Değerlendir:
  • 32 Oy - 2.66 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sınırda Doğmak
Yazar Mesaj
miyase Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 2

RE: Sınırda Doğmak
Benim haritamda sinirla alakali cok izler var, ve beni delirtiyor cunku 'kesin' bir sekilde bilmek isterdim gezegenlerin yerlesimlerini ve evlerini. Cunku baya celiskiye dusuyorum.

Mesela; Eyer 20 dakika kadar once dogsaymisin merkurum ikizler burcunda olacakmis. Buna ragmen (yazidada gectigi gibi) ikizler burcunun ozeliklerinin bi kismini tasiyorum ama haritamda yengec burcu cok etkili oldugu icin bazen tamamen merkurum yengecteymis gibi davranabiliyorum. (Mesela, ben Turkiye'de hic yasamama ragmen, Turkcem kotu sayilmaz. Bunun disinda 14 yasinda olmama ragmen 4 dil cozdum. Bu tam bir ikizler yetenegi degilmidir?)
Ayretten, Pluton yay burcuna gecmedende dogmusum. Burdada iki burcunda ozelliklerini tasiyorum. Akrep burcu yetkisinde olmama ragmen, birseylerin gizli yanini bulmak bana cok -ama cok- acayip geliyor. Ama ozgurlugume cok duskun ve kendimi gelistirmek isteyende bir karaktere sayibim.

Plutonum 10. eve girmeden dogmusum.
Jupiterim 10. eve gecmeden dogmusum
Ay'im 11. eve gecmeden dogmusum

Gercekten insan saskina donuyor

Haritam;
[Resim: withlilith.th.gif]
01-06-2010 07:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(11-18-2010 11:54 PM)Serkan35 Yazılan:  Evet linki okudum. Ben tam olarak şunu aktarayım konuşalım. Haber şu şekilde:

Gökbilimciler, yüzyıllardır kullanılan burç sisteminin hatalı olabileceğini ve her gün gazetede okuduğunuz burcunuzun aslında size ait olmayabileceğini ortaya koydu. Bugün kullanılan burçlar kuşağı, yaklaşık 2200 yıl önce dünyadan bakıldığında dünyadan görünen güneşin 12 takımyıldızına göre yer aldığı konuma göre hesaplanıyordu. Doğum gününde güneş hangi yıldız kümesiyle (boğa, aslan ve terazi gibi) aynı çizgide yer alıyorsa burç da buna göre belirleniyordu. Ancak antik astrologlara göre güneş dünyanın çevresinde dönüyordu. Yani teorileri daha baştan hatalıydı. Dünyanın yörüngesinde her yıl meydana gelen değişiklikleri de hesaba katmaları o günkü bilgileriyle mümkün değildi. Alman bilim adamlarına göre işte bu bilgi eksikliği, burç sisteminin baştan hatalı olduğu anlamına geliyor.

Vatan'daki habere göre Dusseldorf Üniversitesi’ne göre Güneş’in burçlar için “sıfır” noktası sayılan 21 Mart’taki ilkbahar noktası, yörüngedeki değişiklik nedeniyle her yıl hafif hafif batıya doğru kayıyor. Bu da yeni bir burç haritasının varlığını ortaya çıkarıyor.

Yörüngedeki bu hareketle yüzyıllar içerisinde dünyanın dönüşünde 36 derecelik bir sapma gerçekleşti. Burçlar da 2200 yıl öncesine göre 10’da bir oranında yani yaklaşık bir burç kaydı. Bu hemen hemen herkesin burcunun kaydığı anlamına geliyor. Yani 220 yıl önce 27 Kasım’da doğan biriyle 1960 yılında 27 Kasım’ında doğan birinin burcu aynı değil. 29 Kasım ve 17 Aralık arasında doğanlar da sıralamaya sonradan giren 13’üncü takımyıldız Ophiuchus (Yılan) burcuna giriyor.

Bu bilgiler tamamen yanlış mı ? Açıklamalar tatmin edici gibi geliyor bana...

O bilim adamları buradaki 1 haftalık üyenin sahip olduğundan daha az bilgiyle , araştırma gereği duymadan yargıya varıyorlar.

Siz Balık burcunun özelliklerini taşımıyorum diyorsanız , bunun cevabı Doğum Haritanızdadır.

11-19-2010 03:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serkan35 Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Rep Puanı: 0

Bana Nin.Me.Sar.Ra sağolsun bir doğum haritası çıkardı. Anlayamadığım şekiller çizimler var. o çizimlerin ne anlattığını anlayamadım. Ama zannedersem Doğum haritamda hangi güçlerin etkisi altında olduğum ve dolayısıyla balık özellikleri göstermiyorumun cevabı var. Yıldırım bey bu haritanın anlamını nasıl görebilirim ?
11-19-2010 03:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(11-19-2010 03:47 AM)Serkan35 Yazılan:  Bana Nin.Me.Sar.Ra sağolsun bir doğum haritası çıkardı. Anlayamadığım şekiller çizimler var. o çizimlerin ne anlattığını anlayamadım. Ama zannedersem Doğum haritamda hangi güçlerin etkisi altında olduğum ve dolayısıyla balık özellikleri göstermiyorumun cevabı var. Yıldırım bey bu haritanın anlamını nasıl görebilirim ?

vereceğim linkten Balık , Koç , Oğlak , Başak , Kova burçlarını okuyarak başlayabilirsiniz.

astroloji zannedildiği kadar yüzeysel bir uğraşı değildir , açıları ve evleri ve diğer detayları da yorumlamak gerekir.

yeni başlayanlar için burç odaklı yorumların hem kolay hemde verimli olacağını düşünüyorum.

niçin koç ? = venüs-marsınız koç burcunda

niçin kova ? = jüpiteriniz kova burcunda , üstelik uranüs açılarınız var

niçin oğlak ? = oğlakın gezegeni satürn açılarınız çok güçlü

niçin başak ? = Şiron açılarınız çok güçlü

buradan okuyabilirsiniz = http://www.astrosohbet.com/showthread.php?tid=2002

11-19-2010 04:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serkan35 Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Yıldırım bey linkteki burç özelliklerini okuyorum. Benim sizden bir rica olucak efendim. Benim doğum haritamı çıkartan Nin.Me.Sar.Ra arkadaşa teşekkür ederek, benim haritama bakıp hangi burçların çekim etkisinde olduğumu bana yazabilirmisiniz ? Rica etsem efendim sizden bunu.. Balık özelliklerine bakıyorum bana koyduğu özelliklerin hemen hemen yarısına sahip değilim ve hangi güçlerin nelerin etkisinde olduğumu ve dolayısıyla neden yarısına yakın özellikleri taşımadığımı bugüne kadar bilmedim.. benim doğum haritam şu imiş : http://yfrog.com/jyastro2gw01serkan8061510g

Sağolun Yıldırım bey.
11-19-2010 01:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(11-19-2010 01:56 PM)Serkan35 Yazılan:  Yıldırım bey linkteki burç özelliklerini okuyorum. Benim sizden bir rica olucak efendim. Benim doğum haritamı çıkartan Nin.Me.Sar.Ra arkadaşa teşekkür ederek, benim haritama bakıp hangi burçların çekim etkisinde olduğumu bana yazabilirmisiniz ? Rica etsem efendim sizden bunu.. Balık özelliklerine bakıyorum bana koyduğu özelliklerin hemen hemen yarısına sahip değilim ve hangi güçlerin nelerin etkisinde olduğumu ve dolayısıyla neden yarısına yakın özellikleri taşımadığımı bugüne kadar bilmedim.. benim doğum haritam şu imiş : http://yfrog.com/jyastro2gw01serkan8061510g

Sağolun Yıldırım bey.

önceki mesajı dikkatli okumadınız sanırım , zaten hangi burçlara ait özellikler taşıdığınızı yazdım önceki mesajımda.

buyrun yeniden yazayım ;

vereceğim linkten Balık , Koç , Oğlak , Başak , Kova burçlarını okuyarak başlayabilirsiniz.

astroloji zannedildiği kadar yüzeysel bir uğraşı değildir , açıları ve evleri ve diğer detayları da yorumlamak gerekir.

yeni başlayanlar için burç odaklı yorumların hem kolay hemde verimli olacağını düşünüyorum.

niçin koç ? = venüs-marsınız koç burcunda

niçin kova ? = jüpiteriniz kova burcunda , üstelik uranüs açılarınız var

niçin oğlak ? = oğlakın gezegeni satürn açılarınız çok güçlü

niçin başak ? = Şiron açılarınız çok güçlü

11-19-2010 03:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hanzade Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

ben doğum saatimi kesin olarak buldurdum ama yükselenim 0.45 derece aslanda ben şimdi hem aslan hem yengeç miyim?
bir yerde yükselen kaç derece olursa olsun yine de asc çizgisi yangi burçtaysa yükselen tamamen odur öndeki veya sondaki burç özellikleri etkilemez diye okumuştum
yani ikisi yarı-yarıya mı paylaşıyor
yoksa biri daha mı baskın?
ya da aslan egemenliği yengece vermiyor mu?
aydınlatırsanız sevinirim.....
01-30-2011 04:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Parlaışık
Kayıtsız

ben doğum saatimi kesin olarak buldurdum ama yükselenim 0.45 derece aslanda ben şimdi hem aslan hem yengeç miyim?
bir yerde yükselen kaç derece olursa olsun yine de asc çizgisi yangi burçtaysa yükselen tamamen odur öndeki veya sondaki burç özellikleri etkilemez diye okumuştum

Hayır ; yengeç değil Yükselen Aslan'sınız .Ancak yükseleninizin veya 1. evinizin içerisinde gezegen var ise o gezegen özlellikleri yükseleninizi etkiler .
01-30-2011 06:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(01-30-2011 06:06 AM)URANJÜP Yazılan:  ben doğum saatimi kesin olarak buldurdum ama yükselenim 0.45 derece aslanda ben şimdi hem aslan hem yengeç miyim?

Hayır ; yengeç değil Yükselen Aslan'sınız .Ancak yükseleninizin veya 1. evinizin içerisinde gezegen var ise o gezegen özlellikleri yükseleninizi etkiler .

yükselenizi aslan olarak alın verygood
01-30-2011 06:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sadik.furkan Çevrimdışı
Yeni Üye
**

merhaba ben 20 mart 1996 saat 21.30 da doğdum.15 yaşıma kadar burcumu balık sandım fakat doğum haritamı çıkarmamla aslında 0 derece koçta olduğumu gördüm.ama ben cesur atılgan birisi değilim.balığa daha yatkınım.ayrıca bu ateş su vb.özellikler hemen hemen eşit oranla dağılmış.(idealmiş sanırım) bana yardımcı olur musunuz ? şimdiden teşekkürler gülücük
06-05-2011 05:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir