Değerlendir:
  • 36 Oy - 2.86 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ay Düğümlerini İnceliyoruz.
Yazar Mesaj
galaxia
Kayıtsız

RE: Ay Düğümlerini İnceleyelim
Beatricé Yazılan:Kuzey ay düğümünün gezegenlerle karesi, kişinin zayıf noktası hatta biraz bağımlılık yapılan konuları belirler diye düşünüyorum.

o zaman yıldırımın sorusuna şu şekilde cevap verebilirmiyiz

merkür kare k.ay için

merkür somut bilgi ve somuta olan merak
k.ay spiritüalizm yani ruhsallık yani soyut bilgi

karede meydan okuma dersek

o zaman somut bilgi ile soyut merak arasında gerilim ve çatışma hatta

meydan okuma var diyebiliriz bence yıldırım senin bu açıya etki eden başka açıların var mı acaba

forumda senin haritan var mı?
08-27-2008 02:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

akasya Yazılan:
Beatricé Yazılan:Kuzey ay düğümünün gezegenlerle karesi, kişinin zayıf noktası hatta biraz bağımlılık yapılan konuları belirler diye düşünüyorum.

merkür kare k.ay için

meydan okuma var diyebiliriz bence yıldırım senin bu açıya etki eden başka açıların var mı acaba

Yıldırım yıldız haritası ;

[Resim: yldrmwf3.th.gif]

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
08-27-2008 02:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Yıldırım Yazılan:Arkadaşlar bilgileri iyice harmanladıktan sonra yorumlarıda yapacağız. Azıcık daha beklermisinizgülücük

bekleriz tabii , biz Yaylar pek sabırlıyızdır gülücük

bu arada vermiş olduğun tarihlerle benim kuzey ay düğümü uyuyor bunu söyleyim.

en çokta merkür ile kuzey ay düğümünün kare açısını merak ediyorum ;)
[/quote]

Yaylar sabırlarının sonunda selamete varırlarmış:)Sabırla beklediğiniz için teşekkür ederim, çünkü uzun bir analiz yapacağım inşallah tabigülücük

MEVLANA
[i]
08-27-2008 02:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

RE: Cvp: Ay Düğümlerini İnceleyelim
artemis Yazılan:Evet benimkisi de uyuyor...
Kuzey düğüm Boğa 8. ev
Açıları :
Güneş 120 - Ay 60- Merkür 120- Venüs 90-jüpiter 90- Mc 60 falan filan :D
biz Başaklar pek sabırlı değiliz önce bana yorum yap sonra yıldırıma yaparsın :p

Senin açılarda defterimde yazılı Sabırsz Başağım benimgülücük Bilirsin araştormalarım içime sinmeden harekete geçemem-ok

MEVLANA
[i]
08-27-2008 02:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

Şekerpare Yazılan:
akasya Yazılan:

merkür kare k.ay için

sanırım yıldırımın k.ayı sadece merkürle kare mc 150 lik açı yapmış sadece maddi ve ruhani olan arasında bir gerilme var

bu gerginlik 1.ve 8.evler arasında olmakta

aksı aslan kova :bu aks insanın içinde ki mevcut yaşam enerjisini genele değilde bizzat kendisine odaklamasını ister ve gücün kişinin şahsiyetinde görünür olmasını ister kısaca

yıldırımın güneş satürn karesi vardı çocukluk yılları için gerçekten zor bir açı zira bilinçaltı insanı hayatı boyunca yaralayıp geri adım attıracak yanlış kodlarla doluyor

8.evde ki k.ay kişiyi bunlardan sıyırıp kendine yeter bir hale getirmek ister burada ve 2.eve karşıt açısı kişi için maddeyi değerli ve ulaşılması zor bir şey haline getirir madde ye dolayısıyla somut olana vurgu yapar merkürde yaptığı karesiyle tuz biber olur ve kişiyi madde yani somut olan konusunda sürekli dürtebilir k.ay da kare yaparak soyutu ve ötesini hatırlatır bence
08-27-2008 03:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Küçük küçük örneklerle başlarsak kendi haritalarımız hakkında da az çok fikir edinebiliriz diye düşünüyorum.

Mesela Oğlak burcunda, 11. evde bir Güney ay düğümü alalım, bu insan içgüdüsel olarak tuttuğunu koparan biridir ve kendine hemen bir yaşam stretjisi oluşturur. Oğlak ın etkili öz disiplini, planların evinde ifade etmektedir. Bu insan dünyaya gelir ve kendine hemen bir yaşam stretejisi oluşturur.

Düğümleri yorumlarken evlerde çok önemlidir, tek başına kuzey ay düğümü ya da güney ay düğümü şu burçta diyemeyiz.

Bu güney Ay düğümünün karşısında insanın geleceği durmaktadır Kuzey ay düğümü Yengeçte ve 5. evdedir. burada o insanın yaşam hakkındaki tüm kabullendiklerini tehdit eden deneyimleri görürüz,biraz ürkütücü olabilir. Yengecin etkisiyle zihin kırılgan, yaratıcılık, sevgi gibi konulara yoğunlaşabilir.

MEVLANA
[i]
08-27-2008 03:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Melike Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: Ay Düğümlerini İnceleyelim
Merhabalar!
Sekerpare adinda ne kadar yakisti sana. Ari maya da diyebiliriz;). Bencillik yapmayim ama benim de ay dugumlerine yorum yapabilir misin? Arastirmalarindan baya seyler ogrendik aslinda. Tesekkurler emegine....
08-27-2008 05:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

K. ay düğümüm Balık.
11. evde.

Yükselenimle 60 derecelik ( yükselen burcum boğa ), Alçalan burcumla ( akrep ) 120 derecelik sağlıklı açıları bulunmakta...

Venüs'le 90 derece ( venüs'üm ikizler I. evde, ikizler'in yöneticisi olan merkür 12. evde, koç ),

Alıntı:Beatricé Yazan:
Kuzey ay düğümünün gezegenlerle karesi, kişinin zayıf noktası hatta biraz bağımlılık yapılan konuları belirler diye düşünüyorum.

Bu durumu Venüs ile nasıl ilişkilendirebiliriz?

- İlişkilerde uyum, denge, uzlaşma arama ve bunu sarsılmaz bir ihtiyaç (bağlılık) haline getirme, bir anlamda insani ilişkilere kesin sınırlar çizme,

örneğin; ''benim uyum, denge, uzlaşma araçlarıma cevap verecek nitelikteysen hayatımda olmalısın, tersi söz konusu olur ise, asla...'' gibi sadece siyah ve beyaz çizgilerle tanımlı, griye yer vermeyen bir tavır mı?

Diğer zorlayıcı faktör :

Marsla da ( Mars'ım Kova, 10.ev ) 45 derecelik açı yapmış...

Değerli açıklamalarınızla yardımcı olursanız sevinirim.

08-27-2008 05:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

akasya Yazılan:
Şekerpare Yazılan:
akasya Yazılan:

merkür kare k.ay için

sanırım yıldırımın k.ayı sadece merkürle kare mc 150 lik açı yapmış sadece maddi ve ruhani olan arasında bir gerilme var

bu gerginlik 1.ve 8.evler arasında olmakta

aksı aslan kova :bu aks insanın içinde ki mevcut yaşam enerjisini genele değilde bizzat kendisine odaklamasını ister ve gücün kişinin şahsiyetinde görünür olmasını ister kısaca

yıldırımın güneş satürn karesi vardı çocukluk yılları için gerçekten zor bir açı zira bilinçaltı insanı hayatı boyunca yaralayıp geri adım attıracak yanlış kodlarla doluyor

8.evde ki k.ay kişiyi bunlardan sıyırıp kendine yeter bir hale getirmek ister burada ve 2.eve karşıt açısı kişi için maddeyi değerli ve ulaşılması zor bir şey haline getirir madde ye dolayısıyla somut olana vurgu yapar merkürde yaptığı karesiyle tuz biber olur ve kişiyi madde yani somut olan konusunda sürekli dürtebilir k.ay da kare yaparak soyutu ve ötesini hatırlatır bence

akasya çok tşk ederim değerli yorumların için -ok
bir sorun gördüm sanki ve sebebini tahmin edebiliyorum ; ay düğümleri aksını aslan-kova olarak görmüşün ve gerçekten astro.com haritasında öyle görünüyor ancak benim ay düğümlerim 2 derece başak ve 2 derece balık burçlarında. haritada k.Ay düğümü sanki aslan burcunun sınırlarına girmiş gibi ama başak burcunda ok

08-27-2008 01:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
El Auria Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

Şekerpare Yazılan:AY DÜĞÜMLERİNDE REENKARNAYON
(Steven Forrest'in 6-7 ekim 2007 tarihlerinde İstanbul'da verdiği seminerden derlenmiştir)

bir fikrimi beyan etmek istiyorum..Reenkarne denilen kelime islama ters düşmektedir..görüldüğü gibi yabancı büyük ihtimalle müslüman olmayan bir bey tarafından yazılmış,anlatılmış..reenkarnasyon üzerine çok fazla araştırma yaptım inanın..böyle bir olay yok..yani kişi öldükten sonra hiç bir şekilde değişime uğramıyor yada geri gelemiyor..bunlar sadece saçmalıktan ibaret..ve Kuran ı Kerimi küçük düşürmek yada inandırıcılığını yok etmek için uydurulmuş kelime oyunları..tabiki yinede sizler bilirsiniz..

Unutma: Cesaret korkusuzluk demek değildir. Eğer bir insan korkusuzsa, ona cesur diyemezsin. Bir makineye cesur diyemezsin, o korkusuzdur. Cesaret sadece korku okyanusu içinde var olabilir. Cesaret korku okyanusu içinde bir adadır. Korku vardır ama korkuya rağmen insan o riski göze alır; işte cesaret budur. İnsan titrer, insan karanlığa girmekten korkar ama yine de girer. İnsan, kendine rağmen adım atar; cesur olmanın anlamı budur. Korku dolu olmak ama onun altında ezilmemek demektir.”
08-27-2008 05:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir