Değerlendir:
  • 29 Oy - 3.07 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Neptün Açıları
Yazar Mesaj
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

RE: Neptün Açıları
(06-30-2010 07:03 PM)Messa Yazılan:  Ay Neptün kavuşumuna sahip olanlar, çok güçlü bir hayal gücüne ve hassasiyete sahiptirler. Yaratıcılıkla ilgili, sanatsal konularla uğraşanlar için ideal bir yerleşimdir. İdealist oldukları söylenebilir. Rutin alışılmış şeyler onları mutsuz eder. Paradan çok, hoşlandıkları konuda çalışmayı tercih ederler. Sürekli değişime açık işlerle ilgilenirler. Genelde yardımsever yapılarından dolayı yardım etmeye ve paylaşmaya açıktırlar. Aşk yaşamlarında inanılmaz romantik olmaları, duygusal beklentilerinden tatmin almalarını zorlaştırır. Ayrıca bu insanların farkında olmasalar da 6. hisleri güçlüdür. Mistisizm ilgilerini çeker. Psişik güçleri, geleceği görmelerini sağlayabilir. Haritada sert yerleşim çoksa bu insanlar gerçekle hayali ayırt etme güçlüğü çekebilirler.

Ay neptün 6. evde kavuşum yapmış. Sanatsal alanda çok da yeteneğim yok diye biliyorum. Belki gizli kalmış yetenek olabilir keşke olsa. Mistik konular çok ilgimi çeker bazen gelecekle ilgili tahminlerim tutuyor ama çok da iddialı değilim herkes kadardır.

sevgili messa,
neptün yay, ay oğlak burcunda ve kavuşum aralığı 8 derece.
hem farklı burçlar arasında meydana gelmesi, hem de orb aralığının geniş olması kavuşum etkisini azaltır.

aynı zamanda güneş başak, ay oğlak gibi toprak etkisinin vurgulandıgı konumlar ibreyi sanatsal ve neptünyen konulardan daha ziyade dünyevi sahaya çevirir.

harita bir bütün oldugu için sadece ay-neptün etkileşimi gibi spesifik bir konumu değil, gezegenlerin hangi elementler ve evlerde ne gibi açılarla toplandıgı gibi etkileri de hesaba katarsak daha isabetli sonuçlar alabilirizverygood

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
06-30-2010 07:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

(06-30-2010 07:51 PM)Messa Yazılan:  Toprak özelliklerini sevmiyorum hiç doğum haritamdaki.

durağan toprak etkisini kıracak, aslan ve akrep burcunda gayet dinamik bir mars-venüs bağlantın var. böyle düşünme benceverygoodgülücük

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
06-30-2010 07:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Neptün_ASC Karesi ( 90 )

Bu konum çok güvenilir olmayan insanlarda görülür. Kendilerine olan güvenleri zayıftır. İstediklerini elde edebilmek için çeşitli hilelere başvurabilirler. Yanlış idealler peşinde koçma ihtimalleri vardır. Kafaları karmakarışıktır. Sert açılar çoğunluktaysa sık sık yalan söyleyebilir, hatta bu yalana kendileride inanabilir.

biraz ağır yazmışlar ama gülücük
07-25-2010 05:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
misnur Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 1

(07-25-2010 05:26 PM)tugcee Yazılan:  Neptün_ASC Karesi ( 90 )

Bu konum çok güvenilir olmayan insanlarda görülür. Kendilerine olan güvenleri zayıftır. İstediklerini elde edebilmek için çeşitli hilelere başvurabilirler. Yanlış idealler peşinde koçma ihtimalleri vardır. Kafaları karmakarışıktır. Sert açılar çoğunluktaysa sık sık yalan söyleyebilir, hatta bu yalana kendileride inanabilir.

biraz ağır yazmışlar ama gülücük

Okumuştum ben de bunu,hakaret dolukoptum.w
Üstüme iyilik sağlıksürprizzz

Umma ki; küsmeyesin gülücük

http://img706.imageshack.us/i/astrow2at0...25311.gif/
07-25-2010 05:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Misnur senin Neptün SATÜRNLE sextil açıya da sahip, bu durumda asc konumunun getirisi sende etkili olmaz, satürn dürüstlük ilkesine önem verir, rahat ol canım..gözkýrpma
07-25-2010 05:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
miyase Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 2

Sanirim beni en cok etkiliyen acilardan biri gunes-neptun zit acisi. O yuzden bu aci hakkinda cok arastirdim ve dusundum...

Senin gercekten kim oldugun (gunes) ve insanlarin senin ne oldugunu dusundugu (neptun) arasinda cok buyuk bir fark var. Benim ve belkide bircok gunes-neptun acisi olan insanlarin kendine sordugu soru 'ben kendim miyim, yoksa insanlarin benim oldugumu sandigi kisimiyim?'

Hayaller bazen gerceklerden kacmak icin kullanilir. Gunes-Neptun acisi olan bazi kisiler baska biri olmayi hayal ederler. (Abartmak gerekirse) hayallerinde muhtesem seyleri basarirken, gercek hayatta belkide sigara ve alkol yuzunden yemek yemegi unutan kisiler olabilirler. Bazilari okadar ileriye giderki, hayal ve gercegi karistirabilirler...

Haritam;
[Resim: withlilith.th.gif]
10-30-2010 09:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(10-30-2010 09:13 AM)miyase Yazılan:  Sanirim beni en cok etkiliyen acilardan biri gunes-neptun zit acisi. O yuzden bu aci hakkinda cok arastirdim ve dusundum...

Senin gercekten kim oldugun (gunes) ve insanlarin senin ne oldugunu dusundugu (neptun) arasinda cok buyuk bir fark var. Benim ve belkide bircok gunes-neptun acisi olan insanlarin kendine sordugu soru 'ben kendim miyim, yoksa insanlarin benim oldugumu sandigi kisimiyim?'

Hayaller bazen gerceklerden kacmak icin kullanilir. Gunes-Neptun acisi olan bazi kisiler baska biri olmayi hayal ederler. (Abartmak gerekirse) hayallerinde muhtesem seyleri basarirken, gercek hayatta belkide sigara ve alkol yuzunden yemek yemegi unutan kisiler olabilirler. Bazilari okadar ileriye giderki, hayal ve gercegi karistirabilirler...

Sevgili kardeşim , birkaç cümle yazmak istiyorum sana izin verirsen...
Ama önce bir yanlışı düzeltelim. gülücük

Alıntı:Senin gercekten kim oldugun (gunes) ve insanlarin senin ne oldugunu dusundugu (neptun) arasinda cok buyuk bir fark var.

Aşırı kavram karmaşasına düşmüşsün gibi geldi bana. Öncelikle neptün "insanlarin senin ne oldugunu dusundugu" konusuyla hiçbir alakası yok. İnsanlar , biz onlara ne yansıtırsak ancak o kadar düşünebilirler - ki bunun neptünle alakası yok. Neptün sadece davranışımızı tetikleyen birsürü faktörden birisi olabilir "o an için"... Ki insanlar çok şey düşünür , senin hakkında çokta fazla kafa yorduklarını zannetmiyorum , onun için boşver bunu gülücük

Güneşe gelirsek ... O ise BİLİNÇ i temsil eder sadece. Bu bilinç ise EGO yu oluşturur...

Alıntı: Benim ve belkide bircok gunes-neptun acisi olan insanlarin kendine sordugu soru 'ben kendim miyim, yoksa insanlarin benim oldugumu sandigi kisimiyim?'

Şimdi buradaki problem (ki buradaki yazında yine bir kavram karmaşası var , ona girmiycem...) senin "kendi"nin ASLINDA ne olduğu ile ilgili belirsizliğin... Çünkü neptün dokunduğu yeri çözer , sınırlarını kaldırır ve böylece o belirsizleşir... Ama aslında bu büyük bir avantaj ! Niye biliyormusun ? İnsanlar BEN diye zannettikleri şeyi güneşin temsil ettiği BİLİNÇ in "bir sonucu" olan EGO zannederler ve böylece bir ömür tüketirler ...

Güneş "BEN" ise .... "Dünya" ne ? ... Bunu biraz düşünmeni istiyorum...

Neptünün güneşe dokunması BİLİNÇ ini çözer ve sınırlarını kaldırır. AMa dikkat et kelimeye ki "bilinçİNİ" ... Yani senin bilincin ... Ve mantıken SENİN olan bir şey SEN olamaz değilmi.. gülücük

VE burada evet ben neyim sorununu yaşayacaksın ama karşılığında büyük bir mükafat ve hakikati görebilirsin sevgili kardeşim... diye düşünüyorum naçizane...

Hayal ve gerçek konusunda ise... DÜNYA DÜZENİ nin ve onu yönetenlerin asırlar boyunca sürekli pompaladıkları MADDE DÜNYA yada MADDE EVREN ve bunun ötesinde ki MADDE ÖTESİ kavramı yüzünden çıkıyor işte bu kendini kandırma ve hayallerde yüzme olayı...

HAYAL ve GERÇEK kavramlarını biraz düşünmeni rica ediyorum senden ...

NEptünün çözdüğü BİLİNÇ misin yoksa bunda öte ŞUUR mu ?
10-31-2010 12:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(10-31-2010 12:53 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  peki bu zıt açı ay ile neptün arasındaysa?
daha doğrusu neptün-merkür-jüpi stelyumuna karşıtsa ne dersin?
ayın bu üçünden hangisine zıt olması daha etkilidir sence?
bu arada ay bende 7. evde değilmiş 8. evdeymiş

Bu komplike bir durum. İşin içinde bir çok gezegen var. Ama eğer neptünü kavrayabilirsen - tabi diğer gezegenlerin temsil ettiği prensipleride - bir adım atmış olursun.
Neptün çözücüdür dedik. Ayla gerilimli açı yapınca ,-birde bu ay yengeçte- duygusal olarak aşırı duyarlı yapabilir. Karşındaki ile sınırları kaldırarak adeta o ne hissediyorsa (sevinç yada hüzün yada ne olursa) anında sende o renge bürünebilirsin...
Ama neptünün yayda olması bu açının gücünü nispeten azaltabilir...
Neptün merkürü diğer başlıkta kitaptan scan ederek koymuştum . Onu okuyabilirsin.

Ama tüm bunların derininde ki psikolojik tabanına inmen gerekir , tam keşfetmek ve anlamak için. Bunun içinde okumalısın...
10-31-2010 01:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(10-31-2010 01:29 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  
(10-31-2010 01:12 AM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
(10-31-2010 12:53 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  peki bu zıt açı ay ile neptün arasındaysa?
daha doğrusu neptün-merkür-jüpi stelyumuna karşıtsa ne dersin?
ayın bu üçünden hangisine zıt olması daha etkilidir sence?
bu arada ay bende 7. evde değilmiş 8. evdeymiş

Bu komplike bir durum. İşin içinde bir çok gezegen var. Ama eğer neptünü kavrayabilirsen - tabi diğer gezegenlerin temsil ettiği prensipleride - bir adım atmış olursun.
Neptün çözücüdür dedik. Ayla gerilimli açı yapınca ,-birde bu ay yengeçte- duygusal olarak aşırı duyarlı yapabilir. Karşındaki ile sınırları kaldırarak adeta o ne hissediyorsa (sevinç yada hüzün yada ne olursa) anında sende o renge bürünebilirsin...
Ama neptünün yayda olması bu açının gücünü nispeten azaltabilir...
Neptün merkürü diğer başlıkta kitaptan scan ederek koymuştum . Onu okuyabilirsin.

Ama tüm bunların derininde ki psikolojik tabanına inmen gerekir , tam keşfetmek ve anlamak için. Bunun içinde okumalısın...

kahretsin duygusalız işte...
merkür-neptün yazını okudum... ağzım açıkta okudum. biri bana kendimi anlatmış... ama yalan söyleme özelliğim var mı bilmiyorum. yalanı on üç seneden beri hayatımdan çıkardığım için ne o özelliğim kaldı (çocukken büyük bir yeteneğim vardı :D) ne de yalanla gerçeği "bir çırpıda" ayırt edebilme kabiliyetim... yalanı hayatımdan çıkarmam sanırım jüpiter birleşimiyle alakalı. dil çýkarma

teşekkür ederim ilgin için...

Rica ederim.
Yalan olayı , sana gelen ve senden çıkan verileri (algılar) idealleştirmekten ,kötü yönlerini budamaktan kaynaklanıyor. Duydukların adeta bir filtreden geçiyor olabilir ve tabi burada gerçekleri çarpıtma olayı başlıyor gülücük Söylenenle senin anladığın başka olabilir vs vs...
Yalan olayı ise , yayın dürüstlüğüne takılıyordur. Tabi burada söylenenin yalan yada suni olduğunun farkına varamayada olabilirsin. Yani doğruyu söyledim zannedip çarpıtılmış bir gerçek te olabilir vs vs
10-31-2010 01:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(10-31-2010 01:33 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  şu avatarımdaki fotoğrafa bakarken bile ağlayabilirim aðla...
hem maziye hem aileye ait...
nazımın kardeşinin omzuna elini nasıl attığını bile saatlerce düşünürüm, hissederim...

Evet bu açı (ay-neptün) melankoliye ve depresyona çok eğilimli bence. Adeta O olursun çünkü. Acıları hisseder ,yaşarsın. Yoğun acıma duygusu verebilir...
10-31-2010 01:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Neptün ve Hayalleri Gerçekleştirmek vivienleigh 16 17,745 03-30-2020 09:38 AM
Son Mesaj: Hattusas

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir