Değerlendir:
  • 49 Oy - 2.82 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Geri Giden (Retrograde) Jüpiter
Yazar Mesaj
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: Geri Giden (Retrograde) Jüpiter
Benimde Jüpiterim retro 9.evde balık burcunda....Ben bi zararını görmedim

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
09-05-2011 02:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
plutomania Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 13

Natal haritadaki retro gezegenler
Benim natal haritamda sadece jüpüter sekizinci evde ve boğada retro. Daha önce şöyle birşeyler okumuştum(nerde okuduğumu hatırlamıyorum) eğer kişinin horoskobundaki bir gezegen retrogate ise o gezegegenin retrogate transitlerinin o kişi için daha verimli olduğu gibi birşey yazıyordu.

Benim horoskopta jüpiter retro ve transittede sadece retro iken ekstra kazançlarım oluyor.

Bu durumu bilen açıklyabilecek var mı ? İnt. te ve kitaplarda ekstra bir bilgiye ulaşamadım.

09-18-2011 06:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Natal haritadaki retro gezegenler
(09-18-2011 06:17 PM)plutomania Yazılan:  Benim natal haritamda sadece jüpüter sekizinci evde ve boğada retro. Daha önce şöyle birşeyler okumuştum(nerde okuduğumu hatırlamıyorum) eğer kişinin horoskobundaki bir gezegen retrogate ise o gezegegenin retrogate transitlerinin o kişi için daha verimli olduğu gibi birşey yazıyordu.

Benim horoskopta jüpiter retro ve transittede sadece retro iken ekstra kazançlarım oluyor.

Bu durumu bilen açıklyabilecek var mı ? İnt. te ve kitaplarda ekstra bir bilgiye ulaşamadım.

''Benim horoskopta jüpiter retro ve transittede sadece retro iken ekstra kazançlarım oluyor'' demişsin.

Yani doğru anladıysam Jüpiterin Retro olduğu şu günlerde ekstra kazanç durumunu deneyimliyorsun ?

Yoksa ''böylemi oluyor'' şeklinde soru mu yöneltiyorsun o kısmı anlayamadım.

Eğer jüpiter retrosunda hem bu dönem hemde bundan önceki dönemlerde kazanç sağladığına dair gözlemlerin olduysa zaten başka kaynağa gerek yok , o bahsi geçen teoride doğruluk payı var demektir.

09-18-2011 07:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
plutomania Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 13

Gözlemlerim retro iken kazanç verdiğini söylüyor ama bu tarz bir bilgi bulup doğrulamak istiyorum çünkü astrologlar retro iken tam tersini söylüyor.

Bir örnek retro jüpüter güneşimle üçgen yaptığında saysalda 5 bilmiştim , düz giderken değil geri giderken açı yapınca bilmiştim.

09-18-2011 07:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
blue8989 Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Benim jüpiter 2.evde retro

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=me3file2BVP1r-u1290774090;gm=a1;nhor=432892;nho2=5183919;btyp=2;mth=gw;sday=6;smon=3;syr=2012;hsy=-1;zod=;orbp=;rs=0;ast=&lang=e
02-26-2012 10:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
rethy26 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Arkadaşlar retro jupiterim, retro mars ile başak burcunda ve 4.evde kavuşum yapıp..güneşime karşıt 180 derece natal haritada...güneşte 10. evde biraz karışık mı oldu bilmiyorum ama bu 2 gezegenin retro şekilde kavuşumun güneşe zıtlığı nasıl yorumlanırr? Teşekkürler.

Uranüsyen Kova
http://e1301.hizliresim.com/15/y/jksmh.gif
01-31-2013 12:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Merhaba rethy26 hosgeldin oncelikle haritani imzana ekleyebilirsen daha verimli sonuclar elde edebilirsin... Iyi forumlar...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
01-31-2013 12:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
rethy26 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Hoşbuldum mavisahram..gülücük haritamı ekledim imzama.tesekkur ederimmm

Uranüsyen Kova
01-31-2013 12:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(01-31-2013 12:30 AM)rethy26 Yazılan:  Arkadaşlar retro jupiterim, retro mars ile başak burcunda ve 4.evde kavuşum yapıp..güneşime karşıt 180 derece natal haritada...güneşte 10. evde biraz karışık mı oldu bilmiyorum ama bu 2 gezegenin retro şekilde kavuşumun güneşe zıtlığı nasıl yorumlanırr? Teşekkürler.

Güneş-Mars zıt açısı 10 orb ve bunu HAFİF ETKİLİ olarak kabul edebiliriz.
Güneşinin en önemli açısı Uranüsle. Ve imzanda da Uranüsyen Kova ifadesi gayet doğru bence (Hem Kova burcusun hemde Uranüsün kişisel gezegenlerle bolca açısı var)

Güneşin Jüpiterle de 8 orb'luk HAFİF ETKİLİ bir zıt açısı var evet.

Hafif etkili derken, bu açıyı hissetmezsin demek istemiyorum sadece hayatında ve kişiliğinde dominant şekilde yer etmeyecektir diyebiliriz.

Öyleyse Retro Mars ve Retro Jüpiterin Başak burcunda kavuşum yapmalarına odaklanmak yorum açısından daha iyi olacaktır -bence-

Mars Başak burcunda

Mars fonksiyonları ile Başak burcunu harmanlıyoruz.

Mars Başak kişisi mükemmelliğin peşinden gitme hevesine sahiptir.
Bazen harekete geçmek için şartların mükemmel olmasını bekleyebilir.
Elini attığı bir işte görev dürtüsüyle hareket eder. Başkalarına katkı sunmaya heveslidir.
Örneğin sevdiği biri hastalanırsa onun sağlığıyla ilgili yapılması gerekenleri üstlenebilir.

Mars Başak kişisi eleştiriler ve gereksiz laf sokmalar karşısında öfkelenme eğilimi taşır.
Kendisi de öfkesini iğneleyici bir tarzda ifade etmeyi tercih edebilir.

Mars Başak kişisi mücadelesini gürültülü şekilde yapmaz. Alttan alıyormuş gibi görünür , şartların uygun olmasını bekler ve kusursuz bir darbe vurmak ister.
Pek atak biri olduğunu söyleyemeyiz. Belki çalışma hayatında daha atak olabilir ama duygusal ve sosyal ilişkilerinde değil.

Mars Başak kişisi için çalışma hayatı hareketli olacaktır. Biraz da gerilimli olacaktır.
Çalışma arkadaşlarıyla zaman zaman gerilimler yaşayabilir.
Huzursuz ve enerjik bir işçidir. Etrafında insanlarında benzer şekilde görevlerini yapmasını , sisteme uymasını isteyecektir. Görevini yapmayan rahat tiplerle geçinmesi zordur.

Mars Başak kişisi enerjisini çalışma hayatına ve araştırmalar yapmaya yönlendirirse verimli olacaktır. Onda heves uyandıran konuları saatlerce araştırabilir.

Mars & Jüpiter bağlantısı

• İnandığı bir dava için mücadele etme potansiyeli vardır.
• Enerjisini ; kendini fiziksel , sosyal ve zihinsel konularda geliştirmek için kullanabilir.
• Kolay yorulmayan enerjik ve dayanıklı bir bünyesi vardır.
• Maceraya eğilimlidir. En azından arada bir çıkıp gezmek ve monotonluğu kırmak ister.
• Şansına güvenen biri olabilir , risk almak gerektiğinde şansını deneyecektir.
• Kazalar yapmaya eğilimlidir , dikkatsiz hareketler , sakarlık gibi durumlara dikkat diyelim.
• Abartılı hareketlere , taşkınlık yapma eğilimine dikkat çekebiliriz. Bazen fazla coşkulu ve ölçüyü kaçıran biri olabilir. ( haritanın diğer unsurları da destekliyorsa )
• Din , siyaset , eğitim , çevrecilik vb. konulara heves duyuyor olabilir. Bir takım ideallere sarılması ve enerjisini bu amaçlarına adaması ona uygundur.
• Cesaretlidir.
• Yüksek enerjisini ve hevesli doğasını spora , siyasete , cinselliğe , inançlara vb. konulara yönlendirmesi iyi olacaktır aksi takdirde kavgacı , huysuz biri olabilir.

Mars-Jüpiter kavuşumu Retro olup ayrıca Başak burcunda olunca (sende 4.evi de buna ekleyebiliriz) yukarda genel yorumlarda ifade edilen yüksek enerji daha ziyade İÇ DÜNYAYA, ZİHİNSEL KAPASİTEYE ya da MİSTİK UĞRAŞILARA yönelebiliyor.

Yani yüksek enerjiyi dış dünyada herkes hemen farkedemeyebilir.

01-31-2013 01:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
rethy26 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

• Teşekkür ederim Neptünian..ders konularını okurken orada sizin bi ifadeniz gözüme çarptı retro gezegen kısa süreliğine ben oyunda yokum gibi bişeydi dediğiniz..... Hemen haritamdaki retrolara baktım ve 4 gezegen retro...
  • Sonra bunlar oyun dışı mı diye yani güneş açısı sayılmaz mı diye düşünürken siz yazdınız zaten orblarından dolayı etkisi az diye zaten hayatımda da hep haritanın o kısmını düşünüyordum.Burası pek uymuyor diyee...
  • Ve evet Uranüs bayağı etkili Uranüsü aşırı hissediyorum va bazen sanki diğerleri yokmuşş bitek Uranüs varmış gibi düşünüyorum..Orada da güneşe en önemli açı Uranüsten dediniz.taşlar yerine oturuyor yavaş yavaşş...Bravoo bayağı bilginiz hissediliyoo..tekrar teşekkür ederimm

Uranüsyen Kova
01-31-2013 01:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Jüpiter ve Çekim Yasası astrosohbet 120 215,172 07-26-2018 05:08 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Jüpiter Burçlarda Angel 63 93,287 05-04-2018 07:41 PM
Son Mesaj: Feslegen
  JÜPİTER ve BİZ SoL@RÎ$ 27 34,857 04-15-2018 05:39 PM