Değerlendir:
  • 19 Oy - 3.05 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

yeğenim sara hastası
Yazar Mesaj
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

Cvp: yeğenim sara hastası
şimdi haritana bakıyorum şahinde hülya benimde dikkatimi çeken nurbanu nun yeğenininde seninde merkürünüzün 12. evde olması.merkür neleri simgeler düşünce,zeka vs. yalnız merkür 12. evde düşük diyebileceğimiz bir pozisyondadır.yani burada işlevlerini tam yerine getiremez.ve sahinde ciğim senin merkürün satürnle kare açıya sahip.ve başak burcunun yöneticisi yani altıncı ev konularınıda yönetir.bu alanda disiplinsiz ve kontrolsüz çalışma eğiliminde merkürün.ve üstelik algol sabit yıldızına çok yakın.başla ilgili hastalık ve uzun süren baş problemlerini gösteriyor olabilir.bilinç altında ne var ne yok merkür burada sürekli dışarı çıkarmakla meşgul.çok dağınık bir zihin yapısı veriyor sana.merkür 12. evde hafıza kaybına bile yol açabilir zorlayıcı açılarında.senin hastalığınında sebebi merkürle ilgili gibi geldi bana.diğer arkadaşlarda bir ara bakarlarsa daha ayrıntılı inebiliriz bu merkür olayına..tekrar geçmiş olsun.

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
09-02-2008 01:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Sahinde Hülya
Kayıtsız

RE: Cvp: yeğenim sara hastası
ay_se Yazılan:şimdi haritana bakıyorum şahinde hülya benimde dikkatimi çeken nurbanu nun yeğenininde seninde merkürünüzün 12. evde olması.merkür neleri simgeler düşünce,zeka vs. yalnız merkür 12. evde düşük diyebileceğimiz bir pozisyondadır.yani burada işlevlerini tam yerine getiremez.ve sahinde ciğim senin merkürün satürnle kare açıya sahip.ve başak burcunun yöneticisi yani altıncı ev konularınıda yönetir.bu alanda disiplinsiz ve kontrolsüz çalışma eğiliminde merkürün.ve üstelik algol sabit yıldızına çok yakın.başla ilgili hastalık ve uzun süren baş problemlerini gösteriyor olabilir.bilinç altında ne var ne yok merkür burada sürekli dışarı çıkarmakla meşgul.çok dağınık bir zihin yapısı veriyor sana.merkür 12. evde hafıza kaybına bile yol açabilir zorlayıcı açılarında.senin hastalığınında sebebi merkürle ilgili gibi geldi bana.diğer arkadaşlarda bir ara bakarlarsa daha ayrıntılı inebiliriz bu merkür olayına..tekrar geçmiş olsun.
teşekkürler ve tebrik ederim seni, cok güzel bir yorum olmus ay_secigim...
-hele su son 6-7 senedir cok fazla daginik oldu zihnim ve hafiza sorunlarimda git gide artmakta ve bu yüzden aile ici görevlerimide (esimin almancasi az ve yazi isleriyle ben ilgilenirdim) yapamiyorum ve bu beni dahada rahatsiz ediyor...
-bilindigi gibi ailede böyle rahatsizligi olan olursa bütün aile beraberinde üzüntü ve stress yasiyor...
-6 nüfuslu ailede bütün herkes benim elime alismisken simdi tam tersi oldu ve buna hic birimiz halen alisamadik...
-amcaoglun gibi bende ilac kulaniyorum uzun süredir ama pek faydasi olmadi ve sanirim önümüzdeki aylarda yeniden tedavi görmem gerekecek...

-ay_secigim, bahsettigin algot yildizini ilk defa duydum, bunun ne gibi funksiyonu olabilir, aciklarsan sevinirim... saturne yaptigi kare aci sanirim beni kisitliyor... neyse zamanla ögrenecegim insallah...

-sana iyi dileklerin ve ilgin icin teşekkürler canim, diyer arkadaslarda firsat bulunca bir iki kelime karalarlar eminim...

simdiden teşekkürler sevgiyle kalin...
09-02-2008 03:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

RE: Cvp: yeğenim sara hastası
Sahinde Hülya Yazılan:-ay_secigim, bahsettigin algot yildizini ilk defa duydum, bunun ne gibi funksiyonu olabilir, aciklarsan sevinirim... saturne yaptigi kare aci sanirim beni kisitliyor... neyse zamanla ögrenecegim insallah...

-sana iyi dileklerin ve ilgin icin teşekkürler canim, diyer arkadaslarda firsat bulunca bir iki kelime karalarlar eminim...

simdiden teşekkürler sevgiyle kalin...

Evet şahinde seninde söylediklerinden sonra sorununun Merkür olduğuna iyice emin oldum.merkür başak ve ikizleri yönetiyor .12. evde Merkür bunları harmanlarsak.takıntılı düşünmeye meyil ve karışık bir zihingetiriyor. Dediğim gibi Merkür 12. evde hiç huzurlu değildir.bogada olmasıda seni yoruyor olabilir.boga ağır merkürse ikizler gibi bir burcun yöneticisi.merkür bogada da düşüyor bence.12. evde bulunan diğer gezegenlerde zamanla enerjilerini yitiriyor.merkür kendinde var olan enerjiyi yitirdiğinde neler olabilir diye düşünürsek.takıntılar,zihin ve hafıza problemleri,iletişim eksikliği,konuşma bozukluğu vs. yani senin saydığın problemler hemen hemen..

Önünü çok net görebildiğini sanmıyorum.çünkü sürekli bilinçaltın geçmişle ilgili sanki.dün bu gün,bu gün dün gibi olmuşsa sebebi budur.korkularında bu yöndedir.hep hafızanı kaybetme korkusu yaşamış olabilirsin.çünkü 12. ev korkularımızdır ve yüzleştiğimiz yerde burasıdır.derinlerdeki olayların üzerine gidebilirsin.bilinç altında derin izler bırakan olayları gözlemleyebilir ve özellikle hayatının ilk dönemlerini irdeleyerek işe başlayabilirsin.

Neptünü ben 6. evde yorumlamak istiyorum.12. evinden zaten sana sorunlar veren Merkür-venüs kavuşumunun neptüne karşıdan bakması da başlıbaşına hastalığının sebeplerinden.neptün burada hastalıklara duyarlılık veriyor.sert açılar olmasa hastalıklardan korkma,hastalık hastası,yersiz endişe ve korku verir.ama senin sert etkilerin bunu gerçek kılmış.sert etkiler hastalık,merkürle olan sert açısı ise sinirsel hastalıkların göstergesidir.mc ne yaptığı karede mesleki alanda zorluk ve sıkıntı vermiş olabilir.

12. ev zaten başlıbaşına sinirsistemiyle,ruhsal yapımızlada yakından alakalıdır.6. evin akrep yöneticisi mars ve pluto 4. evinde.yani benim çıkardığım haritaya göre böyle.çünkü ben equal ev sistemini kullanmıyorum.bu planetlerin burada olması çok şey anlatıyor olabilir.erken yaşta ebeveynlerinden birini kaybetmiş yada onlardan uzakta kalmış olabilirsin.kısaca ailenle ilgili köklü değişiklikler(pluto) yapmak zorunda kalmış olabilirsin.pluton olsun mu olmasınmı demez.az veya çoğuda yoktur.ya heptir ya hiçtir. plutonun başak burcunda olmasıda sağlık konusunun senin için önemi olduğunu vurguluyor.marsında sevdiği bir alan değildir bu..

Algol hakkında soruna gelince.sabit bir yıldızdır algol..boganın 25 derecelerindedir. Merkürün 21 derece bogada.algol kavuşumlarda kavuşum yaptığı gezegenin doğasında sıkıntılara yol açar.başlada ilgilidir. Merkürünle kavuşumu var kabul ediyorum ve merküryen olaylarda sana sorun teşkil ediyor.kısaca bu kadar..

Şimdilik bu kadar.sahur vakti geldi ben evdekileri aç bırakmayayım..sevgiler.

09-02-2008 04:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Melike Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: yeğenim sara hastası
Merhabalar!
Ayse tesekkurler bilgiler ,yorumlar icin bizde cok faydalaniyoruz. Merkur 12. ev de degil ama 12. ev ikizler burcu benim. Bu da benzer sorunlar verir mi sizce ? Biraz benzettim benim sounlarima. Yani "zihnin hep mesgul olmasi,gecmisle hesaplasmayla ugrasma falan , beynimle ilgili bildigim bir sorun yok ta. 12.evde gezegen yok,merkur 5. ev de yay burcunda ve gunesle kavusum durumunda.Fazla kavusumda 3 derece var aralarinda.
09-02-2008 05:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

RE: yeğenim sara hastası
Alıntı:-ay_secigim, bahsettigin algot yildizini ilk defa duydum, bunun ne gibi funksiyonu olabilir, aciklarsan sevinirim... saturne yaptigi kare aci sanirim beni kisitliyor... neyse zamanla ögrenecegim insallah...

Alıntı:Algol hakkında soruna gelince.sabit bir yıldızdır algol..boganın 25 derecelerindedir. Merkürün 21 derece bogada.algol kavuşumlarda kavuşum yaptığı gezegenin doğasında sıkıntılara yol açar.başlada ilgilidir. Merkürünle kavuşumu var kabul ediyorum ve merküryen olaylarda sana sorun teşkil ediyor.kısaca bu kadar..

Aslında burada bence küçük bir düzeltme yapmak gerekli.ay_se ninde belirttiği gibi Sahinde Hülya nın doğduğu zamanda Algol 25 39 Boğa derecesinde idi.Bu durumda Sahinde Hülyanın Algol ile birleşen herhangi bir gezegeni yok Sabit yıldızlarla yapılan birleşmelerde açı toleransı çok fazla tutulmaz.Genellikle limit 1 derecedir.Ayrıca her türlü açıda hesaba katılmaz yani kare veya üçgen gibi.Birleşmeler ele alınır.Deklinasyonuda ele alan yerler gördüm-ben pek göz önüğnde bulundurmuyorum(sanırım 0,17 derecelik toleransla).Tabi bunun dışında sabit yıldızlarrın başka kulllanım şekilleri var.
09-02-2008 06:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Sahinde Hülya
Kayıtsız

sevgili ay_se...
-teşekkürler sana, ben bu kadar cabuk ve cok cevap beklemiyordum, emegine bilegine saglik canim...
-dedigim gibi 6-7 senedir hafiza kaybi korkusu üzerimde, dahada kötülesecek diye korkarim ama hastalik hastasi degilim sükür...
-6 yasindayken 5 sene anne babadan ayri kaldim, cok ölümlerden döndüm hatta intihar olaylarim oldu...
-forumda daha öncede bahsetmistim, 21 yasindayken 1984 senesinde büyük bir araba kazasi gecirdim ve o kazada babami kaybettim ve ben agir beyin travmasi ve kirik cikiklarla komada kaldim...
- zamanla sinirsel hastalandim, sinir krizleri gecirdim ve bu beni depresyona kadar götürdü...
-öyle saniyorumki, ay basak olarak mükemmeliyetciligimle cevremdeki olalarla cok kafa yordum, kardeslerimin hayatinda hastalik ayrilik gibi sorunlara sahit oldum ve üzüldüm...
-bana gülmeyin ama bende simetri hastaligida mevcut ve ben bunun (hastalik) oldugunu seneler sonra ögrendim...
-sükür bende ne yoktuki, büyü, cinler... cok olaylar, ayriliklar yasadim... aslinda bir dostumunda dedigi gibi tam incelenecek harita benim haritam... espirili ve gülmeyi seven biri oldugum icin, hayatim roman diyorumda bana inanmakta zorlaniyorlar...
-meslek ögrenmedim, 9 sene iscilik hayatimdan sonra/bundan 20 sene önce calismayi biraktim... su ana sanada yazdgim gibi bu rahatsizligin sebebiyle calisacak durumda degilim...
-cevrem genis, sosyal biriyim, okumayi yazmayi ve paylasmayi severim ve siir yazarim, cocuklarima günlük yazdim ve bu yüzden hayelimde her zaman yazarlik olmustur ve nasipse haftaya yazmaya deneyecegim...
-isin belki bazilarina garip gelen tarafida her olumsuzluga ragmen yinede mutlu olmaya calisiyorum ve her seye ragmen hayatimdan raziyim...

-yorumlarin ve ilgin icin tesekkürler canim sevgiyle kal...
09-02-2008 07:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Sahinde Hülya
Kayıtsız

JoMaJa Yazılan:
Alıntı:Algol hakkında soruna gelince.sabit bir yıldızdır algol..boganın 25 derecelerindedir. Merkürün 21 derece bogada.algol kavuşumlarda kavuşum yaptığı gezegenin doğasında sıkıntılara yol açar.başlada ilgilidir. Merkürünle kavuşumu var kabul ediyorum ve merküryen olaylarda sana sorun teşkil ediyor.kısaca bu kadar..

Aslında burada bence küçük bir düzeltme yapmak gerekli.ay_se ninde belirttiği gibi Sahinde Hülya nın doğduğu zamanda Algol 25 39 Boğa derecesinde idi.Bu durumda Sahinde Hülyanın Algol ile birleşen herhangi bir gezegeni yok Sabit yıldızlarla yapılan birleşmelerde açı toleransı çok fazla tutulmaz.Genellikle limit 1 derecedir.Ayrıca her türlü açıda hesaba katılmaz yani kare veya üçgen gibi.Birleşmeler ele alınır.Deklinasyonuda ele alan yerler gördüm-ben pek göz önüğnde bulundurmuyorum(sanırım 17 dakikalık toleransla).Tabi bunun dışında sabit yıldızlarrın başka kulllanım şekilleri var.

sevgili JoMaJa...
sanada ilgin ve yorumun icin teşekkürler
-ya ben daha burclari, gezegenleri, evleri cözemedim, yildizlara sira ne zaman gelecek dersiniz...
-daha cok isim var desenize, yinede pes etmek yok ögrenmeye devam... aslinda 8 aydir cok okudum ama su hafiza sorunum beni geriye aliyor maalesef... :( bu yüzden unutup ayni soruyu tekrar sorabilirim, kusura kalmayin artik...
-JoMaJa ben senin bilginede hayranim, hepinizi yorum sekli biraz farkli olabilir ama sonucda bilgi bilgidir ve sizleri ancak tebrik ediyorum... bakalim benim kac firin ekmek yemem gerekecek bu bilgilere ulasmam icin acaba ömrüm yetermi dersiniz hımm
-yeniden tesekkürler ve sevgiyle kal... gülücük

-sagol nurbanu, senin actigin konu benim isime cok yaradi canim... Rabbim tüm hastalara acilen sifa versin diliyorum...
09-02-2008 07:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

JoMaJa Yazılan:
Alıntı:-ay_secigim, bahsettigin algot yildizini ilk defa duydum, bunun ne gibi funksiyonu olabilir, aciklarsan sevinirim... saturne yaptigi kare aci sanirim beni kisitliyor... neyse zamanla ögrenecegim insallah...

Aslında burada bence küçük bir düzeltme yapmak gerekli.ay_se ninde belirttiği gibi Sahinde Hülya nın doğduğu zamanda Algol 25 39 Boğa derecesinde idi.Bu durumda Sahinde Hülyanın Algol ile birleşen herhangi bir gezegeni yok Sabit yıldızlarla yapılan birleşmelerde açı toleransı çok fazla tutulmaz.Genellikle limit 1 derecedir.Ayrıca her türlü açıda hesaba katılmaz yani kare veya üçgen gibi.Birleşmeler ele alınır.Deklinasyonuda ele alan yerler gördüm-ben pek göz önüğnde bulundurmuyorum(sanırım 17 dakikalık toleransla).Tabi bunun dışında sabit yıldızlarrın başka kulllanım şekilleri var.

katılıyorum jomaja.kavuşum açıları en belirgin enerji.ben yakın diye söyledim zaten.sabit yıldızlar hakkında malesef bilgilerimiz eksik.eğer sen bu konuda donanımlıyım diyorsan.ki inşallah öyledir.bir soru sormak istiyorum.venüsü 24 58 boğada kızım var.tam kavuşum yani.9. evin sonlarında.bu konuda biraz bilgi alabilirmiyim.teşekkürler.

09-02-2008 05:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mislina Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

BENİMDE MERKÜRÜM 12 EVDE SATURNLE 90 LIK AÇISI VAR AYLA KAVUŞMUŞ DURUMDA YARDIM LÜTFEN BU ARADA SAHİNDE HÜLYA SEN KAÇ YAŞINDA SARA HASTASI OLDUN

●•۰Yıldızlarım•●
09-02-2008 05:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Sahinde Hülya
Kayıtsız

mislina Yazılan:BENİMDE MERKÜRÜM 12 EVDE SATURNLE 90 LIK AÇISI VAR  AYLA KAVUŞMUŞ DURUMDA YARDIM LÜTFEN BU ARADA SAHİNDE HÜLYA SEN KAÇ YAŞINDA SARA HASTASI OLDUN

selam mislina, nasilsin?
-su an yasim 45 ve hatirladigim kadariyla 6-7 senedir cekiyorum, daha önce vardiysada farkina varmadim yani aklimda degil... hımm
-belki yazilarimda okudugun gibi hafiza kaybim büyük yani cok kisa vade aklimda tutabiliyorum bu bazen saatle bazende gün ile baglantili... gülücük

-bazen ufak ayrintiyi hatirlarken bazen büyük bir olayi bile hatirlamiyorum... isim, sayi, yüzleri hatirlamadiklarim cok oluyor...
-bazen alzeimer hastaliginami tutuldum diye endise bile ettigim oluyor, cünkü o hastalik adina okuduklarim benim sikayetlerime cok benziyor... :(

sevgiyle kal...
09-02-2008 06:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir