutonun yaptığı 90*lik açı.Bizim natal neptünümüzle kavuşuyor,transit pluton.Sanırım bu o devinim değil.Ama bizde sağlam etkileniyoruz bu kavuşumdan
09-18-2008 02:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Nihan Yazılan:

Merhaba redroseee,bizim yaşadığımız farklı bir pluto transiti.Yukarıda bahsedilen 38 yaş civarı olanların natal haritalarındaki plutona,transit plutonun yaptığı 90*lik açı.Bizim natal neptünümüzle kavuşuyor,transit pluton.Sanırım bu o devinim değil.Ama bizde sağlam etkileniyoruz bu kavuşumdan

evet 1982 civarında doğan pek çok kişi bu plüto-neptün transidinden bir şekilde etkileneceklerdir. hangi alanda yansımaları olacağı , neptününüzün hangi evde olduğuyla ilgili olacaktır.

ASC'si , Dsc'si , MC'si Yay burcunun sonlarında olanlar çok daha fazla etkilenebilecektir.

09-18-2008 03:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
acmiyam Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

sevgili arkadaşlar uranüs ve benim mcde yaşayacagımız bi pluto devinimi var 2yıl kadar sürecek olan şimdi yaşayıp görecegiz

bu da ben
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=h...&rs=0&ast=
09-18-2008 03:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
redroseee Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Yıldırım Yazılan:
Nihan Yazılan:

evet 1982 civarında doğan pek çok kişi bu plüto-neptün transidinden bir şekilde etkileneceklerdir. hangi alanda yansımaları olacağı , neptününüzün hangi evde olduğuyla ilgili olacaktır.

ASC'si , Dsc'si , MC'si Yay burcunun sonlarında olanlar çok daha fazla etkilenebilecektir.
verygood anladım sızıı yıldırm ve nıhan ama bende farklı pluto transıtı yasıyorumı:D

YILDIZ HARITAM
09-18-2008 03:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
medusa Çevrimdışı
Üye
**

ben pluto devinimi bitirmişim ama ne gibi deneyim derseniz inanın o kadar ok deneyim diyecemki size kendimi şöyle ifade edeyim 1. sınıuf öğrensiydim şimdi ise lise mezunu gibi görüyorum kendimigülücük

"İnsan ne ise o değil; Ne olmuşsa o'dur..."
09-19-2008 05:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transit Pluto' nun Doğum Haritasındaki Planetlerle Etkileşimi Yakamoz 20 86,568 05-29-2021 02:51 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Pluto Transitinin Evler ve Natal Gezegenlere Etkileri salmakis 94 168,435 03-23-2021 09:54 PM
Son Mesaj: justicee
  Pluto Transitleri salmakis 206 366,399 12-29-2018 11:04 PM
Son Mesaj: picachu
  Transit Plüto Doğ.Haritasında Marsa Açı Yaparsa astrosohbet 11 22,853 06-17-2018 02:43 PM
Son Mesaj: 1102
  PLUTO Oğlak burcunda 2008 2024 Angel 17 36,948 10-29-2016 07:38 PM
Son Mesaj: Alejandro
  Transit Plüto Doğ.Haritasında Venüse Açı Yaparsa astrosohbet 7 16,405 02-12-2013 03:27 PM
Son Mesaj: cigdempsa
  SATÜRN-ÖTESİ PLANETLERİN TRANSİTLERİ Angel 7 12,748 11-28-2011 12:23 AM
Son Mesaj: Arkadaş

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir