Anket: 7.evinizde kaç gezegen var ?
yok
1 tane
2 tane
3 tane
4 ya da daha fazla
[Show Results]
Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu hangi seçeneğe verdiğinizi görebileceklerdir.

Değerlendir:
  • 51 Oy - 3.12 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz
nurbanu10 Yazılan:slm...benim yedinci evimin başlangıcı koç..ama çoğunluk boğa burcunda..bu durumda 7.ev yöneticim mars mı venüs mü...marsım ay ve neptünle kavuşum halinde..venüsümde satürnle zıt açı yapmış...iki yönden de problem var..bu durumda benim evliliğimde problemler mi olacak..

7.evin yöneticisi olarak hem marsı hemde venüsü alabiliriz nurbanu ;)

ilişki uyumunu birazdan yapmaya çalışacağım nurbanu , 1-2 saat içinde bitecek inşallah ;)

08-06-2008 12:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Cvp: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz
cansin1970 Yazılan:Merhaba;
7.evimde,balık,koç ve kuzey ay düğümü olması ne anlama geliyor acaba?

merhaba cansin1970 ; 7.evinde balık ve koç burçlarının olması bu potansiyele ait kişilere doğru çekileceğini gösterir. belki eşin , belkide yakın arkadaşların ya da çalışma ortakların ve hatta açık düşmanların balık ve koç burcu özellikleri gösteren tipler olabilirler.

08-21-2008 01:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz - Beyhan için
şekerparenin 7.ev yorumu birazcık gecikti , önce özür diliyoruz ;)

7.evinde akrep burcunu görüyoruz ve yöneticisi plüto yine 7.evde hemde DSC üzerinde. öyleyse 7.ev konularında güçlü bir akrep-plüto vurgusundan sözedebiliriz.

bunun anlamı olarak mesela sahiplenici tiplere doğru çekilebileceğini söyleyebiliriz. tutkulu , gizemli , güçlü , dayanıklı , ağır abi tiplere yakınlık duyabilirsin.

7.ev için elmanın diğer yarısına işaret eder derler ve şu önemli noktayı belirtmek gerekir ; eğer elmanın diğer yarısını aramıyorsak yada arasakta bulamıyorsak gülücük biz kendimiz kişiliğimizle o yarıyı tamamlamaya çalışırız. Beyhan'ın idealist biri olduğunu ve aşk meşk konularında pek ilgili olmadığını biliyoruz gülücük
öyleyse yukarıda ki bilgiye göre diyebiliriz ki Beyhan gizemli , sahiplenici , güçlü ve dayanıklı kişilik özelliklerini kendi içinde tamamlamaya çalışacaktır.

işte burada küçük bir içsel sorunla karşılaşma durumu vardır.
Beyhan bir ay boğasıdır ve 7.evdeki plüto akrebiyle ile AY boğası arasında 180 derecelik zıt açı vardır.
yani Beyhan'ın asıl derin ihtiyacı HUZURDUR , GÜVENCEDİR , SAĞLAMLIKTIR..
oysa 7.ev akrep potansiyelini kendi içinde tamamlamak için içgüdüsel olarak akrep özellikleri gösterecektir ve AY BOĞASI İLE AKREP ÖZELLİKLERİ İÇSEL GERİLİME SEBEP OLABİLECEKTİR.

Ay boğası huzur isterken , akrep tarafı gerilimden hoşlanacaktır.
Ay boğası güvence isterken , akrep tarafı riskli olanı cazip bulabilecektir.
ve tabii Ay boğası sevdiklerine güvenmek isterken , akrep tarafı sürekli şüphe içinde olacaktır.

bu gerilimi dengelemeye çalışmasını önermek , şekerpareye vereceğimiz en faydalı tavsiyelerden biri olacaktır.
Ay-plüto zıt açısının gerilimini iyi irdelemeli ve denge kurmaya çalışmalısın bence.

satürnü ve güney ay düğümünü 7.evinde görüyoruz. satürn geç gelen bir evliliğe işaret edebilir ve tabii aynı zamanda istikrarlı ve uzun vadeli ilişkilerinde habercisidir.

güney ay düğümünle ilgili pek bir şey söylemeyim istersen çünkü bu konunun ehli sen olmak üzeresin gözkýrpma
bence 7.evindeki güney ay düğümünü de o kitabından okumalısın.

şimdilik bu kadar efendim ;)

08-21-2008 01:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sim. Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

medusa Yazılan:güneş 7. evde çok sorunlu bir insanla evlenip boşandım 7. evimin koç olması zararlı oluyormuş sanırım doğru ilişkilerimde daha ii anlıyorum tam evliliğe tekrar adım atarken agresif ve kavgacı tutumum yüzündenmi bilmiyorum insanları kendimden yada onlardan ben uzaklaşıyorum

Medusacım tam olarak ne zaman boşandınız? İzninizle irdelemek isterim astrolojik açıdan..

7. evinizde Güneş var. Saygıdeğer, üstün vasıflı biriyle beraber olmak istersiniz. Kendinizi gösterim, ifade alanınız evlilik ve ortaklıklar oluyor bu durumda.
Satürn de 7. evde: Hayattan alacağınız tecrübeler bu alanda.. Astrozoom haritasında kavuşum görünüyor ama arkadaşlar kavuşum sayarlar mı bilemem.
7.evinizi Koç burcunun kesmesi Marsiyen kişlere çekildiğinizi gösterir. İlişkilerinizde heyecan, aktivite ararsınız ve partnerinizin ilgisinin sürekli üzerinizde olmasını istersiniz. Gerilim de eksik olmaz.
Kavgacıyım demişsiniz est. gülücük Ay Mars 180 lik açısıyla düşünmeden, duygularınızla hareket edersiniz bu agresif yapabilir sizi.

http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...&x=67&y=14
08-26-2008 06:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

artemis Yazılan:Ben de yorum alabilir miyim...
7. evim koç çok az bir kısmı da boğa hiç gezegen yok bu evde, yöneticisi mars-merkürle kavuşumda başak burcunda ve 11. evde...
Buyrun gülücük

sevgili artemis ; 7.evinde koç burcu olması , seni tamamlayacak elmanın diğer yarısının mars özellikleri gösterebileceğini gösterir. mesela ilişki kuracağın insanlarda hareketlilik , girişimcilik , cesaret ve birazda gerilim arayacaksındır diyebiliriz yada aramasan bile bu tür insanlara doğru çekildiğini hissedebilirsin.

marsının 11.evde olması ve merkürle kavuşum yapıyor olması senin karşı cinste ''önce zeka'' diyebileceğinin göstergesidir.
11.ev çeşitli gruplara işaret eder , internet ortamını ifade eder , ideallerini zaten gerçekleştirmiş erkekeri ifade eder ve sen ilişkilerini bu saydığım alanlarda kurabilirsin diyebiliriz.

08-27-2008 12:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

artemis Yazılan:Bu arada venüsümün ve marsımın 11. evde olması aşkı (evliliği) burada bulacağım anlamına geliyor sanırım 5. evim bomboş...
Evlilikle ilgili ipucunu nasıl buluruz bu 7. ev kapsamında?
Junonun vasfı nedir...bu 7. ev akışında...
Juno Terazi gerçi 1. evde ama biz Marsiyenlerle boşa mı vakit geçiriyoruz gülücük)

evet önceki mesajımdada dediğim gibi 11.ev alanlarında ilişkiler kurman olasılığı yüksektir. bilgisayarla , teknolojiyle , belkide internet aracılığıyla yada kulüp - dernek gibi oluşumlarla bağlantılı olan tiplere çekilebilirsin.

evlilikle ilgili ipucunun detaylarını haritalarınızda aramayın derim.
haritanın verdiği genel mesajı , atmosferi güzelce anlamak yeterlidir bana göre.
mesela seninle ilgili genel mesaj mars + 11.ev kombinasyonları oluyor diyebiliriz sevgili artemis.
ama ''evleneceğin insan nasıl biri olacak , ne zaman olacak , nerede olacak , düğün arabası hangi marka olacak gülücük vb.'' detaylara sırf haritaya bakarak kafa yormayın derim arkadaşlar.
en iyisi hayırlısı olsun deyip , ilişkiyi yada varsa adaylarınızı sağlıklı biçimde değerledirmektir bence.

08-27-2008 02:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Alıntı:7.evinde akrep burcunu görüyoruz ve yöneticisi plüto yine 7.evde hemde DSC üzerinde. öyleyse 7.ev konularında güçlü bir akrep-plüto vurgusundan sözedebiliriz.

bunun anlamı olarak mesela sahiplenici tiplere doğru çekilebileceğini söyleyebiliriz. tutkulu , gizemli , güçlü , dayanıklı , ağır abi tiplere yakınlık duyabilirsin.
Aynı konum benim haritamda da söz konusu, tek bir farkla : benim 7. evimde akrep burcu var, fakat yönetici gezegeni Plüto 6. evde ( o da akrepte )
7. Evde, gezegenim yok.

Yükselen burcumla 180 derece, ( Asc : Boğa, I. Evde )

Neptünle 45 Derece ( Neptün : Oğlak, 8. Ev / Retro )

K. Ay Düğümümle de ( Balık, 11. Ev / Retro ) 120 derecelik açı yapmış.

Nasıl yorumlayabiliriz? Yardımcı olursanız sevinirim.

08-27-2008 06:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

medusa Yazılan:tşk yıldırım yorumların için ama benim d. saatim yanlış biliyordum ona göre yazdım phador tam d. saatimi 02,36 olarak belirleyince 7. ev aslan oluyo maalesef ve pluto var:(

sevgili medusa doğum bilgilerini aradım ama bulamadım yeniden verirmisin rica etsem.

bu arada 7.evinin aslan olması yöneticisinin güneş olması demektir + plüto da 7.evindeyse güçlü kişiliklere doğru çekileceğinin göstergesidir diyebiliriz.

09-05-2008 01:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz - medusa için
Beyhan Yazılan:Yıldırım üyelerin doğum haritaları bölümünde medusanın haritası var. belirlenen doğum saatiyle çıkardım haritayı oradan bakabilirsin.

tşkler Beyhan -ok

medusanın 7.evinin asıl yöneticisi olarak AY'ı gösterebiliriz. aslan burcu yani güneş ikincil yönetici oluyor.

ilk diyeceğimiz şey , yengeç ve aslan tiplerine doğru çekileceğinizdir. korumacı , duyarlı ve sosyal tipler..

7.evin ilk yöneticisini haritanın tepesinde görüyoruz equal ev sistemine göre. öyleyse popüler , sosyal yönden sizi destekleyecek kişilere ilgi duymanız olasılıklardan biridir.
ya da çalışıyorsanız , kariyerinizle bağlantılı bir eşiniz olması sözkonusu olabilir.

7.evin diğer yöneticisi güneşi 3.evde merkürle kavuşum yaparken görüyoruz. akraba yada komşu gibi yakın çevrenizden biriyle yada kardeşlerinizle bağlantılı biriyle ilişkiniz oldumu merak ettim ?
yine 3.ev merkür etkisi , birliktelik yada ortaklık kuracağınız tiplerin iletişim , kıvrak zeka gerektiren bir işle meşgul olmaları olasılığı var gibi.

güneş-merkür kavuşumunun uranüsten zıt açı alıyor olması + lilithin 7.evde olması çeşitli hayalkırıklıklarına işaret edebilir. mesela eş yada sevgilinin âniden uzaklaşması , soğuması yada bir şekilde onun kaybedilmesi vb. gibi..

2006'da transit satürn 7.evinizden geçmiş ve lilithle kavuşum yapmış.
eğerki anlatabileceğiniz gelişmeler , sorunlar olduysa paylaşırsanız sevinirim.

09-05-2008 02:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

sultan Yazılan:7.evimde bildiğim terazideki merkür var. Ama merkür satürnle, plutoyla kavuşumda. Ve saat azıcık ileri giderse 7.evime bu iki gezegen de dahil oluyor. Acaba bunu nasıl anlayabilirim ve bu şekilde doğum saatimi de netleştirebilirim?
Mesela, satürnün bulunduğu 7.ev zorlu olur, ama merkür zaten satürnle kavuşumda olduğu için biraz satürn etkisi olacaktır diye düşünüyorum. Ve de pluto tabi.. Yani evlerin giriş veya çıkışlarında bulunan gezegenler acaba doğal olarak diğer eve de katkıda bulunurlar mı?
Teşekkürler!

bence sevgili sultan , merkürünüde 8.evde yorumlamalıyız çünkü 8.ev başlangıç çizgisinde ve dediğin gibi 8.evdeki satürn-plüto ikilisiyle kavuşum yapıyor.
7.evini boş kabul edebiliriz.
7.evinde başak burcu olması , başak tiplerine doğru çekildiğini gösterir.
mantıklı , detaycı , düzenli ve çalışkan kişiliklere ilgi duyabilirsin. sen yeterince duygusal biri olduğundan , seni tamamlayacak insan gerektiğinde duygularını ikinci plana koyabilmeli diye düşünüyorum.
ayrıca sen mars-neptün kavuşumuna sahiptin. başak burcunun da etkisiyle erkekler konusunda alttan alma , bişeylerden fedakarlık etme durumları sözkonusu olabilirmi diye soru işareti koyayım..?

09-05-2008 01:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir