Değerlendir:
  • 32 Oy - 2.66 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sınırda Doğmak
Yazar Mesaj
sadik.furkan Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Sınırda Doğmak
Merhaba arkadaşlar gülücük benim güneşim koçta 0 derece ve 5.evde. Buna rağmen merkür mars satürn balık burcunda ve bunlarda 5.evde. Ay burcum da koç ve o da 5.6. evin sınırında. Yükselen burcum da akrep. Burda sıfır derecede doğanlarla ilgili şeyler beni andırıyor gibi ama ben koçun özelliklerini pek taşımıyorum. Sabırsızım, yeni işlere başlamayı seviyorum fakat korkak, sakin, biraz dengesiz bir yapım var. Balığın birçok özelliğini de taşıyorum. Bunun sebebi nedir acaba? Ayrıca o kadar gezegenim 5.evde toplanmış ama ben öyle aşırı yaratıcı olduğumu pek sanmıyorum. Çok fazla akrep gibi de görünmüyorum. Diğer gezegenlerim venüs 7.ev boğada(henüz sevgilim bile olmadı halbuki) jüpiter oğlakta 3.evde uranus kovada 3.evde neptun oğlakta 3.evde pluton yayda 1.evde
02-08-2013 06:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(02-08-2013 06:50 PM)sadik.furkan Yazılan:  Merhaba arkadaşlar gülücük benim güneşim koçta 0 derece ve 5.evde. Buna rağmen merkür mars satürn balık burcunda ve bunlarda 5.evde. Ay burcum da koç ve o da 5.6. evin sınırında. Yükselen burcum da akrep. Burda sıfır derecede doğanlarla ilgili şeyler beni andırıyor gibi ama ben koçun özelliklerini pek taşımıyorum. Sabırsızım, yeni işlere başlamayı seviyorum fakat korkak, sakin, biraz dengesiz bir yapım var. Balığın birçok özelliğini de taşıyorum. Bunun sebebi nedir acaba? Ayrıca o kadar gezegenim 5.evde toplanmış ama ben öyle aşırı yaratıcı olduğumu pek sanmıyorum. Çok fazla akrep gibi de görünmüyorum. Diğer gezegenlerim venüs 7.ev boğada(henüz sevgilim bile olmadı halbuki) jüpiter oğlakta 3.evde uranus kovada 3.evde neptun oğlakta 3.evde pluton yayda 1.evde

Önceki sayfada cevabı vermişim 5 haziran 2011'de gülücük

Astrolojide açılar diye bir konu var. Satürn gezegeni senin güneşini, merkürünü ve marsını ETKİLİYOR.

Teknik detayları bilmediğin için bunu sana izah etmek şu anlık zor.

Sen sadece SEBEPLERDEN BİRİ SATÜRNMÜŞ bunu bil ve aşağıya ekleyeceğim Satürn açılarını incele -bence-

Güneş & Satürn bağlantısı

• Kişi , Satürn özellikleri ile özdeşleşir. Bu görünüm kişiye Oğlak burcu özellikleri katar.
• Ciddi bir kişilikten söz edebiliriz.
• Sorumluluk sahibidir.
• Disiplinli ve tutarlıdır.
• Tedbirlidir. Büyük riskler ona göre değildir.
• Saygı kavramı onun için önceliklidir. Toplumun saygısını kazanmak onu canlı tutan yakıtlardan biridir.
• Başarı odaklıdır. Başarmak onun yakıtlarından bir diğeridir.
• İstikrarlı bir doğası vardır. Sık sık değişim yaşamak istemez.
• Özgüven problemleri görülebilir , özgüven konusunda testten geçirilebilir.
• Olgun bir kişilikten söz edebiliriz. Genç yaşlarında yaşına göre büyük biri gibidir. Yaş farklı olan dostları olması ihtimaline değinebiliriz.
• Yaşadığı toplumun kurallarına uyma eğilimindedir.
• Yöneticilik potansiyeli vardır ama önce özgüven testini beceriyle geçmesi lazımdır.
• Satürn özellikleri taşıyan bir baba imgesi görülebilir.
• Mesafelidir ve insanlarla kolay kaynaşamaz. Biraz çekingen ve tutuk biri olabilir.
• Gerçekçidir. Ayakları kolayca yerden kesilmez.
• Güvenilir bir kişilik sergiler. Uçarı biri olmayacaktır.
• Oto-kontrol sahibidir. Bir takım yanlışlara düşmemek adına frenleri kuvvetlidir.
• Toplum içinde ünlü olma , tanınma , bir şeyi başarma , herkesin saygısını kazanma gibi gizli içsel dürtüleri vardır.
• Sert açılarda sağlık sorunlarına dikkat diyelim. Sırt ağrıları , kemik ve dişlerle alakalı sıkıntılar , kalple alakalı problemlere dikkat çekebiliriz.

Mars & Satürn bağlantısı

• Öfkeyi kontrol edebilmek , bastırmak.
• Cinselliğin bastırılması durumları.
• Kişinin hareket alanının ebeveynleri tarafından engellenmesi ihtimali.
• Rekabet etme , kaybetme korkusuna dikkat diyelim.
• Cesaretini ifade etmeye kendini zorunlu hissetme. Korkak biri olarak tanınmaktan korkma.
• Seksüel potansiyelini ortaya koymaya zorunlu hissetme. Yetersiz biri olma endişesi.
• Genel olarak yetersizlik korkusu.
• Tahammülün , sabır ve dayanıklılığın test edilmesiyle alakalı deneyimler.
• Korkularla yüzleşmek üzerine deneyimler. Korktuğunun başına gelmesi durumları.
• Enerjinin disipline edilmesi ve çalışmalara yönlendirilmesi.
• Otoriteyle çatışma ya da otorite adına başkalarıyla çatışma. Askerlik üzerine bir kariyer için uygun özellikler.
• Heveslerinin önüne engeller çıkması , heveslerine ulaşmasının gecikmesi.
• Harekete ( eyleme ) geçmekte tereddüt etme.
• Marsa özgü bir alanda kendini kanıtlama ihtiyacı.
• Kaslarını disipline etmek.

Merkür & Satürn bağlantısı

• Ciddi düşünme eğilimi görülebilir. Her şey olduğundan fazla ciddiye alınabilir.
• İletişimle ilgili engeller , tutukluk görülebilir. Anlatımda akıcılık yoktur.
• Bazı şeyleri geç öğrenme durumu görülebilir.
• Düşüncelerini disipline etme potansiyeli vardır.
• Karamsar düşüncelere , her şeyi olumsuz tarafından ele almamaya dikkat diyelim.
• Zekaya güvenmemek , zekasının yetersizliği konusunda endişeler duymak.
• Zekasını ve iletişim becerisini tescilleme dürtüsü.
• Kendini fikirsel başarıya zorlama. Zekasını disipline ederek başarı gösterme potansiyeli.
• Söylediklerinin ciddiye alınmaması korkusu taşıyor olabilir. Bu yüzden az konuşan biri olabilir , daha çok konuşmak için önce toplum içinde bir yer edinmeyi tercih edebilir.
• Akademik başarıya uygundur.
• Katı düşünceler görülebilir. Yeni fikirler onu tedirgin edebilir. Düşünceleri pek esnek değildir.
• Bir konuya takılıp kalma özelliğini , hedeflediği konulara konsantre olmak için kullanması daha verimli olacaktır.
• Fikirlerini ifade etmeye korkma eğilimine dikkat diyelim.
• Matematikle bağlantılı bir alanda başarılı olmak ona uygundur. Tabii matematik için gereken mental disiplini göstermesi şartıyla.
• Mantık odaklı , gerçeklerle meşgul olan bir zihinden söz edebiliriz.

02-09-2013 05:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sadik.furkan Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Yok ben zaten bu açıları falan biliyorum okumuştum daha önce gülücük benim anlamadığım satürn hepsini etkiliyor ama ben öyle çok disiplinli çok çalışkan biri değilim. Oğlak özelliklerinin de çoğunu taşımıyorum. Ben de çok fazla balık özelliği var halbuki burcum koç olarak görünüyor. Bunun sebebi gezegenlerin balıkta olması mı? Bir de üçüncü evde ve beşinci evde stelyumlar tam olarak ne ise yarıyor? Aşırı yaratıcı değilim aşırı başarılı değilim. Acaba benim yeteneğim olan konular hakkında ipucu veriyor olabilirler mi? Akrep yükselen olmama rağmen öyle akrebe de uymuyorum. Bu kadar haritayla uyuşmazlık normal mi sizce?
02-09-2013 01:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(02-09-2013 01:11 PM)sadik.furkan Yazılan:  Yok ben zaten bu açıları falan biliyorum okumuştum daha önce gülücük benim anlamadığım satürn hepsini etkiliyor ama ben öyle çok disiplinli çok çalışkan biri değilim. Oğlak özelliklerinin de çoğunu taşımıyorum. Ben de çok fazla balık özelliği var halbuki burcum koç olarak görünüyor. Bunun sebebi gezegenlerin balıkta olması mı? Bir de üçüncü evde ve beşinci evde stelyumlar tam olarak ne ise yarıyor? Aşırı yaratıcı değilim aşırı başarılı değilim. Acaba benim yeteneğim olan konular hakkında ipucu veriyor olabilirler mi? Akrep yükselen olmama rağmen öyle akrebe de uymuyorum. Bu kadar haritayla uyuşmazlık normal mi sizce?

Kılıçdaroğlu gibi 'o değilim, şu değilim' diyerek herşeye muhalefet etmişin :]

Bence sen yaşının küçüklüğü sebebiyle taşlar yerine henüz oturmadığı için bazı özelliklerinin 'farkında değilsin'

02-09-2013 03:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sadik.furkan Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Haklısınız büyük ihtimalle gülücük teşekkürler
02-09-2013 04:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ipek2684 Çevrimdışı
Yeni Üye
**

YENGEÇ VE ASLAN ARASINDA DOĞANLAR

yengeç ve aslanın arasında doğanlar (su ve ateş) yengeçin ayının verdiği hassaslık ve duygusallık..insanları incitmemeye dikkat etmek.. aslanın güneşinin verdiği cesaret ve dikkati kendi üzerine çekme isteğiyle birleşiyor..
ateş ve su arasında..garip bir kişilik..sakin ve güçlü insan..
belki bencillik ve kendini beğenmişlkte görülerbilir bu kişide..çünkü girdiği toplumlarda hemen dikkat çeker ve sevilir.. etrafındaki insanlar tarafından çokda övülen biri olabilir..
para konusunda sıkıntı çekebilir..belki çok yüksek bir konumda olabiilir ama bu zenginlik anlamına gelmez..
hayal dünyası geniştir..müzik ve sanatın farklı dallarına ilgi duyar.. Bende bu durumdayım ama sanırım ben Aslan burcunun hiçbir özelliğini taşımıyorum. Tamamen Yengeç burcunun özellikleri baskın. Ama benim Güneş burcum 0 derece 57' Aslan görünüyor. Yani tam 1. derecede değil. Benim burcum Yengeç mi Aslan mı?
09-03-2016 07:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ipek2684 Çevrimdışı
Yeni Üye
**

23 Temmuz 1984 Eskişehir doğumluyum.
09-03-2016 07:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ipek2684 Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Cvp: Sınırda Doğmak
(11-05-2008 02:22 AM)uranus Yazılan:  Arkadaslar,
iki burcun sınırında doganları ben genelde sınıflara ayırıyorum...
Eger mevsim baslangıclarındaki burcların baslangıc sınırında dogmuşlarsa, yani koç 0-2 derece ve balık 28-30 ya da ikizler 28-20 ve yengec 0-2 , ya da basak 28-30 ve terazi 0-2 ya da yay 28-30 ve oglak 0-2 derecelerde , bu kişiler genelde baslangiclari cok kolay yapabilen kişilerdir...ama diger burclara gore cok daha etkileyici olurlar, cunku onlar önemli bir değişimi simgelerler ve değişimlerini gercekleştirmek onlar için digerlerine nazaran daha kolaydir....(saturn etkisi yoksa.)

Ama mevsim ortalarında gelen burclar ile mevsim sonuna gelen burcların sınırlarında doganlar ise genelde herseye daha kolay uyum saglayabilen kişiler oluyorlar... kararlı davranışları biliyorlar ve değişkenliği ögreniyorlar...

ve mevsim basına denk gelen burclarla mevsim ortalarına gelen burclar arasında doganlar ise (koc un son dereceleri ile boganın ilk dereceleri ya da oglağın son dereceleri ile kovanın ilk dereceleri arasında doganlar gibi.... bunlar da kararlı olmayı ögreneceklerdir... zaten esneklik vardır içgüdüsel olarak, ama daha sert olmayı, daha kesin tavır koymayı ögreneceklerdir...yani o sekilde olusan olaylara ihtiyacları vardır ve o tür olaylar yasarlar...

Bir de aklıma gelen önemli bir özellik de yine baslangıc burcları dedigimiz koc, yengec, terazi ve oglak burclarının 0-2 derecelerinde ya da bir önceki burcların son derecelerinde olan Pluton, neptun veya Uranus...Bunlar var ise, bu cok önemli bir işarettir...Bir devrin, bir sistemin tukendigi, kapandıgı ve yepyeni bir devrin ya da sistemin basladigi bir dönemde dogmuşunuz demektir....Ve bu açılara sahip bu gezegenler özellikle Saturn ya da Jupiter transitlerinden majör açı alıyorsa, kişi inanılmaz derecede etkilenir, etkileyici olur ve bu enerjiyi dogru kullanırsa bayagı yukarılara cıkabilir....sayet bu gezegenler yine agır giden gezegenler tarafından tetiklenirse, yani major açı alırsa, o zaman kişi bayagı ciddi değişiklik yaşar...döngü yaşar...sadece kişi değil, içinde bulundugu toplum da yasar bu değişimi....
Aynı şimdilerde oldugu gibi... yay dan oglak burcuna gecen Plutonun sancilarini hepimiz cekiyoruz ....her türlü sistemler tukenmiş vaziyette, bir sürü krizler, neden, cunku yepyeni doguslar olacak, yepyeni sistemlere ihtiyac var...pluton transiti... yanardag patlaması gibi....atesten topraga giriyor.... toprak, bitkiler, kıtlıklar, tohum ihtiyacları...organik madde ihtiyacı... orijinal bugday tohumu artık yok...hersey hormonlu...ve butun bunlar bir önemli değişimin ön hazırlıklarıdır...6. sınıf cocugu aksam gec saatlere kadar kursa gidiyor neymis sbs miş...ben 6. sınıfta sokakta top oynardım ama işte bu devirler gecti artık....egitim sistemi de cöktü, saglık sistemi de... herkes sistemleri eleştiri yagmuruna tutuyor, ama çözüm bulan yok.... çünkü gecis dönemi yaşıyor butun dunya... krizler de o yuzden oluyor, cok normal....ve bugunlerde dogan cocuklar bu krizin içine dogmus olacaklar...onların haritalarında Pluton tam bir gecis döneminde...
o yuzden mevsim baslangıclarına denk gelen burcun hemen baslarında 0-2 derecelerde olan gezegenler cok önemlidir...Kişinin haritasında hele bu noktalar köşe noktalar ise, ASC, MC, IC ya da DC ise, inanılmaz önem kazanır... mesela o derecelere açı yapan gunes ya da ay tutulmalarında kişi sanki yeniden dogmuş gibi hissedebilir kendisini.... cok etkileyicidir...
sevgiyle kalın....
Peki 0 derece Aslan ne anlama geliyor? Bende bu durumdayım. Yengeç ile Aslan burcunun arasında, sınırda doğmuşum. Sıfır derece bir önceki burcun özelliklerinin daha baskın olduğu anlamına mı gelir? Çünkü ben kendimde Aslan burcunun hiçbir özelliğini göremiyorum.
09-03-2016 08:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alejandro Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 31

Bu konuyu kendi konumda da şey etmiştim. 29 derece ile 0 derece arasında çok fark oluyor bence 29 derecede doğanlarda cidden bir ikilem bir kafa karışıklığı oluyor ama benim gibi 0 derece ve de sabahın erkem saatlerimde doğan (21 mart) insanlarda sanki iç temada iz kalmış gibi mesela ben balık bazlı bir koçum

Koç ,Yükselen İkizler ama yalnız kaldığında bir ay Oğlak ...

Doğum Haritam : https://i.hizliresim.com/JlaPoj.gif
2017-2018 Solar Return Haritam : https://i.hizliresim.com/9dQkkO.gif
09-03-2016 11:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cero Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 6

Cvp: Sınırda Doğmak
0 derecelerle ilgili nereden okudugumu hatirlayamadigim bir bilgiye göre, herhangi bir burcun ilk 5 derecesine kadar doğmussanız, o burcun pozitif çalisan özelliklerini, eğer güneş'iniz son 5 derecesinde ise, negatif çalişan özelliklerini ortaya koyduğunu okumustum.

Bunun haricinde 0 derecelerin önemli olduğunu düsünmüsümdür hep. Sanki yeniay enerjisi taşır gibi geliyor bana ama bu düşüncemi destekleyen kabul edilebilir bir bilgi de yok açıkcasi.

rezonans
09-04-2016 12:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir