Değerlendir:
  • 23 Oy - 2.87 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Steven Forrest
Yazar Mesaj
Uranos Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Steven Forrest
Steven Forrest tıpkı ilk incelediğim Edgar Allen Poe gibi Oğlak, yükselen Akrep. Güneş'i jüpiterle, merkürü ise marsla 2. evde kavuşum halindeler. Güneş jüpiter kavuşumu felsefe ve din konusunda kişinin kendini geliştirebilme potansiyeli verir ayrıca insan ilişkilerinde de oldukça başarılıdırlar. Merkür mars kavuşumu ise eleştirel ama sorgulayıcı bir zihin verir. Bu etkilerin 2. evde olması ise bana göre Steven'ın sermaye olarak sadece bilgisini kullanarak para kazanmasını açıklıyor. Zaten merkürünün ayrıca MC ile sextile açısı var. Yani çalışma hayatında kesinlikle zihinsel kapasitesinin ve bilgisinin yardımı olacak.

1. evinde şiron ve venüsü görüyoruz. Hiç yakışıklı bir erkek olmasa da venüs kendisine sevimli ve insanın içini ısıtan bir yüz vermiş. Şiron 1. evde yüz hatlarını yumuşatan, bilge bir görünüm verir. Resmine bakarsak gerçekten bu tarife uyduğunu görebiliriz. Genelde tanıdığım yaşlı astrologlarda sevimsiz bir surat vardır ama Forrest kesinlikle bir istisnagülücük

Ay'ı kova'da ve üçüncü evde. Bence güneş oğlak ve yükselen akrep ile mükemmel bir kombinasyon. Kendisini okuyanlar bilirler, onun astrolojiye yaptığı yaklaşımı daha önce kimse yapmamıştır. Şablonik yorumlardan nefret eder, haritayı tek tek öğelerden oluşmuş bir oluşum değil, bir bütün olarak algılamamız gerektiğini söyler ki bence bu pek çok astrologa örnek olması gereken bir tutumdur. Bu geniş bakış açısı ve sorgulama gücünü 3. evdeki ay kova veriyor.

Uranüs'ü ikizlerde ve 8. evde. Bu konum doğa üstü olaylara ve bilime karşı oldukça büyük bir ilgi veriyor. Aynı zamanda tabu yıkıcı bir etki. Açılarını incelersek gene MC ile sextile görüyoruz. MC açıları pek göz önüne alınmasa da bence çok önemli. Haritasında MC'nin jüpiter ile trine, satürn'ün ise kavuşum yaptığı görülmekte. Neden astrolog olduğunu anlamak hiç de zor değil.

Satürn'ü 10 evde ve tıpkı 79'lu-80'lilerin çoğu gibi başakta rötar yapmakta. Güneş ve jüpiter ile trine'ı var. Bu nedenle satürnünün ona engelleyici bir etki yaptığını düşünmüyorum. Uranüsyen yapısına disiplin, sebat, ayrıntılı çalışma ve konsantrasyon gücü veriyor. Güçlü jüpiteri de onun felsefe, astroloji gibi konularda potansiyelinin derinliğini gösteriyor. Üstelik Pluto'su 9. evde. Bu etki toplumsal ahlakı, din ve maneviyatı araştırmaya yönelik bir tutku verir. Dogmalara karşı çıkar. Kişisel yorumum olarak bu konum bence ateizm ile aşırı bağnazlık gibi ekstrem uçlara yöneltir. Yani kişyi ya fanatik dinadar ya da dinsizdir. Zaten 3. evdeki ay ile karşıt açısı var. Asla kalıplaşmış bilgilerle yetinecek biri gibi olmayacağı belli.

11. evinde neptün ve şans noktası kavuşum halinde. Çevresinin sezgisel yönü güçlü, maneviyatı yüksek insanlarla dolu olması çok mümkün. Herhangi bir öğretiye üye olabilir. Hatta bu kişilerle ortak olarak işler gerçekleştirebilir.

Altını çizeceğim noktalar şimdilik bu kadar. Sizler de yorum eklerseniz, konuyu daha açabilirizgülücük)
09-06-2008 02:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

RE: Steven Forrest
Uranos Yazılan:Ay'ı kova'da ve üçüncü evde. Bence güneş oğlak ve yükselen akrep ile mükemmel bir kombinasyon. Kendisini okuyanlar bilirler, onun astrolojiye yaptığı yaklaşımı daha önce kimse yapmamıştır. Şablonik yorumlardan nefret eder, haritayı tek tek öğelerden oluşmuş bir oluşum değil, bir bütün olarak algılamamız gerektiğini söyler ki bence bu pek çok astrologa örnek olması gereken bir tutumdur. Bu geniş bakış açısı ve sorgulama gücünü 3. evdeki ay kova veriyor.

Uranos harika bir yorum olmuş, emeğine sağlık, bende Steven Forrest iyi bir astrolog olmasında, haritasındaki en derin noktaları bulmaya çalışıyorum. Ay 3. evde merak, konuşkanlık veriyor ve Steven Forrest girdiği sosyal ortamlar içinde ilgiyi çabucak kendine çekebilecek güçlü bir yeteneği olduğunu söyleyebilirim.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
09-06-2008 02:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Uranos Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Beyhan Yazılan:
Uranos Yazılan:Ay'ı kova'da ve üçüncü evde. Bence güneş oğlak ve yükselen akrep ile mükemmel bir kombinasyon. Kendisini okuyanlar bilirler, onun astrolojiye yaptığı yaklaşımı daha önce kimse yapmamıştır. Şablonik yorumlardan nefret eder, haritayı tek tek öğelerden oluşmuş bir oluşum değil, bir bütün olarak algılamamız gerektiğini söyler ki bence bu pek çok astrologa örnek olması gereken bir tutumdur. Bu geniş bakış açısı ve sorgulama gücünü 3. evdeki ay kova veriyor.

Uranos harika bir yorum olmuş, emeğine sağlık, bende Steven Forrest iyi bir astrolog olmasında, haritasındaki en derin noktaları bulmaya çalışıyorum. Ay 3. evde merak, konuşkanlık veriyor ve Steven Forrest girdiği sosyal ortamlar içinde ilgiyi çabucak kendine çekebilecek güçlü bir yeteneği olduğunu söyleyebilirim.

Ben karakterini hiç bilmiyorum ama kitabını 17-18 yaşında okumuştum ve hala aklımda kaldığına göre etkisi tartışılmaz. En hoşuma giden yanı ise yorumlarını ezbere değil haritanın ruhunu okuyarak yani haritanın genel yapısına bakarak yapması. Ama ne yazık ki Türkiye'de ki astrologlar merkürün kovada şöylesin 3. evde böylesin diye yorumları basitleştirip, bir de üstüne 250-500 ytl para alıyorlarsimdi-kızdım
09-06-2008 02:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Uranos Yazılan:
Beyhan Yazılan:

Ben karakterini hiç bilmiyorum ama kitabını 17-18 yaşında okumuştum ve hala aklımda kaldığına göre etkisi tartışılmaz. En hoşuma giden yanı ise yorumlarını ezbere değil haritanın ruhunu okuyarak yani haritanın genel yapısına bakarak yapması. Ama ne yazık ki Türkiye'de ki astrologlar merkürün kovada şöylesin 3. evde böylesin diye yorumları basitleştirip, bir de üstüne 250-500 ytl para alıyorlarsimdi-kızdım

agresif uranos gülücük

analizin için teşekkür ederim öncelikle -ok
bende haritasını buraya ekleyerek bişeyler söyleyim nacizane.

http://www.astrotheme.com/portraits/437j3S9AjMuR.htm

satürnden başlayım.. satürn-MC bağlantısının başarılı kariyer anlamında istikrar vereceğini söyleyebiliriz. steven forrestin astroloji alanında yavaş adımlarla ilerlediğini , harita yorumlama sanatını sindire sindire geliştirdiğini ve tıpkı büyük görkemli bir binanın inşaatını yapar gibi (tuğlaları öre öre) astrolojiyi yapılandırdığını söyleyebiliriz. zaten s.forrest oğlak burcu olduğundan , haritasındaki güçlü satürn vurgusunu zirveye çıkmak için satürn stratejisi izlediğinden bahsedebiliriz.
satürn stratejisi sabır ve ciddi bir emek ister ve meyvesini uzun vadede verir ama bence buna değer. Uranos ve Beyhan'ın dediği gibi çok iyi bir astrolog (hatta astroloji dünyasının zirvesinde) olmasının Satürn-MC bağlantısıyla ilgili olduğunu düşünüyorum ki sevgili Uranos'tan analizini rica ettiğim diğer usta astrolog stephen arroyo'nun da MC oğlak burcunda ;)

satürn ; başarı dünyasıda hagi arenayı seçerse seçsin , yemeği kısık ateşte pişirecektir ve beklemeyi bilenler için satürn yemekleri en lezzetli olanlarıdır..
gerek forrest'in gerekse arroyo'nun anlatım tarzlarını çok lezzetli bulduğumu söyleyim.

ve sevgili Uranos'un sözünü ettiği ülkemiz astrologlarının durumu ise düşünmeye değer.
bence o kadar parayı 2 saatlik yorum için o astrologlara vereceğinize , size önerdiğimiz astroloji kitap vb. kaynaklara yatırım yapın + astroloji yemeğinizi kısık ateşte pişirin ve bir kaç yıl içinde çok iyi bir Yorumcu olun derim.

09-06-2008 04:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Ben de bu haritadan yola çıkarak Steven Forrest ile ilgili:

Astroloji 9. ev kapsamında ele alınır.9. evinde Pluto mevcut.Aslında Marla nın yazısını okuduğumda
Alıntı:Yaşamda her işi yapmanın, kalıplaşmış, şablonik bilgileri vardır ve herhangi bir işi
yapanlar geçmişten günümüze taşınan bu bilgilerle işlerini yapmayı sürdürürler
Bu bir ezberdir. Ancak yaptığınız işi, alışılmışın ötesine taşıyabilirseniz ve bütün
özgünlüğünüzle o işi yapmanın size ait üslubunu oluşturabilirseniz, siz artık
o konuda tek olmuşsunuzdur.İnsanlık sizi alkışlamaya başlar. Çünkü o güne kadar
kimse bunu yapmaya çalışmamıştır yapanlar da tam anlamıyla üsluplaşamamıştır.

Steven Forrest'in üslubu çok farklı ve çok etkileyici. Ezber bozmuş ve yerleşik
kalıpları kendine özgü hale getirebilmiştir. Yani mevcudu aynıyla kullanmamış
onu dönüştürebilmiştir. Dünyada iz bırakabilenler bu üsluplaşmayı başarabilenlerdir.

Bu bana fazlasıyla 9. evinin(özelliklede 9. evdeki Plutonun) ve 3. evinin yerleşimleriyle ilişkili gibi gelmişti.Bilemiyorum o hangi yerleşimlerden yola çıkarak belirtti ama bana oldukça durumu tanımlayıcı geldi.

9.evindeki pluto astroloji alanında(diğer 9. ev konularını bi kenara koyuyorum) derinleşme ve bu alanda güçlü olma durumu-isteği getirmiştir.Plutonun dönüştürücü etkisi malum ; ölümle sık sık ilişkilendirilen bu gezegenin (artık gezegen değil keşke ama neyse) aslında ölümden sonra yeni bir yaşam başlatan yönü göz ardı edilir.Bu yön marlanında belirttiği gibi dönüşümdür.

9. evi yengeç burcu kesmekte.Yöneticisi Ay 5. ev çizgisine oldukça yakın bir şekilde koç burcunda yerleşmiş durumda.Yani astroloji onun için bir zevk kaynağıda işini gerçekten zevkle(5. ev) ve şevkle-heyecanla(ateş-koç) yapan biri olmalı.Ayın en belirgin açısı Şiron ile yaptığı üçgen açısı bence insanları astroloji yolu-kanalıyla iyileştirebilen yardım edebilen bir yapısı var.Ayrıca ders veriyormu bilmiyorum ama bu ve başka göstergelerden yola çıkarak gerçekten iyi bir eğitmen olabileceğini düşünüyorum.

Diğer bir dikkatimi çeken husus merkür ile saturn arasındaki yönetici değişimi/karşılıklı etkileşim.Yani Merkür Saturnun yönettiği Oğlakta-Saturn Merkürün yönettiği Başakta.Eğer haritanızda karşılıklı etkileşim varsa hangi evlerde olduğuna ve bu gezegenlerin hangi evleri yönettiğine dikkatle bakın.Klasik astrolojide karşılıklı etkileşim tesadüfi asaletlerden biridir.Genel olarak bu durumun yönetici asalet değişimini yapan gezegenlere güç kazandırdığı düşünülür.Şimdi bakalım bu etki hangi evler yoluyla kendini gösterecek : 3.(merkür 3. evde) ve 10.( saturn 10 .evde).Bu durumda 3. ev yöneticisi 10. evde , 10. ev yöneticisi 3. evde.Bu kendini nasıl gösterebilir.Yazma , iletişim vb. konularda sosyal statü kazanma ve başarı elde etme.Eğer bu benim tanımadığım birisi olsaydı 9. evden önce ben 3. ev mevzularında(yazma çizme,iletişim) potansiyeli olduğunu söylerdim.Sanırım kitaplarını bu kadar başarılı yapan en önemli etkenler bunlar.Ve öncü nitelikli merkür-ki haritasında öncü nitelik baskın gibi.Düşünsel-Yazım alanında ona öncülük yada belirli bir tarzı başlatma etkisi vermiş olabilir.

Ve kova mars 3. evde bulunmakta .Biliyorumki hiçbir burca tek başına meslek ,yetenek yakıştırması yapılamaz.Ama ben kovaların nedense astroloji konusunda antenlerinin daha açık olduğunu hep düşünmüşümdür.Mars 1. ev durumunda yine 3. ev konuları onun kendini ve kişiliğini göstermekte kullanığı en önemli kanlardan biri.Ve bunda grup birliğine , arkadaşlığa önem veren tavrı ön planda.
Hayatında seyahatler de önemi bir yer alıyor olabilir(kısa seyahatler-3. ev)
09-09-2008 07:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Alıntı:Steven Forrest'in 3. evini oğlak kesiyor ama kova da 3. ev içinde.3. evi ben sürekli "zihin evi" şeklinde algılıyorum. Doğru mu değil mi siz düzeltin lütfen.

3. evini zihin evi olarak kabul ediyorum ve zihnindeki kovanın eksantriklikle dolu deha, yaratıcılık enerjilerini yeni bir üslup yaratma için, bambaşka yollarla astrolojiyi anlatmak için kovadaki marsın da yardımıyla kullanmış olmalı. zaten karşısındaki evde boş değil. Aslan pluto jenerasyonundan olmak onun yaratıcılığında etkili olmuştur.

Yazdığın yorum bence Steven Forrest ın 3. ev 9. ev yapısıyla uyuşuyordu.Yani bende benzer biçimde düşünüyorum.
09-09-2008 07:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

artemis Yazılan:bu yönetici değişimi mutual reception mu...
bende de mevcut jüpiter kova-uranüs yay
uranüs 3. evde jüpiter 4. evde

Jüpiter yayı yönettiği için yay burcunun bulundugu ev 3
Uranüs kova için bulunduğu ev 4... böylemi?
Yoksa yay burcunun evi 9, uranüsün 11 bu evlerdeki gezegenlere mi bakılır mutual reception için...
Bu konuda biraz kafam karışık ( hangi konuda değilki gülücük )

evet karşılıklı ağırlama mutual reception artemis.
ama burç yöneticisi olarak klasik yöneticileri kullanıyorum .yani saturn ötesi gezegenler yok .bu durumda uranus yay ile jupiter kova arasında böyle bir etkileşim yok.çünkü kovanın yöneticisi saturndur.

yazının 2. kısmını tam olarak anladığımdan emin değilim.ama sanırım zodyak burç sıralaması dolayısıyla böyle bir burç-ev bağlantısı kurdun.ama hayır natal konumlardan bahsediyorum.şimdi de ben anlatabildimmi ondan emin değilimutandım
09-09-2008 10:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Gezegenler bizim seçimlerimizi bizim yerimize yapmazlar.
Seçimlerimizi biz kendimiz yaparız.

Steven Forrest'in Değişen Gökyüzü adlı kitabından alıntıdır.

04-23-2011 04:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Doğum haritanıza bakıpta evliliğinizin sona ereceğini söyleyen birisi astrolojiyi ve sizi suistimal ediyordur..
Siz bir kukla değilsiniz ve doğum haritanızdaki gezegenler sizin iplerinizi çekip sizi kontrol etmiyorlar.

04-23-2011 04:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Satürnün her hareketi daima gerçekle yüzyüze gelmeyi temsil eder.
Grand Lewi Satürnü '' kozmik maaş çeki '' olarak adlandırmıştır.
Bunun anlamı Satürn etksi altındayken ne hakediyorsak , iyi veya kötü , tam olarak onu alacağımızdır.

04-24-2011 02:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir