Değerlendir:
  • 48 Oy - 2.98 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Satürn Açıları
Yazar Mesaj
ginka
Kayıtsız

RE: Satürn Açıları
mesela benim 9. evimde ve yayda saturn var ve merkürle kavuşumda üniversite hayatımda zorluklar aksilikler yaşadım okulu bırakma kararı aldım ve tekrar sınava girdim ikinci kez üniversiteye başka bir bölüme yerleştim. bu olaylar meğer saturn yüzündenmiş inşallah hayırlıdır benim için :D
12-21-2009 12:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
miyase Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 2

Biryerde Saturn'un gec kalmayla bir baglantisi oldugunu okumustum.

Bizim ya genetigimizde ya kaderimizde var galiba, ailece heryere gec kaliriz. Hele ben bunu en abartili sekilde yasarim. Ornek olarak: iki sene ucagi bile kacirdik. Hollandaya sik sik trenle gittigimizde %80 tren agrizali cikar, veya ilerdeki trende bir agriza cikar. Cok ciddiyim. Gunluk yasamdada cok basima gelir. Normalden erken cikmama ragmen okula cok fazla gec kalirim, sinemaya gittigimde metro, otobus vs yuzunden filmi cok kacirdigim olmustur.

Saydiklarim az bile.

Bunu ne gibi acilara bagliyabiliriz? Bilgisi olan var mi?

Haritam;
[Resim: withlilith.th.gif]
02-07-2010 12:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Satürn Astrolojide zamanın efendisidir.Haritada iyi konumlanmış bir Satürn insanın zamanı çok doğru kullanmasını sağlar.Dakiklik , her işi zamanında yapma, her yerde zamanında bulunma vb. özellikler verir insana

Miyase'ye:Satürn engellemeyle,ertelemeyle ve gecikmeyle ilgilidir özellikle olumsuz açılar yaptığında.Senin haritanda 1. evindeki Satürnün sert açıları sana hemen hemen her konuda yapmak istediğin şeylerle ilgili engel, kısıtlama ve şanssızlık verebilir.Bu yüzden her konuda temkinli ve tedbirli olmayı öğenmen gerekli.İkinci önemli konu da isteklerin konusunda kolay yılmamayı ve inatla devam etmeyi öğenmenin gerekmesi.Çünkü Satürn kişi hangi konuya yoğunlaşırsa yoğunlaşsın ilk başlarda zorluk yaşatır insana.Başarıya ulaşmak için engelleri aşacak kararlılığa ve iradeye sahip olman gerekli

Nin.Me.Sar.Ra
02-07-2010 07:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
miyase Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Cvp: RE: Satürn Açıları
Yorumun icin cok teşekkürler
Mesela sanata fecii bir sekilde duskunum, bu konuda bir cabam olmasina ragmen, isteksizlik oluyor. Bu her konuda oyle, bi sanatta degil. Yapmak istedigim biseyin zamani geldimi bende birden bire isteksizlik olabiliyor. Ve evet, ustune ustluk birde sansizlikda var (azonce anlattigim gibi). Soyledigin gibi bende kararlilik ve irade kesinlikle eksik olabiliyor...
Son zamanlarda bu ozelligim kafami cok kurcaliyodu acikcasi "Neden boyle hissediyorum" vs gibi, bu soylediklerin bana cok yardimci oldu teşekkürler

Haritam;
02-07-2010 09:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: Satürn Açıları
\'Kaktüs\' pid=\'81081\' dateline=\'1272550620\ Yazılan:Benim garip saturnum hiç açısı yok ve geri gidiyor akrepte 5.evde gülücük

Satrün yaşlı öğreticidir...

Akrepte olması ve 5 eve yerleşmesi...

Babanın senin açından ya fazla baskıcı yada fazla gömülü olduğu gösterebilir...

Açı yapıp yapmaması önemli değil bence...

Ama açı yapması senin olgunlaşmanda +1 etki yapabilir..

Kişinin gelişmesi açısından...

Lakin şu durumu senin haritan açısından değerlendirdiğimde kolaylıkla söyleyebilirim...

Güneş ,satrün ve jüpiter yerleşimin direk kare almasada senin şansın ve kendi yapın oldukça ...

Zor elle etmeye yatkın ...

Yani sabip olduğun şeyler için fazlaca mücadeleye girmen ....

söz konusu olabilir..

Yani açı toleransını kaldırırsak birbirlerine bakışları hoş değil....
04-29-2010 06:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
arzu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 0

satrün mars ve pluto kavuşumum bulunduğu eve göre ne ifade ediyodur acaba? ne düşündürüyor..

[Resim: astro2gw32arzu333233226.th.gif]
06-24-2010 03:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(06-24-2010 03:42 PM)arzu Yazılan:  satrün mars ve pluto kavuşumum bulunduğu eve göre ne ifade ediyodur acaba? ne düşündürüyor..

mars ve pluto kavuşumöuyla ifade bulması gereken , tutku dinamizm , derinleşmek gibi konularda , kısıtlanma ve gecikme yaşanabilir.

kişi kontrolcü bir yapıya sahip olabilir.
06-24-2010 06:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

(07-15-2010 12:26 AM)serap Yazılan:  Mars kare satürn için iradeyi güçlendirir,dayanıklılık olursa başarı verir diyebilirmiyiz?Harekete geçmede zorlayan kısıtlayan yorumu yapılabilir mi?

mars satürn; olumlu taraflarıyla iradeyi güçlendirir. sabır, konsantrasyon, dayanıklılık, azim ve sebat verir. irade sağlamlaşırken coşkunun ifadesi soğur. satürn soğutan bir etkidedir çünkü.
gölge yönleriyle ketumluk, coşkunun bloklanması, soğukluk, kontrol etme-tahakküm dürtüleri, hatta zaman zaman zalimce ve cezalandırıcı, disipline edici davranış şekillerini benimsemeye kadar gidebilir.

mars, cinselliğin gezegeni de oldugu için, cinsel hayatta satürne has temalar ortaya çıkabilir. sabır, soğukluk, ciddiyet, kontrol, duvarlar,güvensizlik, başaramama endişesi, kuralcılık, sistematiklikvb. gibi..

ve tabii ki, mars hareket gezegeni oldugu için,
sert satürn dokunuşu; bir hamlede bulunmadan önce uzun uzadıya düşünen, hesaplayan, biraz korkulu ve garantici bir tarz verebilir.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
07-15-2010 01:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(07-15-2010 04:12 AM)misnur Yazılan:  Merkür_Satürn Karesi (90 )

Haritasında Merkür satürn karesi olanlar geleneklere bağlıdırlar. Karamsarlığa kolay kapılabilir, olayların daha çok kötü yanlarını düşünürler. Önemsiz detaylar üzerinde çok fazla durdukları için, asıl önemli olanı kaçırabilirler. Başaramamak korkusu yüzünden atılım yapmakta zorlanırlar. Kardeş ve çocuklarla ilişkilerinde problem yaşayabilirler.

Kardeşlerle olanı anlıyorum da çocuklarla olabilecek bir iletişim problemi ne alakahim

Satürn ün mükemmelliyetçi ve detaycı yönü özellikle zorlu açılarda daha baskıcı ve iyiyi görememe durumuna sebep olur.. Çocuklarda da, çocuğun yapmış olduğu artılara övgüde bulunmayı hatalı bulan satürn etkisi, yapamadıklarına veya yapmış olduğunun daha iyisine takılarak kutlamak yerine eleştirmeye sebep olur... Böyle bir durumda haliyle çocukla iletişime engel olacaktır, çocukta da olsun, büyükte de olsun güveni zedeleyebilecek, iletişimi zedeleyebilek tepkiler negatif sonuçları malesef beraberinde getirir.. Bu etkileşim satürnün gölge yönüne yoğunlaşmanıni yani gölge tarafını kullanmanın getirisidir... Böyle açılarda durum tabiki de her zaman aynı sonucu getirmez, yapıcı olarak bakarsak, kişi evet bu yaptığın veya söylediğin iyi, yine de bunu veya bunuda yapabilirsin ve yaparsan daha iyi olur gibi öğretilerle pozitif gelişmeyi de sağlayabilir, bu şekilde bir yaklaşım satürnün öğreten ve geliştiren tarafıdır, tabiki zorlamayı azaltarak.. Çünkü her ne kadar zorlamayı azaltsa bile satürn etkisi kişide zorlayıcı olacaktır...
07-15-2010 08:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
miyase Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Kesinlikle katılıyorum... Ben mesela bir yengeç olmama rağmen çocukları sevemiyorum mesela, zaman geçmesi gerekiyor... Ve bendede merkür satürn karesi var.

Haritam;
07-17-2010 04:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Satürn - Plüto Açıları astrosohbet 17 43,043 01-11-2020 05:58 PM
Son Mesaj: Raggio di sole
  Satürn - Neptün Açıları astrosohbet 10 25,276 03-11-2018 02:26 AM
Son Mesaj: say24
  Satürn - Uranüs Açıları astrosohbet 5 17,268 02-27-2017 01:44 PM