Değerlendir:
  • 65 Oy - 2.83 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Temel Asaletler
Yazar Mesaj
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Cvp: Temel Asaletler
Aprilios Yazılan:Siz bahsedince, merakımı celbetti. Ufak bir araştırma sonucunda bulduğum tanımı:

Alıntı:Tesadüfi Asalet: Planetin harita içerisinde yerleşimde bulunduğu eve göre değerlendirilir. Birincil evlerde bulunan planetler taahhütlerini %100 performansla yerine getirirken, ikincil evlerde bulunan planetler %50, üçüncül evlerde bulunan planetler %25 performansla taahhütlerini yerine getirebilecek güce sahiptirler.

Birincil yerleşimdekiler; Ay, Venüs, Mars.
İkincil; Satürn, Kad.
Üçüncül; Güneş, Merkür.

Şimdi Güneş ve Satürn'ün asaletleri zaten söz konusuydu. Buna göre; Ay, Venüs ve Mars ''tesadüfi asalet'' sahipliğindedir, diyebilir miyim ,,,

Evet tesadüfi asaletlerde evler söz konusudur(ama tesadüfi asaletlerin başka elamanları da var).Ama ayrıntıya girmiyorum Aprillios şu birkaç gün zamanım kısıtlı olacak ama tesadüfi asaletler için ayrı bir başlık açmayı düşünüyorum.Zamanım ve gerekli hevesim olunca yani :D Orada ekleyeceğim bilgiler sorularına cevap olacaktır.

Aprilios Yazılan:
Alıntı:Senin haritan tek düzenleyicili haritalara bir örnek.Ve bu tek düzenleyici Saturn .Sende farkedeceksin hngi gezegenden yola çıkarsan çık yönetici ağını izlediğinde son noktan Saturn olacak.Ki zaten o da zaten kendi yönettiği buçta,evinde.
Vermiş olduğunuz bu değerli bilgi için de ayrıca çok teşekkür ediyorum. Son olarak şöyle bir soru yöneltmek isterim;

Tek düzenleyicisi Satürn olan bir harita sahibi temel olarak hangi (olumlu, olumsuz) eğilimlere/potansiyellere sahip olacaktır ,,,

Mesela Dylan'ın haritasındaki diktatör Merkür'ün açıları da önem teşkil etmiş Frank Piechoski'nin yorumlandırmalarında.

Klasik olarak esas alınabilecek tek açı aralığı, natal haritamın ''Lord''ları ünvanına da sahip olan (; Güneş/Merkür (12) kavuşumu ile (üçgen).[/font]

Aslında bu durum yazıya göz atıp üstüne senin haritana bakınca dikkatimi çekti.Yoksa harita incelerken tek düzenleyiciler, çoklu düzenleyiciler gibi ayrımlarla incelemediğimi söylemeliyim.Ama tabi Lord hesabında da öne çıkan Saturnun ayrıca tek düzenleyici olduğu gözüme batmıştı.Ki bende sadece yazıya bağlı yorum yapıcam.Bence bu tekdüzenleyici durumunda biraz "zurnanın zırt dediği yer" durumu var.Haritada saturn tek yönetici asaletine sahip olduğu için en çok evindeymiş gibi hisseden ve biraz haritanın efendisiymiş gibi davranma durumu olabilir .Çünkü dispozitor ağını takip ettiğimizde eninde sonunda oraya çıkacağız.Yani aslında yapacağım yorum saturnun "olumlu-olumsuz " yönleri ve evsel yerleşimi ile ilgili olacağı için yeni birşey demiş olmuycam(ki yorumlarını okuyorum Aprillios kesinlikle söyleyeceğim şeyler kendi zihninde bulabileceğin şeyler.Ha bide biraz tembel biriyim o da var tabi :D
09-11-2009 04:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

JoMaJa Yazılan:Evet tesadüfi asaletlerde evler söz konusudur(ama tesadüfi asaletlerin başka elamanları da var).Ama ayrıntıya girmiyorum Aprillios şu birkaç gün zamanım kısıtlı olacak ama tesadüfi asaletler için ayrı bir başlık açmayı düşünüyorum.Zamanım ve gerekli hevesim olunca yani :D Orada ekleyeceğim bilgiler sorularına cevap olacaktır.
İlettiğiniz bu habere sevindim. Takibinizdeyim (;
JoMaJa Yazılan:Aslında bu durum yazıya göz atıp üstüne senin haritana bakınca dikkatimi çekti.Yoksa harita incelerken tek düzenleyiciler, çoklu düzenleyiciler gibi ayrımlarla incelemediğimi söylemeliyim.Ama tabi Lord hesabında da öne çıkan Saturnun ayrıca tek düzenleyici olduğu gözüme batmıştı.Ki bende sadece yazıya bağlı yorum yapıcam.Bence bu tekdüzenleyici durumunda biraz "zurnanın zırt dediği yer" durumu var.Haritada saturn tek yönetici asaletine sahip olduğu için en çok evindeymiş gibi hisseden ve biraz haritanın efendisiymiş gibi davranma durumu olabilir .Çünkü dispozitor ağını takip ettiğimizde eninde sonunda oraya çıkacağız.Yani aslında yapacağım yorum saturnun "olumlu-olumsuz " yönleri ve evsel yerleşimi ile ilgili olacağı için yeni birşey demiş olmuycam(ki yorumlarını okuyorum Aprillios kesinlikle söyleyeceğim şeyler kendi zihninde bulabileceğin şeyler.Ha bide biraz tembel biriyim o da var tabi :D
Peki (: değerli vaktinizi ve birikiminizi, klasik astroloji ile yakınlaşma çabasındaki bu oldukça (!) meraklı gülücük) astroloji öğrencisi ile paylaştığınız için müteşekkirim, sevgiler.

09-11-2009 06:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Temel Asaletler
teşekkur ederım jomaja , sorun sızde degıl bende gülücük) bıraz daha ıncelemelıyım anlamadıkca sorucam gülücük

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
09-11-2009 11:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

yok yok ben tabloyu cozemedım sanırım , Jomaja benım ıcınde bır ornekleme yapabılırmısın :(çiçek

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
09-22-2009 04:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Çok merak ettiğim ama zor bi konu bu makaleyi okuyarak kendim hesaplamaya çalıştım olamadı maalesef solar fire ı açtım doğru tabloya bakıyorumdur umarım Ptolemy yazıyo score kısmına bakıcam herhalde ayıma +4, güneşe -5p, venüs +10, merkür +10, mars +5, jüpiter +7, satürn -2 diyor nasıl anlamlandırmalıyım bu sayıları ?
10-01-2009 01:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

bilgim bunları hesaplamaya yetmiyor bana yardımcı olabilecek biri var mı?

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
06-07-2011 02:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
venüs85 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Lordum 19 puanla saturn, onu 13 puanla mars takip ediyor yorumu nedir acaba?

"İyilik içten gelir, iyilik bir seçimdir, bir insan seçemezse insanlıktan çıkar."

A Clockwork Orange
09-18-2011 06:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vatansever Çevrimdışı
Yasaklanmış

merak ettiğim bi konu ama yardım eden yok hep öyle olur zaten koptum.w
09-18-2011 07:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(09-18-2011 06:09 PM)venüs85 Yazılan:  Lordum 19 puanla saturn, onu 13 puanla mars takip ediyor yorumu nedir acaba?

imzanızdaki harita size aitse lord nasıl satürn oluyor anlamadım.
benim puanlama hesabıma göre satürn o kadar da güçlü değil , Venüs daha güçlü ( hem güneş hemde ay terazi burcunda )

09-18-2011 09:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vatansever Çevrimdışı
Yasaklanmış

venüs 6
satürn 10
merkür 12
mars 14
jüpiter 14
iki lordum varmış vay arkadaş :D 3 kez kontrol etti arkadaş 2 tane ne demek la bu :D
09-18-2011 11:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir