Değerlendir:
  • 48 Oy - 2.81 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kariyer Evini ( 10.Evi ) irdeleyelim
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Cvp: Kariyer Evini ( 10.Evi ) irdeleyelim
mislina Yazılan:yıldırım yorumun için çok teşekkür ederim ama ben hayatta yazı yazamam kompozisyon derslerinde millet sayfalarca döktürürdü ben ise iki kelimeyi yan yana getiremezdim gülücük beynimden bir sürü şey geçerdi ama kağıta dökemzdim
sanalda da öyle yazılarım hep kısa kısa dır 2 kelime
normalde hiç susmayan vırvır konuşan ama ciddi ciddi değil hep neşeli eğlenceli tarz konuşurum
en iyisi ben çalışmayıp evde oturayım ev kızı mislina

seninle ilgili yorumumda demişim ki ;

Alıntı:satürn ise dokunduğu yeri kısıtlarken diğer taraftan disiplin ve olgunluk verir.
eğer üzerine düşüp çabalarsan (satürn çaba ister) , merkürün içe dönük ifade şekli olan YAZMA YETENEĞİNİ BECERİYLE KULLANABİLİRSİN..

satürn etkisini iyi anlamak lazım arkadaşlar. satürn önce kısıtlar. kısıtladığı o konuyla ilgili özgüven eksikliği verir. mislina'da bunu görebiliyoruz. hepimizin haritalarında bişeyleri kısıtladığınıda bilelim.
oysa satürn bu kısıtlamayı bizim kötülüğümüz için yapmaz.
satürn der ki ; O KONU ÜZERİNDE ÇALIŞ.. DÜZENLE.. YAPILANDIR..

ben tekrar ediyorum ; kekeme demostenesin ağzına çakıl taşları doldurup konuşma provaları yaparak hatip olması gibi , sağır beethoven'in usta bir müzisyen olması gibi sende SATÜRNÜN İSTEDİĞİ ÇABAYI GÖSTERİRSEN YAZMA YETENEĞİNİ USTACA KULLANABİLİRSİN.
illa ki yazar yada şair olman gerekmiyor. bunu hobi olarakta yapabilirsin.

zaten 10.evinle 6.evin arasında güzel enerji akışı görünüyor. yani satürnle uğraşamam dersen , 6.ev hizmet evidir. hemşirelik ve sekreterlik olasılıklarını bu yüzden yazmıştım. ev hanımlığıda fena değildir , eşine hizmet edersin gülücük

08-14-2008 01:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: 10.evi irdeleyelim - Lavinya için
Lavinya Yazılan:
Yıldırım Yazılan:güneş 10.evinde kova burcunda ;

tepedeki güneş toplum içinde dikkat çekici bir kişiliğin göstergesidir. değerli yorumcu ağabeyimiz uranus'ün yukarıdaki yazdığı bilgiye göre söylersek dikkat çekmek , önderlik etmek ve güneşe has özellikleri göstermek okyanusya'yı en mutlu eden şeylerdir diyebiliriz.

peki Lavinya'nın kendini göstermek istediği parlamak istediği potansiyel nasıl bir tarzla ortaya konulacaktır ?

kova gibi..
yani aklıyla , sıradışı fikirleriyle , değişik uğraşlarıyla , arkadaşlıklarıyla , kendine has yöntemleriyle (ileri düzeyde icatlarıyla) vb. kova özelliklerini kullanarak dikkat çekmek , parlamak içgüdüsüne sahipsindir diyebiliriz.
yanlız birşey var ki ; equal ev sistemine göre güeşinin 9.evine düşme ihtimali var.
doğum saatinin net olmadığını biliyoruz. eğer ki öğlen 12 ve sonrası doğmuşsan equal sisteme göre güneşin 9.eve düşecektir ve 10.evin balık burcu olacaktır ki bu olasılığı da birazdan yorumlayacağım.

şimdilik 10.ev güneş yorumlarına devam edelim.
güneşini tek başına yorumlamayacağız. bir gezegeni yorumlarken mutlaka açılarıda hesaba katarak yorum yapmalısınız.
okyanusyanın güneşi , 6.evin başlangıç çizgisine yakın duran satürn ve plüto ikilisinden 120 derecelik güzel açılar alıyor.
6.eve ait mesleklerde çabuk yükselme potansiyeli olacağını söyleyebiliriz. bunlar sağlık sektörü olabilir , muhasebe gibi dikkat gerektiren işler olabilir , küçük işletmeler yada devlet memurluğu gibi meslekler olabilir.
6.evi temsil edebilecek mesleklerde satürn ve plüto ciddiyet , olgunluk , güvenilirlik verecektir ve güneşin aldığı 120lik güzel açılarla mesela küçük bir işletmeyi başarıyla yönetme potansiyelinden sözedebiliriz.
haritanın tepesindeki güneş zaten yönetme becerisi verir ki satürn ve plütonun yardımıyla bu yönetme becerisi artacaktır.
yanlız bu satürn ve plütonun 6.evde olmaları kendini büyük işlerde görmek yerine daha mütevazi amaçlarda özgüven sahibi biri yapacaktır diye düşünüyorum. 6.evin zararlarından biri büyük düşünmek ve büyük oynamak konusunda çekimserlik verebilmesidir.

devam edeceğim ;)
teşekkür ederim adminciğim gülücük
peki yıldırım tam olarak hangi mesleği yapacağım kürenizde ne gördünüz zengin olacak mıyım peki?hımmgülücük)

bişey değil Modcuğum gülücük yok bu olmadı , en iyisi çekirge diyeyim ;)
sen hangi mesleği yapacağına dair net cevaplar istiyorsun ama ilk dersi kaçırmışsın çekirge.
astroloji tam olarak yapacağınız işi bilemez çekirge gülücük
mesela birisi vardır akademik zekası yani IQ'su çok yüksektir ama ya şartlar gereği okuyamamıştır yada aşk meselesi gibi sorunlar yüzünden okuyamamıştır ve berber dükkanı açmıştır..
halbuki bu berberde çok başarılı bir profesör olma potansiyeli vardır ama olamamıştır.
inanın arkadaşlar özellikle Türkiye gibi bir ülkede her zaman her istediğimiz şey olamıyoruz.
ama yinede astroloji sayesinde içimizdeki özel potansiyeli görüp , üzerinde çalışarak , vazgeçmeden kararlılıkla ilerleyerek bizi mutlu edecek bir kariyere imza atabiliriz diye düşünüyorum.

bence arkadaşlar ; tam olarak ne mesleği yapabileceğinizi görmeye çalışmak yerine 10.ev enerjilerinizin size hangi seçenekleri sunduğuna odaklanın ve esas yapacağınız işi bu potansiyelinize uydurun..

08-14-2008 01:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Kariyer Evini irdeleyelim - aytaşım için
aytaşım Yazılan:
Alıntı:bence arkadaşlar ; tam olarak ne mesleği yapabileceğinizi görmeye çalışmak yerine 10.ev enerjilerinizin size hangi seçenekleri sunduğuna odaklanın ve esas yapacağınız işi bu potansiyelinize uydurun..

benim 10. evim için bunun yorumunu yapabilir misiniz? hangi seçenekler sunuluyor bana acaba? 10. evim akrep burcu ve çok az da yay var. uranüs bu evde bulunuyor.

selam aytaşım ; 10.evinin yöneticisi olarak plütoyu görüyoruz. ve plüto ; AY ile ve neptün ile güzel açılar yapıyor.
plütoyla özdeşleştirilen meslek olasılıkları ; liderlik , psikoloji , yer altı işleri ve her türlü gizli işler , gizli ilimler , Tıp (özellikle cerrahlık)
Ay ile neptün açılarının liderlik potansiyelini beslediğini söyleyemeyiz.
daha ziyade psikoloji alanına ait bir potansiyelin ön plana çıktığını söyleyebiliriz.
mesela senin güçlü bir empati yeteneğin olduğunu söyleyebiliriz.
insanları dinleyen ve onların ruhlarına hitap eden türde iletişim becerin olabilir. sezgisel zekan oldukça kuvvetli olabilir.
metafizik konulara eğilim gösteren bir araştırmacılık olasılığından sözedebiliriz.

haritanın bütününe baktığımızda (equal ev sistemine göre) 5.ev vurgusu görüyoruz. 5.ev sahneyle ilgilidir mesela bir oyuncu olsaydın psikolojik gerilim filmlerinde oynamayı tercih edebilirdin. Hannibal gibi gülücük
5.ev ayrıca çocuklarla ilgilidir derler , empati yeteneğinide hesaba katarsak anaokulu öğretmenliği gibi bi olasılıktanda sözedebiliriz.

10.evinde astroidlerden junoyu ve lilithi görüyoruz.. güçlü bir eşten gelebilecek yardım sözkonusu olabilir ve lilith ise toplum içinde aykırı , farklı , sakıncalı , karanlık bir tarafının ön plana çıkabileceğini gösterebilir mesela seni cinsellik yada şiddet gibi kavramlarla ilgili olumsuz bir tabuyla uğraştırabilir diyebiliriz.

08-14-2008 03:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Kariyer Evini irdeleyelim - acmiyam için
10.evinin yöneticileri jüpiter ve satürn.

jüpiter 9.evde ve yay burcunda verdiği potansiyelleri yazalım ;

- öğretmenlik olasılığı
- turizmle bağlantılı bir kariyer
- yabancı diller , gemi seyehatleri , keşfetme içgüdüsü
- dini ve felsefi ilgi alanları
- hukukla bağlantılı seçenekler

satürn 2.evinde ve boğa burcunda verebileceği potansiyelleri yazalım ;

- toprakla bağlantılı işler.. çiftlik işleri gibi..
- parayla bağlantılı işler.. bankacılık , finansman gibi..

* burada satürn önce 2.ev boğa enerjilerine kısıtlama getirecek sonra onları düzenleyecektir. yani zahmet ister..

ve 10.evindeki venüs , 8.evini yönetiyor..

- 8.ev başkalarının paralarıyla ve kaynaklarıyla ilgilidir. yani yine bankacılık olasılığı aklıma geliyor.

- danışmanlık , vergi işleri..

not ; ben aklıma gelen olasılıkları yazıyorum arkadaşlar. siz yazdığım gezegen ve burç ve ev özelliklerine göre hayal gücünüzü de kullanarak başka olasılıklar üretebilirsiniz. illa ki benim yazdıklarım olacak diye bir kural yoktur bilmenizi isterim ;)

08-14-2008 05:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

mislina Yazılan:
Yıldırım Yazılan:mesela çekirge ;) sermayen yani bir miktar paran - kredin olsaydı küçük bir dükkan açmanı önerirdim. çünkü yorumundada belirtmişim , böyle küçük işletmeyi başarıyla yönetebilecek özelliklerin var bence.
ne dükkanı mesela?

ben dükkan açma önerisini diğer çekirgeye yani Lavinya'ya söylemiştim sevgili mislina ;)

ama sanada dükkan açtırma seçeneğimiz olsaydı ; 10.evindeki venüsten dolayı bayan ihtiyaçlarıyla ilgili bir dükkan açmanı önerebilirdim. mesela parfümeri , kozmetik gibi yada kuaför gibi..

08-14-2008 06:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Kariyer Evini irdeleyelim - gizem kara için
gizem kara Yazılan:
acmiyam Yazılan:venüs 10evde oglakta mc 10evde yayda bende yorum istiyorum yıldırım unuttun beni

benide

şu kan ağlayan gözlerden yani avatarınızdan vazgeçip daha olumlu bişey ekleseniz ne güzel olurdu sevgili gizem kara.

önceki mesajınızda ev hanımı olduğunuzu ve evlilik sebebiyle çalışma hayatınızın bittiğini söylemişsiniz. şüpheleride lilithe yönlendirmişsiniz gülücük

öncelikle 10.evinizin başak olması mütevazi bir sosyal imaja işarettir diyebiliriz.
10.evinizdeki plüto hem geri harekette hemde 12.evinizi yönetiyor yani içe dönük enerjiler taşıyor. içeride ki potasiyelin saklandığını , kısıtlandığını söyleyebiliriz 12.ev enerjisi taşıyan plüto hakkında.

lilithe gelince ; hakkında çok bilgi sahibi değiliz. bilinenler lilithin olumsuz enerjiler taşıdığına işaret ediyor..
mesela Aytaşım üye arkadaşımızında lilith-MC kavuşumu vardı ve evlilğinin yada benzer olumsuz şartların çalışma hayatını etkileyip etkilemediğini soralım ?

gizem kara'nın haritasında lilithin aktör olduğu uçurtma açı modelini görüyoruz. diğer aktörler ; merkür-satürn ve pallas..
kilit gezegen yani roket pallas oluyor.. tam karşısında da lilith var..

ne pallası , ne de lilithi kariyer açısından net bildiğimizi söyleyemem ama ben gizem kara'nın yerinde olsaydım bu uçurtma özel açı kalıbının etkilerini detaylıca araştırırdım. lilith ve pallasıda tabii..
çünkü önemli bir potansiyele işaret ediyor olabilir yada önemli bir soru işaretinin cevabını içinde taşıyor olabilir bu özel kombinasyon..

08-14-2008 07:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

gizem kara Yazılan:10. evde terazide bulunan uranüs® ay la (5.evde koç) 180 derece ,güneşle (3.evde kova) 120 derece, merkür le (2.evde oğlak) 90 derece ve mars la(1.evde yay) 60 derece açısı var.
buna göre toplum önündeki imajım yada kariyerim (olmayan kariyerim) duygusal nedenlerden dolayı kısıtlanmış gibi bir yorum çıkara bilirmiyiz. Bunu iletişim içinde yani kendini toplum önünde özgürce ifade edememek kısıtlanmak sonucunu çıkarmı?

selam gizem ; öncelikle uranüsünün 10.evinin sonunda olduğunu görüyoruz bence uranüsünü 11.evde kabul etmeliyiz. zaten senin yorumunda uranüsü bu sebeple hesaba katmadım ki uranüs 11.evi sever kendi evidir + uranüsün pratik zeka evi olan 3.evi yönetiyor ve güneşin 3.evde uranüsle 120 derece güzel açı yapıyor..
yani zekayı , sosyalliği ifade eden 3. ve 11.evlerin oldukça güçlü görünüyor.

mesela çeşitli orgaizasyonlarda , grup çalışmalarında hatta belki şehrinizin siyasi derneklerinden gönül verdiğin bir tanesinde , halkla ilişkiler alanında vb. (3.ve 11.evleri harmanlayabilirsin) oldukça başarılı olabilirdin diye düşünüyorum.

10.ev kariyerle , 11.ev ise kendimizi aşan daha sosyal ideallerle alakalıdır. belki sana para kazandırmaz ama özgüven ve sosyallik kazandıracak bu tür aktiviteleri düşün bence..

08-15-2008 07:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Melike Yazılan:Merhabalar!
Benim 10.ev koc burcu. Aslinda Mc. balik burcu. Koc burcunda saturn,ay,kuzey ay dugumu var. Koc retro durumda ustelik. Ay 'da acilari hep zorlayici. Ben de yorum alabilir miyim? Mc'nin balikla baslamasi da yoruma katilmasi gerekiyor mu? Tesekkurler.

evet MC'nin balık etkisi var ama bence en çok koç vurgusu var. koçun yöneticisi marstır yani 10.evinin yöneticisi marstır ve yine 10.evindeki satürnle zıt açı yapıyor.
ailende baban-eşin yada çevrede mesela patronun gibi erkeklerden gelebilecek sorunlar sözkonusu olabilir kariyerinle ilgili..

08-15-2008 07:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Kariyer Evini ( 10.Evi ) irdeleyelim
Beyhan Yazılan:Aaaa ben de bu konuya bir el atayım, 10. ev bilgiler konusunda özellikle.
Yıldırım iki bıcırığı unutmuşsun bakgülücük Biri şekerpare biride hades. Bizim hayatımız 10. ev üzerine kurlu biliyorsungülücük

Sıraya girmek istiyoruz,ama bekleriz bizmelek

yok unutmadım , müsait oldukça siz bıcırıkların da 10.ev yorumlarını yapacağım ;)

08-17-2008 03:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

RE: Kariyer Evini ( 10.Evi ) irdeleyelim
Kariyer, Ün ve Şöhret Evi Astrolojide Kariyer, şöhret ve Ün 10. Evle(MC - Medium Coeli - Gökyüzü Tepe Noktası ya da Orta noktası) alakalıdır. Bu Ev Oğlak burcunun evidir. 10. Evde bulunan gezegenler ve bu Evin Aldığı açılar, kişinin yaşamındaki hedefleri belirleyecektir. Güneşi 10.Evde bulunan birisi genellikle kendisini kanıtlama ve önemli görme eğilimi içinde olur. Böyle bir insan genellikle kendi kendisinin patronu olmak isteği içindedir. Ay`ı bu evde olan birisi ise güdümsel olarak, bilinç dışı kendisini hep birşeyleri başarma isteği içinde olucaktır. Mars`ı 10.Evde olan biri ya da marsı Mc`ye açı yapan biri işinde hırslı ve daima yükselmek isteği içinde olur. Daima hayatta birşeyleri başarmak ve elde etme isteği doğrultusunda yaşamak isteği içinde olacaktır.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
08-17-2008 02:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »