Değerlendir:
  • 14 Oy - 3.21 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Heath Ledger ( Batman-Kara Şovalyenin Jokeri)
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Heath Ledger ( Batman-Kara Şovalyenin Jokeri)
[Resim: heathledgerzm9.th.jpg]

22 ocak 2008 tarihinde odasında ölü olarak bulunan Ledger'in bu tarihe ait transitlerine değinmek istiyorum çünkü olağandışı etkiler görünüyor..

http://www.astrotheme.com/portraits/rQezNc74f32R.htm

! transit plüto yay burcunun sonlarında görülüyor ve Ledger'in balık burcunun sonlarında bulunan mars-merkür-vesta üçlüsüne sert kare açı yapıyor..

! transit Neptün , Ledger'in lilithine zıt açı yapıyor..

! transit Uranüs , Ledger'in tam güney ay düğümünün üzerinde..

! transit satürn , Ledger'in satürnüne dokunuyor yani hep bahsettiğimiz satürn döngüsü yaşamakta o sıralarda..

! transit jüpiter , Ledger'in güneşine kare bakıyor + AY'ına zıt bakıyor yani T-Kare gerilimli açı sözkonusu..

! transit mars , ikizler burcunun son derecelerinde ve Ledger'in balık burcunun son derecelerinde olan mars-merkür-vesta üçlüsüne kare açı yapıyor.
(transit plütonunda , Ledger'in balıktaki üçlüsüne kare baktığını söylemiştik yani havada mars ile plüto kaynaklı T-Kare gerilimi var..)

! transit venüs yay burcunun sonlarında ve yine Ledger'in balıktaki üçlüsüne kare bakıyor..

! transit merkür , transitle neptünle kavuşum yapmış ve Ledger'in lilithine zıt bakıyor..

! transit güneş ve Ay birbirine zıt bakıyor yani Dolunay gecesi..

bakın dikkat edin olağan dışı etkilerden bahsettim ve en olağan dışı şey bence şu ki ; gökyüzünde ki tüm transitler istisnasız Ledger'in haritasına sert açılar yapıyorlar.. !?
yukarıda tek tek saydım ve yazmadığım bir gezegen kalmadı sanırım..

yıllardır transitlere bakarım ve çok sert dönemlerden geçen insanlar gördüm ancak hızlı yada yavaş gökyüzünde hareket eden ne varsa istisnasız hepsinin bir kişiye böyle sert açılar yaptığı analizi ilk defa yapıyorum söyleyim..
astrolog adaylarının bunu detaylı incelemesini en azından üzerinde düşünmesini tavsiye ederim..

genel anlamda Ledger'in etkilenen potansiyelleri olarak Balık burçlarındaki mars-merkür-vesta üçlüsü olduğunu + yine balık burcundaki uranüs-GAD transidini düşünürsek ölüm sebebinin ''yanlış alınan ilaçlardan kaynaklanması'' bize Neptünyen kokular veriyor. balık burcunu Neptün yönetir bilirsiniz.
Ledger'in doğum saatini bilmiyoruz ama başka kaynaklardan bilen varsa söylerse sevinirim çünkü bu balık burcunun hangi evine düştüğünü merak ettim..

[Resim: heathjokerhg0.th.png]

09-05-2008 04:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

RE: Heath Ledger ( Batman-Kara Şovalyenin Jokeri)
İnanılmaz üzücü ve daha çok çok genç:(
Yazdıklarını okudukça çok şaşırım desem yeridir, bukadar zıtlık bir arada,çok üzücü:(
Doğum saati hakkında bir birlgi bulamadım Yıldırım, http://www.astrotheme.com da da 12 olarak almışlar doğum saatini ama biraz daha araştırayım belki buluruz.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
09-05-2008 04:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

evet Beyhan oldukça üzücü ve ben öldüğünü sanırım askerdeyken de duymuştum ama transidine bakmak bugüne nasipmiş.

bu transit analizinden alacağımız mesaj şu olabilir ; yıldız haritasının önemli potansiyellerine çok sayıda sert transit sözkonusu olduğunda ''DİKKAT'' diyoruz..

09-05-2008 04:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

ben bu adamı beğenirdim kara şövalye filmini de izledim öldüğünü bilmiyordum öğrenince içim cız etti doğrusu

ledgerin merkür.neptün,plüton,uranüs,satürn retro çok fazla içe dönük enerjisi varmış mars balıkta pasivize olur üstelik neptünle karesi var güneşin retro neptünle üçgeni var bence yoğun neptünü var srt açılarıda mevcut
ayı yengeç belki satürnden dolayı daha sert ve gerçekçi bir yengeç ama retro plütonla kare depresif duyguları zaten mevcut olabilir  

retro plüton güneşine karşıt retro merkür balıkta bence bu adam zaten hayatta belkide sürekli kimliğiyle ve hisleriyle ilgili bir karmaşa yaşıyordu ve zihni hep bulanıktı belkide bu noktada takıntılıydı

iki retro merkür neptün kare bence insanın içine akan zehir etkisi verebilir bu çok eleştirel biri olduğu kanaatim de var

birde yanlış ilaç derken intihar mı yoksa dalgınlıkla alınan fazla dozmu hımm

daha çok intihar gibi
09-05-2008 09:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

ölümünü bende kışın duymuştum ama filmi izledikten sonra daha bi ilgimi çekti ve bende haritasını incelediğimde seninde gördüğün gibi sert açıları gördüm vee aynen neptün aklıma geldi...

Çok üzüldüm yaaa Allahın işine bak,bide 2.yaşında kızı vardı offffffff hayatının en çok parladığı döneminde ölümle karşılaştı ne acı...

Bu arada Bu filim bu zamana kadar yapılmış en iyi üçüncü filim olarak listelere girdi...

İzlemeyenler mutlaka izlesin diyorum...

Gelmiş geçmiş en iyi 5.sinema filmi
1. 9.1 The Shawshank Redemption (1994) 370,682
2. 9.1 The Godfather (1972) 316,405
3. 9.0 The Dark Knight (2008) 262,854
4. 9.0 The Godfather: Part II (1974) 179,317
5. 8.9 Buono, il brutto, il cattivo., Il (1966) 105,597

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
09-05-2008 09:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cancimini Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip

Rep Puanı: 4

Ben de çok üzülmüştüm sizin gibi Heath Ledger'ın ölümüne ki kendisini Joker halinden önce de bilirim,izlemişliğim vardır,ölümünden sonra astrolojik incelemelerini yabancı kaynaklardan okudum,bir Ateş burcuna göre çok fazla su elementi etkisi görülmekte haritasında,buna çok şaşırdım,merkür-venüs-mars hepsi balıkta,jüpiter ve ay yengeç'te,ay'ın yengeç'te olması onu normal bir yengeç'ten(örneğin ben)  daha duygusal yapar sonuçta.Bir de Yıldırım'ın dediği gibi çok fazla retro gezegeni var,Neptün retro,satürn retro,bu yıl 79'lular bu satürn döngüsünü yaşıyorlar,o da bunu Eylül'den itibaren ağır biçimde yaşamış,Eylül ayında eşinden ayrılmış,evlerini ayırmış,role hazırlanmak için fazla emek vermiş,sağlığından olmuş,uykusuzluk çekmiş,çeşitli uyku hapları,antidepresanlar kullanmış,fayda etmediğini söylemiş.Satürn döngüsü onda  fazlasıyla "içten" yıkıcı bir hal almış.

Ama ölüm sebebinin intihar olabileceğini düşünmüyorum,dalgınlık olabilir,doktorun önerdiği dozu aşmış olabilir.2 yaşında minik bir kızı varken ve ona çok düşkünken intiharı düşünmezdi bence.

Doğum saati kesin verilmemiş ama ben Satürn'ün 1. evinde olduğunu düşünüyorum bu durumda yükseleni Aslan çıkıyor.Bu durumda Mars ve merkür 8. evde balıkta konumlanıyor.Mars'ın 8. evde bulunması ani kayıplar,ölümler verebilir,onun ölümü de ani oldu.

"Allah yüzbinlerce Kimya yarattı ama, insan SABIR gibi bir kimya görmedi." Hz. Mevlâna

http://i.hizliresim.com/P0ONz9.gif
09-12-2008 04:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

yezda Yazılan:ölümünü bende kışın duymuştum ama filmi izledikten sonra daha bi ilgimi çekti ve bende haritasını incelediğimde seninde gördüğün gibi sert açıları gördüm vee aynen neptün aklıma geldi...

Çok üzüldüm yaaa Allahın işine bak,bide 2.yaşında kızı vardı offffffff hayatının en çok parladığı döneminde ölümle karşılaştı ne acı...

Bu arada Bu filim bu zamana kadar yapılmış en iyi üçüncü filim olarak listelere girdi...

İzlemeyenler mutlaka izlesin diyorum...

Gelmiş geçmiş en iyi 5.sinema filmi
1. 9.1 The Shawshank Redemption (1994) 370,682
2. 9.1 The Godfather (1972) 316,405
3. 9.0 The Dark Knight (2008) 262,854
4. 9.0 The Godfather: Part II (1974) 179,317
5. 8.9 Buono, il brutto, il cattivo., Il (1966) 105,597

yezda ben bu listeleri kim belirliyor bilmiyorum ama 1 film dışında listeye pek katılamayacağımı söylemek istedim.
mel gibson'un cesur yürek filmi hem gişelerde , hemde sinemada çalışan biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim gönüllerde zirvededir bence. (özellikle erkeklerin gönüllerinde gülücük )

o listedeki shawshank hapishanesi (türkiye'de ESARETİN BEDELİ ismiyle oynadı , başrolde tim robins ve morgan freman) bana göre tüm zamanların en iyi senaryolarından birine sahip..

batman-kara şovalye'nin birazda yaşamını yitiren heath ledger etkisiyle film olarak hakettiğinden daha fazla iş yaptığını düşünüyorum.
zaten filmde oyunculuk adına h.ledger ön plana çıkmış ve jack nicholsun'u aratmayacak düzeyde iyi oynamış. ama batman'in oyuncakları (arabası , motoru vs.) onu zirveye taşımaya yetmeyecektir diye düşünüyorum.

09-12-2008 07:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

bende jack nicholson jokerinin şu repliğine hasta olmuştum ; ''Sen hiç donuk Ay ışığında şeytanla raksettinmi ?''

09-12-2008 04:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
İkizler-Akrep Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Joker karakteri ile mükemmel bir rol yapmıştı güneşi parlamasıyla sönmesi bir oldu üzüldüm

YILDIZ HARİTAM
09-12-2008 06:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Michael Keaton (Batman) picachu 0 2,093 08-25-2011 12:08 PM
Son Mesaj: picachu

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir