Anket: 7.evinizde kaç gezegen var ?
yok
1 tane
2 tane
3 tane
4 ya da daha fazla
[Show Results]
Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu hangi seçeneğe verdiğinizi görebileceklerdir.

Değerlendir:
  • 51 Oy - 3.12 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz
akasya , emel , Alya ve başak69 yorumlarını ilerleyen saatlerde yapmaya çalışacağım , burası ha doldu ha dolacak gülücük

07-09-2008 05:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz
jüpiterin (sert açılar altında değilse) , bulunduğu eve şans , bereket getirebileceğini söyleyebiliriz evet.
bereket derken , çok çok evlilik geçireceğin aklına gelmesin gülücük)

07-09-2008 09:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz - Akasya için
akasya'nın 7.evinde balık burcunu görüyoruz ki dolayısıyla 7.evin yöneticisi neptün oluyor.

güneşi balık burcunda olanlar , senin hayatına canlılık , hayat enerjisi getirecektir diyebiliriz.

Ay burcu balıkta olanlar , seni duyarlılaştıracaktır , duygusal seçimler yapmana sebep olabilecektir , hayal dünyanı ve içindeki romantiki uyandıracaktır diyebiliriz.

venüsü ve marsı balık olanlar ise aşk duygusunu başkalarına göre daha kolay tetikleyebilecektir , onlara tensel anlamda çekilim duyabilirsin diyebiliriz.

seni çeken insanların genel özelliği duygusal ve duyarlı oluşları , merhametli ve yardımsever oluşları , sevimli oluşları , olumsuz olarakta inandırıcı olmayışları sayılabilir.

7.evin yöneticisi neptünü , 4.evde venüsle kavuşum yaparken görüyoruz. ilişkilerin konusunda çok idealist bir tutumun olabilir , karşı tarafı fazlaca idealize etmen de hayalkırıklığı getirebilir.

dsc üzerinde gezegenimsi yapı olan pholus'u görüyouz. astrolojik olarak bilinen anlamı beklenmeyen gelişme ve değişimlere işaret etmesi.
pholus'un önemini arttıran durum ise 7.ev yöneticisi neptünün pholusa yaptığı kare açı..
2006 yılında ve 2007'nin ilk aylarında transit uranüs hem dsc hemde bu pholusa dokunmuş
beklenmeyen değişim ve gelişmeler olup olmadığını bizimle paylaşırmısın akasya ?

07-09-2008 09:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Cvp: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz
redroseee Yazılan:
Yıldırım Yazılan:jüpiterin (sert açılar altında değilse) , bulunduğu eve şans , bereket getirebileceğini söyleyebiliriz evet.
bereket derken , çok çok evlilik geçireceğin aklına gelmesin gülücük)
aman aman gülücük)herkes gıbı bende sanslı olmak ısterım tabıkı:)sence bu acılarda sertlık ne derece??

senin jüpiterin Ay ile merkürden kare açı alıyor , bazı sorunlar sözkonusu olabilir.

07-09-2008 09:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz - emel için
emelin 7.evinde yengeç burcunu görüyoruz. yengeç burcu potansiyeli taşıyan insanlara doğru çekilebileceğinin göstergesidir diyebiliriz.
duygusal , duyarlı , koruyucu , şevkatli insanlar..

bu özellikler bir taraftan senin eksik yönünü ifade ederler diyebiliriz. bir oğlak + yükselen oğlak olarak duygularını ifade etme konusunda çekimser bir kişisel imajın olabilir.
yengeç tarafın , geliştirmen gereken tarafındır diyebiliriz.

7.evinin yöneticisi AY ve Ay'ını yay burcunda jüpiter + uranüsle kavuşum yaparken görüyoruz.
yay - jüpiter ve uranüs kombinasyonu , 7.ev yöneticine ÖZGÜRLÜK vurgusu kazandıracaktır. bu duygusal insanla uzaklarda bir yerlerde tanışma olasılığın vardır.
ya da farklı ortamlarda yetişmiş farklı bir kişiliği olabilir diyebiliriz.

zaten bir ilişkin var bunu biliyoruz , talip bu özelliğe uyuyormu bilmiyorum ama hayat ortağında duygusallık ile özgürlük içgüdüleri arasında gel-gitler sözkonusu olabilir diyebiliriz.

07-10-2008 02:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz - Alya için
Alya'nın 7.evinde yay burcunun son derecelerini ve oğlak burcunu görüyoruz. 7.ev yöneticileri jüpiter ve satürn olacaktır.

özellikle oğlak potansiyeli taşıyan insanlara doğru çekilim yaşayabilirsin ki satürn aynı zamanda venüsünle kavuşum yapmakta. (venüs , ilişkileri yönetir)

tabii bu venüs-satürn kavuşumunun 12.evinde olması ilişkilerini gerçekçi biçimde değerlendirmen konusunda sana güçlük çıkartabilir.
12.evin , bizi hayaller ve duygusal imgeler ve düşünce yağmuruna tuttuğuna dair yorumlarımızı hatırlayalım.
yani 7.ev yöneticisi 12.evde olanlar , hayat ortaklarını (iş ortaklığıda olabilir) daha sağlıklı ve gerçekçi biçimde değerlendirmeye çaba göstermelidir uyarısında bulunalım.

kuzey ay düğümününde Alya'nın 7.evinde olduğunu görüyoruz.
kaynak kitabıma göre ; KAD 7.evde olduğunda GAD 1.evde olduğunda kendini başkalarıyla paylaşma problemi söz konusu olabilecektir.
iş birliği anlayışını geliştirmen gerekebilir.

ve son olarak şunu ilave edeyim ; transit plüto dsc üzerinde duruyor ve etkisini son bir-iki yıldır hissediyor olmalısın ki sonuçlardan en önemli bir tanesini biliyorum ;)
dsc konularında dönüşüm içerisindesin diyebiliriz. bişeyleri yıkıp , yenilerini inşa etme durumu.

07-10-2008 03:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz - başak69 için
başak69 Yazılan:Benimde saturn 7. evimde ve oldukça zorluyo beni.banada yorum yaparsanız mutlu olurummmmmm.

başak69'un 7.evi koç burcunun sonları ile boğa burcunun önemli bir kısmını kapsıyor. yöneticiler mars ve venüs oluyor.

öncelikle 7.evdeki boğa burcu ile satürn etkisi sebebiyle olgun , ağırbaşlı , güvenilirliğine inandığınız toprak elementi baskın kişilere çekilim hissedebilirsiniz diyelim.

yöneticilerden marsın plüto ile sert kare açı yapıyor olması ilişkide gerilime işaret ediyor olabilir ki gerilimin kaynağı olarak olumsuz plütonik özellikleri gösterebiliriz. (cinsellikle ilgili sorunlar , saplantı düzeyinde kıskançlık ya da derin öfke durumları vb.)

yöneticilerden venüs ise 7.evde misafir ettiği satürnle sert kare açı yapıyor ki normalde venüs-satürn karesi ilişkilerde sorunlara işaret eder , 7.evde olması uzun dönemli sorunların göstergesi olacaktır diyebiliriz.

satürn-güneş olumlu açısını görüyoruz , şöyle bir yorum yapıp bitiriyorum ; babanızla özdeşleştireceğiniz (babanızla benzer yönleri olan yada babanızın yerinde gördüğünüz büyüklerinizden biri olabilir) kimselerle kuracağınız yakınlıklar sizi rahatlatabilir..

07-10-2008 03:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz
simya Yazılan:Yeri gelmişken soriyim Ds yi ben hep evlilik kurumu gibi düşünüyorum Açılarını yorumlarken. Mesala Ds kare neptüne evlilikten beklediğini bulamama gibi.. Doğru mu yapıyorum hımm Ds yi nasıl yorumlayabiliriz?

mantıklı bir yaklaşım olduğunu söyleyebiliriz çünkü asc'ye açı yapan gezegenlerin etkisi olduğu gibi dsc'ye açı yapanlarında etkisinden bahsedebiliriz.
kare açı yapan gezegenin hangi evde olduğunun öneminide belirtelim.

07-10-2008 04:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alya Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 2

Yıldırım çok teşekkürler. Gerçekten bu transit Pluto neymiş ya! Hayatımda beklemediğim ani bitişlere neden oldu. Ama çok enteresan bu bitişten dolayı inanılmaz acı çekmedim. Bir kabulleniş vardı olması gerekiyodu yaptım dedim. Diğer arkadaşlara diyebilirimki Trsansit Pluto'dan çekinmesinler. Hangi evlerine gelirse gelsin o evde büyük bir değişim yaşayabilirler. İnanın kişi değil sadece o evin konusunda bir dönüşüm oluyor yani büyük bir acı ve afet beklemesinler.

Yapılan hiçbir iyilik cezasız kalmaz! Bekle gör ki yaptığın iyiliklerin cezasını çektirsinler!
07-10-2008 11:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

simya Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
simya Yazılan:Yeri gelmişken soriyim Ds yi ben hep evlilik kurumu gibi düşünüyorum Açılarını yorumlarken. Mesala Ds kare neptüne evlilikten beklediğini bulamama gibi.. Doğru mu yapıyorum hımm Ds yi nasıl yorumlayabiliriz?

mantıklı bir yaklaşım olduğunu söyleyebiliriz çünkü asc'ye açı yapan gezegenlerin etkisi olduğu gibi dsc'ye açı yapanlarında etkisinden bahsedebiliriz.
kare açı yapan gezegenin hangi evde olduğunun öneminide belirtelim.

Teşekkür ederim Yıldırım. Ds ye açı yapan gezegenin hangi evde olduğu mu, hangi evin yöneticisi olduğu mu daha çok önemlidir? Yorumlarken tıkandığım genel anlamda da bu.

Örneğin bu haritadaki Ds Uranüs karesini sen nasıl yorumlarsın? Çok zahmet vermiyorsam tabi utandım

http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...&x=92&y=16

hem hangi evde olduğu önemlidir hemde vermiş olduğun haritada ki gibi Ds'nin yöneticisi uranüs ise ve yönettiği eve kare bakıyorsa (her zaman olan birşey değildir) yönettiği evde önem kazanmış olur.
astrolojide sihirli kelime HARMANLAMAKTIR..
4.evde bulunan uranüsün , kendi yönettiği 7.eve sert bakması ilişkilerde ve aile kurma durumlarında URANÜSYEN SORUNLARA işaret edebilir yorumunu yapabiliriz.

07-11-2008 01:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir