Değerlendir:
  • 48 Oy - 2.81 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kariyer Evini ( 10.Evi ) irdeleyelim
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Cvp: Kariyer Evini irdeleyelim - sundancer için
sundancer Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
sundancer Yazılan:benim 10.evimde saturn,pluto,jupiter ve sans noktam var.plutomla saturunum kavusmuslar.en cok bunu merak ediyorum.bi yorumda ben alabilirmiyim yıldırım??

sevgili sundancer ; öncelikle haritanı ya da doğum bilgilerini forumda bulamadığımı söyleyim. istersen doğum bilgilerini buradan verebilirsin , bizde yıldız haritanı foruma ekleyebiliriz ok.

sorduğun soruya vereceğim cevap tam bir 10.ev yorumu olamayacak çünkü satürn-plüto ve jüpiterin hangi burçta olduğunu bilmiyoruz. 10.evin yöneticisinide bilemiyoruz.

yinede sorunla ilgili birşeyler söyliyeyim ; satürn-plüto kavuşumun aslan yada akrep burçlarındaysa ve 10.evinde kavuşum yapıyorlarsa sende otoriter bir kişilik ön planda olacaktır. siyaset ve politika alanında özel bir potansiyelin olacaktır.
yok eğer satürn ve plüto başak yada terazi burçlarındaysa ve 10.evinde kavuşum yapıyorlarsa öğretmenlik potansiyelinin olabileceğini söyleyebiliriz. yine 10.evindeki jüpiterin öğretmenlik , felsefi bir kişilik , dini konularla bağlantılı bir meslek yada ilgi alanlarından söz edebiliriz.

dediğim gibi daha doyurucu bir 10.ev yorumu için doğum bilgilerine ihtiyacımız var.

nihayet haritamı ekleyebildim yıldırım artık daha kapsamlı bir yorum alabilirmiyim ??

10.evinde terazi burcunu görüyoruz ; mars-satürn-plüto ve pallas terazi burcunda stelyum yapıyorlar yani sende güçlü bir terazi vurgusu var sevgili sundancer.

10.ev gözümüzü diktiğimiz yer oluyordu. usta yorumcumuz uranusü dediği gibi kedimizi en iyi hissettiğimiz yer oluyordu.

öyleyse mesleğin her ne olursa olsun , estetik kavramı senin için önemli olacaktır. kirli , paslı , dağınık , karmaşık , gürültülü çalışma koşullarının ruh sağlığını olumsuz etkileyebileceğini bile söyleyebiliriz.

terazi burcunun ilgi alanları olarak ; sanat , güzellik , bakım , halkla ilişkiler , diplomasi , hukuk seçeneklerini söyleyebiliriz. şimdi detaya inelim..

10.evinin yöneticisi venüs kova burcunda ve güneşle kavuşum yapıyor + plüto ile sert açı yapıyor.. oldukça çekici ve karizmatik biri olduğunu söyleyebiliriz. hatta güzellik alanında para kazanma potansiyelin olabilir.
ileri düzeyde mankenlik gibi , orta seviyede ise kuaför , giyim gibi venüsyen alanlarda kariyer seçeneklerin olabilir.

10.ev toplumun bizleri nasıl gördüğünü anlatır yani toplumsal imajda diyebiliriz.
ve senin 10.evinde satürn ile plüto kavuşumunu görüyoruz. oldukça soğukkanlı ve bazen ukala görünen sosyal bir imaja sahip olabilirsin.
yabancılar ilk etapta seninle tanışmak için ilk adımı atmakta çekinebilirler mesela.

10.evindeki satürnün 2.evindeki merkürüne 120 derecelik güzel açı yaptığını görüyoruz.
zekanın ve bilgi birikiminin toplum içinde kolayca ön plana çıkabileceğinin göstergesi sayabiliriz bu konumu.
mesela entellektüel birikimin oldukça iyi olabilir.

tabii bu merkür etkisi kariyer seçeneği olarak hayatına yansıyabilir aynı zamanda.
iletişimle ilgili , yazım yeteneği yada elbecerisi gerektiren alanları seçeneklere dahil edebiliriz.

not ; doğum saatin doğruysa yükselen burcun üzerinde NEPTÜN İLE VESTAYI görüyoruz..
12.ev vurgusuna sahipsin ve ASC üzerindeki neptün hayatında oldukça kuvvetli neptünyen özellikler ortaya koyacağını gösterir..
neptünyen kişiliğin , 10.evle ilgili söylediklerimizi etkileyebilir. olumlu yada olumsuz etkilemesi birazda sana bağlıdır.
mesela neptün müthiş bir hayal gücü ve tasarlama kabiliyeti verir , olumsuz anlamda ise gerçeklerden kaçma eğilimi ve iradesizlik yani tembellik eğilimi verir..
neptününü olumlu kullanabilirsen ciddi bir sanat potansiyeli , yazma becerisi , estetik-güzellik-bakım konularıyla ilgili alanlarda başarı gibi seçenekler sözkonusu olacaktır.

08-17-2008 07:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Kariyer Evini irdeleyelim - Mavi için
Mavi Yazılan:10. evim kovada ve boş gezegenim yok, kariyer evi olarak dikkatimi çekmiyo da değil gözkýrpma beni de sıraya alabilirsiniz

MC'yi kova burcunda görüyoruz ve MC'ye yakın duran Ay-jüpiter kavuşumunun etkisini de göz ardı etmeyelim..

kova burcunun akıllı , meraklı , kültürlü , sosyal , idealist , farklı kişilik özelliklerini toplumsal alanda ön plana çıkarabilirsiniz.
hangi alanda olursa olsun kova burcunun sosyal imajının bir parçası aykırılıktır , dava insanı olmaktır , mevcut sisteme başkaldırmaktır.

sizinle ilgili daha önceki yorumlarımızda Ay-jüpiter kavuşumunun hem manevi kuvvet , hem felsefi ve yardımsever bir kişilik , hemde eğitimle ilgili konuları (çünkü 9.evden MC'ye yakın duruyorlar) ön plana çıkarabileceğini söylemiştik ki sizi tanıdığımız kadarıyla da öyleydi.

şimdi Ay-jüpiter kavuşumunun vermiş olduğu tüm bu etkileri MC'ye yakın olarak değerlendireceğiz yani yapmamız gereken bu.

MC'nin sosyal imaj olduğunu , kariyere işaret ettiğini , kişinin kendini en iyi hissettiği yer olduğunu hatırlıyoruz.

manevi ve felsefi yönü kuvvetli bir sosyal imajınız olduğunu söyleyebiliriz. bu yönünüzün , eğitiminize ve hatta (şartlar aleyhinize olmasaydı) kariyerinize yansıdığını görebiliyoruz. (ilahiyat fakültesinde okuduğunuzu bilmeyen arkadaşlara hatırlatalım. detayı verip vermemeyi size bırakıyorum)

tepedeki AY'ın annelik kavramını , duygusal konuların kariyerinizi etkileyebileceğini gösterir.
tepedeki jüpiter ise eğitim , maneviyat , öğrenme ve öğretme isteğine işaret eder.
Ay'ın ve jüpiterin buradaki enerjilerini harmanlarsak bence çok başarılı bir öğretmen olma potansiyeliniz vardır.
jüpiterin becerisi + AY'ın şevkati ve duyarlılığı..

10.evinizin diğer burcu olarak balık burcunu görüyoruz. yine duygusal konular ve fedakarlık , idealistlik konuları ön plana çıkıyor..
Neptünün 7.evinizde (evlilik ve açık düşmanlar evi) olmasıda düşündürücü ;)

08-18-2008 12:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Cvp: Kariyer Evini ( 10.Evi ) irdeleyelim
emel Yazılan:Evet 7. evi irdelemeyi bitirirken bir baktım ki 10. evi irdelemeye başlamışız ve ben bi hayli geç kalmışımgülücük sıra bana geldi mi Yıldırım? benim de 10. evim yorumlanacak mı? ben mesleğimi çok seven bir insanım ama çalışma hayatım da hep motivasyonum yüksek tutulmalı ki iyi şeyler çıkarayım ortayagülücük hmm bir de kariyerim anlamında önüm çok tıkandı ya da tıkadım belki yorumlardan sonra kendime yön çizmem de etkili olurgülücük

evt emel sırayla arkadaşların 10.ev yorumlarını yapmaya çalışıyoruz. susma sustukça sıra sana da gelecek gülücük)

08-18-2008 04:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Kariyer Evini irdeleyelim - artemis için
onuncu evinde yengeç burcunu görüyoruz ve yöneticisi AY yine 10.evinde görünüyor yani sevgili artemis ; 10.evinde güçlü bir Ay yengeçi vurgusundan söz edebiliriz..

önce duygusal tatmin konusundan başlayalım. hangi işte çalışırsan çalış , senin için duygusal tatmin 1.planda olacaktır diyebiliriz.
çalışma şartların , işini sevip sevmemen , iş yerindeki huzurun gibi konular belkide maaşından ve izin günlerinden daha motive edici kavramlardır senin için..
çünkü Ay burcumuz bizi en mutlu eden ihtiyaçlarımızı ifade eder ve sen 10.ev Ay yengeçi olarak keyif alarak kariyer yapmayı tercih edebilirsin.
mesela satürnlüler başarmak ve zirveye çıkmak isterler ama başarana kadar ki süreçte pek çok şeyi kaçırabilirler , en önemliside hayatın tatlı yanlarını.
ama sen bir 10.ev Ay yengeçi olarak eğer başarılı olacaksan , istisnasız sevdiğin işi yaparak , keyif ala ala başarmak isteyebilirsin..

sosyal imajına bakacak olursak , henüz evli değilsin ve anne olamadın ama toplum içinde ANAÇ TAVIRLARINLA ön plana çıkabilirsin.
anaç tavır demek , korumacı , sahiplenici , içgüdüsel hareket eden , sevgiyle hareket eden demektir ve sen toplumsal konularda olsun , gördüğün bazı olaylarda olsun bu korumacı anaç tutumunu ön planda göstermekten çekinmezsin.

yengeçin ve yöneticisi AY'ın önemli olumsuzluklarından biri değişkenliği yani istikrarsızlığıdır..
sende duygusal sebeplerden ama başkalarına göre basit sayılabilecek sebeplerden dolayı iş değiştirme , hedef değiştirme davranışları sergileyebilirsin.
bunu bir uyarı yada öneri olarak kabul edebilirsin , zayıf tarafın olan duygusal seçimlerle istikrarsızlığa yönelmek olasılığına dikkat et bence.

gelelim kariyer seçeneklerine ; bunu daha önce konuşmuştuk ve sen sonucun ne olduğunu biliyorsun , yinede astrolojik küçük bir yorum yapmak istiyorum.

Ay yengeçi için psikoloji alanında bir kariyer yapmak doğru seçeneklerden biri olacaktır çünkü insanların sorunlarını dinleyip onlara empatiyle yaklaşmak becerisi sende vardır.
aklıma gelen diğer bir seçenekte bu anaç tavrını anaokulu öğretmenliği yada sınıf öğretmenliği gibi bir alanda kullanabileceğindir.

Ay'ına güzel bakan 12.ev güneşin psikolojiyi , maneviyatı ve derin konuları ön plana çıkarırken yine AY'ına güzel açı yapan 2.ev satürün bankacılık , finansman , çiftçilik-balıkçılık gibi seçeneklere işaret ediyor diyebiliriz.

08-18-2008 05:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

RE: Kariyer Evini irdeleyelim - Mavi için
Yıldırım Yazılan:
Mavi Yazılan:10. evim kovada ve boş gezegenim yok, kariyer evi olarak dikkatimi çekmiyo da değil gözkýrpma beni de sıraya alabilirsiniz

MC'yi kova burcunda görüyoruz ve MC'ye yakın duran Ay-jüpiter kavuşumunun etkisini de göz ardı etmeyelim..

kova burcunun akıllı , meraklı , kültürlü , sosyal , idealist , farklı kişilik özelliklerini toplumsal alanda ön plana çıkarabilirsiniz.
hangi alanda olursa olsun kova burcunun sosyal imajının bir parçası aykırılıktır , dava insanı olmaktır , mevcut sisteme başkaldırmaktır.

sizinle ilgili daha önceki yorumlarımızda Ay-jüpiter kavuşumunun hem manevi kuvvet , hem felsefi ve yardımsever bir kişilik , hemde eğitimle ilgili konuları (çünkü 9.evden MC'ye yakın duruyorlar) ön plana çıkarabileceğini söylemiştik ki sizi tanıdığımız kadarıyla da öyleydi.

şimdi Ay-jüpiter kavuşumunun vermiş olduğu tüm bu etkileri MC'ye yakın olarak değerlendireceğiz yani yapmamız gereken bu.

MC'nin sosyal imaj olduğunu , kariyere işaret ettiğini , kişinin kendini en iyi hissettiği yer olduğunu hatırlıyoruz.

manevi ve felsefi yönü kuvvetli bir sosyal imajınız olduğunu söyleyebiliriz. bu yönünüzün , eğitiminize ve hatta (şartlar aleyhinize olmasaydı) kariyerinize yansıdığını görebiliyoruz. (ilahiyat fakültesinde okuduğunuzu bilmeyen arkadaşlara hatırlatalım. detayı verip vermemeyi size bırakıyorum)

tepedeki AY'ın annelik kavramını , duygusal konuların kariyerinizi etkileyebileceğini gösterir.
tepedeki jüpiter ise eğitim , maneviyat , öğrenme ve öğretme isteğine işaret eder.
Ay'ın ve jüpiterin buradaki enerjilerini harmanlarsak bence çok başarılı bir öğretmen olma potansiyeliniz vardır.
jüpiterin becerisi + AY'ın şevkati ve duyarlılığı..

10.evinizin diğer burcu olarak balık burcunu görüyoruz. yine duygusal konular ve fedakarlık , idealistlik konuları ön plana çıkıyor..
Neptünün 7.evinizde (evlilik ve açık düşmanlar evi) olmasıda düşündürücü ;)
teşekkür ederim yıldırım
öğretme kabiliyetimin farkındayım ama bir farkındalığım da sabırsızlığım çünkü asc ikizler ve ben çok çabuk anlıyorum uzatmayı sevmiyorum ince ince uzun uzun anlatmak sıkıyor beni , oğlumla diyaloğum çok iyi fakat çocuklarla uğraşmayı sevmiyorum yaşlandım sanırım kafam şişiyor:)daha doğrusu değil çocuklarla kalabalıkla olmaktan da hoşlanmıyorum sıkılıyorum eskiden böyle değildim sanırım yeni yeni oldum. Kariyer evinde belki de transitlerim daha önümü görmeme yardımcı olur çünkü hayatımda transitlerin hızlı hareketini dönem dönem büyük farkındalıklarla geçirdim belki yeni bir transitle de iyi birşeyler olabilir

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
08-19-2008 12:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Kariyer Evini irdeleyelim - redrosee için
redrosenin 10.evinde oğlak ve kova burçlarını görüyoruz. ayrıca merkür , venüs , Ay gezegenlerini görüyoruz. oldukça zengin bir 10.ev potansiyeli olduğunu söyleyelim. bize de borç versene gülücük

MC noktasında oğlak burcunu görüyoruz. sosyal imajının en önemli parçalarından biri saygı kavramı olacaktır. saygılı , terbiyeli , seviyeli ve güvenilir kişilik özelliklerin toplumsal arenada takdir görecektir.

10.evinin diğer burcu olan kova ise özgür ve bağımsız bir tarafın olacağını gösterir. oğlak potansiyelin geleneğe bağlılığı gösterir , kova potansiyelin ise dar kafalı değilde , esnek ve gelişmeye açık , bağımsız ruhlu bir sosyal imaj yansıttığını gösterir diyebiliriz.

şimdi 10.ev gezegenlerine bakalım..

venüs MC'ye yakın duruyor ve 6.evini yönetiyor ki 6.evinde oldukça kalabalık. mars-satürn-plüto 6.evinde ve venüsün bu ağır abileri misafir ediyor.
6.ev çalışma hayatıyla ilgilidir.. burayı yöneten 10.evdeki venüsün venüsyen seçenekleri ön plana çıkaracaktır.
mesela senin resim yapma becerini biliyoruz. işte bu venüsyen bir yetenektir..

ayrıca merkür de 10.evinde ve merkür yazma , çizme ve el becerisiyle ilgilidir ki merkürün para kazanma evi olan 2.evinin yönetiyor.

tabii resim ve sanat becerisiyle sınırlamayalım yorumumuzu..
merkür kova burcunda güçlü çalışır ve sen istersen eğitim alanında başarılı olabilirsin.
merkür aynı zamanda iletişimle ilgili konularda kapasite verecektir. hem venüsü hemde merkürü kariyer evinde düşününce aklıma en iyi seçeneklerden biri olarak sunuculuk , DJ yada VJ'lik , haber spikerliği alanları geldi.

10.evinde aynı zamanda AY burcunu görüyoruz. artemis için söylediklerimi sanada söylemeliyim. iş yerinde , çalışma ortamında huzur ve duygusal tatmin senin için çok önemlidir.
kariyerinle ilgili duygusal yada ailevi konulardan kaynaklanan olumlu yada olumsuz gelişmelere işaret edebilir bu 10.ev AY'ın..
hedeflerin konusunda istikrarsızlık , kararsızlık sorunları olabilir ki buna dikkat etmeni öneririm.

şimdi açılara gelelim ; 6.evindeki satürn ve plüto MC noktasına sert kare açı yapıyor..
6.ev olumlu anlamda çalışkanlık ve hizmet etmekle ilgilidir. olumsuz anlamda ise fedakarlık isteyen bir evdir.
buradaki satürn kısıtlayıcı bir işlev görebilir ki ailevi kısıtlamalar olduğunu söylemiştin.

yalnız bu satürn sert açısının konsantrasyon yeteneği verebileceğini söyleyebiliriz. eğerki sert etkisinin baskısını aşabilirsen bence ciddi bir başarı yakalayabilirsin. çünkü MC oğlak zirveye işaret eder ve kova ise âni ve beklenmedik yükselişlere işaret eder.

toparlayacak olursak gülücük

10.evinde merkür-venüs ve AY gibi ince yetenekler gezegenler bulunuyor ve resim yeteneğin üzerinde durmanı , ısrar etmeni tavsiye ederim.
oğlak etkisiyse , her hangi bir kariyer yapmasan bile saygın bir sosyal imaj verecektir zaten.

08-19-2008 01:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Kariyer Evini ( 10.Evi ) irdeleyelim
Albert Einstein yıldız haritası ;

[Resim: einsteinty2.th.gif]

ünlü bilim adamı einstein'in MC'si balık burcunda ve yöneticisi Neptünü bilimsel zeka evi olan 11.evde görüyoruz.

ayrıca muhakeme yeteneğini sembolize eden pallas haritasının tepesinde , kariyer evinde görülüyor.

Milla Jovovich yıldız haritası ;

[Resim: millaan2.th.gif]

ünlü star Milla'mın gülücük MC'sinin yöneticisini yani uranüsü sahne evi olan 5.evde , güzellik gezegeni olan venüsle , cazibeli burç akrepte kavuşum yaparken görüyoruz..

bunlarda 10.ev ünlülerine örneklerimiz olsun..
gerçi tüm bu incelemelerde ünlü olarak milla jovovich'i kullanabilirim ama neyse gülücük

08-20-2008 07:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Kariyer Evini irdeleyelim - uranos için
uranosun 10.evinde Yay burcunu görüyoruz. nasıl bir sosyal konumda olursan ol , gelişmek , yenilikleri keşfetmek , baskı altında olmamak senin için önemli olacaktır. öğrenmek ve öğretmek potansiyelin kuvvetli olmalı.
10.evinin yöneticisi jüpiteri 6.evde marsla kavuşum yaparken görüyoruz. agresif ve eleştirel bir tarafın olabilir. mesela keskin kalemli bir eleştirmen olma olasılığından sözedebiliriz.

MC'ye yakın noktada neptün ve Ay gezegenlerini görüyoruz. her ikisinin ortak yanı DUYGULARIN ön plana alınmasıdır.
öyleyse şunu diyebiliriz ; yapacağın işlerde duygusal tatmin de ön planda olacaktır. marangoz bile olsan yaratıcılığını ve hayal gücünü kullanmayı isteyeceksindir gülücük

hem yay enerjisi hemde neptün etkisi sosyal imajında dağınık bir izlenim göstermene sebep olabilir. amaçların konusunda kararsızlıklar , iki arada kalmalar sözkonusu olabilir. yay ve neptünün ortak noktalarından biri hayırseverliktir. mesela ekonomik durumun varsa yardım dernekleriyle ilişklerin olabilir. tabii sert satürn etkisi sebebiyle yapacağın yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine gitmesi için oldukça titizlik gösterebilirsin , kolay güvenmeyen bir tarafın vardır insanlar konusunda.

venüs-neptün sert açısı ; sanki sanat alanında denemelerin olduğunu ama bazı şanssızlıklar sebebiyle yada ilk başarısızlık denemesiyle vazgeçmiş olabileceğini ifade ediyor gibi..

7.evindeki satürnün sert açıları eşinden , babandan yada ortaklarından dolayı kariyer anlamında zarar görebileceğini , kısıtlanabileceğini söyleyebiliriz.

10.evinin ikinci yöneticisi olan satürn (10.evinin bir önemli kısmı oğlak burcunda) , 10.evindeki neptüne sert açı yapıyor.
bence sevgili uranos ; çalışıyormusun bilmiyorum ama gerek hayatında gerekse kariyerinle bağlantılı konularda bu satürn-neptün karesinin güçlü etkisi olduğunu düşünüyorum.
satürnün , neptünün hayalperestliğini giderip daha gerçekçi vizyonlar sunabileceğini söyleyebiliriz bu konumun olumlu yanı olarak.
yinede satürn-neptün karesi üzerinde yoğunlaşmanı ve hayatındaki vurgusu üzerinde düşünüp karar aşamalarında bunu hatırlamanı öneririm.

08-21-2008 12:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Cvp: Kariyer Evini ( 10.Evi ) irdeleyelim
dubletoprak Yazılan:
dubletoprak Yazılan:merhaba tekrar,
tatil falan derken uzak kalıyorum sizlerden ama mutlaka bir açıp bakıyorum,
10. ev konusunda kendim için yorum istemeyeceğim çünkü kayda değer birşey yok gülücük
ama oğlumun 10. evinde 4 önemli gezegen kavuşumda, Yıldırım eğer vaktin olursa oğlum için de birşeyler söyler misin, çünkü bütün yoğunlaşma orada, ben de onu büyüdükçe eğilimlerine göre daha rahat yönlendirebilirim,
teşekkürler gülücük
oğlum: http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=v...fix=1&ast=

bana bir cevap yok mu ki müspet veya menfii hımm

merhaba dubletoprak ; oğlunuz daha çok ufak. yinede onu yeteneğine göre yönlendirme fikriniz oldukça hoş. sadece şunu söyleyim küçük bi uyarı olarak , ben yada bir başkası onun yeteneğine dair OLASILIKLARI size söyleyebiliriz. lütfen tam olarak oğlunuzun ne yapacağını söyleyen kimselere inanıp katı bir yönlendirme yapmayın.

bu nacizane küçük öneriden sonra bir kaç şey karalayım.

oğlunuzun MC'si terazi burcunda. toplum içinde huzurlu , temiz , estetik ve çekici bir sosyal imaja sahip olacaktır. kalabalık , gürültülü , düzensiz ve sanayi işi diyeceğimiz ağır işler ona zor gelecektir.
terazi uyumlu çalışma ortamında , sükunet ister.

oğlunuzun MC yöneticisi venüs yine terazi burcunda ve 10.evinin sonlarında görünüyor. üstelik güneş ve marsla kavuşum yapıyor.
sert açısı yok gibi ve bu çok önemli..
bir kere oğlunuz oldukça çekici , yakışıklı ve karizmatik biri olacaktır eğer kilo problemleri olmazsa ;)
güneş-venüs-mars kombinasyonu terazi burcundayken şirin bir bebeklik , hoş bir çocukluk ve popüler birer gençlik devreleri verebilir ona.
öyleyse venüsyen konularda yetenekli olabileceğini şimdiden söyleyebiliriz. yani sanat potansiyeli , tasarım kabiliyeti sözkonusu olacaktır.

aynı zamanda venüs ilişkilerle ilgilidir. adaletle ilgilidir. hukuk alanında oldukça ikna edici bir avukat yada savcı olma potansiyelinden bahsedebiliriz.

10.evin sonu demek 11.evin başlangıç çizgisine yakın demektir ve 11.ev etkileşiminide hesaba katabiliriz onun terazi vurgusundan söz ederken.
11.ev bilimsel zekayla bağlantılıdır çünkü kova burcunun evidir. aynı zamanda siyasal , örgütsel vb. grup çalışmalarıyla bağlantılıdır.
mesela siyasi bir parti içinde karizmatik isimlerden biri olabilir diyebiliriz hatta neden olmasın genel başkanı. ( uç bir örnek gibi gelebilir ama yöneticilik potansiyeli veren satürn ve plüto olumlu açılarına sahip)

şimdilik bu örnekleri incelemenizi öneririm. mesela venüsü incelemenizi ve oğlunuzun venüsyen meziyetleri olup olmadığını gözlemlemenizi öneririm.

08-21-2008 01:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Uranos Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Kariyer Evini ( 10.Evi ) irdeleyelim
Çok teşekkür ederim Yıldırım. Emeğine sağlık.

Evet çalışıyorum ama otoriteyle ilgili ciddi sorunlarım olduğu için pek kolay olduğunu söyleyemeyeceğim. Sıfatı ne olursa kimsenin bana emir vermesine tahammül edemediğim için işlerimi ona göre ayarlamak durumunda kaldım. Ama inşallah bir sene içinde çok iyi sıçramalar yapabileceğimi düşünüyorum. Pluto transitlerimde bunu destekliyor.

Fazla hayalci olabileceğim üzerinde durmuşsun ama ben bunu idealizme yoruyorum ve kafamdakilerin gerçekleşeceğine inanıyorum. Bundan bir yıl önce yıllardır hayalim olan önemli bir projeyi gerçekleştirdim. Bu sene sonlarına doğruda ikincisini tamamlayacağım inşallah. Çok büyük beklentilerim var bu projeden, karşılığını alabileceğimi düşnüyorum.

İş konusunda kimse beni kısıtlamıyor, kısıtlayamaz da. Bunu da özel olarak belirtmek istedimgülücük)

Tekrar teşekkür ederim...
08-21-2008 01:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Kariyer MC memati 15 27,436 06-30-2012 04:14 AM
Son Mesaj: Reinarubia

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir