Değerlendir:
  • 20 Oy - 2.6 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Geri giden merkür ve yalan?
Yazar Mesaj
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: geri gden merkür ve yalan???
erkek arkadasımda bende merkur gerı gıderken dogmusuz ama palavra ve yalan huyumuz yok.. sureklı yanlıs anlasıldıgımı dusunurum ve ıc dunyamla cok mesgulumdur etrqafta neler olup bıttıgı benı pek ılgılendırmez...

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
11-24-2008 10:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Sevgili arkadaslar,

geri giden gezegenlere sahip olan haritalarda, geri giden gezegenin hangi safhasında dogdugu cok önemlidir. Retro merkur gozukuyorsa, acaba hangi asamada retroydu? retronun basinda mi, ortasinda mi, yoksa sonunda mi dogmus kisi... bunu efemerix den görebilirsiniz.... her dereceyi yaklasik bir sene olarak alabilirsiniz...
Örnegin 20 gunluk bir merkur retronun diyelim ki 15. gunu dogmus ise kişi, yaklasik 5 yasindan sonra onun merkuru duzelecek demektir....yani merkurun alisilagelmiş özelliklerine (her haritaya gore değişir...ama konu akıl ve iletisimdir...)kişi 5 yasindan sonra sahip olacaktır....ama jupiter retrosu mesela 2 ay alır, boyle bir retronun basında dogan kişi belki 20-30 sene sonra belki de 40 yasindan sonra Jupiterin esas özelliklerini kullanabilecektir...
Retro gezegenlerin karmayla da , gecmis yasamlarla da ilgisi oldugunu bir yerlerde okumustum ama ne kadar dogru bilemiyorum...
Yalan soylemek ise... bence merkurun geri gitmesiyle filan bir baglantisi, ilgisi yoktur... onun kişisel bir etkiyle psişik bir durumla ilgisi vardır... aile kulturu, egitimiyle filan bir ilgisi vardır.... her zaman yalan soyleyen bir ana - babayla ya da kardes le buyumuş ise tabii ki bunun olabilecegini ve pek de zararsız oldugunu görecektir ve bu meyilde hareket edecektir...yasadigi ortam cok önemli bence....
merkuru geri giden zamanda dogmus bir oglum var benim... baska gorduklerimden de yola cikarak sunu soyleyebilirm ki, bu tarz kişiler genelde gelecek hayalleri cok kuruyorlar....
"baba yazin nereye gidecegiz, baba paran olsa bi bahceli ev aliriz di mi, o zaman kopek de aliriz di mi....inanilmaz hayaller...
ama tek basina retro merkuru yorumlamak cok eksik kaliyor.... haritada bir cok baglantisi, önemli acıları olabiliyor , hangi burcun icinde oldugu da cok önemli mesela...ve bu kadar coklu alternatiflerde bir iki cumleyle ..."geri giden merkur, su bu gezegenlerle acıları var , yalancı olabiliyor galiba...", gibi yorumlarda bulunmak bana, yuzlerce degil, binlerce alternatifi olan geri giden merkurun tanımlamasında cok eksik ve komik kaliyor... harita sahibine haksızlık ediyormuşuz gibi geliyor....gülücük))
sevgiyle kalin....

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
11-27-2008 01:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hare Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

http://www.uzaykulubu.com/index.php/goek...ralik-2008
Arkadaşlar lütfen bu sayfaya bir bakarmısınız.Bizim gökyüzü görünümüyle neden uyumlu değil?Mesela satrün akrepte olması gerekirken neden aslanda görünüyor?
Sevgiler
11-27-2008 03:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

nasil yani????
sevgili hareeeeeeee,gülücük)))
bir kere bu sorunun bu konu basliginda yeri yok,
ikincisi, kusura bakma ama "bizim gokyüzü" diyerek neyi kastediyorsun onu da anlamis degilim....gülücük) herkesin ayrı gokyüzüsü var galiba...hımmmmm...gülücük))
bu harita 11 haziran 1959 un gokyuzu konumunu anlatiyor bugunun gokyuzu konumunu değil...
Ayrica bu haritada Saturn oglak burcunda gozukuyor, aslanda degil...
yani, hic bir sey anlamadim ben...
neden bu konu basligina koydugunu hele hic anlamis degilim....
arkadaslar lutfen sorularınızı biraz secerek, biraz dusunerek sorunuz ve yorumlarınızı, ilgili konu basliklarını secerek onların altına koyunuz...
saturn aslanda, derken biraz emin olunuz bundan, aslan la oglak isareti birbirine benzer ama bir sonraki ya da bir onceki burcları bilirseniz, o zaman o isaretin oglak mı yoksa aslan mı oldugunu cok rahat ayırt edebilirsiniz....neticede her burc sırayla gozukur her haritada....
ben de eskiden ikizler le balık burcunun isaretlerini hep karıstırırdım ama bir önceki burclara bakarak balık mı , ikizler mi oldugunu hemen anlardım... (caktırmayın kimseye...gülücük) hahaha...)

Hare, soru sormak ayıp degildir tabii ki soracaksın...zaten kişisel yazmadim bunu sadece bir durum tesbiti yaptım, umarım yanlış anlaşılmamıştır....

neyse hayat guzel....gülücük)) kendinize iyi bakin....

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
11-27-2008 03:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

sevgılı uranus , oglunun gelecekle ılgılı cok hayal kurdugunu soylemıssın , benımde merkurum kocta retro ıncelemedım hangı evresınde dogdugumu ama aynı sekılde bende cocuklugumdan berı aynı soruları aıleme sorardım gülücük hala da kendı kendıme sureklı gelecekle ılgılı soruyorum gülücük

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
11-28-2008 01:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mimoza Çevrimdışı
Leo Vip
Leo Vip
lt=

Rep Puanı: 5

Cvp: RE: geri gden merkür ve yalan???
simya Yazılan:Yalan dolanı huy edinmiş bir kuzenim var malesef. Onda Güneş Neptün Merkür kavuşumu var. Bu kavuşum Mars'tan kare alıyor. Pluto Satürn kavuşumu da K. Ay düğümüne kare

benim tanıdığım bir kişininde aynı bu açıları var ve dediğin gibi çok fasla yalan söylüyo ve anında uydurabiliyo.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?;lang...1319875399
10-21-2009 10:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Revenge Yazılan:
simya Yazılan:Yalan dolanı huy edinmiş bir kuzenim var malesef. Onda Güneş Neptün Merkür kavuşumu var. Bu kavuşum Mars'tan kare alıyor. Pluto Satürn kavuşumu da K. Ay düğümüne kare

benim tanıdığım bir kişininde aynı bu açıları var ve dediğin gibi çok fasla yalan söylüyo ve anında uydurabiliyo.

benimde bir tanıdığım var merkür-mars karesine ve merkür-neptün 135 lik açısına sahip ve aşırı derecede yalan söylüyor.söylediği yalanlara kendini aşırı kaptırıyor kendide inanıyor o derece yani
10-21-2009 05:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sessizgidiş Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

tugcee Yazılan:
Revenge Yazılan:

benimde bir tanıdığım var merkür-mars karesine ve merkür-neptün 135 lik açısına sahip ve aşırı derecede yalan söylüyor.söylediği yalanlara kendini aşırı kaptırıyor kendide inanıyor o derece yani

vay bee.. şaşırdım astrolojik olarak bu kadar etkileyebilceğini düşünmemiştim.. ama genelde neptün-merkür rol oynuyo sanırım.. ki merkür kötü açıları gevezelik,yalan dolan kaypaklık verir de

10-21-2009 09:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Valde_Amor Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

tugcee Yazılan:
Revenge Yazılan:

Bu özelliğe sahip kişilerin yükselenlerini çok merak ettim. Bir de bu açılar hangi evler arasında oluşuyor acaba? Kız arkadaşımın retro merkürü var hala daha yalan söyleyemez (beyaz yalanlarda dahi, ailesine, arkadaşlarına vs., tabi bu durum bazen zor durumlara sebep oluyor. Bazen beyaz yalanlar gerekiyor ;) )

Özellikle Neptün'ün Merkür'e sert açılarında yalancılık olabileceğine katılıyorum. Zira Jüpiter Merkür kavuşumuna Neptünün kare yaptığı bir sahtekarla karşılaşmıştım.
10-22-2009 07:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

Cvp: geri gden merkür ve yalan???
Arkadaşlar potansiyelleri değerlendirme tercihleri ile mizac farklı durumlardır.
İşinin piri bir dolandırıcı çok iyi gözlemci olmalı insanları psikolojik olarak iyi tahlil edebilmeli ve çok iyi oyuncu olmalıdır...
Karakter oyuncusu dediğimiz kişilerinde aynı özellikleri taşıması beklendiği gözönüne alınırsa mizaca dahil olan potansiyeldir .Bu potansiyeli değerlendirme şekli ise potansiyelin ,eğitim gibi çevresel koşullardan etkilenmesiyle ortaya çıkan sonuç.
10-22-2009 08:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Merkür Boğa Burcunda astrosohbet 21 34,464 06-28-2020 07:57 PM
Son Mesaj: Merau
  Merkür Aslan Burcunda astrosohbet 8 15,433 04-19-2020 02:43 AM
Son Mesaj: Feslegen
  MERKÜR GERİLERKEN DOĞANLAR vivienleigh 18 40,818 06-23-2018 01:52 AM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Merkür Balık Burcunda astrosohbet 44 60,935 05-06-2018 09:08 PM