Değerlendir:
  • 20 Oy - 2.6 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Geri giden merkür ve yalan?
Yazar Mesaj
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Cvp: RE: geri gden merkür ve yalan???
Valde_Amor Yazılan:
tugcee Yazılan:
Revenge Yazılan:
simya Yazılan:Yalan dolanı huy edinmiş bir kuzenim var malesef. Onda Güneş Neptün Merkür kavuşumu var. Bu kavuşum Mars'tan kare alıyor. Pluto Satürn kavuşumu da K. Ay düğümüne kare

benim tanıdığım bir kişininde aynı bu açıları var ve dediğin gibi çok fasla yalan söylüyo ve anında uydurabiliyo.

benimde bir tanıdığım var merkür-mars karesine ve merkür-neptün 135 lik açısına sahip ve aşırı derecede yalan söylüyor.söylediği yalanlara kendini aşırı kaptırıyor kendide inanıyor o derece yani

Bu özelliğe sahip kişilerin yükselenlerini çok merak ettim. Bir de bu açılar hangi evler arasında oluşuyor acaba? Kız arkadaşımın retro merkürü var hala daha yalan söyleyemez (beyaz yalanlarda dahi, ailesine, arkadaşlarına vs., tabi bu durum bazen zor durumlara sebep oluyor. Bazen beyaz yalanlar gerekiyor ;) )

Özellikle Neptün'ün Merkür'e sert açılarında yalancılık olabileceğine katılıyorum. Zira Jüpiter Merkür kavuşumuna Neptünün kare yaptığı bir sahtekarla karşılaşmıştım.

benim bahsettiğim kişide geri giden merkür yoktu geri giden merkürle alakası olduğunu pek düşünmüyorum...bahsettiğim kişinin asc'si aslandaydı..7.evdeki mars ile 10.evdeki merkürün,5 evdeki neptüne açılarıydı bahsettiğim valde amor..
10-22-2009 11:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nadya Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

nadya Yazılan:
tugcee Yazılan:
nadya Yazılan:Ben de bazen küçük yalanlar söylüyorum gülücük itiraftır ... hangi açıdan acaba kaynaklı???

nadya açılarına bakmak istedim ama doğum tarihin 1999 görünüyor :S

Düzelttim tugçe gülücük neden öyle olduysa artıkpek anlamadım

Bu arada hiç yalan söylemiyorum diyen insan var mıdır acaba ? Benimkiler de olayları yumuşatmak için yaptıklarım, beyaz yalan deniyor sanırım...

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?rs=0&...20&go.y=11
10-22-2009 12:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

nadya Yazılan:
nadya Yazılan:
tugcee Yazılan:
nadya Yazılan:Ben de bazen küçük yalanlar söylüyorum gülücük itiraftır ... hangi açıdan acaba kaynaklı???

Bu arada hiç yalan söylemiyorum diyen insan var mıdır acaba ? Benimkiler de olayları yumuşatmak için yaptıklarım, beyaz yalan deniyor sanırım...

nadya senin merkürün terazide;merkür terazide tatlı dilli olurgülücük) konuşurken kibardır insanları kırmamaya özen gösterir satürn'le kavuşumu var ciddi konularda konuşmayı seviyorsun belkide öyle pek boş laf etmezsin ama kavuşum'un derecesi 8 çok etkili değildir ama mutlaka etkiside olacaktır..neptünle quintile var konuştuğun zaman insanlar senden etkilenir onları etkilersingülücük problemli bir açın yok hehee
10-22-2009 01:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Valde_Amor Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Rep Puanı: 1

Cvp: geri gden merkür ve yalan???
melis_bk Yazılan:Arkadaşlar potansiyelleri değerlendirme tercihleri ile mizac farklı durumlardır.
İşinin piri bir dolandırıcı çok iyi gözlemci olmalı insanları psikolojik olarak iyi tahlil edebilmeli ve çok iyi oyuncu olmalıdır...
Karakter oyuncusu dediğimiz kişilerinde aynı özellikleri taşıması beklendiği gözönüne alınırsa mizaca dahil olan potansiyeldir .Bu potansiyeli değerlendirme şekli ise potansiyelin ,eğitim gibi çevresel koşullardan etkilenmesiyle ortaya çıkan sonuç.

Katılıyorum, sonuçta kimseyi kötü bir açıya sahip diye yaftalamak istemem, iyi bir açıya sahip diye de tamam sen iyisin diyemem bu özellikleri insanların nasıl kullanacağı da önemli. Yanlış hatırlamıyorsam Kurt Cobain'in Neptün'ün de içinde olduğu bir büyük üçgeni vardı. Sanat olark başarılı bir çıkış yaptıysa da sanki Neptün'ü sert açılıymış gibi yorumlanabilecek uyuşturucu bağımlılığı sonucunda hayatına son vermiştir (ne kadar kendini vurmuş olsa da vurmasaymış bile o an aldığı aşırı dozdan dolayı da ölebilirdi diyenler var)

Açıların olası anlamları vardır değil mi? Belki astroloji bilmek bizi olası olumsuz anlamlarına karşı önlem almaya itebilir.
10-22-2009 02:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Valde_Amor Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Rep Puanı: 1

nadya Yazılan:
nadya Yazılan:
tugcee Yazılan:

Hiç yalan söylemeyen demeyeyim ama yalan söylemeyi hiç beceremeyen bundan dolayı da pek yalan söylerken göremeyeceğiniz bir iki insan gördüm gerçekten. Erich Fromm'un bahsettiği gibi, az görülen şekilde, kötülük yapma becerisini kaybetmiş insanların olduğu gibi yalan söyleyebilme özelliği körelmiş insanlar da olabiliyor ama yaşamda bunun pek artı bir özellik olduğunu söyleyemem. Tersi uçta yalancı olmak zaten başlı başına bir sorun..
10-22-2009 02:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aisha Çevrimdışı
Scorpio Vip
Scorpio Vip
lt=

Rep Puanı: 2

RE: Geri giden merkür ve yalan?
merkür retro doğan birisi olarak bi an kendimden şüphelendim başlığı görünce :D

ben doğduktan 16 gün sonra merkür retro düzelmiş

benim merkür,jüpiter ve satürnle sextil yapmış.yalandan çok nefret ederim :S
12-28-2010 07:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

[Resim: astro2gw02gerigidenmerk.th.gif]

Uploaded with ImageShack.us

eklediğim hartia bir tanıdığıma ait.d. saati belli değil .

-yazım kabiliyeti olan , zeki , arasıra hırsızlık yapan , çok yalan söyleyen birisi(retro merkür ve ikizler gölgeleri)

-dini inançlara hiç inanmaz , küçümser , asabi birisidir .(ben 9 evinin kötü oluğunu düşünüyorum.üniversitede o zekaya rağmen tutunamadı .)

-genellikle başladığı işleri hiç bitiremez.(toprak elementi eksik )
kouşma bozukluğu var (merkür satürn )

-oldukça zekidir(ikizler etkisi ve uranüs ) . çok çabuk kavrar ve çok fazla kitap okur.

-ebeveynlerinden hoşlanmaz .genellikle baskıcı olduklarından ve özgürlüğüne karıştıklarından bahseder ( güneş ve aya bakarsanız , uranüs etkisinin , satürnle baskılandığı anlaşılıyor )

-ilginç ve zor bir harita sizinle paylaşayım dedim.(yumuşak açı yoksunu )

söylediği yalanlara bazen hayret edebilirsiniiz.insanın ağzını açık bırakıyor gerçekten.yalanın iyi olmasından değil.bu kadar olmaz diyorsunuz.hikaye uyduruyor resmen :D
12-28-2010 08:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
justicee Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

Merkür’üm boğada retro Jüpiter’le quintile açısı var,güneşle kavusum,Mars’la 45 Neptün’le karşıt açısı var.Gerçekleri kolayca çarpıtabiliyorum özellikle ilişkilerimde ama bunu yapmıyorum artık

haritam: https://hizliresim.com/AD7p3v
07-15-2018 06:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Feslegen Dışarıda
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 8

Merkürüm aslanda retro. Bu ara karakter analizinde placidus daha etkili gibi geldiği için 9. ev yani yayın evinde olarak kabul ediyorum(whole signse göre 10). Güneş, venüs®, jüpiter ile kavuşum, neptün®, uranüs® ile anlamını bilmediğim 135lik, asc ile de kare açıları var.
Kendimi bildim bileli yalandan nefret ettim, çok zorunda hissetmediğim sürece söylemedim ki beceremedim de, hatta kendime zarar verecek düzeyde dürüsttüm bunu kırpabildim biraz bir süredir ama hala özellikle iş hayatında zorluk verecek düzeyde sanki, laf kıvırma gibi bir becerim de pek yok çünkü, bakalım.. En çok aile baskısı zorladı beni bu konuda ama asgari düzeyde kalması için çabaladım ve alışmadım.
Şu yükselen akrep karesi de benim yanlış anlaşılan biri olmamı tetikleyen bir etki galiba.

Bilgili değil, ilgili.
07-15-2018 08:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Feslegen Dışarıda
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 8

Cvp: Geri giden merkür ve yalan?
(07-15-2018 08:12 PM)Feslegen Yazılan:  Merkürüm aslanda retro. Bu ara karakter analizinde placidus daha etkili gibi geldiği için 9. ev yani yayın evinde olarak kabul ediyorum(whole signse göre 10). Güneş, venüs®, jüpiter ile kavuşum, neptün®, uranüs® ile anlamını bilmediğim 135lik, asc ile de kare açıları var.
Kendimi bildim bileli yalandan nefret ettim, çok zorunda hissetmediğim sürece söylemedim ki beceremedim de, hatta kendime zarar verecek düzeyde dürüsttüm bunu kırpabildim biraz bir süredir ama hala özellikle iş hayatında zorluk verecek düzeyde sanki, laf kıvırma gibi bir becerim de pek yok çünkü, bakalım.. En çok aile baskısı zorladı beni bu konuda ama asgari düzeyde kalması için çabaladım ve alışmadım.
Şu yükselen akrep karesi de benim yanlış anlaşılan biri olmamı tetikleyen bir etki galiba.

Bu aslandaki retro merkür benim yalan söylememi değil insanların benim özellikle kendim için/hakkında yalan söylediğimi düşünmesi(çocuksu algılanmam baskın sebep) ya da kendimi bilmediğimi, beni yetersiz, çocuksu gibi gördükleri için kendim hakkında söylediklerimi pek doğru görmemeleri, beni benden iyi bildiklerini düşünmeleri üzerine çalışıyor gibi, yalanı bu kadar sevmez ve dikkat ederken durumun buralara gelmesi oldukça rahatsız edici oluyor, anlaşılmamak çok yorucu, bu konuda sanılanın tam zıttındayım, ayrıca kendimi de bilen, bu yolda çabalayan, farklı tanıtma çabasına girmeyen biriyim, ne zaman kendimden şüphe etsem zararlı çıkmışımdır... Tabi ailemin kendimi özgürce ifade etmemi engellemesi bunun temeli. Ayrıca tip de küçük görünüyor, sessiz de biriyim, bunlar vurguyu arttırıyor.
Ws 10. eve ne kadar da uyuyor bu arada...

Bilgili değil, ilgili.
11-15-2020 12:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Merkür Boğa Burcunda astrosohbet 21 34,464 06-28-2020 07:57 PM
Son Mesaj: Merau
  Merkür Aslan Burcunda astrosohbet 8 15,433 04-19-2020 02:43 AM
Son Mesaj: Feslegen
  MERKÜR GERİLERKEN DOĞANLAR vivienleigh 18 40,820 06-23-2018 01:52 AM
Son Mesaj: Ahmeedd